Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Tobie multikontowa, zakłamana ruro coś ciężkiego już dawno spadło na łeb.

  Polecam wątek: https://twitter.com/NZGoebbelsa/stat...438076935?s=19

  Wolne media, wolne media!

  Edit:


  Ostatnio edytowany przez b.; 12257.

  Komentarz


  • 23 sprawy z wielu lat, przemilczane a nie zakłamane, przeinaczone czy po prostu oszukane. Serio, chcesz licytować z TVP za 2 miliardy piblicznych pieniędzy? To się za **** nie broni.

   Przy okazji, na TVP Info idzie rocznie 300 baniek! Trzysta milionów polskich złotych. Będąc na MUXie z mega zasięgiem i tak przegrywa z satelitarnym TVN24.
   Ostatnio edytowany przez Hazardzista; 151974.
   "W kraju, w którym ludzie nienawidzą swoich rodaków" - Taco
   „Was, przyjaciele, czeka wspólna praca. Rządźcie, niech chory kraj do zdrowia wraca”. - Szekspir

   Komentarz


   • Przeloguj się i sobie odpisz.
    A później **********
    "Lubię sobie jebnąć piwo"

    Komentarz


    • Tak tak mapet, pedałen to wolne media, cała prawda całą dobę, a sobieniowski i reszta to obiektywni dziennikarze

     Różnica jest taka, że my po drugiej stronie barykady widzimy, że w TVP jest toporna propaganda, a w pedałenie od wielu lat działa to w drugą stronę i 3 razy gorzej, tylko trochę mniej topornie. Lata doświadczeń robią swoje. Wy z jednej stronie jebiecie TVP, a z drugiej uważacie, że pedałen to obiektywna stacja
     Zresztą nie będę z tobą ruro dyskutował, przeloguj się na któreś z kont i prowadź sam ze sobą polemikę

     Komentarz


     • Są osobnicy transpłciowi, są więc i osobnicy-translogi.
      "Nieszczęsny człowiek, który posiada miłość, a szuka czegoś innego".
      "Fanatycy wolności kończą jako teoretycy policji". (N. Davila)
      Up the Anchor!

      Komentarz


      • Zamieszczone przez b. Zobacz posta
       Tak tak mapet, pedałen to wolne media, cała prawda całą dobę, a sobieniowski i reszta to obiektywni dziennikarze
       a gdzie tak napisalem?

       Zamieszczone przez b. Zobacz posta
       prowadź sam ze sobą polemikę
       potrafisz udowodnić taki dialog na forumce?
       "W kraju, w którym ludzie nienawidzą swoich rodaków" - Taco
       „Was, przyjaciele, czeka wspólna praca. Rządźcie, niech chory kraj do zdrowia wraca”. - Szekspir

       Komentarz


       • Tu nikt nic nie musi udowadniać. Zostałeś zweryfikowany jako zwykły troll, więc jak byś miał trochę honoru To byś po prostu zamilkł.

        Komentarz


        • Kurvy nie mają honoru.
         Dlatego są kurvami.
         "Lubię sobie jebnąć piwo"

         Komentarz
         • Zamieszczone przez Przemysław Wojtasik
          Przedsiębiorca odprowadzi opłatę na zdrowie nie tylko od dochodu ze swoich usług, ale też od wszystkich innych, np. ze sprzedaży auta czy nieruchomości.

          Zamiast 381,81 zł miesięcznie przedsiębiorca zapłaci składkę zdrowotną w wysokości 9 proc. dochodu. Jednak nie tylko z podstawowej działalności, czyli zarobku za wykonane usługi bądź sprzedane towary. Oskładkowane będą także inne dochody. Tak wynika z promowanego przez Ministerstwo Finansów podatkowego pakietu Polskiego Ładu.

          – Wygląda na to, że każda złotówka, którą zarobi przedsiębiorca, będzie oskładkowana – mówi Cezary Szymaś, współwłaściciel biura rachunkowego ASCS-Consulting.

          Przypomnijmy, że teraz przedsiębiorcy płacą składkę w stałej kwocie, niezależnie od tego, ile mają dochodu. Co miesiąc 381,81 zł, z czego 328,78 zł odliczają od podatku. W przyszłym roku wszystko ma się zmienić. Składki nie odliczymy od podatku i będzie wynosić 9 proc. dochodu. Przykładowo: przedsiębiorca mający 12 tys. zł dochodu miesięcznie zapłaci na zdrowie 1080 zł.


          DODATKOWA DANINA


          Jak ten dochód wyliczyć? Na podstawie ustawy o PIT. Czyli od przychodu odjąć koszty. Można go też pomniejszyć o składki na ubezpieczenia społeczne (jeśli nie zostały zaliczone do kosztów).

          Problem jednak w tym, że w ustawie o PIT przychody są zdefiniowane bardzo szeroko. Zalicza się do nich nie tylko należności za to, co jest istotą naszego biznesu, np. usługę konsultingową czy informatyczną.

          – Przychodem z działalności gospodarczej są też należności ze sprzedaży firmowego majątku trwałego, np. nieruchomości czy samochodu, nawet jeśli jest incydentalna. A także odszkodowania, odsetki, kary umowne czy nieodpłatne świadczenia, np. nagrody dla przedstawicieli handlowych za wysoką sprzedaż – tłumaczy Tomasz Piekielnik, doradca podatkowy, właściciel firmy doradczej PBC. – Od tego wszystkiego trzeba będzie zapłacić 9 proc. składki.

