Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Jako trochę dinozaur (ciągle na UoP) z branży IT, którą to pomysły PiSu pewnie dotkną najbardziej napiszę tak:
    • dużo moich znajomych będących obecnie na JDG, założy spółki żeby nie płacić więcej na rzecz Państwa, w związku z czym zapłacą jeszcze mniej podatków niż obecnie,
    • część osób będzie pewnie szło w IP BOX, również ze względu na podatki,
    • osoby będące na UOP, zarabiające powyżej 15-20k patrząc na swój pasek płacowy i widząc ile państwo już zabiera i wiedząc że chce zabrać jeszcze więcej, przy ewentualnej zmianie pracy pójdą w optymalizację podatkową (czytaj inną formę zatrudnienia).
    Nie zdziwiłoby mnie też gdyby część zagranicznych korporacji (te które zatrudniają tylko na UoP) po jakimś czasie po prostu zniknie z Polski nie mogąc zapłacić swoim pracownikom stawek rynkowych / generując zbyt duże koszta w Polsce lub po prostu pójdą w "zatrudnianie spółek" co będzię się wiązało z mniejszymi wpływami podatkowymi.
    Pracownicy IT mają teraz jak pączki w maśle i raczej zrobią wszystko żeby zachować status quo.
    Success will be the best revenge

Komentarz

• Kaczyński ramię w ramię z nienawidzącym Polskości Zandbergiem, waginosceptykiem Biedroniem oraz komuchem Czarzastym prowadzą nas w stronę nędzy. Problem jest taki, że towarzyszy temu aplauz znaczącej części społeczeństwa. Moim zdaniem nadszedł czas na plan ratuj się kto może. Wiadomo, że rządowi prawo piszą miernoty lub cwaniaki, więc jeżeli te plany wejdą w życie, kto żyw powinien udać się do pracodawcy i/lub doradcy podatkowego. Najpewniej jak grzyby po deszczu zaczną wyrastać spółki z o.o. Takie zachowanie pozwoli, daj Bóg, przetrwać do następnych wyborów. Wtedy możliwe jest, że główny elektorat PISu zobaczy cenę bochenka chleba 6-7 zł i pasztetową zamiast krakowskiej w lodówce.

Jeżeli pomimo tego następne wybory wygra ta sama lub kolejna partia lewicowa to pozostanie jedynie wybór najlepszej jurysdykcji.
      Ostatnio edytowany przez sephrioth1916; 157246.
      Jeśli obiecujemy, że Wam damy to Wam damy.
      I to bez względu na to, ile będziecie musieli za to wszystko zapłacić

Komentarz

• Po rozmowach przy grillu, sporo znajomych z IT będzie optymalizować podatki i pilnować by jak najwięcej w koszty wrzucać ( do tej pory, branża IT dość lekko do tego podchodziła vs. inne branze, gdyż i tak było dobrze i nie czuło się potrzeby aby męczyć się z kontrolami z US. Część pójdzie w IPBox. Generalnie, jeżeli nie uda się utrzymać finansowego status quo, że względu na wzmożenie skarbówki jakie pewnie z tego powodu nastąpi to emigracja za chlebem. Fakt pracownia w Polsce w branży IT to wybór, nie konieczność, takie są realia. Inne branże mają dużo trudniej i nowy haracz opłacą. Ja generalnie spodziewałem się, że nastąpi przypie*dolenie w portfele tam gdzie cokolwiek jeszcze jest, bałem się że będzie dużo mocniejsze. Osobiście trochę optymalizacji podatkowej, ipBox, okrojenie wpłat charytatywnych i budżet powinien nadal się spinać. Natomiast na wszelki wypadek będę się częściej odzywać do znajomków że Szwajcarii, kto wie czy się to w pewnym momencie nie przyda
        http://komandir.wrzuta.pl/audio/9lE2...zek_czajkowski

Komentarz

• Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Zamieszczone przez Citlivu Zobacz posta
            Natomiast na wszelki wypadek będę się częściej odzywać do znajomków że Szwajcarii, kto wie czy się to w pewnym momencie nie przyda
            Szwajcaria jest spoko, ale o których kantonach myślisz? Osobiście rozważałem Ticino ze względu na włoską pogodę i szwajcarski porządek.
            Jeśli obiecujemy, że Wam damy to Wam damy.
            I to bez względu na to, ile będziecie musieli za to wszystko zapłacić

