Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez Citlivu Zobacz posta

Nadpłacanie teraz to przepalanie wolnej gotówki. Jeszcze będzie na to czas.
    Nie jestem może asem ekonomii, no ale chyba się nie zgodzę - w razie czego można mnie sprostować.
    Jeżeli ktoś ma do spłacenia kredyt np. 250k na 30 lat, zaciągnięty 3-5 lat temu. Do spłaty pozostaje pewnie ok. 220-230k, zależnie od wysokości raty i stosunku kapitał/odsetki w racie. Spłata 25-30k kapitału i skrócenie tym samym okresu kredytowania o 4-5 lat, to pewnie kilkanaście tysięcy odsetek w kieszeni. Słaba inwestycja? W porównaniu do magicznego 0,25% w skali roku?

Komentarz

• Gotówki nigdy się nie wydaje, kredyty bierze się zawsze mając miliony na kontach
      "W kraju, w którym ludzie nienawidzą swoich rodaków" - Taco
      „Was, przyjaciele, czeka wspólna praca. Rządźcie, niech chory kraj do zdrowia wraca”. - Szekspir

Komentarz

• Zamieszczone przez Hazardzista Zobacz posta
        Gotówki nigdy się nie wydaje, kredyty bierze się zawsze mając miliony na kontach
        Tak, no przecież każdy biorąc 20- lub 30-letni kredyt hipoteczny ma miliony na kontach. Po co w ogóle się odzywasz w temacie, jak pieprzysz głupoty oderwane od rzeczywistości i realiów pytania?

Komentarz

• Zamieszczone przez Onomatopej Zobacz posta
          Nie jestem może asem ekonomii, no ale chyba się nie zgodzę - w razie czego można mnie sprostować.
          Jeżeli ktoś ma do spłacenia kredyt np. 250k na 30 lat, zaciągnięty 3-5 lat temu. Do spłaty pozostaje pewnie ok. 220-230k, zależnie od wysokości raty i stosunku kapitał/odsetki w racie. Spłata 25-30k kapitału i skrócenie tym samym okresu kredytowania o 4-5 lat, to pewnie kilkanaście tysięcy odsetek w kieszeni. Słaba inwestycja? W porównaniu do magicznego 0,25% w skali roku?
          Magiczne 0,25% to tylko dla osób które już kompletnie nie mają żadnego innego lepszego pomysłu co zrobić z gotówką. Myślę, że kazdy ma lepszy pomysł niż lokata w banku... ale jeśli nawet nie to obecnie kredyty są nadal tanie, zwłaszcza te brane kilka lat temu. Każdy jest w stanie sobie policzyć czy ma tani kredyt vs. obecna oferta rynkowa czy też przyszła oferta. Po co będziesz teraz nadpłacał kredyt? Zdążysz to zrobić. Jak chcesz odzyskać te kilka stówek które dostałeś ekstra, na racie, ze względu na Covid, a już ich nie masz to ogranicz konsumpcję (już dawno był czas na to, wołałem na puszczy już jakiś czas ) a nie nadpłacaj kredyt. To zawsze zdążysz zrobić. Za 5 lat, możemy faktycznie mieć wyj*bane stopy procentowe w kosmos, a będziesz potrzebował kasy na jakieś zdarzenie losowe... jak nie będziesz mieć jakiejkolwiek gotówki własnej/inwestycji/dobra do sprzedania, to jak pójdziesz wtedy do banku po prośbie to będziesz w d*pie
          http://komandir.wrzuta.pl/audio/9lE2...zek_czajkowski

Komentarz

• Zamieszczone przez Onomatopej Zobacz posta

Tak, no przecież każdy biorąc 20- lub 30-letni kredyt hipoteczny ma miliony na kontach. Po co w ogóle się odzywasz w temacie, jak pieprzysz głupoty oderwane od rzeczywistości i realiów pytania?
            Mistrzu, nie zrozumiałeś. Kredyt to najtańszy pieniądz. Masz gotówkę to ją trzymaj lub inwestuj w dobra które je pomnażają. Chcesz coś zrealizować, weź kredyt i działaj.