          Zobrazujmy to przykładem. – Przedsiębiorca płacący liniowy 19-proc. PIT kupił magazyn za 1 mln zł. Zamortyzował go, rozliczając cały wydatek w podatkowych kosztach. Odzyskał więc 190 tys. zł. W 2022 r. sprzeda magazyn, także za 1 mln zł. Od tej kwoty zapłaci 190 tys. zł PIT. A także dodatkowo 90 tys. zł składki zdrowotnej – wylicza Tomasz Piekielnik.

          To nie wszystkie kontrowersje.

          – Dochodu będącego podstawą wyliczenia składki nie będzie można pomniejszyć o różnice remanentowe. Takie różnice wyliczają na zakończenie roku przedsiębiorcy prowadzący księgę przychodów i rozchodów – mówi Jacek Leśniewski, doradca podatkowy w kancelarii Alo-2.

          – Przy liczeniu składki nie uwzględnimy też ulg, np. na złe długi, smog czy darowizny. Tak wynika z definicji dochodu wprowadzanej przez Polski Ład do ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej. Na potrzeby wyliczenia składki będzie on więc wyższy niż podstawa opodatkowania PIT – podkreśla Jacek Leśniewski.

          Co w sytuacji, gdy przedsiębiorca nie ma dochodu? Z Polskiego Ładu wynika, że składkę musi liczyć od minimalnego wynagrodzenia.

          Ostateczne rozliczenie nastąpi po zakończeniu roku. Przedsiębiorca, który nadpłaci składkę, będzie mógł wystąpić o zwrot, składając wniosek do ZUS.
          RYCZAŁTOWCY TEŻ DOŁOŻĄ


          Cezary Szymaś dodaje, że nowe zasady rozliczania składki dotkną też przedsiębiorców płacących podatek zryczałtowany. – U nich podstawą wymiaru będzie przychód.

          Składka wyniesie jedną trzecią stawki ryczałtu. Podczas jej wyliczania trzeba będzie też jednak uwzględnić incydentalne przychody, np. ze sprzedaży firmowego samochodu. Ryczałtowcy dodatkowo na tym stracą, bo przecież nie mogą odliczać kosztów – podkreśla Cezary Szymaś.

          Nowe zasady opłacania składki zdrowotnej mają być zrekompensowane przez podniesienie kwoty wolnej od podatku oraz podwyższenie progu w skali. Ale skorzystają z tego tylko przedsiębiorcy, którzy rozliczają się właśnie na podstawie skali (zresztą nie wszyscy, bo lepiej zarabiający i tak stracą). Firm płacących liniowy PIT albo ryczałt podwyżka kwoty wolnej i progu nie dotyczy.

          Etap legislacyjny: konsultacje publiczne
          KONRAD TURZYŃSKI DORADCA PODATKOWY, PARTNER W KANCELARII KNDP


          Aż ciężko uwierzyć, że Ministerstwo Finansów chce objąć składką zdrowotną wszystkie dochody przedsiębiorcy. Mam nadzieję, że to tylko błąd w redagowaniu przepisów, który zostanie naprawiony w trakcie prac legislacyjnych. Płacenie składki zdrowotnej od incydentalnej, jednorazowej sprzedaży firmowego lokalu czy samochodu to przecież absurd. Zresztą niejedyny. Z nowych przepisów wynika, że składkę zapłacą też ci, którzy nie muszą odprowadzać podatku. Choćby dlatego, że nie dostali pieniędzy od kontrahenta i korzystają z ulgi na złe długi. Albo ponoszą wydatki na badania i rozwój, które mogą odliczyć od dochodu. Sytuacja byłaby jaśniejsza, gdyby składka miała być liczona od podstawy opodatkowania PIT, a nie dochodu. Ministerstwo Finansów musi koniecznie się nad tym zastanowić. A najlepiej w ogóle zrezygnować z tych niekorzystnych dla przedsiębiorców regulacji.
          Nie dotykaj forum, bo cię curva zmiecie z planszy
          -------------
          Jedynie prawda jest ciekawa

          Józef Mackiewicz

          Komentarz


          • I pyk ZUS bez zdrowotnej pi razy oko 200zł w górę, supcio!!

           Komentarz


           • Zamieszczone przez Stout Zobacz posta
            Kurvy nie mają honoru.
            Dlatego są kurvami.
            Lewak to ped.ał i tak już zostanie, Pan Jezus w Biblii ma to napisane

            Komentarz


            • Anna Maria Siarkowska #BabiesLivesMatter (@AnnaSiarkowska) Napisał/a: Czytam i oczom nie wierzę... Wygląda na to, że senator a zarazem wiceminister zdrowia W.Kraska podjął się misji zniszczenia sejmowej większości. Jeśli ktoś myśli,że przygotowywanie ustaw, które mają pozbawić obywateli możliwości wykonywania pracy, przejdzie bez echa, to się myli. https://twitter.com/AnnaSiarkowska/s...475586054?s=20

             Komentarz


             • jan_pospieszalski (@J_Pospieszalski) Napisał/a: Dziś dowiedziałem się że @KurskiPL ostatecznie wyrzucił @WartoRozmawiac. Gdy rząd prowadzi „wojnę z pandemią”mówił Kurski, dla nas nie ma miejsca. Ale o sensowności środków tej wojny, stratach jakie powodują, chyba warto rozmawiać. Będę to robił poza tvp. Więcej na @Janek_Warto https://twitter.com/J_Pospieszalski/...316019200?s=20

              Komentarz


              • powtórzę się: kurwy jebane i tyle

               Komentarz               • ​​​​​Uważaj, bo mozesz ściągnąć na siebie gniew "taktycznych" bywalców burdelu

                Komentarz

                Pracuję...
                X