Komentarz

• Nigdy sie nie spodziewałem że PiSowskie trole w takim stopniu opanują ten temat. Duży props
              Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Zamieszczone przez sephrioth1916 Zobacz posta

Szwajcaria jest spoko, ale o których kantonach myślisz? Osobiście rozważałem Ticino ze względu na włoską pogodę i szwajcarski porządek.
                Nie wiem jakie to kantony, nie znam się W Zurychu mógłbym od ręki pracować, w Genewie gdybym się zakręcił to pewnie również. To nadal plan B. Do tej pory pomimo namawiania nie interesowałem się i odmawiałem gdyż w Polsce było wystarczająco okej. W 2022 spróbuję w ramach nowego ładu Jak się nie uda to małżonka i dzieci są wstępnie na tak aby szukać szczęścia gdzie indziej, a wrócić na stare lata
                http://komandir.wrzuta.pl/audio/9lE2...zek_czajkowski

Komentarz

• Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta
                  Rząd KAŻDEMU obywatelowi CHCE PODNIEŚĆ PODATKI od 7,75 do 9%. Bez różnicy czy pracuje na etacie, czy jest przedsiębiorca na linii lub wg skali. A Ty rechoczesz.
                  Kiedyś sprawie sobie zajebistą sygnaturkę.

Komentarz

• Zamieszczone przez Złoty_Orzeł Zobacz posta

Rząd KAŻDEMU obywatelowi CHCE PODNIEŚĆ PODATKI od 7,75 do 9%. Bez różnicy czy pracuje na etacie, czy jest przedsiębiorca na linii lub wg skali. A Ty rechoczesz.
                    ahahahahahahahahahahahahahahahahhahahahahah odlot, godny dzieci Leszczyny. Wczoraj Twój funfel pisał coś o 40 punktach procentowych, dzisiaj 7,5%, jutro będzie 15 percentyli. Skoro pierdolicie 3 po 3 to zasadniczo jeden ****.
                    W sumie nie dziwi mnie, że z Waszym ogarnięciem życiowym jesteście jebani przez życie, tylko uwierz mi, że nie jest to wina PiS tylko trochę innych czynników.
                    Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Sam należę do "branży IT" i dostanę po kieszeni "jak nigdy". Tak jak napisali koledzy wyżej -> do tej pory nie miałem ani ochoty, ani potrzeby bawić się w "optymalizację podatkową". Niestety będę musiał rozejrzeć się w tym temacie. Osobiście popierałem i popieram program 500+, między innymi dlatego, że zmiany finansowane były kosztem np. mafii vatowskich. Obecne zmiany będą bezpośrednio finansowane portfelem "zamożniejszych", co oczywiście jest bardzo mocnym i nieprawdziwym uproszczeniem -> podatek dochodowy dotyczy tempa przyrostu, a nie stanu posiadania. Ktoś, kto odziedziczył/otrzymał nieruchomości/majątek o wartości liczonej w setkach tysięcy/milionach złotych, a jednocześnie obecnie zarabiający poniżej 8-10k, jest finansowany przez tych, którzy owego majątku nie posiadają, ale zarabiają więcej (próbując się tego majątku dorobić).

Krótka opowieść o tym jak w ciągu dnia z sympatyka PiS (bo de facto popieram większość ich działań) zostać przedstawicielem "Polski resortowej" - dzięki TNTP!

Komentarz

• Zamieszczone przez uziek Zobacz posta
                        Sam należę do "branży IT" i dostanę po kieszeni "jak nigdy". Tak jak napisali koledzy wyżej -> do tej pory nie miałem ani ochoty, ani potrzeby bawić się w "optymalizację podatkową". Niestety będę musiał rozejrzeć się w tym temacie. Osobiście popierałem i popieram program 500+, między innymi dlatego, że zmiany finansowane były kosztem np. mafii vatowskich. Obecne zmiany będą bezpośrednio finansowane portfelem "zamożniejszych", co oczywiście jest bardzo mocnym i nieprawdziwym uproszczeniem -> podatek dochodowy dotyczy tempa przyrostu, a nie stanu posiadania. Ktoś, kto odziedziczył/otrzymał nieruchomości/majątek o wartości liczonej w setkach tysięcy/milionach złotych, a jednocześnie obecnie zarabiający poniżej 8-10k, jest finansowany przez tych, którzy owego majątku nie posiadają, ale zarabiają więcej (próbując się tego majątku dorobić).

