Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez ZwykłyCzłowiek Zobacz posta

A czy jeżeli ktoś umrze po szczepieniu, to państwo, Morawiecki, Niedzielski albo Ty zwrócicie mu życie, a jego rodzinie najbliższą osobę? Zakładam, że nie więc może skończ pierdolić, bo wyjdziesz na niekonsekwentnego.
    Genialny argument za zamknięciem szpitali - wszak umierają tam ludzie i ani Morawiecki, ani Niedzielski ani nawet ja nie zwrócę im życia. Robi się coraz lepiej. Nie mogę się również doczekać informacji o śmiertelności w szkołach - gdyby nie obowiązek szkolny wiele z tych istnień ludzkich mogłoby żyć.
    Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta

Genialny argument za zamknięciem szpitali - wszak umierają tam ludzie i ani Morawiecki, ani Niedzielski ani nawet ja nie zwrócę im życia. Robi się coraz lepiej. Nie mogę się również doczekać informacji o śmiertelności w szkołach - gdyby nie obowiązek szkolny wiele z tych istnień ludzkich mogłoby żyć.
      Hmm Ty chyba naprawdę nie czujesz różnicy... Nie sądziłem, że jest aż tak źle, ale wyjaśnia to poprzednie posty. No trudno zostawiam zostawiam tę zagwozdkę w takim razie otwartą.

Komentarz

• Zamieszczone przez ZwykłyCzłowiek Zobacz posta

Hmm Ty chyba naprawdę nie czujesz różnicy... Nie sądziłem, że jest aż tak źle, ale wyjaśnia to poprzednie posty. No trudno zostawiam zostawiam tę zagwozdkę w takim razie otwartą.
        Faktycznie nie jest nawet źle, ale wręcz fatalnie, jeżeli w 21 wieku, masz wątpliwości co do sensowności szczepień ratujących ludziom życie.
        Ale ja wiem te wszystkie choroby zakaźne to wymysł rządu światowego który chce Cię upolować i zajebać, ale Ty na całe szczęście się nie dajesz.
        Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta
          miło jest wiedzieć, że miałem racje.
          To, że uważam za uwłaczające dyskutowanie na poziomie jaki nagminnie proponujesz bynajmniej nie oznacza, że masz rację. Niemniej, to że Ci się tak wydaje, potwierdza tylko, jaką stratą czasu byłoby poświęcanie go, na wymianę zdań z Tobą. Szachy z gołębiem.
          Nie dotykaj forum, bo cię curva zmiecie z planszy
          -------------
          Jedynie prawda jest ciekawa

Józef Mackiewicz

Komentarz

• Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta

To, że uważam za uwłaczające dyskutowanie na poziomie jaki nagminnie proponujesz bynajmniej nie oznacza, że masz rację. Niemniej, to że Ci się tak wydaje, potwierdza tylko, jaką stratą czasu byłoby poświęcanie go, na wymianę zdań z Tobą. Szachy z gołębiem.
            "A kiedy hipotetycznie Morawiecki mógłby z czystym sumieniem powiedzieć: "Towarzysze. Chciałbym, Bóg mi świadkiem, ale nie mogę - Polacy mi na to nie pozwalają"? Wtedy kiedy Lichocka likwiduje ostatni program w publicznej TV, w którym można o tym porozmawiać, a TNTP na forum oznacza foliarzy?

Powyższe przykłady to oczywiście pewna metafora."

Pełna zgoda jest to faktycznie uwłaczające Wybitny Szachisto Panie Metafora i ja tego nie napisałem, oraz co mnie obchodzi jak jest w innych krajach.
            tym bardziej nie dziwi mnie Twa frustracja, a teraz wracaj grać w szachy z Merkel, Putinem i innymi wielkimi tego świata
            Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Ależ jeśli chodzi o frustrację, to nie mierz wszystkich swoją miarą...
              Nie dotykaj forum, bo cię curva zmiecie z planszy
              -------------
              Jedynie prawda jest ciekawa

Józef Mackiewicz

Komentarz

• Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta
                Ależ jeśli chodzi o frustrację, to nie mierz wszystkich swoją miarą...
                Ja wiem, nie dość, że wiosenne przesilenie za oknem, to jeszcze ptasia grypa za pasem jak żyć ?
                Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Czy użytkownik nadużywający zwrotu imho mógłby swoje foliarskie/antyfoliarskie wstawki przenieść do wątku covidowego?

A jeśli juz o słuzbie zdrowia, to ktoś jest w posiadaniu bardziej aktualnego wykresu?

Komentarz

• Strasburg otworzył puszkę pandory. Uznał skład TK z dublerami za wadliwy. Wszystkie wyroki mogą za tym zostać podważone.
                    Kiedyś sprawie sobie zajebistą sygnaturkę.

Komentarz

• Zamieszczone przez itakpowiem Zobacz posta
                      Czy użytkownik nadużywający zwrotu imho mógłby swoje foliarskie/antyfoliarskie wstawki przenieść do wątku covidowego?
                      Jeżeli masz związaną z tym traumę to pisz do Bloniaqa na prv.
                      Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Zamieszczone przez Złoty_Orzeł Zobacz posta
                        Strasburg otworzył puszkę pandory. Uznał skład TK z dublerami za wadliwy. Wszystkie wyroki mogą za tym zostać podważone.
                        Jak to? Przecież traktaty zabraniają?
                        Jeśli obiecujemy, że Wam damy to Wam damy.
                        I to bez względu na to, ile będziecie musieli za to wszystko zapłacić

Komentarz

• Już od jakiegoś czasu mamy dualizm prawny. Na zwykłym obywatelu to się jeszcze nie odbiło ale to tylko kwestia czasu.
                          W przypadku wyrokow wydawanych przez wadliwie wybranych sędziów, ludzie zaczną kierować przegrane sprawy do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka. Werdykt jest w miarę oczywisty.
                          Tylko, że nastąpi to w momencie, gdy nikt o PiSie, a przede wszystkim o Ziobrze nie będzie już pamiętał.
                          I taki to będzie pozytywny spadek po jednym ministrze (oczywiście obok widocznego skrócenia średniego czasu trwania postępowań sądowych - a to ponoć był główny cel reformy ... no cóż ... cała ekipa Ziobry może sobie zaśpiewać: Znowu w życiu mi nie wyszło...).

