Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Nigdzie nie napisałem, że patrze przez pryzmat dywidendy, wręcz przeciwnie można ją poświęcić dla fuzji (nie mylić z przejęciem). Ważniejsze jest utrzymanie kontroli w kluczowym dla nas sektorze. Na złotej akcji bym nie polegał, lepiej mieć ich bezwzględną większość.

Komentarz

• Jakiś czas temu pisałem o tym jak 500 plus było totalnie chybionym pomysłem i poza zmarnowanymi pieniędzmi nie przyniosło to założonego efektu. Przy okazji bardzo ciekawe wnioski z tego programu wyciągnięto:

https://www.money.pl/gospodarka/to-o...55068832a.html

Ciekawe po ile te czereśnie za rok będą.
      Fanatyczny Tarchomin

Komentarz

• Zamieszczone przez Neg Zobacz posta
        Jakiś czas temu pisałem o tym jak 500 plus było totalnie chybionym pomysłem i poza zmarnowanymi pieniędzmi nie przyniosło to założonego efektu. Przy okazji bardzo ciekawe wnioski z tego programu wyciągnięto:

https://www.money.pl/gospodarka/to-o...55068832a.html

Ciekawe po ile te czereśnie za rok będą.
        Masakra. Jaka mega bieda w Polsce była/jest. Po 25-30 latach od obalenia PRLu. 500zl miesięcznie nadal idzie głównie na jedzenie, spłatę długów i rachunki?. Pomimo tych 500zł ludzie nadal nie mają szans niczego odłożyć... Bez tych 500zł to dopiero gro ludzi byłoby w pernamentnym niedojadaniu/głodzie oraz z nieopłaconymi rachunkami na bieżąco i rosnącymi długami... szok.... a jak ktoś ma już odchowane dzieci i tych 500zl nie dostaje?, a jak nawet nigdy się nie załapał na 500zł? gdyż np w 2015 najmłodsze jego dziecko przestało być dzieckiem? K*rwa masakra.... i w takim stanie tkwi całe swoje życie, pomimo zapie*dalania.... Z perspektywy "warszawki" często się nie zwraca na to uwagi.... dobrze, że takie raporty powstają, wyrywają z błogostanu. Wszyscy rządzący którzy do tego dokładali cegiełkę powinni zapaść się pod ziemię i nie mieć czelności by się odezwać... Po prostu zniknąć z politycznej planszy.... Żeby 500zł, w takiej ilości szło na takie podstawowe rzeczy do przeżycia po tylu latach od transformacji ?..... wstyd i porażka. W niezłym gównie byliśmy jako społeczeństwo. (nie znaczy, że teraz jest hiper rewelacyjnie) Dzięki Neg. Naprawdę otwiera oczy.
        Ostatnio edytowany przez Citlivu; [ARG:4 UNDEFINED].
        http://komandir.wrzuta.pl/audio/9lE2...zek_czajkowski

Komentarz

• Kolejne ciekawe wnioski z podanego artykułu świadczące o tym, jak bardzo "chybionym pomysłem i zmarnowanymi pieniędzmi" jest 500+ (podkreślenia moje):

Ciekawe wnioski płyną także z gminy Brańsk (woj. podlaskie). W badaniu wzięły udział 22 kobiety, które przyznały, że w momencie otrzymania świadczenia z programu "Rodzina 500+" były zatrudnione. Sytuacja zawodowa sześciu z nich zmieniła się na skutek pobierania świadczenia. Kobiety te zrezygnowały z pracy (w salonach fryzjerskich czy sklepach). Jak tłumaczyły, dzięki 500+ mogły poświęcić się rodzinie czy urodzić i wychować kolejne dziecko, nie martwiąc się przy tym o finanse.

Jak dostrzegła jedna z respondentek, świadczenie przyczynia się do rezygnacji z pracy głównie przez "kobiety zarabiające mało lub pracujące fizycznie". W sumie ponad połowakobiet (53 proc.) zgadza się ze stwierdzeniem, że 500+ umożliwia im poświęcenie się rodzinom i spędzanie więcej czasu z dziećmi przy jednoczesnej rezygnacji z pracy.

Komentarz

• Przecież najlepiej o metodologii (która realnie pozwala na udowodnienie wszystkiego) tego badania, a zarazem poziomie (niebywałym) artykułu świadczy ten cytat

"Ponad połowa pracowników socjalnych wskazała, że otrzymywanie świadczenia może przyczynić się do zwiększenia, pogłębienia problemu alkoholizmu czy sięgania po inne używki, jak również na stosowanie przemocy wobec najbliższych."

Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta
              Przecież najlepiej o metodologii (która realnie pozwala na udowodnienie wszystkiego) tego badania, a zarazem poziomie (niebywałym) artykułu świadczy ten cytat

"Ponad połowa pracowników socjalnych wskazała, że otrzymywanie świadczenia może przyczynić się do zwiększenia, pogłębienia problemu alkoholizmu czy sięgania po inne używki, jak również na stosowanie przemocy wobec najbliższych."

Chyba nie masz zielonego pojęcia co przeczytałeś...
              Fanatyczny Tarchomin

Komentarz

• Marsz Niepodległości się odbędzie.

