Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta
    Kuriozalne jest w kontekście pisowskiego stylu upamiętniania rocznic opisywać działania stow. MN jako "nieogar organizatorów".
    Kuriozalne to dopiero jest ferowanie opinii przy najwyraźniejszym braku świadomości, że - nomen-omen - przejęcie MN przez ekipę Bąkiewicza (ogólnie ONR od MW) wpłynęło na skład i jakość "otrzaskanej" przez wiele lat Straży MN. Ma to umiarkowany związek z "pisowskim stylem", a dla odmiany nieco większy z rzuceniem świeżaków do logistycznego ogarniania imprezy akurat w 100-lecie. Do upamiętnienia tej rocznicy większych zastrzeżeń nie mam:

https://www.prezydent.pl/aktualnosci...2018-roku.html

Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta
    Powód i kontekst tej sytuacji był oczywisty. Jak chcesz tego nie nazywać próbą przejęcia, to daj linka, jak rząd przy tej sytuacji współpracował z organizatorami. A jak nie współpracował, to jest to próba przejęcia.

Na początku chciałem ograniczyć odpowiedź do tej emotki. Zgodnie z "niepisowskim stylem" z organizatorami nie współpracował Urząd Miasta, harcerze, "Solidarność" i np. SKLW. Wszyscy chcieli przejąć Marsz

Cóż, skoro pytasz....

Członkowie Stowarzyszenia "Marsz Niepodległości" i przedstawiciele rządu osiągnęli porozumienie w sprawie wspólnego marszu 11 listopada.
    https://www.rp.pl/Polityka/181119999...Warszawie.html

Winnicki podziękował straży Marszu Niepodległości i głównym jego organizatorom. Jak powiedział, "musimy podziękować wszystkim służbom za niezłą współpracę i podziękować rządowi za to, że nie przeszkadzał setkom tysięcy Polaków manifestować, a wiemy, że poprzednie ekipy rządowe potrafiły mocno przeszkadzać" - dodał.
    https://www.gazetaprawna.pl/wiadomos...ki-sukces.html

– To był największy marsz, jaki widziałem do tej pory. W zasadzie były to dwa marsze w jednym, bo przed nami maszerowali przedstawiciele władzy, PiS i kluby „Gazety Polskiej”. Cześć z tych osób później dołączyła do nas. Jak oceniam naszą współpracę ze stroną rządową? Pozytywnie, wszystko poszło zgodnie z planem. Rozdzielenie Marszu Niepodległości i marszu rządowego buforem, do jakiego doszło w pewnym momencie, było wynikiem uzgodnień organizacyjnych i względów bezpieczeństwa – powiedział w rozmowie z Onetem Krzysztof Bosak.
    https://www.wprost.pl/tylko-u-nas/10...ozpoczela.html

I co teraz? Fakt zmiany późniejszej konf-narracji na potrzeby bieżącej polityki niczego nie zmienia.

Tak, poniekąd to Ty uczyniłeś z tego "niemal rugi pruskie". Bo wplatasz ten właśnie kontekst, albo jakieś "prawie ludobójstwo", w użycie normalnego polskiego słowa opisującego bezemocjonalnie proces pozbywania się i zastępowania jednych elementów drugimi jakby to wplatanie cokolwiek wnosiło do dyskusji.
    Wyłącznie zwrócenie uwagi na absurdalną skalę dramatu na wskazanym konkretnym przykładzie bez znaczenia z retoryką o banie na jakąś "PiS-owską część mainstreamu", gdy brak jednej spójnej takiej części, a sytuacja w świecie mediów jest standardowa - vide wywalenie Majewskiego z TVN, bo się nabijał z PO, a nie tylko z PiS.

Ja rozumiem, że absolwent państwowego systemu edukacji na poziomie średnim, jedyne z czym kojarzy słowo rugować to lekcja historii o okresie zaborów, i ma od razu skojarzenia z ludobójstwem, ale chyba jesteś wyżej niż to.
    Niewiele, wybacz. Przesada to przesada. Całe Twoje stanowisko w poruszanych sprawach jest turbotrybalistyczne. Używanie motywów w rodzaju "pisowskiego stylu" to przecież dość oczywista informacja.

A sytuacja degrengolady prawicowej kultury, w momencie, w którym to PiS zawiaduje (naszą) grubą kasą, nadal na dalekim planie - nietknięta. Widocznie nie ma o czym pisać...
    Bo tak też właśnie jest. W tym punkcie się zgadzamy, więc nie polemizuję.

