Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Ciekawy kierunek się otwiera:

Od 2021 r. osoby prowadzące w Czechach działalność gospodarczą na własny rachunek będą miały możliwość wnoszenia tylko jednej opłaty miesięcznej w wysokości 5730 koron czeskich (ok. 975 zł). W tej kwocie zawarte będą składki na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne oraz sam podatek dochodowy.
    (...)
    Kto zatem może przystąpić do tego „czeskiego raju podatkowego”? Rejestracja będzie w pełni dobrowolna. O rozliczenie ryczałtowe może się ubiegać osoba fizyczna o rocznym dochodzie z działalności gospodarczej lub innej działalności na własny rachunek do 800 tysięcy koron (ok. 136 tysięcy zł), nie zarejestrowana do VAT.
    https://firma.rp.pl/nowe-rynki/6921-...jednym-podatku
    Ostatnio edytowany przez sephrioth1916; 157246.
    Jeśli obiecujemy, że Wam damy to Wam damy.
    I to bez względu na to, ile będziecie musieli za to wszystko zapłacić

Komentarz

• Nie wiem na co pójdzie kasa ze zdrowotnego, bo na pewno nie na pensje dla lekarzy.
      https://www.money.pl/gospodarka/mial...19820064a.html

Komentarz

• Zamieszczone przez grodzisk1 Zobacz posta
        Nie wiem na co pójdzie kasa ze zdrowotnego, bo na pewno nie na pensje dla lekarzy.
        https://www.money.pl/gospodarka/mial...19820064a.html
        Gówno wiesz, w nogach śpisz.

https://pulsmedycyny.pl/zmiana-minim...-rzadu-1116508
        Lieber tot als rot!!

Komentarz

• A to sory, jeśli to ma być minimalna. Tylko czemu oni się bulwersują?

Komentarz

• https://twitter.com/jakubsawulski/st...49821202178049
            Lepiej być ciemniakiem niż pedałem i lewakiem!

Komentarz

• Zamieszczone przez grodzisk1 Zobacz posta
              A to sory, jeśli to ma być minimalna. Tylko czemu oni się bulwersują?
              Bo chcą mieć więcej - w sensie, że jak poczują krew - zdolność MZ do ustępstw, to swoje wywalczą (niekoniecznie związanego z płacą minimalną)

Wątek zarobków lekarzy był już (również przeze mnie) wałkowany x krotnie - imho najlepszym (w sensie społecznym) rozwiązaniem byłoby publikowanie ich zarobków przez zatrudniające ich placówki
              Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Reforme służby zdrowia należy rozpocząć od jawnej publikowanej w internecie liście zapisanych na zabiegi, zawierajacych oczywiscie date zapisania, która zakończy patologie ze słupami na liście i łapówce za przyspieszenie terminu z dwóch lat do 2tyg czy miesiąca. Bez tego dalej bedziemy kopertowym rajem dla lekarzy.

Sposobem rozwiązania problemu danych osobowych jest na pewno do ogarniecia, np poprzez nadanie indywidualnych numerow pacjenta czy cos w tym stylu. Tyle mądrych głów opłaca Państwo, ktoś pewnie znalazłby rozwiązanie niegodzące w prywatność pacjenta a przydatne do wyłapywania słupów. Ale pewnie za dużo wymagam...i cała reforma skończy się na podniesieniu składki zdrowotnej :/

Komentarz

• Zaczynajac od problemów z anonimizacją pacjenta (które zreszta występowałyby rownież w przypadku pensji lekarzy - z tymże można by je jakoś „ominąć”)
                  To akurat taka informacja nic by Ci nie dała, gdyż
                  - w żaden sposób nie uwzględniałaby stanu danego pacjenta (bo raczej karty choroby nikt nie będzie publikował)
                  - zawsze będzie możliwość „ominięcia kolejki” tak że się nie zorientujesz -> w stylu zabieg na innym oddziale, zabieg planowy na x, a „przy okazji” zrobią Ci y. I tak dalej i tak dalej
                  - realnie problemem nie jest „dostępność” danej procedury, tylko to kto będzie ją robił.
                  Imho znacznie prostszym - co w nie oznacza, że możliwym do zrealizowania, jest model czeski - czyli przymuszenie lekarza do wyboru, albo robisz „państwowo”, albo prywatnie.
                  Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Jesli pacjent bedzie mial numer złożony powiedzmy z 10 liter i cyfr to dla każdego poza służbą zdrowia będzie anonimowy, równie dobrze też dziś ktoś z placówki medycznej może ujawnić dane osób a jakoś tego nie robi

Oczywiście, że może przenieść się do innej kolejki na innym oddziale ale system powinien wrzucić go na jej koniec. Zabiegi ratujące życie przy pogorszeniu stanu to jedno ale koperciarstwo i wizyty prywatne za przyspieszenie operacji planowych w miejsce słupa to drugie...

​​​​​​
                    Ostatnio edytowany przez itakpowiem; 68553.

