Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Zamieszczone przez Jaco
  Wytropić i ukarać!!!! Natychmiast!!!

  Natentychmiast !

  To ja lecę naoliwic szafot, a Ty Jaco dawaj następnego kurwisyna.
  Pierdolę to ! Do niczego się nie zmuszam ,chcę to się wybijam - nie chcę no to się nie ruszam !
  Grupa Trzymająca Wagę - Dzieki nam monopolowe nie martwią się o plajtę !!!

  Komentarz


  • Zamieszczone przez CywiL
   To ja lecę naoliwic szafot, a Ty Jaco dawaj następnego kurwisyna.
   Mówisz i masz:

   A może zamiast oliwić szafot, jakieś komentarzyki do tych linków?
   Jakie to łatwe: kopiuj-wklej-kopiuj-wklej.. Nawet myśleć nie trzeba.
   "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
   Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
   Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
   Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
   "
   Janusz Waluś - czekaMY!

   Komentarz


   • tak dla przypomnienia    Narodowy socjalizm głosił wyższość narodu niemieckiego, należącego do "rasy aryjskiej" (wywodzonej od Ariów - starożytnego ludu indoeuropejskiego) w stosunku do innych ras i narodów, a w szczególności nad Żydami i Cyganami. Ideę tę połączono ze zwulgaryzowaną nietzscheańską koncepcją "nadczłowieka" (Übermensch), wyższego moralnie, intelektualnie i duchowo w stosunku do "podludzi" i wywodzono z niej prawo narodu niemieckiego do panowania nad innymi narodami (Herrenvolk). Trzeba jednak zaznaczyć, że sam Nietzsche był przeciwny rasizmowi.

    Naziści wyznawali pogląd, że mieszanie się ras (Rassenschande) powoduje ich degenerację, dlatego wprowadzili ustawodawstwo zakazujące małżeństw i stosunków seksualnych Niemców z osobami innej rasy (ustawy norymberskie). "Poprawianiu" rasy miały także służyć program eutanazji i sterylizacji osób "niepełnowartościowych" biologicznie. Realizowano także dalsze projekty w duchu eugeniki, w tym kradzież dzieci, wspieranie rozrodczości według kryteriów rasowych (ośrodki Lebensborn), a rozważano wprowadzenie wielożeństwa. Poglądy rasowe determinowały w dużym stopniu politykę okupacyjną i doprowadziły do holocaustu.

    Narodowi socjaliści łączyli rasizm z niemieckim nacjonalizmem. Uważano narody za organizmy, które walczą o przetrwanie i ekspansję i mają prawo w tej walce stosować wszystkie dostępne środki. Planowano uzyskać przestrzeń życiową na Wschodzie (Lebensraum im Osten) dla narodu niemieckiego poprzez podbój innych narodów. Politykę tę wyznaczały oprócz motywów narodowych także rasowe: lekceważący stosunek do Słowian, rzekomo pozbawionych zdolności do rządzenia. Dla uzasadnienia konieczności ekspansji terytorialnej wykorzystywano także teorie geopolityczne.

    Narodowi socjaliści kryteriom rasowo-biologicznym podporządkowali także politykę kulturalną. Zwalczano twórców pochodzenia żydowskiego, a także - jako produkt obcych ras i przejaw degeneracji - sztukę współczesną oraz jazz. Sztuka według ideału narodowosocjalistycznego powinna głosić wielkość narodu, heroizm "nadludzi", więź z przyrodą, tradycyjne wartości rodzinne. Ideały więzi człowieka z przyrodą i ziemią ojczystą streszczał slogan Krew i Ziemia (Blut und Boden).