Krótka opowieść o tym jak w ciągu dnia z sympatyka PiS (bo de facto popieram większość ich działań) zostać przedstawicielem "Polski resortowej" - dzięki TNTP!
                        Z tego co napisałeś to się do takiej osoby nie zaliczasz - to znaczy nie oceniasz „słuszności” (jeżeli w ogóle o czymś takim może byc w polityce mowa) danej decyzji tylko i wyłącznie przez pryzmat tego czy zyskałeś na niej 50pln, czy straciłeś porównywalną sumę - tylko patrzysz na jej szerszy kontekst.
                        Lieber tot als rot!!

Komentarz

Z tego co napisałeś to się do takiej osoby nie zaliczasz - to znaczy nie oceniasz „słuszności” (jeżeli w ogóle o czymś takim może byc w polityce mowa) danej decyzji tylko i wyłącznie przez pryzmat tego czy zyskałeś na niej 50pln, czy straciłeś porównywalną sumę - tylko patrzysz na jej szerszy kontekst.
                          Napisałem skierowane do Ciebie post scriptum w tonie dość prowokacyjnym po to, aby wskazać, że "patrzenie przez pryzmat własnej michy" może być wielorako rozumiane. Może być to postawa, którą - jak zakładam - masz na myśli, a która polega na totalnym zobojętnieniu na społeczność, w której się żyje. Może być to jednak również postawa sprzeciwu wobec tak agresywnej redystrybucji, jaką zaproponował PiS - gdy środki, które planowałeś przeznaczyć na kredyt w niedalekiej przyszłości będą finansować kredyt, ale komuś innemu. Porównać można nowe zamysły z 500+, które jest powszechne - nie różnicuje pod kątem dochodów (ani nawet mylonej z nimi zamożności) oraz był w większości finansowany poprzez likwidację przeróżnych grup, które zwyczajnie okradały współobywateli. Najwięcej pożytku - właśnie poprzez swoją specyfikę (gotówka zamiast odpisu podatkowego) - przynosił najuboższym, jednocześnie wspierając dzietność.
                          Nowe propozycje to jednak bezpardonowe drenowanie jednych w celu dofinansowania innych (kryterium jest dochód, a nie jak wcześniej - uczciwość) -> takie działania nie powinny wzbudzać poklasku wśród osób o prawicowych/centrowych poglądach gospodarczych. Tym bardziej nie powinny powodować zarzutów o "egocentryzm" tych, którym są zabierane.

Osoby, których dotknie to najmocniej zapewne sobie poradzą - w końcu to "tylko" 9%, a kwoty ich dochodu są znaczne. Jest to jednak ogromny skręt w lewo, skręt niedopuszczalny dla wyborców mi podobnych, choć pewnie przesilenia z tego nie będzie..

Komentarz

ahahahahahahahahahahahahahahahahhahahahahah odlot, godny dzieci Leszczyny.
                            Udowodnij ze tak nie jest. Konkret poprosze.

Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta

W sumie nie dziwi mnie, że z Waszym ogarnięciem życiowym jesteście jebani przez życie, tylko uwierz mi, że nie jest to wina PiS tylko trochę innych czynników.
                            uuuu Panie, daje dolary przeciw orzechom zebyś z chęcią się zamienił na moją sytuacje $$$
                            Ostatnio edytowany przez Złoty_Orzeł; 156548.
                            Kiedyś sprawie sobie zajebistą sygnaturkę.

Komentarz

• taa dzisiaj miales tntp popis swoich niebieskich

Komentarz

• Zamieszczone przez Złoty_Orzeł Zobacz posta

uuuu Panie, daje dolary przeciw orzechom zebyś z chęcią się zamienił na moją sytuacje $$$
                                Ja juz dawno zostałem podsumowany jako klient Biedry z Targówka, ale choćbym miał robić w recajklingu amelinium to nie byłbym zainteresowany
                                Lieber tot als rot!!

Komentarz

Pracuję...
                                X