Kredyt bierze ten co ma miliony, bo je pomnaża a inwestycje realizuje z kredytu. Tak samo powinien mały. Oczywiście skala inwestycji musi trzymać poziom możliwości. To są podstawy podstaw i nie ucz mnie proszę gospodarki i ekonomii.
            Ostatnio edytowany przez Hazardzista; [ARG:4 UNDEFINED].
            „Was, przyjaciele, czeka wspólna praca. Rządźcie, niech chory kraj do zdrowia wraca”. - Szekspir

Komentarz

• Zamieszczone przez Citlivu Zobacz posta

Pozwolę się nie zgodzić, tak jak i poprzednim razem . Stopy procentowe będą trzymane na poziomie nieadekwatnym do wielkości inflacji i będą niewspółmiernie wolno podnoszone. Wszystko kwestia czy tak jak pisałem ostatnio ten ogień nie wymknie się z jako takiej kontroli. Chociażby przykład ostatni z Niemiec:

https://twitter.com/Schuldensuehner/...26674829008897

To samo w wielu innych miejscach na świecie Ten ogień inflacyjny ma trwać, tak aby odpowiednio przetrzepało długi, przy okazji oberwą oszczędności i portfele klasy średniej no ale to są koszty poboczne i cena za to aby "było dobrze" Jak już jesteśmy przy długach, możesz wytłumaczyć po co obecnie nadpłacać statystyczny kredyt, który nadal jest tani i bodajże nie osiągnął poziomu przed Covidovego, kiedy też był tani ? Nie lepiej nawet jak się nie ma żadnego innego lepszego pomysłu na wolną gotowkę, wpłacić na magicznę 0,25% w skali roku i nadpłacić taki kredyt za jakiś czas gdy faktycznie będzie za drogi ? Za jakiś czas możesz potrzebować gotówki, a wtedy w Banku dostaniesz taką ofertę, że skarpetki Ci spadną Nadpłacanie teraz to przepalanie wolnej gotówki. Jeszcze będzie na to czas.
              Poczekamy zobaczymy. Wszystkie wywiady i doniesienia medialne jasno wskazują, że będą walczyć z inflacją, a na jakim poziomie ta walka się zatrzyma nikt tego nie wie. Może to być 3 lub 4%, a może nawet i 8 albo jeszcze więcej. Więc niech każdy robi jak uważa i możliwe jest, że osoby, które nie nadpłacą kredytu wygrają i będą pili szampana, ale z drugiej strony jest widmo spania pod mostem. Czy gra jest warta świeczki?

Trzeba pamiętać kto jest głównym elektoratem partii rządzącej i w jaki sposób będą dbać o nich. Na pewno frankowicze do nich nie należą, więc w ich sprawie palcem nie kiwnęli.
              Jeśli obiecujemy, że Wam damy to Wam damy.
              I to bez względu na to, ile będziecie musieli za to wszystko zapłacić

Komentarz

• Zamieszczone przez sephrioth1916 Zobacz posta
                Trzeba pamiętać kto jest głównym elektoratem partii rządzącej i w jaki sposób będą dbać o nich. Na pewno frankowicze do nich nie należą, więc w ich sprawie palcem nie kiwnęli.
                Nie mylmy – nomen-omen - systemów walutowych. Frankowicze z własnego wyboru weszli w produkt dostępny na rynku, bo wydawał im się atrakcyjny. W latach '90-tych na identycznej zasadzie dość wiele osób wchodziło w różne tzw. piramidy finansowe. Nawet komuś się udało zarobić, chociaż zdarzały się dramaty i samobójstwa.

Ciekawe, że jakieś oczekiwania centralnej interwencji w sprawie tego typu kredytobiorców zgłaszają zwolennicy teorii, że tzw. „wolny rynek” w ogóle istnieje, a wszelkie regulacje go patologizują. Banki obeszły te regulacje, kredytobiorcy nie uwzględnili w szacowaniu kosztów/ryzyka akurat takiego wałka (chyba nie ma sensu omawiać tu mechanizmu). No i niespodziewanka.

Do dzisiaj nie rozumiem, dlaczego PiS ruszyło w kampanii ten temat – chociaż oczywiście wiem, że to efekt nacisków części freelancerów z „umiarkowanej” części multimedialnego zaplecza Nowogrodzkiej, którzy te „franki” pobrali. Wyjątkowo aktywny był Pawlicki (ten od filmu „Legiony” i kiedyś od Karnowskich).

