Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez sephrioth1916 Zobacz posta

Mogliby tak robić gdybyśmy byli samowystarczalni gospodarczo. Jednak utrzymywanie takiej inflacji (czyli de facto drukowanie pieniędzy) spowoduje, że kurs walutowy zareaguje, a to spowoduje wzrost cen towarów importowych.

Moim zdaniem Twój scenariusz jest nierealny, każda zmiana musiałaby być przeprocesowana przez parlament, a to trwa. Po prostu zbyt trudne byłoby zarządzanie taką strategią.
    Wystarczy, żeby taką decyzję podjęły duże Państwa i na rynku walutowym wielkich tragedii nie będzie dla niesamowystarczalnych Państw. Pragnę zauważyć, że np obecna inflacja w Niemczech parę lat temu, miała miejsce przy stopach 6%.... teraz stopy mają 0%... nawet jak podbiją do 3% to gap i tak będzie wystarczający aby pod kociołkiem inflacja się odpowiednio zarzyła i robiła robotę jak się przepatrzy inne Państwa jest podobnie
    http://komandir.wrzuta.pl/audio/9lE2...zek_czajkowski

Komentarz

• Zamieszczone przez Citlivu Zobacz posta

Wystarczy, żeby taką decyzję podjęły duże Państwa i na rynku walutowym wielkich tragedii nie będzie dla niesamowystarczalnych Państw. Pragnę zauważyć, że np obecna inflacja w Niemczech parę lat temu, miała miejsce przy stopach 6%.... teraz stopy mają 0%... nawet jak podbiją do 3% to gap i tak będzie wystarczający aby pod kociołkiem inflacja się odpowiednio zarzyła i robiła robotę jak się przepatrzy inne Państwa jest podobnie
      Tylko, że poważne kraje mają poważne waluty. Z tego samego artykułu, który wrzuciłem:

Inflacja mocno przyspiesza także w strefie euro, gdzie według szybkiego szacunku Eurostatu wzrosła we wrześniu do 3,4 proc. z notowanych miesiąc wcześniej 3,0 proc. Najwyższa była w Estonii, gdzie wyniosła 6,4 proc., podczas gdy w Niemczech sięgnęła 4,1 proc. Trzeba jednak pamiętać, że politykę pieniężną dla tych krajów prowadzi EBC, który uwzględnia w niej także południe Europy, gdzie inflacja jest niższa.
      Właśnie podobne nam kraje podnoszą stopy, więc kapitał będzie tam uciekał:

W czwartek o kolejnej podwyżce stóp zdecydował bank Czech, przez co przepaść w polityce pieniężnej w Polsce i innych krajach regionu jeszcze bardziej się pogłębiła.
      Pozostawienie stóp na takim poziomie w Polsce jest bardzo ryzykowne
      Jeśli obiecujemy, że Wam damy to Wam damy.
      I to bez względu na to, ile będziecie musieli za to wszystko zapłacić

Komentarz

• Zamieszczone przez sephrioth1916 Zobacz posta

Pozostawienie stóp na takim poziomie w Polsce jest bardzo ryzykowne

Kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana Ja nie mówię, że to się uda i nie skończy się katastrofą... Ja tylko mówię, że niektórym zależy na utrzymaniu ich zdaniem zdrowej, dość wysokiej inflacjii przez dłuższy czas jako jedno z lekarstw na bolączki świata... Nie oznacza to, też braku podwyżek stóp, oznacza tylko tyle, że nie w tempie i nie w wysokości w jakiej powinni/robili to kiedyś.... "ciut" wolniej... na tyle by ten kontrolowany pożar rozwiązał kilka spraw.... Natomiast kto wypalał łąki, ma świadomość jak szybko kontrolowany pożar może czasami, okazać się katastrofą. Reasumując przed nami podnoszenie stóp, nieadekwatne do poziomu inflacji przez dłuższy "tymczas" Prześledz sobie dane historyczne jakie stopy były przy takiej inflacji jak obecna. Dla mnie jest jasne, że na tyle na ile się da inflacja będzie trzymana na wyższym poziomie by "wypalała" problemy... tak przynajmniej kilku mądrych wymyśliło. Powrót do wersji - drukowanie i niska inflacja i problemy z jej podbiciem to zmarnowanie okna historii jakie się otworzyło w Wuhan Dla niektórych.

Przy obecnej, ciągłej nazwijmy to "niepewności", zarobki nie dogonią tej uciekającej inflacjii. Każdy rok takiej sytuacji jest na plus dla niektórych.
        Ostatnio edytowany przez Citlivu; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Cisza tutaj to pomyślmy sobie, co byłoby gdyby w zamian Fejsa padł gmail i poczta na WP. Paraliż państwa.
          "W kraju, w którym ludzie nienawidzą swoich rodaków" - Taco
          „Was, przyjaciele, czeka wspólna praca. Rządźcie, niech chory kraj do zdrowia wraca”. - Szekspir

Komentarz

• Zamieszczone przez Citlivu Zobacz posta

Przy obecnej, ciągłej nazwijmy to "niepewności", zarobki nie dogonią tej uciekającej inflacjii. Każdy rok takiej sytuacji jest na plus dla niektórych.
            To jeszcze napisz konkretnie dla których to razem się pośmiejemy/popłaczemy nad swoim losem.

p.s. Co by nasz NBP nie zrobił to praktycznie nie ma większego znaczenia, "świat" zadecyduje, oczywiście jeśli nie wykroczy poza jakieś bliżej nieokreślone widełki, a te "widełki" są szerokie i to bardzo, więc lepiej jest wybrać drogę łatwiejsza, przyjemniejszą, czyli małe procenty przy nawet wysokiej inflacji. Mamy poza tym poduszkę w postaci własnej waluty, w razie czego 20% dewaluacji i tymczasowo po kłopocie, bo potem zostaną uruchomione "taczki polityczne", ale co swoje wezmą to ich.
            Z końmi się nie kopię bo przegram, z idiotami staram się nie dyskutować bo sprowadzają dyskusję do swojego poziomu, na argumenty ad personam staram się nie reagować, patrz wcześniejsze punkty - no i tylko krowa nie zmienia zdania ...

