Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez Cohen Zobacz posta

I to ja jestem ? rzeczywiście straszne rzeczy.

Nie unikniesz w przyszłości indywidualnego chipa do wszystkiego. Naprawde straszne, ułatwiać sobie życie. A nie czekaj to będzie niewolnictwo i wszystko Ci zabiorą czy jakoś tak.
    Im Państwo mniej wie, tym gorzej dla Państwa/społeczeństwa, a tym lepiej dla jednostki. Z całym moim podejściem, że Państwo powinno być silne to jednak lubię gotówkę i tą choć odrobinę mętną wodę (bez przegięć) Zwłaszcza, że poczucie iż gotówka jest nie do wyśledzenia w tym samym stopniu co płatność elektroniczna to mit, ale jednak na obecnym poziomie na tyle jest to utrudnione, że trochę wysiłku od Lewiatana wymaga, a to oznacza, że gonienie płotek się nie opłaca. Wiem, kierunek jest jeden ale można chyba zapłakać, że tak fajnie nie będzie jak już całkiem system będzie uszczelniony i co do grosika, będzie wszystko widać jednym klikiem, nawet i bez tego klika. Przynajmniej dla jednostki.
    Ostatnio edytowany przez Citlivu; 27016.
    http://komandir.wrzuta.pl/audio/9lE2...zek_czajkowski

Komentarz

• Zamieszczone przez sephrioth1916 Zobacz posta
      To że na całym świecie dzieje się podobnie jak u nas to każdy widzi. Problem jest taki, że Niemcy, USA, drukują waluty poważne, a my kawałki papieru, których nikt nie szanuje za Bugiem i Odrą (...)

Więc możemy się oszukiwać, że u innych jest równie źle jak u nas, tylko jak nastąpi prawdziwa zawierucha to wszyscy uciekną do dolara, franka, euro. Wtedy ceny ropy w złotówce wystrzelą w kosmos, frankowiczom zostaną modlitwy, a RPP nie będzie miała wyjścia jak podnieść stopy procentowi i to nie o 50 punktów bazowych.

Jedyne co nam zostało w naszej sytuacji to modlić się.
      Może tak... a może niekoniecznie.

Polska jest na 11. miejscu w Europie oraz na 23. na świecie pod względem ilości posiadanego złota, a Prezes NBP prof. Adam Glapiński zapowiada dalsze zakupy. Dysponowanie znacznymi rezerwami dewizowymi ‒ w szczególności rezerwami złota ‒ w ocenie agencji ratingowych, inwestorów zagranicznych i instytucji międzynarodowych zwiększa zaufanie do kraju. To także zasób, który możemy przekazać kolejnym pokoleniom Polaków.
      https://www.money.pl/gospodarka/pols...90068608a.html

Moja perspektywa sprowadza się do "zobaczymy". Czas już pokazał, że szereg opinii z tego tematu było serwowanych dość pochopnie.

My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• Zamieszczone przez Citlivu Zobacz posta

Im Państwo mniej wie, tym gorzej dla Państwa/społeczeństwa, a tym lepiej dla jednostki. Z całym moim podejściem, że Państwo powinno być silne to jednak lubię gotówkę i tą choć odrobinę mętną wodę (bez przegięć) Zwłaszcza, że poczucie iż gotówka jest nie do wyśledzenia w tym samym stopniu co płatność elektroniczna to mit, ale jednak na obecnym poziomie na tyle jest to utrudnione, że trochę wysiłku od Lewiatana wymaga, a to oznacza, że gonienie płotek się nie opłaca. Wiem, kierunek jest jeden ale można chyba zapłakać, że tak fajnie nie będzie jak już całkiem system będzie uszczelniony i co do grosika, będzie wszystko widać jednym klikiem, nawet i bez tego klika. Przynajmniej dla jednostki.
        Życie nie znosi próżni. Już teraz masz kryptowaluty itp. Jeśli ktoś będzie chciał kombinować to napewno znajdą się też sposoby.

Dla mnie perspektywa wszystkich ważnych formalności w jednym czymś, czego nie zgubię, jawi się sympatycznie. Nie bardzo trafiają do mnie argumenty że ktoś mnie wyśledzi, bo kto i po co ? Gdy ktoś będzie działał na granicy prawa, będzie to robił w innej przestrzeni. Po za tym na pewno będą regulacje prawne dla posiadających dane. Przynajmniej oficjalne.

Postęp zawsze na początku jawił się straszny niczym 'piekło'
        Ostatnio edytowany przez Cohen; 163189.

