Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Albo po prostu odwrotnie niż myśli
    349meczów*
    71 goli*
    58 asyst*

jest tylko jeden King!!!!

*dane mam nadzieję ulegną jeszcze kiedyś zmianie

Komentarz

• Zamieszczone przez rey Zobacz posta

Albo skuteczniej
      Mówmy o rzeczach realnych

Komentarz

• Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższą niedzielę, wygrałaby je Zjednoczona Prawica z poparciem na poziomie 29 proc. – wynika z badania przeprowadzonego przez agencję Opinia24 dla RMF FM. Drugie miejsce zajęłaby Polska 2050 Szymona Hołowni (24 proc). Trzecie miejsce w badaniu przypadło Koalicji Obywatelskiej (20 proc.). Czwarta jest Lewica (9 proc.), która czuje na plecach oddech Konfederacji (8 proc.). Poniżej progu wyborczego znalazły się Koalicja Polska - PSL oraz Kukiz 15.

https://www.rmf24.pl/fakty/polska/ne...sl,nId,5096334

Komentarz

• Co oni tak skromnie z tym Hołownią?

Komentarz

• Obrotny Obajtek premierem już nie zostanie. Wizerunkowo zajechany.
            Kiedyś sprawie sobie zajebistą sygnaturkę.

Komentarz

• Najlepsze, że nie było chwili, w której miał szanse na zostanie premierem, a zajeżdża się w równym tempie.

PKN Orlen podpisał z hiszpańskimi funduszami inwestycyjnymi: Taiga Inversiones Eolicas oraz Santander Energias Renovables umowę zakupu 100 proc. udziałów w spółce Nowotna Farma Wiatrowa. To właściciel farm wiatrowych Kobylnica, Subkowy, Nowotna. Nabywane farmy wiatrowe posiadają łączną moc 89,4 MW, a wartość umowy wynosi około 380 mln zł - poinformowała płocka firma w komunikacie.
              https://businessinsider.com.pl/gield...zpanow/h98g3p1

Farma wiatrowa Kanin zlokalizowana w województwie Zachodniopomorskim powiększyła portfel odnawialnych źródeł energii Grupy Orlen o 20 MW. Działająca od 2012 roku instalacja została zakupiona przez Koncern od dwóch zagranicznych funduszy inwestycyjnych – Stage Capital i Mashav Energia. Akwizycja wpisuje się w strategię ORLEN2030, zakładającą intensywny rozwój zeroemisyjnej energetyki, zarówno w ramach budowy własnych mocy, jak i przejęć działających już aktywów.
              https://biznesalert.pl/farma-wiatrow...ze-energetyka/

​”PKN ORLEN po raz pierwszy w historii zabezpieczył dostawy amerykańskiej ropy w ramach kontraktu terminowego. Umowa z Exxon Mobil, największą spółką paliwową na świecie, przewiduje dostawy łącznie ok. 1 mln ton surowca w ciągu roku obowiązywania umowy na potrzeby rafinerii Grupy ORLEN w Polsce, Czechach i na Litwie” – podał w komunikacie polski państwowy koncern naftowy.
              https://kresy24.pl/polska-podpisala-...wy-ropy-z-usa/

My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• Zamieszczone przez Złoty_Orzeł Zobacz posta
                Obrotny Obajtek premierem już nie zostanie. Wizerunkowo zajechany.
                Chyba w waszym kodziarsko-lewackim towarzystwie wzajemnej adoracji

A co do sondaży - nie wiem jaki sens ma wrzucanie pojedynczego sondażu, do tego od jakiejś nołnejm pracowni.

Tutaj średnia z marca: https://twitter.com/MarcinPalade/sta...290291717?s=19

Komentarz

• Zamieszczone przez b. Zobacz posta

Chyba w waszym kodziarsko-lewackim towarzystwie wzajemnej adoracji
                  Wiadomo, mój cwaniak jest lepszy niż Twój

A powyższe linnki Foxxa - bardzo dobre wiadomości, to jest core którym powinien zajmować się Orlen

Tymczasem trwa roziórka Ostrołęki C. Miliony złotych idą w pizdu....
                  Kiedyś sprawie sobie zajebistą sygnaturkę.

Komentarz

• ... jeszcze co do sondaży

Sondaż: Taśmy Daniela Obajtka nie rozpalają emocji

O prezesie PKN Orlen Danielu Obajtku stało się głośno pod koniec lutego. „Gazeta Wyborcza" opublikowała zapis jego rozmów telefonicznych z 2009 roku, gdy był wójtem Pcimia. Zdaniem dziennika z nagrań wynika, że Obajtek z tylnego siedzenia kierował firmą TT Plast, zajmującą się produkcją rur z tworzyw sztucznych. Jednym z celów miało być zaszkodzenie konkurencyjnej firmie, prowadzonej przez wuja Obajtka. Materiał nie rozpalił opinii publicznej. Takie wnioski przyniósł sondaż pracowni IBRiS dla „Rzeczpospolitej". Na pytanie o ocenę sprawy Obajtka, aż 30,9 proc. odpowiedziało: „ta sprawa mnie nie interesuje". W dodatku z badania wynika, że materiał „GW" w niewielkim stopniu zwrócił uwagę tych, którzy na co dzień nie interesują się polityką. Spośród osób deklarujących „nikłe, niewielkie" zainteresowanie bieżącymi wydarzeniami aż 70 proc. nie zainteresowało się też sprawą szefa Orlenu.
                    https://www.rp.pl/Polityka/303109897...ja-emocji.html
                    My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• Rzecznik rządu Piotr Muller pytany w Radiu Plus o plany zmian w opłacie reprograficznej, czyli tzw. podatek od smartfonów, podkreślił, że "jest zielone światło", aby dalej procedować projekt. Według jego wiedzy sama dyskusja dotycząca opłaty pojawiała się w rządowych gabinetach już od jakiegoś czasu.
                      dziękuje pisiory, kolejny podatek. Zrobić całkowicie uzależnioną biedotę z jednym propagandowym przekazem w mediach...
                      Fanatyczny Tarchomin