    Odrzucenie demokracji i rządy jednostki [edytuj]

    Narodowy socjalizm był wzorowany na włoskim faszyzmie (w mowie potocznej te terminy używane są wymiennie - z politologicznego punktu widzenia, błędnie). Hitler głosił, że "demokracja w swoich założeniach nie jest niemiecka, ale żydowska" i że ma ona na celu wyłącznie zniszczenie "aryjskiego przywództwa" (przemówienie z 22 kwietnia 1922 roku). Dlatego demokrację zastąpiono reżimem totalitarnym, który Rudolf Hess ocenił jako "najnowocześniejsza demokracja świata oparta na zaufaniu większości". Reżim odrzucał parlamentaryzm, głosząc zasadę silnej ręki i podporządkowania się woli przywódców (Führerprinzip), a szczególnie wodza narodu i partii NSDAP, którym był Adolf Hitler. Sam Hitler na łamach "Voelkischer Beobachter" z 10 listopada 1938 roku okreslił siebie jako "arcydemokratę". Naziści wprowadzili ustrój jednopartyjny i zlikwidowali wolną prasę i wolne związki zawodowe. Narodowy socjalizm, podobnie komunizm i faszyzm, wywodzą swoją władzę od suwerennego ludu i dlatego bywają uważane za historyczne i lokalne odmianamy demokratyzmu.

    Rywalizując o podobny elektorat przy pomocy (po części) zbieżnych haseł, szczególnie zdecydowanie atakowano działaczy marksistowskich, komunistycznych oraz socjaldemokrację. Za główny powód przegranej w I wojnie światowej uważano bunty opozycji. Postrzegając porządek narzucony Traktatem Wersalskim jako niesprawiedliwy, naziści dążyli do remilitaryzacji, a następnie wcielenia wszystkich ziem zamieszkałych przez Niemców - a więc przede wszystkim Austrii, Wolnego Miasta Gdańska, oraz części Czechosłowacji i Polski w obręb Rzeszy.

    Polityka socjalna [edytuj]

    Nazizm był za daleko posuniętym interwencjonizmem państwowym, mającym na celu zwalczenie wysokiego bezrobocia i hiperinflacji, które dominowały w Niemczech przed dojściem NSDAP do władzy, jednak w przeciwieństwie do komunizmu nie negował prywatnej własności środków produkcji. W polityce gospodarczej był za gospodarką mieszaną - znacznym interwencjonizmem państwowym, nie naruszającym jednak zasady prywatnej własności środków produkcji. Szeroko natomiast rozbudowano system pomocy socjalnej (Winterhilfe), taniego masowego wypoczynku (Kraft durch Freude) itp.

    Skutki [edytuj]
    Palenie książek przez nazistów w Niemczech, 1933 r.
    Palenie książek przez nazistów w Niemczech, 1933 r.

    Ideologia narodowego socjalizmu doprowadziła do powstania w Niemczech państwa totalitarnego, które swoją ekspansjonistyczną, mocarstwową polityką doprowadziło do wybuchu drugiej wojny światowej. W czasie swojego panowania w Niemczech i w państwach okupowanych, narodowy socjalizm doprowadził do zbrodni wojennych, wprowadzania rządów terroru i ludobójstwa, szczególnie w odniesieniu do ludności pochodzenia żydowskiego.

    W roku 1933 w wyniku wyborów do Reichstagu NSDAP przejęła władzę w Niemczech i wprowadziła totalitarne rządy, oparte na monopolistycznej pozycji partii. Jej przywódca, Adolf Hitler, został kanclerzem Niemiec, a w roku 1934 objął dodatkowo funkcję prezydenta.

    Choć stosowanie przemocy zaczęło się wkrótce po przejęciu władzy, to w III Rzeszy przed wybuchem II wojny światowej zakres prześladowań nie był wyjątkowy na tle ówczesnego świata. Na przykład ilość więźniów w obozach, głównie politycznych, nie przekraczała kilkudziesięciu tysięcy, podczas gdy w Związku Radzieckim w tym samym czasie była to już liczba rzędu dziesiątek milionów.

    Po wybuchu II wojny światowej armia i inne organizacje zbrojne III Rzeszy zaczęły stosować terror a od 1941 r. - zorganizowane ludobójstwo . W pierwszej kolejności dążono do eksterminacji wszystkich Żydów i Cyganów (Holocaust) a następnie Słowian, z których jednak część miała służyć jako niewolnicy "panów" Niemców.