Marsz Niepodległości będzie miał charakter państwowy.
                https://www.tvp.info/56833493/marsz-...kter-panstwowy

Tak więc pierdolcie się trzaskowskie, gówna, newsweeki i inne nieprzychylne POkemony

Komentarz

• Trzaskowska qrwa nie przebiera w środkach (z naszych podatków) by polityczną walkę wyprowadzać na ulice Warszawy.

Publiczne pieniądze warszawiaków na walkę z PiS. Trzaskowski znów zaszalał.

Tymczasem władze Warszawy, które odwołują kolejne inwestycje i narzekają na brak pieniędzy, „obkleiły miasto” plakatami wulgarnych aktywistek Marty Lempart i „babci Kasi”. Na przystankach i autobusach w Warszawie mogłoby widnieć więcej reklam odzieży czy sprzętu elektronicznego, za co potężne firmy muszą słono płacić. Ale zamiast tego stołeczny ratusz promuje działaczki startujące w plebiscycie na Warszawiankę Roku, a Rafał Trzaskowski zachwyca się w sieci, mówiąc m.in. o tych kobietach nasze autorytety i nasza duma”.

https://www.tvp.info/56605253/rafal-...je-w-warszawie

Komentarz

• Zamieszczone przez Neg Zobacz posta

Chyba nie masz zielonego pojęcia co przeczytałeś...
                    Ani chybi przedstawisz mi jedyną słuszną wykładnię tych mądrości.
                    Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Kolejna część Państwa z kartonu: 1 Podlaska Brygada Obrony Terytorialnej z Białegostoku z pełnym ujawnieniem info: CV, zdjęcia, struktura organiz., stan kadrowy, rozmieszcz. batalionów. Stan na 2017 r.

Dworczyk
                      "W kraju, w którym ludzie nienawidzą swoich rodaków" - Taco
                      „Was, przyjaciele, czeka wspólna praca. Rządźcie, niech chory kraj do zdrowia wraca”. - Szekspir

Komentarz

• Zamieszczone przez Hazardzista Zobacz posta
                        Kolejna część Państwa z kartonu: 1 Podlaska Brygada Obrony Terytorialnej z Białegostoku z pełnym ujawnieniem info: CV, zdjęcia, struktura organiz., stan kadrowy, rozmieszcz. batalionów. Stan na 2017 r.

Dworczyk
                        Odpisz sobie gamoniu z innego konta i zacznij dyskusje

Komentarz

• Fakt, że jest z kartonu, ale przed ich dojściem do władzy było ze srajtaśmy. Mówiąc inaczej: jest lepiej, choć miałem większe oczekiwania.
                          "Jak się wyrosło w komunizmie, to nie można było nie mieć antykomunistycznego nastawienia"

WOLNOŚĆ dla JANUSZA WALUSIA!

Komentarz

• Zamieszczone przez Kuba L. Zobacz posta
                            Kolejne ciekawe wnioski z podanego artykułu świadczące o tym, jak bardzo "chybionym pomysłem i zmarnowanymi pieniędzmi" jest 500+ (podkreślenia moje):

Oprócz pozytywnego wpływu na życie rodzinne, pośrednim efektem 500+, w mniejszym lub większym stopniu, mogą być wyższe pensje. Zwiększa też popyt wewnętrzny a duża część wraca do budżetu w formie podatków.

Mam znajomego, nie zbyt rozgarnięty ale wporządku i uczciwie pracował on I żona. Ma 5 dzieci. Opowiadał mi że przed 500 + to na śniadanie głównie parówki, a teraz to i na wakacje z całą familią pojedzie.
                            Ostatnio edytowany przez Cohen; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Zamieszczone przez BlackAdder Zobacz posta
                              Fakt, że jest z kartonu, ale przed ich dojściem do władzy było ze srajtaśmy. Mówiąc inaczej: jest lepiej, choć miałem większe oczekiwania.
                              Akurat we wspomnianym kontekście ze srajtaśmy jest raczej tradycyjnie anonimizowane źródło. A tu ultradekonspira - takie rozmieszczenie batalionów:

(...) Struktura w 2017[2]:

Dowództwo brygady – Białystok

11 batalion lekkiej piechoty – Białystok - koszary przy. ul. Kawaleryjska 70 (dawny 25 bot JW 4861)
                              12 batalion lekkiej piechoty – Suwałki - koszary przy ul. Wojska Polskiego 21[3]
                              13 batalion lekkiej piechoty – Łomża - koszary przy Al. Legionów 133[4]
                              14 batalion lekkiej piechoty – Bielsk Podlaski (ul. Dubiażyńskiej 2)[5] oraz Hajnówka
                              (5) 53 batalion lekkiej piechoty – Siedlce (JW 4862)
                              https://pl.wikipedia.org/wiki/1_Podl..._Terytorialnej

Oczekiwania oczekiwaniami, ale taka "G.W." w samym październiku musiała z 5 razy przepraszać, w tym za "newsy" kopiowane tu z nich bez podania źródła (o czym podawacz jakoś milczy), więc...
                              My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• To było ogólne przemyślenie, a nie odpowiedź na wpis gamonia.

Choć mogło zabrzmieć, że podaną informację przyjąłem za prawdę - zaprzeczam .

"Jak się wyrosło w komunizmie, to nie można było nie mieć antykomunistycznego nastawienia"

WOLNOŚĆ dla JANUSZA WALUSIA!

Komentarz

Pracuję...
                                X