Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Moze mi ktos wytlumaczyc zasadnosc i legalnosc takiego spisu? Meldunki maja w danych lokalne urzedy, dochody maja skarbowki, co im wiecej potrzeba?

Można w tym czymś nie uczestniczyc bez wiekszych konsekwencji?

p.s. w pytaniu o legalnosc nie chodzi mi o pomoc typu wklejenie aktu prawnego o spisie, raczej o podstawe prawna dopuszczaja ustawe o spisie
    Ostatnio edytowany przez itakpowiem; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Zamieszczone przez itakpowiem Zobacz posta
      Moze mi ktos wytlumaczyc zasadnosc i legalnosc takiego spisu? Meldunki maja w danych lokalne urzedy, dochody maja skarbowki, co im wiecej potrzeba?

Można w tym czymś nie uczestniczyc bez wiekszych konsekwencji?

p.s. w pytaniu o legalnosc nie chodzi mi o pomoc typu wklejenie aktu prawnego o spisie, raczej o podstawe prawna dopuszczaja ustawe o spisie
      https://www.prawo.pl/samorzad/spis-p...lu,507284.html

z innego źródła:
      Mogą być kary

Chociaż nie każdy może być przekonany do obowiązku dzielenia się z państwem informacjami o samym sobie, należy podkreślić, że niewywiązanie się ze zobowiązania obywatelskiego może nieść za sobą dotkliwe konsekwencje prawne.

Za niespisanie się grozi bowiem grzywna do 5 tys. złotych.

Z kolei za przekazanie danych statystycznych niezgodnych ze stanem faktycznym nałożona może zostać kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Kłamstwo popełnione w spisie powszechnym uznawane jest więc jako przestępstwo.

GUS uspokaja

GUS jednocześnie uspokaja, że konstrukcja formularza internetowego skonstruowana jest w taki sposób, iż ogranicza niemal do zera możliwość popełnienia jakiegokolwiek błędu. A nawet jeśli taki się nam zdarzy, to raczej nie musimy obawiać się o kwestie odpowiedzialności, bo błąd jest przesłanką wyłączającą winę.

Komentarz

• To nasz obowiązek dziękować Panu Bogu za nich, za dar ich życia dla Polski - mówił o Lechu i Jarosławie Kaczyńskim abp Marek Jędraszewski w czasie mszy św. na Wawelu w intencji pary prezydenckiej, która zginęła w katastrofie smoleńskiej.
        Więcej polityki na ambonie

Komentarz

• Ich na pewno.

Komentarz

• Zamieszczone przez Alek Zobacz posta

Więcej polityki na ambonie
            Skoro msza święta była w intencji pary prezydenckiej to co w tym dziwnego ? Na mszy byli zapewne ludzie, którzy są właśnie tego zdania co ksiądz. A co to on nie może mieć swoich poglądów ? Nie może dziękować Bogu za to co uważa ?
            349meczów*
            71 goli*
            58 asyst*

jest tylko jeden King!!!!

*dane mam nadzieję ulegną jeszcze kiedyś zmianie

Komentarz

• Trwały sojusz kościoła z tronem nic dobrego nie wnosi. Im więcej takich akcji jak porównywanie premiera do sw. Mateusza, wygłaszanie odezwy do narodu z ambony Emilewicz, tym gorzej dla kosciola.

Komentarz

• Zamieszczone przez Alek Zobacz posta
                Trwały sojusz kościoła z tronem nic dobrego nie wnosi. Im więcej takich akcji jak porównywanie premiera do sw. Mateusza, wygłaszanie odezwy do narodu z ambony Emilewicz, tym gorzej dla kosciola.
                Właśnie przez takie podejście dużej części hierarchii kościelnej, która robi wszystko, żeby nie angażować się w sprawy społeczne, pozycja Kościoła jest jaka jest.
                Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Dobrze odczytuję, że porównywanie premiera do św Mateusza, wygłaszanie odezwy do narodu z ambony przez Emilewicz, dodam tu jeszcze od siebie drugi ślub Kurskiego z wielką pompą w Łagiewnikach, rozumiesz jako "angażowanie się hierarchii kościelnej w sprawy społeczne"? Czy o co Ci tu chodzi?
                  Nie dotykaj forum, bo cię curva zmiecie z planszy
                  -------------
                  Jedynie prawda jest ciekawa

Józef Mackiewicz

Komentarz

• Koncypując, iż według mnie ślub Kurskiego jest ważną sprawą społeczną (czy tam „mieszaniem sie Kościoła do polityki”) wystawiasz zaiste wiarygodne świadectwo.
                    Tak btw w latach 50…60…70 tez niejednemu „nie podobało” się zaanagażowanie Kościoła
                    Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Po prostu pytam. I dostaję odpowiedź, która de facto nie odpowiada na pytanie.
                      -------------

Józef Mackiewicz

Komentarz

• Nic nowego.

