Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Smutne jest to że w naszym kraju organ który ma konstytucyjne prawo kontroli stwierdza poważne naruszenia, a Ci którzy je popełnili twierdzą, że się nie zgadzają i nikt z tym nic nie zrobi.
    Kiedyś sprawie sobie zajebistą sygnaturkę.

Komentarz

• To dużo prostsze.

Dzisiaj Banaś został subtelnie poinformowany, że jego syn może "chciec" popełnić samobójstwo.
      To nie ma nic wspólnego z organami państwowymi, to klasyczne działania mafii.

Kiedyś mafia załatwiała wewnętrzne porachunki np. w Kliffie.
      Teraz wysyłają sobie maile i organizują konferencje prasowe w świetle reflektorów.

Z ciekawości włączyłem dzisiaj Trójkę i posłuchałem wiadomości w publicznych mediach. Np o 16 zostałem poinformowany o pracach nad Nowym Ładem, spadającej liczbie zakażeń i wygranej Świątek. O kontroli NIKu ani słowa.

Sprawa jest zamknięta.

Komentarz

• Kto by pomyślał, że Banaś będzie wywoływał taką ekstazę w totalniackich kręgach
        Tysiąc lat przeminie, Żyleta nie zginie... !

Komentarz

• No wiesz, ostatnia nadzieja "białych" na obalenie nowego ładu

Komentarz

• Ciekawe, że jednak nie pojawiła się tu jak na razie żadna kontrnarracja o zdradzie, jakichś tajnych rozmowach Banasia z Tuskiem, czy cokolwiek co pozowliłoby nam, maluczkim zrozumieć dlaczego Banaś jest tym złym. Cisza jak (podobno - nie sprawdzałem) w TVP. Chyba wypadałoby jakoś płynniej przejść do momentu, w którym się ustawi, że Banaś = totalni. Teraz powinien być ten moment. A może już nie trzeba takich subtelności, bo "wiadomo", że ktoś, kto czepia się "najlepszego rządu IIIRP, o miliony wydane na wybory, które nie mogły się odbyć, nie może być propaństwowcem, tylko musi być totalniakiem.
            Nie dotykaj forum, bo cię curva zmiecie z planszy
            -------------
            Jedynie prawda jest ciekawa

Józef Mackiewicz

Komentarz

• Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta
              Ciekawe, że jednak nie pojawiła się tu jak na razie żadna kontrnarracja o zdradzie, jakichś tajnych rozmowach Banasia z Tuskiem, czy cokolwiek co pozowliłoby nam, maluczkim zrozumieć dlaczego Banaś jest tym złym. Cisza jak (podobno - nie sprawdzałem) w TVP. Chyba wypadałoby jakoś płynniej przejść do momentu, w którym się ustawi, że Banaś = totalni. Teraz powinien być ten moment.
              Bardzo ciekawe, przecież powinna być taka narracja, skoro ją sobie wyśniłeś. Tyle czekałeś, a tu klops
              Ale myślę, że skoro finalnie o niej napisałeś, to możemy uznać, że tak właśnie by było, któryś forumowy strażnik PiS już właśnie ją pisał, ale go uprzedziłeś. Zawczasu ośmieszyłeś!​
              Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta
              "najlepszego rządu IIIRP
              Wymień lepszy. Tylko bez sarkazmu, ironii. Skoro ten taki nie jest, to który był?

Swoją drogą, to samo grono w tym temacie, jakiś czas temu rzucało gromy w kierunku Banasia, a teraz wynoszą go na piedestał. Podobne zjawisko obserwowałem w przypadku Rzeplińskiego, dopóki nie nazwał ich hołotą

Lewactwo nie jest cool!

Komentarz

• Zamieszczone przez boss_corleone Zobacz posta

Bardzo ciekawe, przecież powinna być taka narracja, skoro ją sobie wyśniłeś. Tyle czekałeś, a tu klops
                Ale myślę, że skoro finalnie o niej napisałeś, to możemy uznać, że tak właśnie by było, któryś forumowy strażnik PiS już właśnie ją pisał, ale go uprzedziłeś. Zawczasu ośmieszyłeś!​
                Ale nie wiem po co to szyderowanie. "Zawsze był kompocik." To nie jest Borys Budka pieprzący coś w TVN, tylko konstytucyjny organ i zawiadomienie do prokuratury. Aczkolwiek jestem w stanie uwierzyć, że czerń wyborcza może nie zauważyć różnicy.