Komentarz

• Konkrety od około 5 minuty.

Komentarz

• 407

Rząd – mimo sporych kontrowersji – chce jednak rozszerzyć opłatę reprograficzną na kolejne rodzaje urządzeń elektronicznych. Spowoduje to podniesienie cen zdecydowanej większości urządzeń mniej więcej o 40 złotych na każdym tysiącu.
                              W Rządowym Centrum Legislacji opublikowano projekt rozporządzenia do ustawy dotyczącej m.in. wysokości opłaty reprograficznej i towarów nią objętych. W przypadku większości z nich danina będzie wynosiła 4 proc. ceny brutto – czyli 4 złote na każde 100 zł z ceny produktu.
                              Co podrożeje?

Na pierwszy ogień idą wszelkie zestawy oraz osobno sprzedawane urządzenia audio i audio-wideo, które mają funkcję "nagrywania lub odtwarzania nośników zewnętrznych".
                              Co należy przez to rozumieć? Skupmy się na odtwarzaniu – nośnikiem zewnętrznym jest płyta DC, DVD, Blueray, pendrive, karta pamięci, płyta winylowa, kaseta. Objęte daniną będą więc wszelkie odtwarzacze, ale i sprzęty mające po prostu wejście USB – bo przecież można do nich podłączyć pendrive'a z muzyką bądź filmem.

katalog sprzętów jest bardzo szeroki i obejmuje zestawy hi-fi, telewizory, a nawet radiobudziki z możliwością odtwarzania plików muzycznych. Do listy urządzeń trzeba doliczyć radia samochodowe, wszelkie przenośne odtwarzacze muzyki i filmów – chodzi dosłownie o każdy sprzęt, na którym można odtwarzać pliki audio i wideo.
                              Sprzęt audio lub audio-wideo funkcją nagrywania lub odtwarzania nośników zewnętrznych 4 proc.
                              Komputery stacjonarne i przenośne 4 proc.
                              Tablety 4 proc.
                              Telewizory z funkcją nagrywania lub odtwarzania nośników zewnętrznych 4 proc.
                              Czytniki e-booków 2 proc.
                              Cyfrowe aparaty fotograficzne z niewymienialnymi obiektywami 2 proc.
                              Żeby rozwiać wątpliwości co do rodzajów telewizorów objętych nowym podatkiem, w rozporządzeniu zapisano, że objęte będą nim "telewizory z funkcją nagrywania lub odtwarzania nośników zewnętrznych". Prawdopodobnie nie ma dziś na rynku żadnego nowego modelu bez możliwości podpięcia nośnika USB, czyli tzw. pendrive'a.

Opłatę reprograficzną uiszcza producent lub sprzedawca danego produktu, ale jasne jest, że de facto płaci ją klient. O tym, że ceny elektroniki pójdą w górę przez nową opłatę, od dawna alarmuje m.in. Federacja Konsumentów.

Technicznie wygląda to tak, że producenci i importerzy, będący płatnikami opłaty reprograficznej, w terminie 14 dni po zakończeniu danego kwartału, muszą przekazać informacje o tym, ile, czego i za ile sprzedali. W odpowiedzi dostają wiadomość o tym, ile mają zapłacić i na jakie konto.

Czym jest opłata reprograficzna?

To forma rekompensaty należnej twórcom, wykonawcom, producentom nagrań i wydawcom w związku ze szkodą, którą ponoszą ze względu na kopiowanie ich utworów. A skoro utwór kopiuje się na jakiś nośnik – płytę CD, pendrive'a, dysk twardy czy papier – to danina jest pobierana od sprzedaży takich właśnie nośników. I już dziś płacimy opłatę reprograficzną, która jest wliczona w cenę papieru do ksero czy drukarki, twardego dysku w komputerze i podobnych nośników.

Nie jest przy tym ważne, czy rzeczywiście kopiujemy jakieś płyty, przegrywamy muzykę na pendrive'y czy kopiujemy książki na ksero. Płacimy dlatego, że teoretycznie możemy to robić – i nie ma tu znaczenia czy chodzi o piractwo, czy tzw. dozwolony użytek. Ta druga definicja obejmuje nieodpłatne przekazywanie kopii np. członkom naszej rodziny.

Możesz więc zgodnie z prawem przegrać sobie płytę z muzyką i odtwarzać ją we własnym samochodzie, możesz też dać żonie, mężowi, bratu czy siostrze. Jest to jednak dla twórcy teoretyczna strata.
                              https://www.money.pl/podatki/oplata-...13535328a.html

Niebawem kolejna danina na rzecz poszkodowanych celebrytów poszukujących weny twórczej na Zanzibarze, lub innych Malediwach.

Komentarz

• A w poczekalni jest jeszcze podatek od opakowań na wynos.

Komentarz

Pracuję...
                                X