Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• No i wszystko jasne, tylko chęć przyyjebania się dla samego przyyjebania odbiera co poniektórym rozum

Komentarz

• Mnie to zadęcie bawi tak samo.

I mam w głębokim poważaniu co na ten temat sądził/sądzi Budka czy jakiś Tarczyński czy jakieś forumowe mapety.
      Nie dotykaj forum, bo cię curva zmiecie z planszy
      -------------
      Jedynie prawda jest ciekawa

Józef Mackiewicz

Komentarz

• Z uwagi na to aby stado kukiełek mialo trudniej zakwalifikować mnie do stada mapetów, zaznaczyłem że pytanie o śmieszność sytuacji dotyczy również maszyny nazywanej przez bieńkowską

Zamieszczone przez itakpowiem Zobacz posta
        ​​​Pytanie dotyczy maszyny do drążenia tunelu pod Świną i ale też tej poprzedniej pod Martwa Wisła

ale dajmy spokój ocenie poczucia humoru forumowiczów, gdy dużo ciekawiej u naszego pcimskiego Dyzmy, radomski oxfordczyk tęga głowa

Zamieszczone przez BUSINES INSIDER 05.03.2021
        Nowe informacje ws. pałacyku Obajtka. Jeszcze więcej od rządu, zrzuciły się też fundacje PKO BP i KGHM

Ponad milion złotych miało przekazać Ministerstwo Kultury na remont dworku Daniela Obajtka - pisze OKO.press. "To nie wszystko: dwie dotacje (łącznie 410 tys. zł) przyznała na ten cel Fundacja KGHM. I kolejne dwa granty nieznanej wysokości Fundacja PKO BP". ... Rozpadający się neobarokowy pałacyk z dawnym parkiem o powierzchni 1,45 ha prezes Orlenu miał kupić pod koniec 2017 r.

Dwa lata temu "Gazeta Wyborcza" ujawniła, że Ministerstwo Kultury przyznało 800 tys. zł na remont prywatnej nieruchomości Daniela Obajtka w przysiółku Borkówko pod Borkowem Lęborskim na Pomorzu.Ostatecznie dofinansowanie zmniejszono do 791 tys. zł. ... Rządowa dotacja trafiła do Fundacji Pomocy i Więzi Polskiej "Kresy RP", której w w 2018 r. Daniel Obajtek użyczył nieruchomość. To jednak nie wszystko. Jak pisze OKO.press, "Kresy RP" dostały jeszcze co najmniej cztery inne granty, tym razem od fundacji kontrolowanych przez państwo PKO BP i KGHM:
        • w 2018 roku - 260 tys. zł z Fundacji KGHM i nieznaną kwotę z Fundacji PKO BP,
        • w 2019 roku - 150 tys. zł z Fundacji KGHM i kolejną dotację z Fundacji PKO BP.
        W budynku miało powstać m.in. Muzeum Żołnierzy AK-Łagierników czy centrum rehabilitacyjno-edukacyjne dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością. W roku 2020 r. Obajtek jednak umowę rozwiązał i użyczył dworek kolejnej fundacji – Handicap Zakopane.

Jak pisze OKO.press, resort kultury zdążył już przyznać fundacji Handicap Zakopane grant na kolejny etap remontu dworku Obajtka – 360 tys. zł. Pieniądze mają zostać wydane na "zabezpieczenie i rewaloryzację poprzez realizację stanu surowego zamkniętego wraz z zewnętrzną stolarką, izolacjami ścian, stropów i dachu".
        https://businessinsider.com.pl/wiado...stycji/n8tbgqj
        Ostatnio edytowany przez itakpowiem; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Ale maszyny w Warszawie były nazywane na imprezie przez prezydenta miasta, głównego inwestora, czy był tam ktoś z ówcześnie rządzących?
          Nie wiem jak to było z tunelem pod Martwą Wisłą, czy tam też wyłącznym inwestorem było miasto Gdańsk, pomijam w obu przypadkach środku z UE.

Wczoraj otwarto też obwodnicę Wrześni w planowanym śladzie DK15, niepełnosprytną bo zamiast puścić ją na zachodzie do obecnego węzła na A2 trzeba jeszcze dobudować nowy węzeł na autostradzie a ruch tranzytowy na zachód w zależności od organizacji ruchu i tak pojedzie po staremu albo zakorkuję DK92 do obecnego węzła, no ale to przynajmniej bubel rządowy w 100%.

Komentarz

• Zamieszczone przez Budyń_70 Zobacz posta
            No i wszystko jasne, tylko chęć przyyjebania się dla samego przyyjebania odbiera co poniektórym rozum
            Ty to wiesz, ale stadko Mapetów oraz itakpowiem i blonoaq, którzy jak twierdzą mapetami już nie są (awansowali?), wiedzą swoje i ch....