Komentarz

• Zamieszczone przez b. Zobacz posta

A co do sondaży - nie wiem jaki sens ma wrzucanie pojedynczego sondażu, do tego od jakiejś nołnejm pracowni.

Tutaj średnia z marca: https://twitter.com/MarcinPalade/sta...290291717?s=19
                        A przypadkiem Pan Palade, nie wyklucza części sondaży jak to zwą jedni "nołnejmów" lub inni "pis za nisko nie zliczamy" a bierze pod uwagę CBOS który milił się w październiku 2019 o 8,41 pp na korzyść PiSu?

E: sprawdziłem, w tym przypadku nie bierze pod uwagę CBOS (nie wiem jak w innych przypadkach) ale tą średnią z marca wylicza z trzech sondażowni gdzie pis ma najwięcej, a dwie pomija, pewnie przypadkiem https://ewybory.eu/sondaze/
                        Ostatnio edytowany przez itakpowiem; 68553.

Komentarz

• Zamieszczone przez Neg Zobacz posta

dziękuje pisiory, kolejny podatek. Zrobić całkowicie uzależnioną biedotę z jednym propagandowym przekazem w mediach...
                          Nie nazwą tego podatkiem, tylko daniną i wszystko będzie cacy.

Komentarz

• Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
                            I znów wybierasz z tekstu co chcesz aby pasowało narracji Nowogrodzka,

spójrzmy na wykres:

30,9 % to mogą byc ludzie których odpowiedź: "nie interesuje mnie to" jest odpowiedzią na każde pytanie. Tacy bywalcy ytubowego matura to bzdura, olewusy itd. Po odpowiedzi mogli prosić o selfiaczka

-Lecimy dalej, oceny negatywne:
                            26,8% domaga się dymisji
                            14,3% oczekuje reakcji prokuratury (zapewne dymisji też)

Razem 41,1 % respondentów a 59,48% z tych których cokolwiek interesuje chce głowy obajtka

-Następnie, oceny również negatywne uznające że frakcje zp walczą o wpływy w brudny taśmiarski sposób
                            1,2% a 1,7% bez tych których nic nie interesuje

-przechodzimy do pozytywnych ocen
                            20,9% ocenia obajtka jako prezesa Orlenu pozytywnie i nie chce grzebania w jego przeszlości

20,9% czyli 30,25% tych których cokolwiek interesuje nie chce rozliczania przeszlości czlowieka związanego z pis (ilośc porównywalna z ilością zadeklarowanych wyborców pis w sondażu rmf. Cześć z nich wierzy pewnie iż to zemsta niemców na obajtku, który odmienia Polskę)

- no i neutralni, niektórzy stwierdzą że pozytywnie odbierający obajtka i zp ale mogą to byc też komuchy, aferzyści lat minionych, zwolennicy grubej kreski lub Ci których interesuje tu i teraz a nie co kiedy kto ukradł.
                            5,9% czyli 8,54% bez niezainteresowanych niczym olewusów

Oczywiście każdy ma prawo do własnej interpretacji wykresu, ale mocny szary jest najmocniej reprezentowanym kolorem

Inna sprawa, że " mógł pomagać w prowadzeniu" to dośc delikatne określenie mogące wygładzić opinię pytanych osób. Gdyby ując to "mógł złamać prawo łączac funkcję publiczną z pracą w sektorze prywatnym" ciemnoszarego by zapewne przybyło..
                            ​​​​
                            Ostatnio edytowany przez itakpowiem; 68553.

Komentarz

• Już nie wiem, czy Ci płacą od posta, czy masz jakąś fiksację. Cytuję dane z podaniem źródła, którym - tak się składa - jest sceptyczny wobec rządzących dziennik. Uwagi metodologiczne do sondażowni IBRIS i redakcji "Rzepy".

Ja przytoczonego cytatu z oryginału nawet nie skomentowałem

Komentarz

• Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
                                Widzisz, obserwuję (i czasem uczestniczę jako freelancer) rynek medialny od początku lat '90.
                                Nie mierz wszystkich swoją miarą, ja za to co napiszę nigdy nie otrzymałem, ani nie oczekiwałem wynagrodzenia. A Ty?

Czy moja ocena wykresu gdzie 41,1 procent ankietowanych uważa, że jest coś na rzeczy i domaga sie usuniecia z funkcji lub prokuratora (niemal dwukrotnie więcej niż, oceniajacych jako dobrego menago) jest mniej prawdziwa niż zacytowany przez Ciebie bez komentarza tekst?

Jeśli poziom polityki upadł tak, że Palade pyta ile kosztował Hołownie sondaż z 31%, to może warto zapytać ile SSP i resorty ulokują w RZ pieniążków w zamian za tak "nieżyczliwie" zadane pytanie i obróbkę wyników pod tezę "nic się nie stało"

Komentarz

Pracuję...
                                X