Zamieszczone przez boss_corleone Zobacz posta

Wymień lepszy. Tylko bez sarkazmu, ironii. Skoro ten taki nie jest, to który był?
                Nie mam czasu na dyskusje-rzeki o tematach zastępczych (z punktu widzenia aktualnego wątku). Wystarczy mi krótka wymiana zdań na temat bieżący. Nie masz chęci? Nie musimy pisać.

Zamieszczone przez boss_corleone Zobacz posta

Swoją drogą, to samo grono w tym temacie, jakiś czas temu rzucało gromy w kierunku Banasia, a teraz wynoszą go na piedestał.
                Jakbym od końca przeczytał opowieść o uszczelniaczu VATu, tylko jeszcze przed rzucaniem gromów (ale tylko tuż tuż).

Ostatnio edytowany przez bloniaq; [ARG:4 UNDEFINED].
                -------------

Józef Mackiewicz

Komentarz

Nie mam czasu na dyskusje-rzeki o tematach zastępczych (z punktu widzenia aktualnego wątku). Wystarczy mi krótka wymiana zdań na temat bieżący. Nie masz chęci? Nie musimy pisać.
                  Ale nikt tu poza Tobą tego tematu "zastępczego" nie wrzucił

Ciekawe, że jednak nie pojawiła się tu jak na razie żadna kontrnarracja o zdradzie, jakichś tajnych rozmowach Banasia z Tuskiem, czy cokolwiek co pozowliłoby nam, maluczkim zrozumieć dlaczego Banaś jest tym złym.
                  Ale jakim "maluczkim"? Widzisz, są tu tacy, którym Banaś zwisa, natomiast czekają na kolejne odsłony dot. treści raportu. Żadna "narracja" nie jest potrzebna.

Według NIK nie było podstaw prawnych do tego, żeby premier wydawał jakiekolwiek polecenia Poczcie Polskiej i Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych, związane z wykonaniem i realizacją wyborów. Izba skierowała do prokuratury zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa w związku z organizacją wyborów przez zarządy Poczty Polskiej i PWPW. (...)

W wydanym przez Pocztę oświadczeniu napisano, że zadaniem spółki "było wyłącznie przygotowanie przeprowadzenia wyborów, a nie ich przeprowadzenie". "Tym samym trudno zgodzić się z zawartą w raporcie NIK negatywną oceną dotyczącą samej tej decyzji" – napisano.

Zwrócono uwagę, że "wystąpienie NIK w zakresie, w jakim wskazuje na nieskuteczność podejmowanych działań, jest nieaktualne". Jak przypomniano, 30 grudnia 2020 r. Poczta Polska zawarła umowę z Szefem Krajowego Biura Wyborczego. "Na jej podstawie Poczta Polska otrzymała już rekompensatę za poniesione koszty netto w wysokości 53.205.344,65 zł. Ponadto, jak wskazano w informacji NIK, w umowie z KBW «określono, że strony zobowiązują się zawrzeć dodatkowe umowy dotyczące zwiększenia przyznanej Spółce rekompensaty o dalsze kwoty»" – wskazano w oświadczeniu.

Poinformowano również, że "zgodnie z wnioskiem zawartym w wystąpieniu pokontrolnym NIK, Poczta Polska kontynuuje działania zmierzające do odzyskania pełnej kwoty kosztów, które poniosła".
                  Raport NIK. Poczta Polska wydała oświadczenie (dorzeczy.pl)

Jeżeli zaś chodzi o dyskusję na forumce, śmieszne, że jak jeden organ konstytucyjny wykonuje swój mandat wpływając na politykę, to się kwestionuje nawet jego legalność, a jak inny, to się przed nim bije pokłony, bo "dba o interes panstwa" Tymczasem używać mandatu do bieżących rozgrywek politycznych najzwyczajniej trzeba umieć - i dotyczy to wszystkich. Ktoś chciał narracji? Z internetów: "To koniec Morawieckiego?! Dymisja i Trybunał Stanu".