Mrugs, zamiast zadawać takie pytanie poszperaj trochę w necie a będziesz miał podpowiedź. Ja to pamiętam, Czajkę, metro i in., mogę ci potwierdzić, to nie były imprezy samorządowe.
            Co do środków z UE - tak. Ktoś musiał jednak o nie wystąpić i powalczyć. I też Ci podpowiem, nie był to Donald ani - dzięki Bogu - Sławek Nowak.
            Ostatnio edytowany przez gizo; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Tak, w przypadku tunelu pod Wisłą pewnie zrobił to magistrat tak samo jak w Świnoujściu. Pomoc rządowa w obu przypadkach nie była kluczowa. To urzędy miast i gmin występują o środki z UE dla swoich projektów.
              Ostatnio edytowany przez Mrugs; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Zamieszczone przez Mrugs Zobacz posta
                Ale maszyny w Warszawie były nazywane na imprezie przez prezydenta miasta, głównego inwestora, czy był tam ktoś z ówcześnie rządzących?
                Nie wiem jak to było z tunelem pod Martwą Wisłą, czy tam też wyłącznym inwestorem było miasto Gdańsk, pomijam w obu przypadkach środku z UE.

Wczoraj otwarto też obwodnicę Wrześni w planowanym śladzie DK15, niepełnosprytną bo zamiast puścić ją na zachodzie do obecnego węzła na A2 trzeba jeszcze dobudować nowy węzeł na autostradzie a ruch tranzytowy na zachód w zależności od organizacji ruchu i tak pojedzie po staremu albo zakorkuję DK92 do obecnego węzła, no ale to przynajmniej bubel rządowy w 100%.
                być może

"opracowana koncepcja programowa - zatwierdzenie protokołem KOPI przez GDDKiA w Warszawie – 8 styczeń 2008"
                "04-10-2011
                Budowa drogi krajowej nr 15 obwodnica Wrześni przebiegać będzie po północno wschodniej stronie miasta Wrześni. Droga nr 15 przebiega blisko zabudowy mieszkaniowej co znacznie pogarsza klimat akustyczny na terenach zabudowanych. Dodatkowym utrudnieniem dla pojazdów ciężkich są dwa skręty pod kątem prostym. Samochody ciężarowe, aby wykręcić często zajeżdżają na przeciwny pas ruchu. Planowana obwodnica będzie także mijać jednopoziomowy przejazd kolejowy. Obwodnica Wrześni wyprowadzając poza miasto ruch ułatwi komunikację wewnątrz miasta, przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz poprawi klimat akustyczny na terenach przyległych od istniejącej drogi."

ps. żeby mieć 2MW/h to musisz mieć dach o wielkości pi razy drzwi 20000m2

Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Zaś wracając do rzeczonego tunelu, to tak jak ktoś już tutaj wspomniał zrozumiałe jest, że nie każdemu musi się podobać pewna estetyka->pompa związana z tego rodzaju eventami i to jest naturalne.
                  Ale nie jest ani naturalne, ani normalne robienie z tego gówno burzy w mediach, czy to na forumce.
                  W sensie, rozumiem, że ktoś sobie pomyśli "na %$%$ oni robią z tego taką celebrację" ale produkowanie się na forum w związku z tym, świadczy tylko i wyłącznie o kompletnym zacietrzewieniu i typowym szukaniu $#@$...wróć dziury w całym.

Tym bardziej, że sama skala inwestycji jest JAK NA POLSKIE standardy duża, więc nic dziwnego, że rząd chce się czymś takim chwalić -> nawet jeżeli przypisuje sobie czyjeś zasługi.
                  Także realnie gdyby nie ta sraczka w netach to 90% osób nawet by pewnie do końca nie skojarzyło tematu rozpoczęcia budowy tego tunelu, w sumie po raz kolejny Kaczyński może podziękować swoim przeciwnikom politycznym

A i jeszcze jedno - ja sam osobiście kompletnie nie czuje tego rodzaju wydarzeń. I o ile jestem w stanie zrozumieć ten wątek z tunelem (bo plasuje się on w polskiej kategorii NAJ) to mało jest rzeczy które mnie tak irytują jak
                  - wbicie pierwszej łopaty/otwarcie drogi Pierdziszyn - Kozia Wólka (żeby nie było, że patrzę na to "wielkopańsko" to tak samo traktuję nową trasę rowerową z Bielan na Bemowo) w obecności Ministra Infrastruktury
                  - wizytację wałów przeciwpowodziowych przez Premiera
                  - przyjazd Wojewody na miejsce wypadku autokaru

Tylko, że mam świadomość, że chyba jednak
                  - takie są oczekiwania ludu, a Vox populi, vox Dei
                  - moje osobiste oczekiwania wobec szeroko rozumianej klasy politycznej/samorządowców sprowadzające się do tego, że traktuję ich jako osoby które WYNAJMUJEMY do ZARZĄDZANIA określonym majątkiem, a po 4/5 latach rozliczamy (niejako rynkowo->mając świadomość jaka jest zarówno alternatywa, jak i sytuacja "makroekonomiczna) ich z tego. To takie podejście nie jest chyba? specjalnie powszechne->nawet w tym wątku.
                  Lieber tot als rot!!