Msza za Hannę Gronkiewicz-Waltz. Kard. Nycz dziękował Bogu "za cały jej wysiłek"
                        Jarosław Osowski
                        26 listopada 2018 | 16:01

W kościele Wizytek kardynał Kazimierz Nycz koncelebrował wraz z kilkoma księżmi mszę św. w intencji dziękczynnej za zakończoną prezydenturę Hanny Gronkiewicz-Waltz. Modlili się m.in. Bronisław Komorowski i Hanna Suchocka. Metropolita warszawski chwalił, że jego goście też zwracają uwagę na pozytywne zmiany, jakie zaszły w Warszawie

Relację z mszy św. za Hannę Gronkiewicz-Waltz zamieścił portal internetowy kwartalnika „Więź”. Czasopismo związane z Klubem Inteligencji Katolickiej powołało się na depeszę Katolickiej Agencji Informacyjnej.

Przy ołtarzu wielu księży, w ławkach znamienici goście

W ostatnią niedzielę do kościoła Wizytek przy Krakowskim Przedmieściu przyjechał metropolita warszawski kardynał Kazimierz Nycz. Przy ołtarzu razem z nim stanęli kapłani zaprzyjaźnieni z byłą prezydent stolicy: ks. Andrzej Luter, ks. Kazimierz Sowa, jezuita ojciec Wacław Oszajca, ks. Władysław Duda, ks. Mirosław Kreczmański, ks. Andrzej Gałka. Rektor kościoła Wizytek ks. Aleksander Seniuk przyznał, że nie wszyscy mogli przyjechać i wymienił ks. Adama Bonieckiego z "Tygodnika Powszechnego".

Wśród wiernych byli za to m.in. poprzedni prezydent Polski Bronisław Komorowski (podobną mszę w kościele Wizytek odprawiono za niego, gdy odszedł z urzędu w 2015 r.) i Hanna Suchocka – premier w latach 1992-93, a potem ambasadorka RP w Watykanie. Jedno z czytań wygłosiła Anna Nehrebecka, aktorka i wieloletnia radna miasta.

Liczną obecność koncelebransów tak zinterpretował kardynał Nycz: – To jest efekt tego, że pani prezydent zawsze była zaprzyjaźniona z Panem Bogiem i Kościołem. Zaprzyjaźniona w tym najgłębszym wymiarze, gdzie w sumieniu, w sercu, dokonuje się moment decyzji człowieka, gdzie się dokonuje ta święta inspiracja, z którą się nie wychodzi na zewnątrz i nie chwali się nią, ale także nie wyraża poprzez słowa i gesty, i za to także chcemy w tej świętej Eucharystii Panu Bogu i pani prezydent podziękować.

Kardynał Nycz „serdecznie patrzy na lata minione”

Wczoraj w ostatnią niedzielę przed Adwentem w Kościele katolickim na zakończenie roku liturgicznego przypadało Święto Chrystusa Króla, które w 1925 r. ustanowił papież Pius XI.

Metropolita warszawski osobiście dziękował też Hannie Gronkiewicz-Waltz, której prezydentura (2006-1 przypadła na jego całą posługę w archidiecezji warszawskiej od marca 2017 r.: – Dziś w tej świętej Eucharystii dziękujemy Panu Bogu za lata bycia prezydentem naszego miasta, Warszawy, pani Hanny Gronkiewicz-Waltz. Kładziemy te kolejne kadencje, cały jej wysiłek, na ołtarzu, aby Panu Bogu podziękować za to wszystko, co stało się w tym czasie, pod jej kierownictwem i z jej inspiracji.

Kardynał Nycz przyznał, że jego goście też zwracają uwagę na pozytywne zmiany, jakie zaszły w Warszawie. Jak pisaliśmy w "Stołecznej" podczas zaprzysiężenia w zeszłym tygodniu, podkreślał to nowy prezydent miasta Rafał Trzaskowski ("Pani prezydent, zmieniła pani Warszawę, wszystkie warszawianki i warszawiacy to widzą i będą to pamiętać".

– Myślę, że stać nas na takie szersze spojrzenie, które pozwoli sprawiedliwie, prawdziwie i serdecznie popatrzeć na lata minione. Tylko człowiek, który widzi dalej, potrafi ocenić to, co się dokonuje czasem dzięki życiu i pracy jednego człowieka, który potrafi już tu na ziemi budować Królestwo Boże, do czego zostaje powołany – mówił kardynał Nycz, który zakończył. – Dziękujemy Panu Bogu za lata prezydentury Hanny Gronkiewicz-Waltz.
                        Źródłem GóWno. https://warszawa.wyborcza.pl/warszaw...Redirects=true