    Ofiarami nazistów padli także niemieccy homoseksualiści. W 1928 r. w Niemczech żyło ok. 1,2 mln homoseksualistów (wg szacunków specjalnej jednostki Gestapo). Naziści uznawali aryjskich homoseksualistów za "socjalnie zboczonych", stanowiących zagrożenie na drodze prawidłowego rozwoju rasy, zdelegalizowano wszelkie instytucje i miejsca kultury i spotkań środowisk homo-lub bi-seksualnych. 6 maja 1933 stworzono w Berlinie Instytut Nauk Seksualnych, w którym dr Magnus Hirschfeld prowadził brutalne badania nad "zboczeńcami". W latach 1933-1945 ponad 100 tys. ludzi zostało aresztowanych pod zarzutem zakazanego prawnie (słynny Paragraf 175) homoseksualizmu. Z tego 50 tys. zostało uznanych oficjalnie za homoseksualistów, 5-15 tys. z nich zginęło w obozach koncentracyjnych, reszta była więziona i torturowana. Jednym z nich był bliski współpracownik Hitlera oraz twórca SA Ernst Röhm, zabity podczas nocy długich noży.
    Czas kończyć z baranami na forumce

    Komentarz


    • Zamieszczone przez Jaco
     A może zamiast oliwić szafot, jakieś komentarzyki do tych linków?
     Zamieszczone przez WP
     Prezydent Janusz Gromek zwrócił się z prośbą o zrecenzowanie amatorskich utworów rzecznika pod kątem ewentualnego zagrożenia propagowania treści niezgodnych z Regulaminem Pracy Urzędu oraz Kodeksu Etycznego Urzędu Miasta, a także zagrażającymi naruszeniem ogólnie przyjętych norm społecznych.

     Po otrzymaniu recenzji prezydent podejmie dalsze decyzje w tej sprawie. Rzecznik jest na obecnie na urlopie bezpłatnym do wyjaśnienia całej sytuacji.

     Moim zdaniem powinien zostać wyjebany na zbity ryj i wzięty pod obserwację policji. Prawo jest podobno kulawe i nie ma na takie (i ostrzejsze) 'opowiadania' odpowiedniego paragrafu.
     raz!! dwa!! raz, dwa, trzy!! pięć, sześć, siedem, osiem!!
     ------------------------
     Sportowy serwis, sportowy portal

     Komentarz


     • Czy moge jeszcze?

      Wlasnie w TVN24 politycy PISu* jednym glosem mowia, ze sprawa Wojewody to odwetowa sprawka PO i mediow za sprawe HGW. Dalej ida w zaparte, ze Wojewoda zostal zaatakowany, nie sklamal, mial prawo nie wiedziec, ze jego punktow nie anulowano, system byl zly i generalnie jest git. Czyli stoja w opozycji slowa zelaznego Ludwika.

      * Hoffman i Makuch

      Komentarz


      • I Ty się dziwisz, że my się nabijamy z TVN i sposobów przytaczania tego źródła . Poseł Hoffman wypowiadał się przed konferencją Dorna. To raz. Dwa, że obaj mówili tylko o mediach, a o PO wyłącznie w kontekście robienia wokół tej sprawy szumu. W żaden sposób nie jest to w opozycji do decyzji Ludwika - ślepy by to zauważył (swoją drogą ten Magazyn 24 też był prowadzony wyjątkowo "bezstronnie" ).

       A fala liberalna narasta http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.ht...0&ticaid=13253

       Po raz kolejny cieszę się z wyborów młodzieży .
       My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

       Komentarz


       • Zamieszczone przez Adams_
        Czy moge jeszcze?

        Wlasnie w TVN24 politycy PISu* jednym glosem mowia, ze sprawa Wojewody to odwetowa sprawka PO i mediow za sprawe HGW. Dalej ida w zaparte, ze Wojewoda zostal zaatakowany, nie sklamal, mial prawo nie wiedziec, ze jego punktow nie anulowano, system byl zly i generalnie jest git. Czyli stoja w opozycji slowa zelaznego Ludwika.

        * Hoffman i Makuch
        Foxx odpisał rzetelnie. A czy możesz w kilku słowach skomentować postępowanie kapusia i rzecznika?
        "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
        Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
        Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
        Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
        "
        Janusz Waluś - czekaMY!

        Komentarz


        • Skomentowac? Prosze bardzo.
         Inni popelniaja bledy - natychmiast ukarac, prawo jest prawem, sorry nie ma wyjscia.
         My popelniamy bledy? My nie popelniamy bledow. Poza tym wszystko jest politycznym atakiem wroga.
         Dorn wyszedl przed szereg (Kaczynski + swita) i chwala mu za to.

