Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • A tak swoją drogą to jest jakiś zapis w konstytucji że marszałek Senatu może sobie pierdolić głupoty w tv kiedy chce ??
  349meczów*
  71 goli*
  58 asyst*

  jest tylko jeden King!!!!

  *dane mam nadzieję ulegną jeszcze kiedyś zmianie

  Komentarz


  • Za polsatnews:

   "Wiele krajów Europy wprowadziło tzw. podatki cyfrowe, które obejmują różne formy działalności internetowej, w tym reklamy online. Stawka podatku wynosi 2 proc. w Wielkiej Brytanii, 3 proc. we Francji, Włoszech i Hiszpanii oraz 5 proc. w Austrii. Podatkiem objęte są firmy, których globalne i krajowe przychody przekraczają określony próg.

   Francuski parlament przyjął w lipcu 2019 r. 3 proc. podatek od obrotów międzynarodowych koncernów technologicznych z globalnymi przychodami przekraczającymi 750 mln euro rocznie i przychodami we Francji powyżej 25 mln rocznie. Podatek znany jest jako podatek GAFA, od nazw Google, Amazaon, Facebook, Apple, ponieważ dotyczy głównie amerykańskich koncernów. Obejmuje przychody m.in. z reklam online czy sprzedawania danych użytkowników serwisów społecznościowych w celach reklamowych. Jego pobieranie zostało jednak zawieszone ze względu na toczące się pod egidą Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) negocjacje mające wypracować model globalnego podatku od międzynarodowych gigantów technologicznych. Rozmowy zakończyły się fiaskiem, a francuskie ministerstwo finansów poinformowało w listopadzie 2020 r., że podatek za 2020 r. zostanie pobrany.

   Wielka Brytania

   W Wielkiej Brytanii od początku bieżącego roku budżetowego, czyli od 1 kwietnia 2020 r. zaczął obowiązywać podatek od usług cyfrowych (Digital Services Tax), który został nałożony na wyszukiwarki, serwisy społecznościowe i internetowe platformy handlowe, w praktyce obejmuje on również przychody z reklam w sieci. Firmy internetowe podlegają opodatkowaniu jeżeli ich światowe przychody z działalności cyfrowej przekraczają 500 mln funtów, a ponad 25 mln funtów z tych przychodów pochodzi od użytkowników z Wielkiej Brytanii. Stawka podatku wynosi 2 proc. od przychodów pochodzących od użytkowników z Wielkiej Brytanii, przy czym pierwsze 25 mln funtów jest kwotą wolną od podatku.

   Hiszpania

   W Hiszpanii od 1 stycznia 2021 r. obowiązuje podatek od "określonych usług cyfrowych" powszechnie nazywany taksą Google. Wynoszącym 3 proc. wartości przychodów z reklam internetowych, sprzedawania baz danych i pośredniczenia w handlu przez sieć podatkiem obłożone są firmy, których globalne przychody z tej działalności przekraczają 750 mln euro, a przychody w Hiszpanii 3 mln euro. Rząd Pedro Sancheza, z którego inicjatywy w październiku 2020 r. zatwierdzono nowy podatek szacuje, że w ciągu roku państwo zyska dzięki niemu 1,2 mld euro.

   Szwecja

   W Szwecji istnieje podatek od reklam w formie akcyzy w wysokości od 2,5 proc. do 6,9 proc. Obejmuje on m.in. wydawców oferujących materiały reklamowe i ogłoszenia w tradycyjnych gazetach papierowych. Podatku reklamowego nie muszą płacić mniejsi wydawcy gazet, jeśli osiągają z tego tytułu mniej niż 100 tys. koron (ok. 10 tys. euro) rocznie. Z akcyzy zwolnione są wydawnictwa periodyczne oraz np. stowarzyszenia sportowe. Z tego obciążenia zwolnieni są również nadawcy telewizyjni, radiowi oraz media działające w internecie. Natomiast podatek od reklam muszą zapłacić właściciele nieruchomości, na których umieszczone są billboardy, firmy transportowe, jeśli reklama nie obejmuje promocji ich własnej działalności. Ponadto akcyza jest naliczana od reklam nadawanych w kinach.