My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta

Ale nikt tu poza Tobą tego tematu "zastępczego" nie wrzucił
                    Ja tu nie wrzucałem żadnego tematu, tylko obrazowo opisałem pewną część obserwatorów sceny politycznej, jako posługujących się takim poglądem, jako argumentem w dyskusjach. Nie wiem jak można było pomyśleć, że akurat o tym bym chciał podyskutować. Każde słowo, użyte w moim poście to osobny temat?

Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
                    Ale jakim "maluczkim"?
                    Choćby mi, maluczkiemu. Płacę podatki i zależy mi, żeby ich nie marnować. Skoro ktoś całkiem kompetentny twierdzi, że są marnowane, to chyba rządowi powinno zależeć, żeby mi wyjaśnić że nie są i to uzasadnić. A może się myle i nie powinno?

Widzisz, są tu tacy, którym Banaś zwisa,
                    No ja mogę o sobie powiedzieć, że nie mam specjalnie emocjonalnego do niego stosunku. Natomiast jak wynika z akapitu wyżej - chciałbym, żeby wyjaśnić rzetelnie sprawę ewentualnego marnotrawstwa moich podatków, i żeby ewentualni winni zostali ukarani. Kojarzę to z postawą propaństwową. Postawę sprowadzającą całość do walki politycznej i uznającą że tu nie ma nic do wyjaśniania tylko niech sobie zmierzą członki i niech wygra lepszy, kojarzę ze złym pojmowaniem postawy propaństwowej. Żadnego relatywizmu przy zajmowaniu stanowiska w analogicznych sprawach w przeszłości nie mam sobie do zarzucenia.

natomiast czekają na kolejne odsłony dot. treści raportu. Żadna "narracja" nie jest potrzebna.

Raport NIK. Poczta Polska wydała oświadczenie (dorzeczy.pl)
                    I to jest jakaś narracja. Po prostu zdziwiło mnie, że jeszcze nic takiego nie tu się nie pojawiło. Ja czekałem.

Jeżeli zaś chodzi o dyskusję na forumce, śmieszne, że jak jeden organ konstytucyjny wykonuje swój mandat wpływając na politykę, to się kwestionuje nawet jego legalność, a jak inny, to się przed nim bije pokłony, bo "dba o interes panstwa" Tymczasem używać mandatu do bieżących rozgrywek politycznych najzwyczajniej trzeba umieć - i dotyczy to wszystkich. Ktoś chciał narracji? Z internetów: "To koniec Morawieckiego?! Dymisja i Trybunał Stanu".

Osobiście zastanawiam się, czy nie powinniśmy zacząć prowadzić jakiegoś rejestru poglądów na forumce i wymagać w takich wypowiedziach wskazywania palcem do kogo się pije, bo nie wiem co Ci mam odpisać. Nie przypominam sobie pół swojego zdania kwestionującego jakikolwiek organ konstytucyjny, więc to pewnie nie do mnie. Z drugiej strony "dba o interes państwa" to raczej parafraza moich słów, bo nikt inny tego tu na dwóch ostatnich stronach nie wskazywał. No ale "pokłony"? Raczej przesada, może jednak pijesz do postów z poprzedneij strony. Koniec końców nie wiem czy dyskutujesz tu ze mną, z kimś innym, czy z jakimś podmiotem zbiorowym, reprezentującym ogół tych, z którymi się nie zgadzasz.
                    -------------

Józef Mackiewicz

Komentarz

• Lech Kaczyński szefował NIKiem w latach 90. Ciekawe czy tej spuścizny uczciwego Państwa dochowa obecny rząd

RPO miał takie samo zdanie o wyborach już w kwietniu zeszłego roku i tu wszystko ładnie opisał: https://www.rpo.gov.pl/pl/content/ko...owania-wyborow
                      Ostatnio edytowany przez Złoty_Orzeł; [ARG:4 UNDEFINED].
                      Kiedyś sprawie sobie zajebistą sygnaturkę.

Komentarz

Ja tu nie wrzucałem żadnego tematu, tylko obrazowo opisałem pewną część obserwatorów sceny politycznej, jako posługujących się takim poglądem, jako argumentem w dyskusjach. Nie wiem jak można było pomyśleć, że akurat o tym bym chciał podyskutować. Każde słowo, użyte w moim poście to osobny temat?
                        Rzuciłeś niezwiązane z wątkiem twierdzenie siłą rzeczy potencjalnie otwierające dyskusję, po czym sam potraktowałeś taką opcję jako zbędny OT.