         Komentarz


         • Czyli jak powinien zostać ukarany kapuś Twoim zdaniem?
          "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
          Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
          Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
          Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
          "
          Janusz Waluś - czekaMY!

          Komentarz


          • Zamieszczone przez Jaco
           Czyli jak powinien zostać ukarany kapuś Twoim zdaniem?
           Przez kogo? Skoro Kaczynski byl pierwszym, ktory bronil jazdy po pijaku swojego kolegi. Przez Dorna?

           Komentarz


           • Zamieszczone przez Adams_
            Zamieszczone przez Jaco
            Czyli jak powinien zostać ukarany kapuś Twoim zdaniem?
            Przez kogo? Skoro Kaczynski byl pierwszym, ktory bronil jazdy po pijaku swojego kolegi. Przez Dorna?
            Gorszy kapuś, czy kolarz z 0,7 promila? Nie odpowiadasz na pytania...
            "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
            Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
            Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
            Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
            "
            Janusz Waluś - czekaMY!

            Komentarz


            • Zamieszczone przez Jaco
             Zamieszczone przez Adams_
             Zamieszczone przez Jaco
             Czyli jak powinien zostać ukarany kapuś Twoim zdaniem?
             Przez kogo? Skoro Kaczynski byl pierwszym, ktory bronil jazdy po pijaku swojego kolegi. Przez Dorna?
             Gorszy kapuś, czy kolarz z 0,7 promila? Nie odpowiadasz na pytania...
             Kolarz? Jak jezdzi na Foxie (nie Foxxie ) to biore go w obrone
             A serio to nie moralne jest bronienie atakiem kogos kto zlamal prawo. Szczegolnie w czasach "odnowy moralnej". Tyczy sie kazdego bez wyjatku na rase, kolor skory, wyznanie, przynaleznosc polityczna. Czy jest sie kolarzem czy (C)HGW kim

             Komentarz


             • Jacku, nie wiem czego oczekujesz, skoro kolega twardo popierał "liberalny" podatek od psów, serio przekonując, że kasa z niego idzie na sprzątanie ich odchodów (ale by się, działo, gdyby z takim pomysłem wyskoczył PiS ).

              Adams - tyle, że sprawa tej jazdy po dwóch browarach została rozsądzona przez niezawisły sąd.
              My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

              Komentarz


              • Zamieszczone przez Foxx

               Adams - tyle, że sprawa tej jazdy po dwóch browarach została rozsądzona przez niezawisły sąd.
               ale to mówi się tu już od wtorku
               Czas kończyć z baranami na forumce

               Komentarz


               • Zamieszczone przez Ursyn
                Kod:
                [2007-02-01 18:39]
                Premier Jarosław Kaczyński odwołał wieczorem Wojciecha Dąbrowskiego ze stanowiska wojewody mazowieckiego - poinformował PAP rzecznik rządu Jan Dziedziczak.
                
                Dymisja ma związek z doniesieniami o tym, że Dąbrowski poświadczył nieprawdę, aby wyłudzić prawo jazdy.
                My to jednak jestesmy bogaci. Najpierw jeden chwilowy wojewoda i odprawa, teraz kolejny. Czy takich rzeczy nie mozna sprawdzac przed powolaniem delikwenta na stanowisko, a nie pozniej? Albo czy nie mozna poczynic zapisu, ze w przypadku odwolania z funkcji za jakies wyskoki zadna odprawa sie nie nalezy?
                Dlaczego my mamy za to caly czas placic?
                O! Jest Ursyn! Siemasz! Zajrzyj kilka postów wyżej i ustosunkuj się do sprawy kapusia i rzecznika prasowego, w kontekście swojego pytania.
                Foxx! Wiem, ale postanowiłem , że będę pisał w stylu rolniczo-daimoso-adamso-cywi(L)nym. Konsekwentnie. Wiesz, że kiedyś postanowiłem palić i palę dalej.

                Adams! Czekam na odpowiedź na pytanie...
                "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
                Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
                Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
                Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
                "
                Janusz Waluś - czekaMY!

                Komentarz

                Pracuję...
                X