Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Rząd wdraża tarczę antyinflacyjną: Obniżka akcyzy na paliwa, niższy VAT na gaz i prąd

Dzisiaj proponujemy duży program obniżek podatków, które będą służyły ludziom, aby złagodzić skutki inflacji. Tak było kiedyś, gdy wdrożyliśmy tarczę antykryzysową, dzisiaj wdrażamy tarczę antyinflacyjną – powiedział w czwartek premier Mateusz Morawiecki.

Morawiecki: wprowadzamy obniżkę cen paliw od 20 grudnia na 5 miesięcy; wysokość akcyzy zostanie obniżona do minimalnego dopuszczonego w UE poziomu. Wprowadzamy też obniżkę podatku VAT do 8 proc. na gaz.

-Od stycznia na trzy miesiące obniżymy stawkę VAT na energię elektryczną, ale także będziemy wnioskowali o zmianę mechanizmu handlu certyfikatami zielonymi - dodał premier.

więcej: gazetaprawna.pl

Jak jest obniżka podatków to musi być jakieś źródełko wpływu do budżetu, bo nie przypominam sobie aby biurokracja/wypłaty urzędników ostatnio specjalnie zmalały (jeśli ktoś mi przypomni zwracam honor) i jedynie co przychodzi mi do głowy to uszczelnienie VATu, a my głupcy myślimy skąd oni mają mieć kasę na obniżkę cen paliw.

Oczywiście dobroduszność i troskę o obywatela można wsadzić między uda, prawdopodobnie to co zmusiło rząd do wdrożenia tarczy antyinflacyjnej to przewidywany przez różnej maści ekspertów w Europie lockdown energetyczny m.in. blackout i strach iż w dobie przerw w dostawie energii gro osób dostrzegając galopująca inflację zacznie przechodzić na samowystarczalność.

Blackout w Polsce? Polacy kupują agregaty prądotwórcze

Wyłączenia prądu, czyli blackouty, stają się ostatnio coraz mniej odległym tematem. Wszystko przez rosnące ceny energii elektrycznej i ograniczoną dostępność gazu. Choć w Polsce nikt o nim oficjalnie nie mówi, już zaczęliśmy się na niego szykować.

więcej: gadzetomania.pl

Komentarz

• Mam w domu leciwego składaka z dynamem....dam radę

Komentarz

• Brawo dla bankstera. Nareszcie jakieś rozsądne działania. Jeszcze ten Nowy wał mogliby cofnąć, bo inaczej te obniżki akcyzy i vatu gówno dadzą.

Komentarz

• Jest kalkulacja wyborcza, nacisk społeczny i polityczny (Konfa) no to są rozsądne działania.

Komentarz

• Oczywiście. Przecież oni działają tylko na podstawie sondaży i badań, a Konfa faktycznie zyskuje. Jednak ci imigranci spadli Pisowi z nieba i dopóki trwa ten konflikt, to beton będzie stał przy nich wiernie.

Komentarz

• Zamieszczone przez kresowiak1993 Zobacz posta
              Jest kalkulacja wyborcza, nacisk społeczny i polityczny (Konfa) no to są rozsądne działania.
              Naciski polityczne Konfy.
              No tak,tego trzeba się obawiać .
              xDe
              "Lubię sobie jebnąć piwo"

Komentarz

• Pożyjemy, zobaczymy. Ja się obawiam raczej czarnego scenariusza w 2023 r.: PiS 35-38 %, PO 25 %, PSL-Gowin-Hołownia 16-18 %, jeszcze Lewica np. 8 % i Konfa podobnie, a wtedy Polska znalazłaby się w ciężkim położeniu. Oby totalsi nie przejęli władzy...

Komentarz

Pożyjemy, zobaczymy. Ja się obawiam raczej czarnego scenariusza w 2023 r.: PiS 35-38 %, PO 25 %, PSL-Gowin-Hołownia 16-18 %, jeszcze Lewica np. 8 % i Konfa podobnie, a wtedy Polska znalazłaby się w ciężkim położeniu. Oby totalsi nie przejęli władzy...
                  nie ma co prognozować, sytuacja jest dynamiczna, dużo się może wydarzyć, do 2023 droga daleka

tzw. opozycja tylko szczeka i coraz bardziej się kompromituje, z rudym na czele,

Konfa dobrze ze jest

ta z zmiana wajchy w temacie wirusa dla mnie zaskakująca, ciekawe czy chodzi tylko o obronę urny czy temat jest bardziej złożny, najbliższe tygodnie zapewne nam to wyjasnią
                  Ostatnio edytowany przez ZwykłyCzłowiek; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

Jest kalkulacja wyborcza, nacisk społeczny i polityczny (Konfa) no to są rozsądne działania.
                    W dobie migrantów, korony i pewnej stagnacji gospodarczej jak też tej społecznej związanej z "wypalającymi się" protestami/happeningami nic z tych rzeczy. Nic tak nie mobilizuje do obniżki podatków jak strach przed ewentualną utratą stałego źródła finansowania z podatków w okresie długoterminowym, tym bardziej że mają czym łatać lukę w budżecie (uszczelnienie VAT), w przeciwnym wypadku pewnie mielibyśmy jakieś restrykcje prawne/koncesyjne na... agregatory.