Choćby mi, maluczkiemu. Płacę podatki i zależy mi, żeby ich nie marnować. Skoro ktoś całkiem kompetentny twierdzi, że są marnowane, to chyba rządowi powinno zależeć, żeby mi wyjaśnić że nie są i to uzasadnić. A może się myle i nie powinno?
                        Oczywiście, że powinno, ale nie w oparciu o dyskusję ludzi, którzy raportu nie znali. Chyba, że tak wolisz.

I to jest jakaś narracja. Po prostu zdziwiło mnie, że jeszcze nic takiego nie tu się nie pojawiło. Ja czekałem.
                        Trudno, żeby się pojawiło. Instytucje i eksperci nie odnoszą się do konferencji, tylko raportu. I fakt, że w kluczowych kwestiach jest on nieporozumieniem nie jest narracją. W Polsce zgodnie z prawem wybory może przeprowadzać wyłącznie PKW. Rząd przygotowywał potencjalne narzędzia dla opcji korespondencyjnej, czyli logistykę. Oddzielną sprawą są tu "organizacyjne" osiągi Sasina, tu piszemy o aspekcie prawnym.

Z czasem pewnie będzie tego więcej, chociaż sedno pozostanie pewnie bez zmian:

https://wpolityce.pl/polityka/550885...hodzi-o-wybory

Osobiście zastanawiam się, czy nie powinniśmy zacząć prowadzić jakiegoś rejestru poglądów na forumce i wymagać w takich wypowiedziach wskazywania palcem do kogo się pije, bo nie wiem co Ci mam odpisać. Nie przypominam sobie pół swojego zdania kwestionującego jakikolwiek organ konstytucyjny, więc to pewnie nie do mnie. Z drugiej strony "dba o interes państwa" to raczej parafraza moich słów, bo nikt inny tego tu na dwóch ostatnich stronach nie wskazywał. No ale "pokłony"? Raczej przesada, może jednak pijesz do postów z poprzedneij strony. Koniec końców nie wiem czy dyskutujesz tu ze mną, z kimś innym, czy z jakimś podmiotem zbiorowym, reprezentującym ogół tych, z którymi się nie zgadzasz.
                        Hmm... myślałem, że w sposób oczywisty w pierwszej części postu odniosłem się do Twoich wypowiedzi (cytując je), a na końcu ogólnie podsumowałem z mojej perspektywy dyskusję na ten temat na forumce.
                        My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• Ludzie Netanjahu od social mediów właśnie rozpoczęły kampanię oszczerstw wobec Polski, ciekawe ile czasu zajmie Polskiemu MSZ jakakolwiek reakcja.
                          Czego ja się spodziewam, reakcji rodzimego MSZu w sprawie Izraela.
                          Oni sobie kolejny raz będą na nas srać, podobnie jak w przypadku pewnej ustawy o IPN.
                          Lepiej być ciemniakiem niż pedałem i lewakiem!

Komentarz

• Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta

Rzuciłeś niezwiązane z wątkiem twierdzenie siłą rzeczy potencjalnie otwierające dyskusję, po czym sam potraktowałeś taką opcję jako zbędny OT.
                            Zapewniam, że potrafiłbym w ramach upartego udowadniania swojej racji dotąd dopytywać Cię o "rzucone rzeczy potencjalnie otwierające dyskusję". aż byś za którymś razem potraktował taką opcję jako zbędny OT, i tym samym przyznał, że nie wszystko, co się znajdzie w Twoich postach masz chęć i czas rozwijać, tylko mi się nie chce, i byłoby to impertynencją, więc nie zamierzam. Szczególnie, że uznaję za uzasadnione i jednocześnie uprawnione i jednocześnie zupełnie wystarczające i zamykające sprawę, moje pojedyncze stwierdzenie, że jest to zbędny OT. Właściwie nie wiem czemu podjąłeś ten wątek. To jest jakiś zarzut? Mam nie używać sformułowań, których nie zamierzam rozwijać w takim stopniu, jak ktoś sobie zażyczy?

Oczywiście, że powinno, ale nie w oparciu o dyskusję ludzi, którzy raportu nie znali. Chyba, że tak wolisz.