   Włochy

   We Włoszech 1 stycznia 2020 r. zaczął obowiązywać podatek cyfrowy obejmujący przychody z niektórej działalności prowadzonej przez internet, takiej jak dostarczanie reklam online, prowadzenie serwisów społecznościowych czy sprzedawanie baz danych. Wynoszący 3 proc. podatek nałożono na firmy, których globalne przychody z objętej daniną działalności przekraczają 750 mln euro, a przychody we Włoszech 5,5 mln euro. Włoska prasa ekonomiczna wyjaśnia, że podatek powstał z myślą o największych koncernach technologicznych, takich jak Facebook, Google, Microsoft, Amazon i Apple. W 2019 r. technologiczni giganci z działalności we Włoszech osiągnęli 3,3 mld euro zysku, od którego zapłacili łącznie 70 mln euro podatku. Sam Amazon zapłacił we Włoszech 11 mln euro podatku, Microsoft - 16 mln, Google - 5,7 mln, a Netflix - 6 tys. Dziennik "Il Sole-24 Ore" wyliczył, że nowy podatek przyniósł w 2020 r. budżetowi państwa dodatkowe 108 mln euro.

   Austria
   W Austrii od stycznia 2020 r. obowiązuje podatek od reklam internetowych w wysokości 5 proc. od przychodów firm, których globalne przychody z tej działalności przekraczają 750 mln euro, a te generowane w Austrii 25 mln euro. Oprócz tego od 2000 r. pobierany jest tam podatek od reklam obejmujący konwencjonalne usługi reklamowe, prowadzone za pośrednictwem mediów drukowanych, radia czy telewizji".

   Reasumując europejskie rozwiązania mają się nijak do tego co chce zrobić PIS. Te 5%, którymi chcą dołożyć gigantom spoza RP to jest zysk w skali tego projektu jakieś 50 mln. Śmiech na sali.

   Poza tym pisanie, że polskie media nie płacą podatków jest jakąś totalną brednią, bo przecież muszą uiszczać VAT i CIT, opłaty emisyjne, za koncesje, częstotliwości i decyzje rezerwacyjne, opłata VOD, PISF i idą na to grube miliony. Dla chcącego kwoty łatwo to znaleźć w necie. Media płacą podatki. I to duże. Sprawdź, jakie - GazetaPrawna.pl

   Planowany podatek od reklam jest podatkiem dodatkowym, który ma być na nich nałożony poza powszechnym systemem podatkowym. Chodzi o to, by płacili więcej niż inni i na odrębnych zasadach. Byłby to podatek uznaniowy, a najgorsze dla nich, że obrotowy.
   Mamy Kezmana z Serbii Tarana

   Komentarz


   • Zamieszczone przez Moriarty Zobacz posta
    A pajace z kur..wizji zaoroponowali mu "lepszą" porę emisji, po meczu ​​​​​​. Jakby nie puszczali swojego debilnego materiału, to orędzie by w ogóle na mecz nie weszło.
    Wystarczyło, by pajac ogłoszenie zagrożenia, że PiS wyłączy internet ​​​​​​ wspólnie zaplanował z kurwizją z czasowym wyprzedzeniem, jak to miało miejsce wcześniej (np. w listopadzie). Materiał kurwizji i plansza jak najbardziej na miejscu. No i to w końcu ich materiał i to oni decydują, czy i co puszczać.
    My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

    Komentarz


    • Niemiecki Handesblatt o polskiej gospodarce:
     https://wpolityce.pl/gospodarka/5388...ud-gospodarczy

     "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
     Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
     Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
     Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
     "
     Janusz Waluś - czekaMY!

     Komentarz


     • Z innej beczki. Ciekawostka z 2007, jak Kaczyński ma wszystko obcykane od wielu lat.
      https://www.polityka.pl/tygodnikpoli...-glupiego.read


      (...)Tak jak wyjdzie to, co chcieli zrobić z Trybunałem Konstytucyjnym. Kontrola nad Trybunałem to jest wielkie marzenie Jarosława.

      PiS będzie miał swojego prezesa Trybunału Konstytucyjnego.
      Czyli będzie miał takie składy orzekające, jakie mu będą na rękę. Bo prezes Trybunału ustala skład sądzący. Ich prezes już dopilnuje, żeby w ważnych sprawach orzekali sędziowie, którzy nie zawiodą PiS. I kolejność rozpatrywania wniosków też od prezesa zależy. Jak im jakaś sprawa będzie nie na rękę, to może czekać latami.

      Bez was ani takiego wyboru, ani zmiany w ustawie PiS nie przeprowadzi.
      Teraz już nie, ale Jarosław przecież cały czas liczył, że tak czy inaczej przejmie Samoobronę i sam będzie wszystko kontrolował. O to idzie gra teraz. Dyspozycyjny Sejm, dyspozycyjny Senat, dyspozycyjni sędziowie, swój prezydent, swoje służby i media. Celem jest pełnia władzy. Sam mi mówił, że do Trybunału da takich ludzi, którzy nie zawiodą.