Sam swego czasu zastanawiałem się nad samowystarczalnością energetyczną, tylko pytanie czy wówczas zostałbym potraktowany przez prawo jako przestępca okradający budżet państwa.

Komentarz

• Już spece policzyli ze niższa akcyza na diesla ***** da…w styczniu i tak będzie drożej niż było a duży transport jezdzi dieslem…
                      "W kraju, w którym ludzie nienawidzą swoich rodaków" - Taco
                      „Was, przyjaciele, czeka wspólna praca. Rządźcie, niech chory kraj do zdrowia wraca”. - Szekspir

Komentarz

• Fakt, że Konfederacja jest w Sejmie i ma szansę zwiększyć stan posiadania za 2 lata, postrzegam jako coś pozytywnego nie tylko dla jej zwolenników, ale również dla samego PiSu. Jeśli partia rządząca od zawsze wychodzi z założenia, że na prawo od niej jest tylko ściana, a tym razem ma realną prawicową konkurencję w Sejmie no to siłą rzeczy, aby nie stracić swojego bardziej prawicowego elektoratu nierzadko musi obierać twardszy kurs i przejmować pewne postulaty Konfy, lub wycofywać się ze szkodliwych rozwiązań, aby nie doprowadzić do przesadnego urośnięcia ideowej prawicy (np. piątka dla zwierząt, ustawa 1449, segregacja sanitarna, bezkarność plus). Mi też nie do końca podoba się czasami przesadnie liberalny gospodarczo przekaz Konfy, albo inne egzotyczne pomysły prezentowane przez korwinistów z gatunku państwa minimum, ale jak wiadomo jest to formuła koalicyjna, gdzie trzeba ważyć rację i potencjał wyborczy. Wierzę, że w następnym rozdaniu wejdzie więcej niż 5 posłów RN. Ostatnio miałem przyjemność dłużej dyskutować z twardym zwolennikiem PiSu i Kaczyńskiego no i doszliśmy do takich wspólnych wniosków. Podsumowując jest mi dosyć bliska koncepcja dwóch płuc polskiego patriotyzmu: neoendeckiej i neosanacyjnej. Tam gdzie można trzeba umieć współpracować w imię wspólnych celów. Wrzucam linka do tekstu dosyć starego i chociaż wiele się od tamtego czasu zmieniło to sama idea zdaję się być wciąż interesująca.
                        Obóz patriotyczno-niepodległościowy powinien oddychać dwoma płucami: zarówno tradycją piłsudczykowską, jak i endecką.
                        Ostatnio edytowany przez kresowiak1993; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

O masz. A Kosiniak mówi, że wreszcie jego posłuchali. Borysek z kolei twierdzi, że Mateusz wreszcie posłuchał Donalda. No i Szymek w ogóle już dawno tak mówił.

Komentarz

• Podwyżka taryfy na energię elektryczną w przyszłym roku będzie "raczej dwucyfrowa" - przyznał prezes Urzędu Regulacji Energetyki Rafał Gawin.
                            i tyle w temacie
                            "W kraju, w którym ludzie nienawidzą swoich rodaków" - Taco
                            „Was, przyjaciele, czeka wspólna praca. Rządźcie, niech chory kraj do zdrowia wraca”. - Szekspir

Komentarz

• Zamieszczone przez grodzisk1 Zobacz posta
                              Brawo dla bankstera. Nareszcie jakieś rozsądne działania. Jeszcze ten Nowy wał mogliby cofnąć, bo inaczej te obniżki akcyzy i vatu gówno dadzą.
                              https://www.money.pl/pieniadze/rzad-...02158528a.html

Głównym powodem wysokiej inflacji jest drukowanie pustego pieniądza i socjalne rozdawnictwo.
                              Co więc robi rząd, żeby zdusić inflację?

Dodrukuje i rozda pieniądze.

Jak dla mnie to nie brzmi rozsądnie.

Komentarz

• Zamieszczone przez Kalle Zobacz posta
                                ​​​
                                ​​​​​Głównym powodem wysokiej inflacji jest drukowanie pustego pieniądza i socjalne rozdawnictwo.
                                Co więc robi rząd, żeby zdusić inflację?

Dodrukuje i rozda pieniądze.

Jak dla mnie to nie brzmi rozsądnie.
                                Jak usłyszałem, że oni planują jakieś 1000+ to prawie z krzesła spadłem. Przecież dodruk parunastu miliardów w przyszłym roku spowoduje, że złotówka poleci masakrycznie... To jak euro i dolar w przyszłe wakacje po 5 zł? To poprawi naszą sytuację i zahamuje inflację? Przecież to mógł wymyśleć tylko socjalista z populistą ... Tylko czy to dalej prawica? Współczuję wszystkim co mają kredyty w obcej walucie...
                                Ostatnio edytowany przez Pan Kracy; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

Pracuję...
                                X