Komentarz

A nie czekaj to będzie niewolnictwo i wszystko Ci zabiorą czy jakoś tak.
          Nic nie bedziesz miał i bedziesz szczęśliwy

Komentarz

• Zamieszczone przez ZwykłyCzłowiek Zobacz posta

Nic nie bedziesz miał i bedziesz szczęśliwy
            Zabioro wszystko i nic nie będzie

Jak potrafisz nie ulegać tak bardzo tej konsumpcji i masz ludzi którzy ciągle cenią relacje, to żyjemy w w najlepszych czasach ever

Komentarz

• Najpierw zabiorą gotówkę, potem wprowadzą system oceny obywateli na wzór chińskiego. Jeden klik i nieposłuszny straci dostęp do konta. Taka forma szybkiej "resocjalizacji". Hitler i Stalin mogli tylko pomarzyć o takich możliwościach.

Komentarz

• Zamieszczone przez grodzisk1 Zobacz posta
                Najpierw zabiorą gotówkę, potem wprowadzą system oceny obywateli na wzór chińskiego. Jeden klik i nieposłuszny straci dostęp do konta. Taka forma szybkiej "resocjalizacji". Hitler i Stalin mogli tylko pomarzyć o takich możliwościach.
                Dlatego właśnie przeciętny człowiek ma najwięcej praw, swobód, rozrywki, pomocy i możliwości w historii.

Tak na marginesie, w czasach gdzie cm jakieś substancji może zabić kilka milionów ludzi, totalny brak kontroli mógłby się skończyć tragicznie

Komentarz

• Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta

Moja perspektywa sprowadza się do "zobaczymy". Czas już pokazał, że szereg opinii z tego tematu było serwowanych dość pochopnie.

Sprzedaż złota jedynie co przyniesie krajowi to trochę więcej czasu przed wspomnianą modlitwą. Ludzie, którzy obecnie rządzą nie potrafią zarządzać pieniędzmi, więc co im po tym złocie powiedz mi?
                  Fanatyczny Tarchomin

Komentarz

• https://www.youtube.com/watch?v=kXmAZWGksSI

Dziki to wariat?
                    Fanatyczny Tarchomin

Komentarz

Dlatego właśnie przeciętny człowiek ma najwięcej praw, swobód, rozrywki, pomocy i możliwości w historii.

Tak na marginesie, w czasach gdzie cm jakieś substancji może zabić kilka milionów ludzi, totalny brak kontroli mógłby się skończyć tragicznie
                      Prawie się zgodzę, z małą poprawką - miał - w Polsce to pewnie kulminacja była w drugiej połowie lat 90. Ze swoimi wszelakimi wadami i zaletami z tym związanymi. Od tego czasu to już z górki, a jak to zwykle bywa, w takich momentach, im bliżej końca górki tym większa prędkość Tak wiem, teraz jest mega szybki internet i Netflix, co wszystko zmienia. Tania rozrywka dla mas aby Lewiatan łatwiej mógł trzymać kontrolę. Mi wystarczyłby net z późnych lat 90, bez wodotrysków. Dodatkowo aby wymordować miliony w historii nie potrzeba było 1cm substancji. W każdej epoce człowiek potrafił to efektywnie wykonać, korzystając z ówczesnych możliwość. Nihil novi. Wiara że dzięki totalnej kontroli i wyzbycia się wolności przez jednostkę w zamian za ułudę bezpieczeństwa i tanią rozrywkę to się zmieni, brzmi jak niezła propaganda pigułek szczęśliwości Tak wiem zaliczamy postęp ciągły ale dla mnie to obserwujemy ciągła entropię od jakiegoś czasu, tylko zabawki się zmieniająi
                      Ostatnio edytowany przez Citlivu; 27016.
                      http://komandir.wrzuta.pl/audio/9lE2...zek_czajkowski

Komentarz

Prawie się zgodzę, z małą poprawką - miał - w Polsce to pewnie kulminacja była w drugiej połowie lat 90. Ze swoimi wszelakimi wadami i zaletami z tym związanymi. Od tego czasu to już z górki, a jak to zwykle bywa, w takich momentach, im bliżej końca górki tym większa prędkość
                        A to cóż się takiego zmieniło od tamtego czasu na złe?

Jak dla mnie tozwój internetu to explozja tych możliwości, swobód, rozrywki czy pomocy.

