Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Może się miziać do kogo chce i jak chce, nawet wkręcając w to koty.
    Ten mistrz konfabulacji chce zajebać mi 1 pensję rocznie więc może iść sie ...
    Kiedyś sprawie sobie zajebistą sygnaturkę.

Komentarz

• A tymczasem TSUE:
      "Polska zostaje zobowiązana do natychmiastowego zaprzestania wydobycia węgla brunatnego w kopalni Turów. Podnoszone przez Czechy zarzuty dotyczące stanu faktycznego i prawnego uzasadniają zarządzenie wnioskowanych środków tymczasowych" – czytamy w postanowieniu wydanym przez wiceprezes Trybunału Rosario Silvę de Lapuertę.
      Czym da rewelacyjne paliwo dla wszelkiej maści eurosceptyków i w ten sposób staniemy się, tak czy inaczej, dużo szybciej kolonią, pytanie tylko czyją? Ja nie wiem.
      Ciekawe, a jakby tak te wszystkie rury rusko-niemieckie podać do TSUE? Obśmieliby tylko pewnie?
      Z końmi się nie kopię bo przegram, z idiotami staram się nie dyskutować bo sprowadzają dyskusję do swojego poziomu, na argumenty ad personam staram się nie reagować, patrz wcześniejsze punkty - no i tylko krowa nie zmienia zdania ...

Komentarz

• Zamieszczone przez Jestem Zobacz posta
        A tymczasem TSUE:

Czym da rewelacyjne paliwo dla wszelkiej maści eurosceptyków i w ten sposób staniemy się, tak czy inaczej, dużo szybciej kolonią, pytanie tylko czyją? Ja nie wiem.
        Ciekawe, a jakby tak te wszystkie rury rusko-niemieckie podać do TSUE? Obśmieliby tylko pewnie?
        https://www.cire.pl/item,202088,1,0,...yzji-tsue.html
        https://biznesalert.pl/majewski-pgni...nord-stream-2/
        Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Najwięcej brunatnego wydobywa się w Niemczech, trzecie pod tym względem są Czechy. Jakieś pytania? **** tę Niemiecką UE.
          Lepiej być ciemniakiem niż pedałem i lewakiem!

Komentarz

• Nasz rząd jeszcze razem z tymi bandytami chce brać kredyty i przyzwala UE na nakładanie na nas podatków.

Przepraszam, przecież są traktaty.
            Jeśli obiecujemy, że Wam damy to Wam damy.
            I to bez względu na to, ile będziecie musieli za to wszystko zapłacić

Komentarz

• Zamieszczone przez R. Zobacz posta
              Najwięcej brunatnego wydobywa się w Niemczech, trzecie pod tym względem są Czechy. Jakieś pytania? **** tę Niemiecką UE.
              No można j**** ale nic wielkiego z tego się nie urodzi. Nie mam ochoty nawet bawić się w przekomarzanie na forum ale kto zabrania naszemu rządowi "robić" politykę międzynarodową? No przecież dopiero co wielki sukces ogłoszone i nowy? Polski? Socjalistyczno-unijny? ład i na forum jakoś nie widać było oburzenia a niby kto to sfinansuje? Morawiecki i Obajtek z wynajmu mieszkań? UE a w UE pierwszoplanową rolę grają Niemcy i Francuzi, No to widocznie będzie nas pożyczka z strony ue i tzw transformacja energetyczna w pewnych aspektach bardziej bolała. Oczywiście mamy przecież czas do 2050 roku? no i mamy też 700 mld, jesteśmy też zupełnie niezależni z konstytucją no jak posłuchać niektórych polityków to można pomyśleć, że jesteśmy drugą Białorusią.... a no sorry tam karty rozdaje Rosja.

Komentarz

• Może zamiast pisać listy w sprawie aborcji Polek w Czechach trzeba było próbować się dogadać z nimi w sprawie Turowa?
                "W kraju, w którym ludzie nienawidzą swoich rodaków" - Taco
                „Was, przyjaciele, czeka wspólna praca. Rządźcie, niech chory kraj do zdrowia wraca”. - Szekspir

Komentarz

• Kiedyś tu z częścią forumowiczów wyznajacych bożka Jarka, (dla zmylenia przeciwnika wszystkich innych nazywają bożkiemantypisem) dyskutowałem o sprzeczną z polskim interesem narodowym zgodą na mechanizm pieniądze za praworządność. Teraz dołożono kredyt....