My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta

Cóż, skoro pytasz....

https://www.rp.pl/Polityka/181119999...Warszawie.html

https://www.gazetaprawna.pl/wiadomos...ki-sukces.html

https://www.wprost.pl/tylko-u-nas/10...ozpoczela.html

I co teraz? Fakt zmiany późniejszej konf-narracji na potrzeby bieżącej polityki niczego nie zmienia.
      Co teraz? Teraz wystarczy porównać datę wypowiedzi Bosaka z pierwszego linku z datą wypowiedzi Bosaka z mojego linku do twittera, i nie udawać, że sytuacja była od początku do końca statyczna. Napisałem, że podjęto próbę. Nie napisałem, że się udało, nie napisałem, że na tym się skończyło. Ty mi wrzucasz linki, że się nie udało i że się na tym nie skończyło. Trzymajmy się jakiejś elementarnej logiki i jak chcesz napisać, że nie mam racji, to skup się na tym, co napisałem, a nie na podobnie brzmiących zdaniach. Bo tego sie właśnie spodziewałem - że będziesz mnie zasypywał linkami, które są naokoło mojego zdania. Strata czasu.

Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
      Wyłącznie zwrócenie uwagi na absurdalną skalę dramatu na wskazanym konkretnym przykładzie bez znaczenia z retoryką o banie na jakąś "PiS-owską część mainstreamu", gdy brak jednej spójnej takiej części, a sytuacja w świecie mediów jest standardowa - vide wywalenie Majewskiego z TVN, bo się nabijał z PO, a nie tylko z PiS.
      Ale świat mediów poza Ministerstwami Kultury i Dobrej Nowiny nie ma misji i nie bierze na misje moich podatków. Jak Kurski i Gliński przestaną brać moje pieniądze, to mi przestanie to przeszkadzać.

Niewiele, wybacz. Przesada to przesada. Całe Twoje stanowisko w poruszanych sprawach jest turbotrybalistyczne. Używanie motywów w rodzaju "pisowskiego stylu" to przecież dość oczywista informacja.
      Przypomnij gdzie pisałem o "pisowskim stylu", bo nie mogę się dogrzebać.
      Nie dotykaj forum, bo cię curva zmiecie z planszy
      -------------
      Jedynie prawda jest ciekawa

Józef Mackiewicz

Komentarz

• 1. Sam postulowałeś o linki - dostałeś. Coś tam nie pasuje i "naokoło" - nie wnikam. Jest relacja z porozumienia rządu z organizatorami zaproszonymi na rozmowy. Jest podsumowanie Winnickiego i Bosaka po MN. O żadnej "statycznej", czy "niestatycznej" sytuacji nie napisałem słowa. Twierdziłeś, że rząd nie współpracował z organizatorami MN i zamiast przyznać, że...() Brniesz w jakąś społeczno-polityczną "fizykę". Tak-tak, nie-nie.

Napisałeś, że "podjęto próbę". No, napisałeś, w końcu:

Prezydent bierze Marsz Niepodległości
        https://www.rp.pl/Kraj/311079903-Pre...dleglosci.html

2. Najpierw wrzucasz przytaczany przeze mnie wcześniej link z komentarzem, że... ignoruję opublikowany pod nim temat, a teraz oczekujesz, że wskażę fragment o "pisowskim stylu", który cytuję na początku ostatniego postu, bo "nie możesz się dogrzebać".

Sorry, ale to już zmultiplikowana strata czasu. Z mojej strony koniec wątku. Zdrówka i miłego wieczoru
        My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

1. Sam postulowałeś o linki - dostałeś. Coś tam nie pasuje i "naokoło" - nie wnikam. Jest relacja z porozumienia rządu z organizatorami zaproszonymi na rozmowy. Jest podsumowanie Winnickiego i Bosaka po MN. O żadnej "statycznej", czy "niestatycznej" sytuacji nie napisałem słowa. Twierdziłeś, że rząd nie współpracował z organizatorami MN i zamiast przyznać, że...() Brniesz w jakąś społeczno-polityczną "fizykę". Tak-tak, nie-nie.

Napisałeś, że "podjęto próbę". No, napisałeś, w końcu:

https://www.rp.pl/Kraj/311079903-Pre...dleglosci.html
          Sekwencja wydarzeń była jaka była, i to, że na końcu doszło do porozumienia, nie oznacza, że nie doszło do próby przejęcia. Jeśli oczekujesz, że to właśnie to oznacza, i dzisiaj tak można mówić, no to cóż... to się chyba nazywa ahistoryzm.

2. Najpierw wrzucasz przytaczany przeze mnie wcześniej link z komentarzem, że... ignoruję opublikowany pod nim temat, a teraz oczekujesz, że wskażę fragment o "pisowskim stylu", który cytuję na początku ostatniego postu, bo "nie możesz się dogrzebać".