Ja np. uznałem, że w ten produkt nie wejdę (chociaż nie będąc zapleczem łapię się na "rynkowy" „target” tego produktu) i nie bardzo wiem, dlaczego państwo miałoby się zajmować akurat tym tematem.

No i oczywiście koncept, że „palcem nie kiwnęli” leży dość daleko od prawdy (kto chce, niech sprawdzi prezydencką ustawę dot. kredytów, która weszła z początkiem 2020). Sama kretyńska obietnica Dudy centralnego przewalutowania kredytów była niemożliwą do spełnienia turboregulacją. Nie mogło się na to zgodzić ani MF, ani lobby bankowe. Przecież to by było "działanie antyrynkowe"

Rzecz dokładnie tu przewinięta zanim zarejestrowałeś się na forumce.
                Ostatnio edytowany przez Foxx; [ARG:4 UNDEFINED].
                My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
                  Nie mylmy – nomen-omen - systemów walutowych. Frankowicze z własnego wyboru weszli w produkt dostępny na rynku, bo wydawał im się atrakcyjny. W latach '90-tych na identycznej zasadzie dość wiele osób wchodziło w różne tzw. piramidy finansowe. Nawet komuś się udało zarobić, chociaż zdarzały się dramaty i samobójstwa.
                  Pełna zgoda. Kilka lat temu przy franku, 3.8 PLN kredyt nadal był tańszy niż jakby był w złotówce. Jedyna różnica, że nieruchomość była niesprzedawalna.

Ciekawe, że jakieś oczekiwania centralnej interwencji w sprawie tego typu kredytobiorców zgłaszają zwolennicy teorii, że tzw. „wolny rynek” w ogóle istnieje, a wszelkie regulacje go patologizują. Banki obeszły te regulacje, kredytobiorcy nie uwzględnili w szacowaniu kosztów/ryzyka akurat takiego wałka (chyba nie ma sensu omawiać tu mechanizmu). No i niespodziewanka.
                  Po pierwsze - żadnych oczekiwań nie zgłaszam. Podpisali umowę - niech płacą. Jeżeli była nie zgodna z prawem sąd niech to orzeknie.
                  Po drugie - w pełni wolny rynek to patologia i prowadzi do monopoli lub oligopoli i państwo od tego jest aby zapobiegać takiemu procederowi. Jest to jedna z kilku/kilkunastu funkcji państwa.

No i oczywiście koncept, że „palcem nie kiwnęli” leży dość daleko od prawdy (kto chce, niech sprawdzi prezydencką ustawę dot. kredytów, która weszła z początkiem 2020). Sama kretyńska obietnica Dudy centralnego przewalutowania kredytów była niemożliwą do spełnienia turboregulacją. Nie mogło się na to zgodzić ani MF, ani lobby bankowe. Przecież to by było "działanie antyrynkowe"
                  Możliwe, że coś uchwalili, nie śledzę tego dokładnie bo mnie to nie dotyczy, ale nie słyszałem żeby było to jakieś przełomowe rozwiązanie. Raczej zrobiono to, żeby udawać, że spełnili obietnicę wyborczą.

Przytoczyłem przykład frankowiczów, bo może być to analogiczna sytuacja do "wiborowców". Partia rządząca nie będzie im nieba uchylać, bo to nie ich elektorat.

Komentarz

• Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
                    nie bardzo wiem, dlaczego państwo miałoby się zajmować akurat tym tematem.
                    moze dlatego ze te umowy (pol miliona sztuk) zawierają klauzule abuzywne których nie można usunąć z umowy bez jej nieważności?

Kurs franka to tylko trigger który wywołał ta awanturę, co nie zmienia faktu ze bank umieszczając klauzule abuzywne czyli niedozwolone oszukał osobę podpisująca taka umowę. Oszutwo to oszustwo.