Trudno, żeby się pojawiło. Instytucje i eksperci nie odnoszą się do konferencji, tylko raportu. I fakt, że w kluczowych kwestiach jest on nieporozumieniem nie jest narracją. W Polsce zgodnie z prawem wybory może przeprowadzać wyłącznie PKW. Rząd przygotowywał potencjalne narzędzia dla opcji korespondencyjnej, czyli logistykę. Oddzielną sprawą są tu "organizacyjne" osiągi Sasina, tu piszemy o aspekcie prawnym.

Z czasem pewnie będzie tego więcej, chociaż sedno pozostanie pewnie bez zmian:

https://wpolityce.pl/polityka/550885...hodzi-o-wybory
                            No cóż. W takim razie, skoro NIK szyje zamęt takimi grubymi nićmi, nieuchronnie musi powstać pytanie - lep jakiej propagandy kryje się za tymi nićmi. Coś trzeba zrobić, żeby ten kłamliwy raport zwarł jeszcze bardziej nasze szeregi. No bo to jest jednak osobliwa sytuacja, żeby mi, maluczkiemu, potencjalnie rząd/prokuratura tłumaczyli, że instytucja konstytucyjna, specjalnie powołana do kontrolowania instytucji państwowych i okołopaństwowych, i jednocześnie nieskompromitowana, mówi jedno, prywatne ośrodki analiz Cegielskiego (tak zbędny OT: no akurat nazwisko prywatnego przedsiębiorcy w kręgach obecnej władzy to bym się spodziewał, że budzi najwyższą odrazę. Koniec OT.) czy jakieś Thin Thanki z powiatu łęczyckiego będą mówić drugie, ale ci pierwsi się mylą, dlatego Polacy, nic się nie stało.

Hmm... myślałem, że w sposób oczywisty w pierwszej części postu odniosłem się do Twoich wypowiedzi (cytując je), a na końcu ogólnie podsumowałem z mojej perspektywy dyskusję na ten temat na forumce.
                            Czyli podmiot zbiorowy. Z mojej perspektywy, co zresztą wielokrotnie już zdarzało mi się wyrazić, chociaż raczej jeszcze nie w Twoim kierunku, takie nie za wysokie, tego typu podsumowania. Patrząc chłodno, trudno oprzeć się wrażeniu, że produkowane są raczej pod własne ego, niż pod diagnozowanie czegokolwiek. Bo cóż tym można diagnozować? No ale cóż. Panta rhei. Niestety.
                            -------------

Józef Mackiewicz

Komentarz

• Ireneusz Raś i Paweł Zalewski wyrzuceni z PełO.

Komentarz

Zapewniam, że potrafiłbym w ramach upartego udowadniania swojej racji dotąd dopytywać Cię o "rzucone rzeczy potencjalnie otwierające dyskusję". aż byś za którymś razem potraktował taką opcję jako zbędny OT, i tym samym przyznał, że nie wszystko, co się znajdzie w Twoich postach masz chęć i czas rozwijać, tylko mi się nie chce, i byłoby to impertynencją, więc nie zamierzam. Szczególnie, że uznaję za uzasadnione i jednocześnie uprawnione i jednocześnie zupełnie wystarczające i zamykające sprawę, moje pojedyncze stwierdzenie, że jest to zbędny OT. Właściwie nie wiem czemu podjąłeś ten wątek. To jest jakiś zarzut? Mam nie używać sformułowań, których nie zamierzam rozwijać w takim stopniu, jak ktoś sobie zażyczy?
                                W wolnej chwili przeczytam to jeszcze raz.

No cóż. W takim razie, skoro NIK szyje zamęt takimi grubymi nićmi, nieuchronnie musi powstać pytanie - lep jakiej propagandy kryje się za tymi nićmi. Coś trzeba zrobić, żeby ten kłamliwy raport zwarł jeszcze bardziej nasze szeregi.
                                Napisałem w czym sedno, dodałem link do uzupełnienia. W odpowiedzi... Lekka żena. Niestety.

Patrząc chłodno, trudno oprzeć się wrażeniu, że produkowane są raczej pod własne ego, niż pod diagnozowanie czegokolwiek. Bo cóż tym można diagnozować? No ale cóż. Panta rhei. Niestety.
                                Kolejne autopodsumowanie w tym wątku. No ale tradycyjnie przy piątku

Komentarz

Pracuję...
                                X