Komentarz

• Zamieszczone przez Jestem Zobacz posta

To jeszcze napisz konkretnie dla których to razem się pośmiejemy/popłaczemy nad swoim losem.

.
              Chyba doszło do małego nieporozumienia, przez mój skrót myślowy Zdanie powinno brzmieć "dla niektórych... polityków/decydentów." Teraz chyba nie ma wątpliwości? Każdy zjadacz chleba (lub miski ryżu) ma prze*ebane ale czego się nie wezmie na klatę, dla dobra ogółu, no nie? . Nawet ja, chwilowo ustawiając się w roli nie wiadomo jakiego fifarafa Muszę kombinować jak koń pod górę, mając świadomość, że w dużym stopniu z powodu inflacji zachowam, mam nadzieję swoje status quo, a nie pomnożę majątek, patrząc z perspektywą np 6 letnią. Co do Polskiego NBP/Rządu i jego możliwości to zgoda w 99%, płyniemy z nurtem i ja o to nie mam większych pretensji, wszak żyjemy w świecie globalnym i jesteśmy tylko jedną z wielu niszowych prowincji w imperium. Natomiast uważam, że wielu naszym decydentom, bardzo pasuje co zadecydowały większe misie i wręcz mogą się pochwalić gorliwością neofity. Obyśmy się na tym nie przejechali. Trzymam mocno kciuki i "zapinam pasy"

Ps. Dlaczego 99%, a nie 100% ? Do tematu można by podejść na dwa sposoby:
              1) Jest ujowo, inflacja spauperyzuje sporą część naszych rodaków, postarajmy się coś zrobić...
              2) Uja robimy, nam to pasuje, niech się pali.

Obie ścieżki mogą nas zaprowadzić w to samo miejsce, to prawda. Dodatkowo niech się martwią na zachodzie, mają z czego chudnąć.... u nas w pewnym momencie gorzej już nie będzie. Niewiele mamy sadełka
              Ostatnio edytowany przez Citlivu; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• i cyk, stopki w górę bez wcześniejszego info. Po co rynek ma wiedzieć, nieprzewidywalność jest ciekawsza. Ratka 100 zł droższa.

i kolejny karierowicz.

Prezydent @AndrzejDuda spotkał się dziś z posłem @KamilBortniczuk, kandydatem na ministra sportu. Rozmowa odbyła się w Pałacu Prezydenckim.
                Ministerstwo Sportu zostało zlikwidowane rok temu

kolejny, Blazej Spuchalski dnia 12.09 informuje:

”Jestem trochę zaskoczony, dowiedziałem się dzisiaj że zabiegam o posadę członka zarządu Orlenu. Dementuję - nie zabiegam„

06.10.21 Spychalski w Orlenie
                Ostatnio edytowany przez Hazardzista; [ARG:4 UNDEFINED].
                „Was, przyjaciele, czeka wspólna praca. Rządźcie, niech chory kraj do zdrowia wraca”. - Szekspir

Komentarz

• Zapewne to Orlen zabiegał o Spychalskiego hehe Co sie dziwić, chłopina robił tyle lat za drobne po urzędach to się obajtek zlitował i da zarobić pare większych złotych

Tymczasem...
                  Zamieszczone przez Adam Glapiński Prezes NBP
                  ​​​​​​​My bez środków unijnych, którymi teraz się nas szantażuje, jesteśmy w stanie doskonale zapewnić sobie ten dynamiczny rozwój. Tym bardziej, że duża część tych środków to pożyczka, my sami możemy pożyczki brać, jakie chcemy. Każdy nam da. My w tej chwili żadnej pożyczki nie bierzemy, jako kraj, ani jako Narodowy Bank Polski. Żadnej. To do nas przychodzi cały świat i chce od nas pożyczać
                  ​​​​

Komentarz

• Po to robili kampanie w mediach żeby tej kasy teraz nie brać! Wszak już 200 mld przez PFR i BGK wyprali. Jak za PRL - rząd się sam wyżywi.

Komentarz

• Taka ciekawostka historyczna. W sumie to dziś powinniśmy obchodzić odzyskanie niepodległości.

7 października odzyskanie niepodległości Polski - YouTube

Komentarz

• Że im w badaniach wychodzi że mają iść na kolizję z UE?

Komentarz

• Piątka dla zwierząt czy extra dopłaty do hektara. Co jest prawdziwe?

Komentarz

• Prawdziwa rozkminka na sobotni wieczór dla pokemona.
                            "Lubię sobie jebnąć piwo"

Komentarz

• Pizdeusz szuka jelenia do dyskusji, tylko jak widać nikt nie ma na to ochoty, ale spokojnie, zaraz sobie odpisze z innego konta i może się ktoś dołączy.

Komentarz

• O tak:
                                Milcz, głupi chłopie. Milcz, chamie skończony, bo ja jestem żołnierzem, który pamięta, jak krew się lała. Jak moi koledzy ginęli. Ja tu po to jestem, żeby wołać w ich imieniu. Nigdy nikt nie wyprowadzi nas z mojej ojczyzny, którą jest Polska, ale także nikt z Europy, bo Europa to moja matka także

Komentarz

Pracuję...
                                X