Komentarz

• Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta
                          Po prostu pytam. I dostaję odpowiedź, która de facto nie odpowiada na pytanie.
                          W sensie o co mi chodzi ?
                          wydaje mi się, że napisałem wyraźnie - ze względu na to, że Kościół Katolicki to nie tylko religia jako taka, ale rownież szersze spektrum w którego zakres wchodzą czy to etyka, czy też kwestie nauczania społecznego.
                          I same w sobie oba te zagadnienia są jak najbardziej „polityczne” wiec oczekiwanie, że Kościół będzie poza sporem politycznym to jakaś lewacka-liberalna mrzonka.
                          Oczywiście hierarchia w dużej mierze wychodzi im na przeciw (w sensie tym oczekiwaniom) z iluś tam powodów - przede wszystkim dlatego, że jakaś cześć purpuratów ma %{*${ na swoje owieczki (co samo w sobie jest w jakimś stopniu zrozumiałe)

Natomiast dla mnie sprowadzanie tego do sakramentu małżeństwa Kurskiego, czy tam zdziwienie, że podczas Mszy w intencji kapłan wspomina daną osobę jest miałkie.
                          I tak jak pisałem znamienne - wszak każdemu według potrzeb.
                          Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Zakład Ubezpieczeń Społecznych poinformował o wysokości składek dla przedsiębiorstw w 2022 roku. Z danych wynika, że osoby prowadzące działalność gospodarczą zapłacą aż o 11 proc. więcej. Co miesiąc będą musieli wydać na składki ponad 1,7 tys. złotych.
                            Fanatyczny Tarchomin

Komentarz

• Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta

W sensie o co mi chodzi ?
                              wydaje mi się, że napisałem wyraźnie - ze względu na to, że Kościół Katolicki to nie tylko religia jako taka, ale rownież szersze spektrum w którego zakres wchodzą czy to etyka, czy też kwestie nauczania społecznego.
                              I same w sobie oba te zagadnienia są jak najbardziej „polityczne” wiec oczekiwanie, że Kościół będzie poza sporem politycznym to jakaś lewacka-liberalna mrzonka.
                              Oczywiście hierarchia w dużej mierze wychodzi im na przeciw (w sensie tym oczekiwaniom) z iluś tam powodów - przede wszystkim dlatego, że jakaś cześć purpuratów ma %{*${ na swoje owieczki (co samo w sobie jest w jakimś stopniu zrozumiałe)

Natomiast dla mnie sprowadzanie tego do sakramentu małżeństwa Kurskiego, czy tam zdziwienie, że podczas Mszy w intencji kapłan wspomina daną osobę jest miałkie.
                              I tak jak pisałem znamienne - wszak każdemu według potrzeb.
                              Jakbym uznał, że jest wyraźnie napisane, to bym się nie pytał. Pytam, bo nie wiem, a staram się nie domyślać co kto miał na myśli.

Ja rozumiem co to są kwestie społeczne, i jest to naturalne, że Kościół powinien mieć w tych kwestiach jasne stanowisko. Na przykład bardzo chętnie bym zobaczył jakąś reakcję Kościoła, kiedy rząd miewa pomysły w rodzaju likwidacji branży futrzarskiej i posłanie ludzi na zieloną trawkę bez odszkodowań. I niech sobie chwali kwestie społeczne, jeśli rzeczywiście jest co pochwalić. Ale niech nie rozmienia swojego autorytetu pochopnie i skupia się na przede wszystkim na kwestiach społecznych, a nie personaliach.

Akcje wymienione przez Alka, i powtórzone potem przeze mnie, to jest inny system walutowy, który świadczy nie o tym, że Kościół się angażuje w kwestie społeczne, tylko o tym, że Kościół pełni rolę służebną wobec rządu i idzie przy tym na kompromis z własnymi zasadami moralnymi. I to go osłabia. Jak to wygląda, kiedy wysoki hierarcha apologizuje osobę, o której ludzie względnie powszechnie sądzą, (a potem z wyciekniętych maili wynika), że podczas kryzysu pandemicznego nie kieruje państwem trudnymi lub łatwymi decyzjami, tylko decyzjami opartymi na przewidywanych wynikach sondaży?
                              -------------

Józef Mackiewicz

Komentarz

• Od kiedy włamanie na prywatne konto jest atakiem na Państwo?
                                Idiota Dworczyk prowadzi korespondencję na prywatnym koncie to niech dołoży starań aby mu go nie przejeli. Ale czego wymagać od gościa co 12 razy pomylił się w oświadczeń majątkowym, został skazany za trzymanie materiałów wybuchowych w piwnic bloku w którym mieszkał.
                                "W kraju, w którym ludzie nienawidzą swoich rodaków" - Taco
                                „Was, przyjaciele, czeka wspólna praca. Rządźcie, niech chory kraj do zdrowia wraca”. - Szekspir

Komentarz

Pracuję...
                                X