Komentarz

Dodatkowo aby wymordować miliony w historii nie potrzeba było 1cm substancji. W każdej epoce człowiek potrafił to efektywnie wykonać, korzystając z ówczesnych możliwość. Nihil novi. Wiara że dzięki totalnej kontroli i wyzbycia się wolności przez jednostkę w zamian za ułudę bezpieczeństwa i tanią rozrywkę to się zmieni, brzmi jak niezła propaganda pigułek szczęśliwości Tak wiem zaliczamy postęp ciągły ale dla mnie to obserwujemy ciągła entropię od jakiegoś czasu, tylko zabawki się zmieniająi
                          Mówisz w każdej epoce byle samotny strzelec psychopata mógłby powybijać miliony? Hmmm ciekawy jestem jak

Z tą totalną kontrolą i ciągiem dalszym to nie odlatuj, bo forma tej wypowiedzi i jej przerysowanie stawia mnie w świetle głupca, a w rzeczywistości jest kuriozalna i groteskowa. Ja w życiu codziennym nie czuje się kontrolowany. Ty tak? W jakich momentach ?

Rozrywkę dalej możesz mieć ' drogą nie tanią 'sam wybierasz. Nikt Cie nie kontroluje i nie zmusza. Masz swobodę wyboru.

Od lat 90 które według Ciebie były szczytem doszedł wszechobecny internet. To daje niesamowite możliwości na każdym nawet najmniejszym aspekcie życie oraz stwarza swobody wyrażania poglądów i zrzeszania się w grupach. To ogromny skok naprzód.

Komentarz

Rozrywkę dalej możesz mieć ' drogą nie tanią 'sam wybierasz. Nikt Cie nie kontroluje i nie zmusza. Masz swobodę wyboru.

Od lat 90 które według Ciebie były szczytem doszedł wszechobecny internet. To daje niesamowite możliwości na każdym nawet najmniejszym aspekcie życie oraz stwarza swobody wyrażania poglądów i zrzeszania się w grupach. To ogromny skok naprzód.
                            Internet jest kontrolowany przez kilka korporacji. Jeśli twoje poglądy nie zgadzają się z ich polityką to znikasz. Tak jest z Facebookiem, tt i resztą. Rozrywka? Netflix i ich zajob LGBT...
                            Początki internetu to były czasy wyrażania i wymiany poglądów. Teraz mamy tej wolności coraz mniej.

Komentarz

• Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta

Oczywista oczywistość. Wszystkie ogólnie dostępne dane jednak wskazują, że czekają nas ciężkie czasy, z wysokimi stopami procentowymi i drogim dolarem i frankiem. Oczywiście, że dla eksporterów to może być to dobry czas. To nie będzie jednak tak jak upraszcza Citlivu . Niech każdy weźmie pierwszą rzecz, którą ma w domu, na 99% nie pochodzi z Polski. Jestem ciekawy jakie będą nastroje w społeczeństwie jak podrożeje jeszcze paliwo, leki, sprzęt elektroniczny, itp. To będzie dotyczyć każdego z nas.

Oczywiście bardzo cieszy, że rezerwy złota rosną. Jednak jeżeli dobrze policzyłem to w złocie mamy po obecnym kursie 52mld zł - dwa lata finansowania 500+. Jakoś nie chce mi się wierzyć, że w razie W rząd użyje tego złota, żeby ulżyć przedsiębiorcom, obywatelom, a nie do przekupienia swoich wyborców.

Zamieszczone przez Cohen Zobacz posta
                              Postęp zawsze na początku jawił się straszny niczym 'piekło'
                              Ciekawe czy takie samo zdanie mieli Chińczycy, Rosjanie i Ukraińcy, itd którzy umierali z głodu po rewolucjach komunistycznych.
                              Jeśli obiecujemy, że Wam damy to Wam damy.
                              I to bez względu na to, ile będziecie musieli za to wszystko zapłacić

Komentarz

• Zamieszczone przez sephrioth1916 Zobacz posta

Ciekawe czy takie samo zdanie mieli Chińczycy, Rosjanie i Ukraińcy, itd którzy umierali z głodu po rewolucjach komunistycznych.
                                Nie uprawiaj demagogi.

A gdzie dokonał się postęp ? Po której stronie muru ? Sugerujesz że grozi w XXI w. masowy głód w Europie lub Chinach ? Pudło, tym większe gdy spojrzysz na liczbę ludności która się podwoiła od tamtego czasu. A wiesz ile według prognoz ma nas być do końca stulecia ? Więcej o kolejne 2 mld. Wiesz gdzie 90% z tej liczby ma żyć ? W Afryce. Chyba nie muszę dodawać że to dzięki postępowi

Komentarz

Pracuję...
                                X