Komentarz

• Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta
                      ...
                      Imho znacznie prostszym - co w nie oznacza, że możliwym do zrealizowania, jest model czeski - czyli przymuszenie lekarza do wyboru, albo robisz „państwowo”, albo prywatnie.
                      To nie byłoby dobre z przyczyn dobrze Ci znanych, czyli przykładowo braku pewnych specjalistów.
                      Natomiast wszyscy lekarze "funkcyjni", czyli ci którzy decydują ostatecznie o terminach powinni mieć zakaz prowadzenia praktyki prywatnej, bo to jest największa patologia. Drogie procedury są prawie nie do uzyskania bez "wizyt" prywatnych, przykładowo kręgosłup czy niektóre protezy. Dla mnie ordynator prowadzący praktykę prywatną to z reguły patologia ponieważ w życiu się nie spotkałem z "kopertówkami" ale patologia prywatnych wizyt u "decydujących lekarzy o kolejkach" jest mi doskonale znana nie tylko ze słyszenia.

Z końmi się nie kopię bo przegram, z idiotami staram się nie dyskutować bo sprowadzają dyskusję do swojego poziomu, na argumenty ad personam staram się nie reagować, patrz wcześniejsze punkty - no i tylko krowa nie zmienia zdania ...

Komentarz

• Przykład ze szczepieniami pokazał że da się zrobić w miarę sprawny system umawiania wizyt i potwierdzania/przypominania o nich pacjentom i wdrożyć go w tysiącach placówek.
                        Centralna baza na większą liczbę specjalizacji powinna być priorytetem.

Kiedyś sprawie sobie zajebistą sygnaturkę.

Komentarz

• Po wprowadzeniu #PolskiLad #NowyŁad - programista z pensją 14k w Polsce zapłaci 48348 zł podatków rocznie. W Czechach 11032 zł. Różnica to 37316 zł rocznie. - programista z pensją 30k w Polsce zapłaci 95728 zł podatków rocznie. W Rumunii 29586 zł. Różnica - 66142 zł rocznie.
                          Dziękuję PiS.
                          Fanatyczny Tarchomin

Komentarz

• Zamieszczone przez Neg Zobacz posta
                            Dziękuję PiS.
                            Bogaci korzystają z naszych dróg, chodników, szkół, służby zdrowia. Nie łożą na to odpowiednio do swoich zarobków - powiedział bez zażenowania milioner Morawiecki
                            Kiedyś sprawie sobie zajebistą sygnaturkę.

Komentarz

• Ciekawa rozmowa z prezesem. I te jego poczucie humoru

https://wydarzenia.interia.pl/polska...an,nId,5244359
                              349meczów*
                              71 goli*
                              58 asyst*

jest tylko jeden King!!!!

*dane mam nadzieję ulegną jeszcze kiedyś zmianie

Komentarz

• Poczucie humoru to jedno, a pewne pogrywanie z różnymi odbiorcami to co innego. Ja np. zacytowany niżej fragment odbieram w kontekście takiej definicji

Komunikacja strategiczna – synteza działań informacyjnych danego podmiotu strategicznego (np. państwa, sojuszu, koalicji) ukierunkowanych na kształtowanie poglądów, ocen, opinii itp. oraz decyzji innych podmiotów z otoczenia strategicznego (podległych, współdziałających, neutralnych, konkurujących, wrogich) w sposób korzystny dla własnych interesów strategicznych. Realizowana jest poprzez aktywność w takich obszarach, jak: dyplomacja publiczna, komunikacja społeczna i operacje informacyjne, oraz operacje psychologiczne.
                                (MINI)SŁOWNIK BBN: Propozycje nowych terminów z dziedziny bezpieczeństwa - Biuro Bezpieczeństwa Narodowego

Fragment z prezesa:

Zostawmy politykę. Co pan dziś czyta poza Leszczyńskim, na którego się pan powołał? Sądząc po Polskim Ładzie to pewnie Piketty.

- Piketty'ego rzeczywiście kiedyś czytałem, warto go przeczytać. Powiem panom jasno: mam w tej chwili dwa etaty i trochę lat na karku. Czasu naprawdę mało. Czytam teraz dwie książki: pierwsza to zbiór felietonów Jacka Bartosiaka o geopolityce. A druga książka otwarta u mnie na stole to "Piłsudski między Stalinem a Hitlerem" Krzysztofa Raka. Ale lektura potrwa. Wracam późno do domu i na czytanie czasu pozostanie mi niewiele.

A tu jeszcze koty.

- No właśnie. Dwa koty domagają się, by traktować je podmiotowo.

Jak się wabią?

- Czaruś i Fiona. Czarny przypomina mi kota, którego kiedyś miałem, a który wymiarami był bliski Godzilli. Przy tamtym to jednak Czaruś jest po prostu dużym czarnym kotem. Oba z Fioną jakoś tam ze sobą żyją, ale pokazują, że nie ma zmiłuj, tłuką się po pyskach regularnie. Nie jestem w stanie zrozumieć powodów tych walk - koty mają swój świat.
                                Ostatnio edytowany przez Foxx; 739.
                                My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

Pracuję...
                                X