Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• https://msp.money.pl/wiadomosci/zmia...04871840a.html

Zamieszczone przez księciuniu Zobacz posta
    Gorzej jak uzależnią ZUS jednoosobowych działalności od dochodów albo zaczną grzebać przy liniowym.
    No i wykrakałeś

Mam nadzieję że to tylko dywagacje autora tekstu.

Komentarz

• Nawet najbardziej pesymistyczny scenariusz z tego tekstu to i tak "lajt". Sądziłem, że bardziej będą chcieli/musieli cisnąć "cytrynę". No chyba, że to tylko wstęp Przecież budżet jest rozhuśtany na maxa i nie ma cudów, że nie będzie trzeba tego łatać, a podatki typu od cukru czy inne takie mało inwazyjne, czy też rozkręcenie inflacji nie wystarczą. Kwestia skali "wyciskania cytryny". Poczekamy, zobaczymy.
      Ostatnio edytowany przez Citlivu; [ARG:4 UNDEFINED].
      http://komandir.wrzuta.pl/audio/9lE2...zek_czajkowski

Komentarz

• Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta

PS Skoro tradycyjnie ignorujesz sedno, tym razem w "deserze", pozostawmy motyw czytającym wymianę zdań użytkownikom. I jeszcze ta "wyprzedaż", gdy na dzisiaj jest mowa o wymianie aktywów... Dobra, tradycyjnie spokojnie czekam na rozwój wypadków. Odniosę się, po ogłoszeniu rezultatów rozmów Orlenu z firmami z zagranicy.
        A jakie miało być zamierzone sedno w "deserze"? Bo też jakoś nie wychwyciłem.
        Nie dotykaj forum, bo cię curva zmiecie z planszy
        -------------
        Jedynie prawda jest ciekawa

Józef Mackiewicz

Komentarz

• Nie "zamierzone", tylko faktyczne. Statutowe ograniczenia dla udziałowców poza SP i ich konsekwencje w tym konkretnym rozkładzie akcjonariatu. No i wątek zniknął, "żeby nie pozwolić rozmowie się skupić na pierdołach"
          Ostatnio edytowany przez Foxx; [ARG:4 UNDEFINED].
          My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

Nie "zamierzone", tylko faktyczne. Statutowe ograniczenia dla udziałowców poza SP i ich konsekwencje w tym konkretnym rozkładzie akcjonariatu. No i wątek zniknął, "żeby nie pozwolić rozmowie się skupić na pierdołach"
            No ale w kontekście zarzutu o spieniężanie majątku państwowego (nie wchodząc w ocenę tego) - to, że rząd nie utraci kontroli, bo jest taki a taki zapis w statucie, to jest pierdoła. I tak by jej nie stracił. Oczywiście dopóki się Europa nie upomni.
            Nie dotykaj forum, bo cię curva zmiecie z planszy
            -------------
            Jedynie prawda jest ciekawa

Józef Mackiewicz

Komentarz

• Kontekstem była teza, że jedynym zabezpieczeniem przed utratą Orlenu przez państwo jest "złota akcja" (którą akurat przejęcia i Lotosu i PNIG wzmacniają, ale to inna rzecz). A kontrola jest - przynajmniej z mojej perspektywy - sprawą kluczową. Rozkład akcjonariatu w ostatnich dekadach zmieniał się symbolicznie.
              My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• Deserową pierdołą są utarczki o to, że Twoje próby dowodzenia manipulacji wykluczają się min. wczoraj o 13.39 18.09. Określenie wywodu Daniela O. "skrótową prezentacją strategii koncernu" nijak się ma do zaprzeczeniu o "nawet pośrednim określeniu jako omówienie strategii" któregokolwiek z zamieszczonych linków.

Ale do meritum:

Nasza dyskusja pojawiła się ponieważ na mój zarzut wyprzedaży na przykładzie Lotosu i Orlenu (post o 23.03 z 05.04), wskazujesz obecne rządy jako jedyną alternatywę, realną nie fasadową dla wyprzedaży np. Lotosu (post o 09.14 z 06.04). Po wymianie kilku postów, w których Ty twierdzisz, że to nie wyprzedaż, nie wiesz też jak to ma wyglądać ale wciąż popierasz, że złota akcja to szitstorm... okraszonej oczywiście stosownymi linkami.. ja wczoraj (post o 22.09 z 07.04) w cyferkach na przykładzie samego PGNiG ukazuje Ci, że Skarb Państwa zmniejszy swój udział o bagatela 14,82 - 18,24 miliarda złotych! Wskazuje, też na przykładzie wyroku Trybunału Sprawiedliwosci (nie opinii ekspertów) ryzyko negowania złotej akcji. Nie dostrzegłes tego?

Warte kilkanaście miliardów złotych aktywa w kluczowej dla gospodarki i niezależności energetycznej branży obecny rząd chce zbyć. Tak to jest WYPRZEDAŻ MAJĄTKU NARODOWEGO. Fakt, nie opinia. Chcesz rozmawiać, odnieś się do tych aktywów wartych miliardy złotych w PGNiG, których Skarb Państwa ma się pozbyć w ramach realizowania polityki obecnego rządu..a nie na jakichś bredniach o rzekomej manipulacji Twoimi wypowiedziami...