Komentarz

• Proponuję jeszcze w takim razie zająć się losem tych co utopili majątki w kasynach i na wyścigach, oni nawet żadnych umów nie podpisywali i nie zostali ostrzeżeni dostatecznie i skrupulatnie, że mogą stracić

p.s. Byle nie z mojej kasy. Ciekaw jestem jakby kredytobiorcy zareagowali na prawdziwe przewalutowanie swoich kredytów na złotówki ze wszystkimi konsekwencjami, jestem bardzo ciekawy
                      Z końmi się nie kopię bo przegram, z idiotami staram się nie dyskutować bo sprowadzają dyskusję do swojego poziomu, na argumenty ad personam staram się nie reagować, patrz wcześniejsze punkty - no i tylko krowa nie zmienia zdania ...

Komentarz

• Zamieszczone przez Jestem Zobacz posta
                        Ciekaw jestem jakby kredytobiorcy zareagowali na prawdziwe przewalutowanie swoich kredytów na złotówki ze wszystkimi konsekwencjami, jestem bardzo ciekawy
                        Jak miałoby to wyglądać? Bank oddaje franki wraz z odsetkami, które kredytobiorca wpłacił, a za to zabiera mieszkanie?

Komentarz

• Dlaczego od razu zabierać mieszkania? Przewalutowanie to przewalutowanie, a konsekwencje to rozliczenie odsetek po stopach dla złotówki, jakoś nie było chętnych na takie rozwiązanie
                          Jednym słowem, frankowicze chcą koszty upublicznić a zyski (oszczędności na stopach z wielu lat) sprywatyzować, niby z jakiej racji? Zasiedzenia?
                          Z końmi się nie kopię bo przegram, z idiotami staram się nie dyskutować bo sprowadzają dyskusję do swojego poziomu, na argumenty ad personam staram się nie reagować, patrz wcześniejsze punkty - no i tylko krowa nie zmienia zdania ...

Komentarz

• Piekny hołd pana prezydenta wobec mocodawców w trakcie przemówienia po paleniu Chanukowych świeczek.

– Rola społeczności żydowskiej na przestrzeni tysiąca lat była dla Polski bardzo ważna, chcę to z całą mocą podkreślić. To jest Polin, to jest miejsce dla nas wszystkich, ukształtowane historycznie, umocowane kulturowo, w którym chcemy nadal razem żyć, w tolerancji, we wzajemnym zrozumieniu i szacunku.

Jakby się ktos zastanawiał skąd się w ogóle wziął zwyczaj celebrowania święta tego marginalnego obecnie u nas wyznania:
                            Nasz kochany pan prezydent:
                            Ale dziękuję także za osobiste, niezwykłe przeżycie, jakie wiąże się z dzisiejszą panów obecnością tutaj w 15. rocznicę pierwszej Chanuki w Pałacu Prezydenckim w historii Rzeczypospolitej Polskiej, gdy na zaproszenie pana prezydenta Lecha Kaczyńskiego przybyła tu społeczność żydowska po to właśnie, by wraz z Prezydentem Rzeczypospolitej, jego małżonką i współpracownikami dzielić chanukową radość, radość Święta Świateł, radość tej wyjątkowej łaski, jaką Pan Bóg obdarzył swój lud wybrany

Piękne zejście do oratora do parteru.

Żydowskiej delegacji przewodzil rabin Schudrich, który doprowadził do wstrzymania ekshumacji w Jedwabnem, która pozwoliłaby wyjaśnić (odkłamać?) historię. Dostaliśmy dziś odrobinę szczerych wyjasnien, dlaczego udało mu się to osiągnąć od naszego prezydenta, jak się okazuje, rezydenta.

Komentarz

• Zamieszczone przez Jestem Zobacz posta
                              Proponuję jeszcze w takim razie zająć się losem tych co utopili majątki w kasynach i na wyścigach, oni nawet żadnych umów nie podpisywali
                              skoro nie podpisywali umów to brali ryzyko wyłącznie na siebie. Umowa ma to do siebie ze obliguje obie strony, a jeżeli jest wadliwa prawnie to należy ją rozwiązać lub naprawiać w miare możliwości prawnych z poszanowaniem powstałej szkody dla którejś ze stron.

Komentarz

• Hasło "Operator Narodowy" - gównoburza z gw czy faktyczny pomysł monopolu Państwa na rynku telekomów?

Komentarz

Pracuję...
                                X