Sorry, ale to już zmultiplikowana strata czasu. Z mojej strony koniec wątku. Zdrówka i miłego wieczoru
          A nie no, co do pisowskiego stylu obchodzenia rocznic, to podtrzymuję, i nie widzę tu nic trybalnego, czy w ogóle najmniej bulwersującego. Może się mylę, więc najlepiej przedyskutujmy to przy piwku pod Łukiem Triumfalnym. Z ogólnego tonu, i z zarzutu o trybalizm, jakoś się przestraszyłem, że gdzieś pojechałem ad personam jakobyś Ty pisał w "pisowskim stylu" i stąd moje pytanie.
          -------------

Józef Mackiewicz

Komentarz

• https://wiadomosci.wp.pl/wybory-2020...0686173010049a

Komentarz

• Banaś - powrót Jedi:

• Zdaniem prezesa NIK nie było nigdy żadnej afery Banasia, a to co się wokół niego wydarzyło było prowokacją ze strony służb specjalnych
              • Marian Banaś informuje, że NIK prowadzi szereg kontroli m.in. związanych z kradzieżą pieniędzy CBA, budową elektrowni węglowej w Ostrołęce, SKOK Wołomin czy GetBack
              • "Jeśli chodzi finanse publiczne, obronność, bezpieczeństwo wewnętrzne i energetyczne oraz osoby, które odpowiadają i zarządzają tymi obszarami, posiadamy dowody świadczące o głębokich patologiach i dysfunkcji w tym zakresie" - mówi prezes NIK
              • Banaś zapowiada wzmocnienie departamentu kontroli doraźnych, czyli specgrupy, która ma na bieżąco reagować na zgłaszane nieprawidłowości. "To będzie zbrojne ramię NIK" – mówi
              • Szef NIK ocenia, że fundusze operacyjne służb specjalnych "nie podlegają żadnej kontroli". "To będzie też nasz wniosek i przygotujemy propozycje zmian legislacyjnych, jeśli chodzi o kontrolę funduszy operacyjnych, bo dzisiaj nikt jej nie ma" - podkreśla
              • Banaś informuje, że NIK przymierza się do kontroli dotyczącej przejęcia Lotosu przez PKN Orlen. W niej zaś Izba przyjrzy się m.in. „wydatkom na usługi prawne i konsultingowe przy tym projekcie”
              https://businessinsider.com.pl/polit...mpression=true
              Jeśli obiecujemy, że Wam damy to Wam damy.
              I to bez względu na to, ile będziecie musieli za to wszystko zapłacić

Komentarz

• Zważywszy na źródło - grupa Onet - oraz historię Banasia to raczej zemsta Sithów Najlepsze, że część z tych patologii można wyłapać przeglądając branżowe portale. A totalni "śledczy" mielą Obajtka i Pcim sprzed lat.

Komentarz

• Kto jest kim to jeszcze nie wiadomo. Tutaj troszkę inne spojrzenie na ten temat:

Jeśli obiecujemy, że Wam damy to Wam damy.
                  I to bez względu na to, ile będziecie musieli za to wszystko zapłacić

Komentarz

• Opozycja powinna podać się do dymisji!
                    Kiedyś sprawie sobie zajebistą sygnaturkę.

Komentarz

• Już dawno to zrobiła, w dużej części dzięki temu rząd jeszcze rządzi. Pomysł, by nie poprzeć Funduszu Odbudowy w nadziei, się w ten sposób rząd obali to kolejny z genialnych kroków. W kolejce czeka odpowiedź na pytanie, czy w czasie kampanii samorządowej z partyjnej kasy była finansowana buraczana szczujnia, co nie zostało wykazane w sprawozdaniu dla PKW.

Komentarz

• Zamieszczone przez Złoty_Orzeł Zobacz posta

Konserwa czerpiąca wiedzę z Gazety Wyborczej wyzywa od kodziaratwa.
                        Jesteś muppet wysokiej klasy półgłówkiem czy tam debilem / idiotą. Co w sumie bardziej cieszy niż smuci - zważywszy, że jesteś twarzą forumowego kodziarstwa.
                        Lewactwo nie jest cool!

Komentarz

W kolejce czeka odpowiedź na pytanie, czy w czasie kampanii samorządowej z partyjnej kasy była finansowana buraczana szczujnia, co nie zostało wykazane w sprawozdaniu dla PKW.
                          Zdecydowanie! Z całą mocą i stanowczością należy wyjaśnić te kwestie. Porzućmy pandemię, respiratory, tysiące nadmiarowych zgonów czy najniższy poziom nowy narodzin. Rzućmy na ten odcinek wszystkich najlepszych ludzi i wyjaśnijmy to koniecznie! Ku chwale!
                          Kiedyś sprawie sobie zajebistą sygnaturkę.

Komentarz

• Gdyby to było w drugą stronę, czyli takie seanse nienawiści, fejk niusów i propagandy z ogromnymi zasięgami były wspierane i finansowane przez PiS, to byś tu mapet pierwszy darł pizdę.

Przypominam, że domagales się tu wyjaśnienia spalonego toi-toia w pobliżu chaty tego śmiecia Brejzy, bo przecież to mogło być usiłowanie zabójstwa (oczywiście politycznego).

Komentarz

• Tymczasem

https://gospodarka.dziennik.pl/news/...ronawirus.html

Komentarz

• Oraz
                                -------------

Józef Mackiewicz

Komentarz

Pracuję...
                                X