Możesz zawsze spokojnie czekać na rozwój wypadków jak miewasz w zwyczaju. Czekaj dalej i przy niemal każdej nadarzającej się okazji broń tej hołoty, która wyprzedaje Polskę...
                Ostatnio edytowany przez itakpowiem; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Przecież podsumowałem rozmowę ze swojej strony wczoraj. Ta zabawa w przeinaczanie wypowiedzi może była zabawna przez dobę, ale na dłuższą metę jest po prostu nudna. Przytoczyłem aktualny stan prawny dot. ochrony infrastruktury krytycznej, na którą Portugalia się nie powołała podnosząc nieujęty w unijnym prawie "interes narodowy". Napisałem, że odniosę się, po ogłoszeniu rezultatów rozmów Orlenu z firmami z zagranicy w sprawie form realizacji warunków UE. I tak też zrobię.

Komentarz

• Przypominam tylko, że warunki UE dotyczą przejęcia Lotosu przez Orlen. Nie zmienia to też faktu, że w pozostałych po wymianach aktywach dzisiejszego Lotosu Skarb Państwa po przejęciu przez Orlen będzie miał 32,4% zamiast 53,2%. o kolejne miliardy zł zmniejszy się stan posiadania Polski w kluczowym sektorze.

Przejęciem PGNiG przez Orlen ma się zająć nasz UOKiK. Również miliardowy majątek mający trafić na sprzedaż o których piszę w ostatnich postach nie tyczy się tego na co czekasz. Ma się odbyć przejęcie a nie fuzja zatem akcjonariuszy w tym SP Orlen będzie musiał spłacić. Tyle środków nie ma, więc kupi na kredyt.

Chciałbym się mylić, jednak wszystkie znaki pokazują, że obecny rząd tak jak poprzednie wyprzeda majątek narodowy Polski
                    ​​​​

Komentarz

• Rząd planuje rewolucję podatkową. Najprawdopodobniej przede wszystkim skorzystają z niej osoby o najniższych dochodach. A kto na tym może sporo stracić? Wszystko wskazuje na to, że podatkowa reforma uderzy w przedsiębiorców i osoby samozatrudnione. Nominalna stawka PIT dla osób powyżej 120 tys. zł może wzrosnąć nawet do 41 proc., pogorszy się też sytuacja osób, które płacą podatek liniowy.
                      https://superbiz.se.pl/wiadomosci/wi...WTpu-ToUQ.html

Jeżeli ten szatański, komunistyczny pomysł się ziści to będziemy się leczyć u szeptuchy, a programistów zobaczymy na jutubie.
                      Jeśli obiecujemy, że Wam damy to Wam damy.
                      I to bez względu na to, ile będziecie musieli za to wszystko zapłacić

Komentarz

Kontekstem była teza, że jedynym zabezpieczeniem przed utratą Orlenu przez państwo jest "złota akcja" (którą akurat przejęcia i Lotosu i PNIG wzmacniają, ale to inna rzecz). A kontrola jest - przynajmniej z mojej perspektywy - sprawą kluczową. Rozkład akcjonariatu w ostatnich dekadach zmieniał się symbolicznie.
                        Pisałeś, że chcesz wygasić tymczasowo swoją aktywnośc w tym wątku do momentu poznania dodatkowych szczegółow nt. spełnienia warunków UE przez Lotos. Rozumiem, jednak po przeczytaniu Twoich wpisów ponownie chciałbym abyś forumowiczom wyjaśnił powyższą wypowiedź.

W jaki sposób przejęcia PGNiG i Lotosy przez Orlen wzmocnią złotą akcję? Chodzi Ci o sam mechanizm (mając więcej do stracenia, nie będziemy mogli się ugiąć), czy o sytuację w samym Orlenie (np. zmiany ilości akcji uprzywilejowanych czy też zmiany w strukturze akcjonariatu)?

Komentarz

• Dlaczego miałbym forumowiczom cokolwiek tłumaczyć na Twoje życzenie? Jak ktoś ma wątpliwości, to pyta i wyjaśniam. Odpowiedź jest ujęta w moich postach.

Komentarz

• Forumowiczom, czyli mi jak również innym czytelnikom/użytkownikom forum. Nie widzę powodów aby się skupiac na formule zdania miast na konkretach. Mam wątpliwości, zapytałem, liczyłem że wyjaśnisz.

Napisałeś, że przejęcie Lotos i PGNiG akurat złota akcję wzmacnia. Ciekawiło mnie co rozumiesz przez wzmocnienie..

Przy braku zmiany struktury akcjonariatu Orlenu, takie przejęcie wzmacnia uzależnienie kontroli państwa od obowiazywania złotej akcji. Przed przejęciami Energa, Lotos i PGNiG zwykłą wiekszością udziałów były kontrolowane przez Skarb Państwa. Po przejęciach tylko złota akcja (rozumiana jako wszystkie regulacje dające preferencyjne prawo głosu SP, również w momencie gdy jego udział będzie mniejszościowy) zabezpiecza przed utratą kontroli...

Komentarz

• Polityka, światopogląd, nepotyzm, afery i aferki. Wszystko to ****. Za to co na wykresie, obecnie rządzący powinni abdykować, a lud żądać ścięcia.

Kiedyś sprawie sobie zajebistą sygnaturkę.

Komentarz

• Jesteś nienormalny.

Komentarz

Pracuję...
                                X