Komentarz

• U mnie jest powszechne
                    My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• Żydek Morawiecki ucieka przed rolnikami.

Na innym materiale nagrany został odjazd całej świty, na uwagę zwraca nie mała liczba SOP-owców + jeżdżąca z nimi karetka pogotowia. Tak że prawdopodobnie obawia się o swoje życie lub dostaje pogróżki. Oczywiście w sondażach szczurek cieszy się ogromnym poparciem.

Komentarz

• Pewnie tam byłeś i "uciekał" przed Tobą

Twoje forumowe mądrości cieszą się za to sporą dozą politowania.

Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta
                        - przyjazd Wojewody na miejsce wypadku autokaru
                        Mówisz i masz

https://twitter.com/trzaskowski_/sta...73084703793153

Lewactwo nie jest cool!

Komentarz

• Zamieszczone przez boss_corleone Zobacz posta
                          Pewnie tam byłeś i "uciekał" przed Tobą

Twoje forumowe mądrości cieszą się za to sporą dozą politowania.
                          Napisałem tobie przed kim uciekał. Co w tym poście zabolało cię tak bardzo że musiałeś wykonać przytyk w moją stronę?

Komentarz

• Ależ nikt (lub prawie nikt) nie robi z tego gównoburzy. TNTP odbiłeś posta zdjęciem z Bieńkowską, jej uśmieszkiem nieskażonym myślą i wielkim tortem(?). Bieńkowską - twarzomemem degrengolady platformy, więc skomentowałem to, jak to uważałem za stosowne - zwyczajowe pokazywanie że PiS robi "najwyżej" tyle, ile robiła PO - mnie śmieszy. Po czym (no umówmy się - zero zdziwienia z mojej strony), nie wiadomo skąd uznałeś że ktoś się czepia samego faktu pojawiania się władzy na otwarciach. Więc ja zwyczajowo zgłosiłem votum separatum, od fałszywego przedstawiania moich intencji. A na koniec człowiek-obiektyw gizo przedstawia mnie jako mapeta, bo, według najnowszej definicji, mapet to ktoś kogo śmieszą pompatyczne słowa premiera, jak to o "potężnym wiertle". Bo "na forum się nie produkowało stadko" kiedyśtam. Jeśli jakakolwiek reakcja jest moim zdaniem gównoburzą, to wyłącznie akt ostatni. Ale to niech sobie każdy sam ocenia w sumie. Znowu - mnie śmieszy.
                            Nie dotykaj forum, bo cię curva zmiecie z planszy
                            -------------
                            Jedynie prawda jest ciekawa

Józef Mackiewicz

Komentarz

• Dyskusja która partia gorsza. Pięknie się PIS przepoczwarzył w PO
                              Jeśli obiecujemy, że Wam damy to Wam damy.
                              I to bez względu na to, ile będziecie musieli za to wszystko zapłacić

Komentarz

• Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta

być może

"opracowana koncepcja programowa - zatwierdzenie protokołem KOPI przez GDDKiA w Warszawie – 8 styczeń 2008"
                                "04-10-2011
                                Budowa drogi krajowej nr 15 obwodnica Wrześni przebiegać będzie po północno wschodniej stronie miasta Wrześni. Droga nr 15 przebiega blisko zabudowy mieszkaniowej co znacznie pogarsza klimat akustyczny na terenach zabudowanych. Dodatkowym utrudnieniem dla pojazdów ciężkich są dwa skręty pod kątem prostym. Samochody ciężarowe, aby wykręcić często zajeżdżają na przeciwny pas ruchu. Planowana obwodnica będzie także mijać jednopoziomowy przejazd kolejowy. Obwodnica Wrześni wyprowadzając poza miasto ruch ułatwi komunikację wewnątrz miasta, przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz poprawi klimat akustyczny na terenach przyległych od istniejącej drogi."

ps. żeby mieć 2MW/h to musisz mieć dach o wielkości pi razy drzwi 20000m2

Mnie ciekawi wariant zachodni czemu nie został wybrany, bo w cytowanym przez Ciebie fragmencie jest opis obecnego przebiegu. A nie wspomniałeś o dodatkowym węźle na A2.

Co do dachu, napisałem o produkcji przez pół roku z instalacji 8,4kwp. Przeczytaj uważnie.

Komentarz

Pracuję...
                                X