Niebawem bedzie rata plus skladka czlonkowsks a jak:
                  - nie zamkniesz Turowa to ban na kase,
                  - nie zlikwidujesz zlotej akcji ban na kase,
                  - nie bedzie homoadopcji ban na kase,
                  - nie zamkniesz weglówek ban na kase,
                  Itd...
                  Tak nas urządziła partia o pozornej powłoce eurosceptyczno-patriotycznej a pod wierzchnią warstwą niczym nie różniących się sprzedawczyków i zdrajców narodu

Komentarz

• Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
                    Poczucie humoru to jedno, a pewne pogrywanie z różnymi odbiorcami to co innego. Ja np. zacytowany niżej fragment odbieram w kontekście takiej definicji

(MINI)SŁOWNIK BBN: Propozycje nowych terminów z dziedziny bezpieczeństwa - Biuro Bezpieczeństwa Narodowego

Fragment z prezesa:
                    Komunikacja strategiczna – w sposób korzystny dla własnych interesów
                    Super Partia zatem. Tutaj też wklejam fragment taki z humorem Jarosława:

Polski Ład uderzy jednak w najbardziej przedsiębiorczych Polaków. Pytany o to Jarosław Kaczyński, na łamach portalu Interia.pl stwierdził, że nie ma powodu do litowania się na tymi osobami.

- Natomiast nad tymi, którzy mają 15 czy 20 tysięcy nie litowałbym się przesadnie, ponieważ te ich straty będą naprawdę niewielkie - stwierdził Kaczyński. - Poważne sumy zapłacą ci, którzy zarabiają w okolicach pół miliona rocznie. A chodzi nam o system, w którym są elementy sprawiedliwości.
                    ***** najbogatszych co potrafią zarabiać i rozdawać ich pieniądze biednym, niezaradnym Polakom. Super system, czy to komuna już? Ciekawe kiedy to pierdoleni jak najbogatsi swoje firmy zaczną rejestrować gdzie indziej lub zamykać bo nie będzie im się opłacać i też się zgłoszą po socjal.
                    A jak socjal działa w Polsce to wklejam pewien fragment:

16000 zł przez 3 miesiące wykazane, a wszystkiego wykazywać nie trzeba, to daje miesięcznie 5300 zł +2500 zł z 500+ = 7 800 zł miesięcznie nie chodząc do pracy. do tego obniżka czynszu o prawie 400 i dodatek mieszkaniowy następne 400, czyli 8600 miesięcznie nie chodząc do pracy.
                    Ciekawe czy Polacy się obudzą jak w worku zostanie sama dziura po pieniądzach z budżetu. Mi rząd zaserwował +200 zł ZUSu co miesiąc oraz brak możliwości odliczenia zdrowotnego co daje ok 3500 tyś dodatkowego podatku. Razem z podwyżką ZUSu daje mi to jako jednoosobowej firmie niecałe 5 tysięcy złotych rocznie dodatkowej kasy z samej działaności.

Doceniam ten humorek Prezesa Foxx. Pomine mase innych spierdolonych podatków dodanych, inflacje na rekordowym poziomie, inwigilacje na kosmicznym poziomie, ukrytych podatków w podwyższonych cenach towaru i totalnie zero reakcji ze strony NBP na to co się dzieje, ale humorek prezesa poprawił mi nastrój.
                    Fanatyczny Tarchomin

Komentarz

• Zamieszczone przez Neg Zobacz posta

Super Partia zatem. Tutaj też wklejam fragment taki z humorem Jarosława:

***** najbogatszych co potrafią zarabiać i rozdawać ich pieniądze biednym, niezaradnym Polakom. Super system, czy to komuna już? Ciekawe kiedy to pierdoleni jak najbogatsi swoje firmy zaczną rejestrować gdzie indziej lub zamykać bo nie będzie im się opłacać i też się zgłoszą po socjal.
                      A jak socjal działa w Polsce to wklejam pewien fragment:

Ciekawe czy Polacy się obudzą jak w worku zostanie sama dziura po pieniądzach z budżetu. Mi rząd zaserwował +200 zł ZUSu co miesiąc oraz brak możliwości odliczenia zdrowotnego co daje ok 3500 tyś dodatkowego podatku. Razem z podwyżką ZUSu daje mi to jako jednoosobowej firmie niecałe 5 tysięcy złotych rocznie dodatkowej kasy z samej działaności.

Doceniam ten humorek Prezesa Foxx. Pomine mase innych spierdolonych podatków dodanych, inflacje na rekordowym poziomie, inwigilacje na kosmicznym poziomie, ukrytych podatków w podwyższonych cenach towaru i totalnie zero reakcji ze strony NBP na to co się dzieje, ale humorek prezesa poprawił mi nastrój.
                      Raz, że Ci biedni najbogatsi praktycznie od samego początku jebią US gdzie się da pitoląc przy tym 3 po 3 o tym jak to zaraz nie wyjebią za granicę (najczęściej mając przy tym już otwarte ze 2 spółki na Cyprze) faktycznie jest czego żałować.
                      Dwa mam dziwne wrażenie, że do końca nie wiesz o czym piszesz i nie chodzi mi o 3,5mln dodatkowego podatku który jakoby masz zapłacić, ale o to, że na chwilę obecną nie ma nawet projektu rzeczonych zmian.
                      Co oczywiście nie przeszkadza popisać sobie o tej "masie spierdolonych podatków dodanych" zapominając przy tym, iż
                      - czy to podatki jako takie DLA PRZEDSIĘBIORCÓW są jednymi z najniższych w EU
                      - czy to dzień wolności podatkowej jest za rządów obecnej formacji najwcześniej od początku jego naliczania - czyli od 1994 roku
                      także **** z faktami, ważniejszy jest podatek denny i to, że cola kosztuje 7pln.

A i jeszcze jedno zasadniczo to fakt, iż w kieszeniach Polaków zostanie x miliardów złotych więcej powinien jak najbardziej cieszyć właśnie drobnych przedsiębiorców (w domyśle takich jak Ty) bo bezpośrednio wpływa on na ich obrót - żeby daleko nie szukać wystarczy zobaczyć rozkwit wszelkiego rodzaju usług po wprowadzeniu 500+.
                      Lieber tot als rot!!

Komentarz

• @ Neg

Nie wiem, czego chcesz akurat ode mnie, podając jeszcze cytat wpleciony w komentarz ("uderzy w najbardziej przedsiębiorczych..."). Ile razy w tym temacie był wieszczony krach taki, czy inny. No i ja nie na humorek zwróciłem uwagę, tylko na komunikację strategiczną w cytowanym fragmencie. Szczegół.

Piszesz o inflacji... Nie podając jej prawdziwych przyczyn:

https://businessinsider.com.pl/finan...-powod/cdetj0l

Tendencja z ostatniego czasu?

https://biznes.interia.pl/gospodarka...yc,nId,5248720

Wykonanie budżetu w pierwszym kwartale 2021:

https://businessinsider.com.pl/finan...wplywy/bx1sqek

Jak im pójdzie redystrybucja - zobaczymy. Handel zagraniczny:

https://www.wnp.pl/finanse/polski-ha...nd,470730.html

Itd., itp. Ja nie komentuję - czekam.
                        My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• Nowy blok 500 oddany w Turowie zgrywa się z decyzją TSUE, Bełchatów ostatnio wywaliło w kosmos na PSE a dzis płonie tasmociąg... Związkowcy Eneii na 9 czerwca zapowiadaja strajk w Warszawie...

Komentarz

• https://mobile.twitter.com/emocjewsieci

Polecam, szczególnie kilka pierwszych tweetów i art z spidersweb. Do Pisiurni chyba dotarło, że przyłożyli sobie z dwururki we własne kolana, obserwując jakie wrzutki propagandowe mają miejsce, nawet tu na forum. Branża IT, nic nie musi... jedynie może. Jest szansa aby i inne słabsze branże się uratowały korzystając z pozycji IT i brzydkiego zapaszku jaki nowy wał wygenerował. Jeżeli jednak będą forsować swoje złodziejstwo to sayonara dolino krzemowa nad Wisłą... Ciekawe czy nas na to stać jako Państwo. Najśmieszniejsze jest to, że generalnie IT było dość proPisiurskie do tej pory i generalnie są to ludzie na dorobku, gdzie ich rodzice i krewni są dość biedni, a nie żadna Polska-resortowa z propagandy. Pozostaje się dwa lata przemeczyc, nowy sejm będzie miał interesujący sklad
                            http://komandir.wrzuta.pl/audio/9lE2...zek_czajkowski

Komentarz

• Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta

(najczęściej mając przy tym już otwarte ze 2 spółki na Cyprze) faktycznie jest czego żałować.

Tak jest, przedsiębiorcy na linii z dochodem 6-20k miesiecznie maja spółki na Cyprze i optymalizują się podatkowo.
                              "W kraju, w którym ludzie nienawidzą swoich rodaków" - Taco
                              „Was, przyjaciele, czeka wspólna praca. Rządźcie, niech chory kraj do zdrowia wraca”. - Szekspir

Komentarz

• Zamieszczone przez Hazardzista Zobacz posta
                                Może zamiast pisać listy w sprawie aborcji Polek w Czechach trzeba było próbować się dogadać z nimi w sprawie Turowa?
                                Dokładnie. Przecież sami Czesi w okolicy mają swoich własnych kopalń brunatnego z pięć sztuk, więc tu o żadną ekologię nie chodzi. Ojebali nas kvrwa bez mydła. TSUE + ekologia i wyrok był do przewidzenia, a wystarczyło się dogadać i jasno stwierdzić, że odpowie w razie czego takimi samymi wnioskami ws ich kopalń, a nie teraz płakać, że lewacka UE zamyka mam kopalnię.

Komentarz

Pracuję...
                                X