      I wygląda na to, że za chwilę Porozumienie będzie taką zjedzoną przystaweczką jak poprzedni koalicjanci.
      Ostatnio edytowany przez piotrek222; [ARG:4 UNDEFINED].

      Komentarz


      • Wracając do projektu ustawy mediowej:

       Dziennik dodaje, że zapłaci również sport, zwłaszcza w kluby z piłkarskiej Ekstraklasy. "Na każdym meczu można zobaczyć plansze reklamujące sponsorów danego klubu. A to już "zewnętrzny nośnik reklamy", pojęcie użyte w projekcie ustawy - podano.

       "Rz" zauważa, że stawki podatku od reklamy zewnętrznej ustalono na poziomie 7,5 oraz 10 proc., zależnie od kwoty przychodu. "W przypadku najbogatszego klubu Ekstraklasy, Legii Warszawa, znalazłaby zastosowanie ta wyższa stawka, a klub musiałby oddać fiskusowi 7 mln zł (nie licząc innych podatków)" - pisze gazeta.
       Kiedyś sprawie sobie zajebistą sygnaturkę.

       Komentarz


       • No, i to jest kwestia nad którą można sie pochylić, a nie jakieś tam #BogateMedia
        Lubię sobie jebnąć posta.

        „Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
        St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

        Komentarz


        • Z Twittera:
         Podatek od reklam w Europie, podatkiem objęte są firmy, których globalne i krajowe przychody przekraczają określony próg:
         Wielka Brytania - 2%
         Francja - 3%
         Włochy - 3%
         Hiszpania - 3%
         Austria - 5%
         Szwecja - 2,5% do 6,9%
         Polska - Zamach na Wolne Media

         Celnie.
         Ostatnio edytowany przez Jaco; [ARG:4 UNDEFINED].
         "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
         Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
         Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
         Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
         "
         Janusz Waluś - czekaMY!

         Komentarz


         • Zamieszczone przez Jaco Zobacz posta
          Z Twittera:
          Podatek od reklam w Europie, podatkiem objęte są firmy, których globalne i krajowe przychody przekraczają określony próg:
          Wielka Brytania - 2%
          Francja - 3%
          Włochy - 3%
          Hiszpania - 3%
          Austria - 5%
          Szwecja - 2,5% do 6,9%
          Polska - Zamach na Wolne Media

          Celnie.
          Tylko, że najważniejsze są te niuanse, którymi się różni ten projekt z tym co jest w Europie i dlatego u nas krzyczą
          Mamy Kezmana z Serbii Tarana

          Komentarz


          • Pytanie, co w danym kraju jest opodatkowane i czy w każdym z tych wyżej wymienionych obejmie to też np. kluby piłkarskie?

           Komentarz


           • Zamieszczone przez Onomatopej Zobacz posta
            Pytanie, co w danym kraju jest opodatkowane i czy w każdym z tych wyżej wymienionych obejmie to też np. kluby piłkarskie?
            A czy w Polscy "tym podatkiem" objęte są kluby piłkarskie ?
            Lieber tot als rot!!

            Komentarz


            • Zamieszczone przez Onomatopej Zobacz posta
             Pytanie, co w danym kraju jest opodatkowane i czy w każdym z tych wyżej wymienionych obejmie to też np. kluby piłkarskie?
             Sprawdź i wklej dane.

             "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
             Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
             Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
             Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
             "
             Janusz Waluś - czekaMY!

             Komentarz


             • Chcesz powiedzieć, że zakres jest taki sam jak w przywołanych państwach?

              Komentarz


              • Zamieszczone przez Jaco Zobacz posta
               Z Twittera:
               Podatek od reklam w Europie, podatkiem objęte są firmy, których globalne i krajowe przychody przekraczają określony próg:
               Wielka Brytania - 2%
               Francja - 3%
               Włochy - 3%
               Hiszpania - 3%
               Austria - 5%
               Szwecja - 2,5% do 6,9%
               Polska - Zamach na Wolne Media

               Celnie.
               W wyżej wspomnianych krajach jest to podatek cyfrowy, nakierowany na opodatkowanie największych z grupy GAFA (Google, Amazon, Facebook, Apple) którzy płaca uprzywilejowany podatek w Irlandii a zbierają kasę z każdego z tych rynków.
               U nas nakierowany jest na „stare” media: tv, radio i outdoor. Mało kto załapie się na online.

               Podobnie zrobiono na Węgrzech, gdzie w zeszłym tygodniu ostatnie „wolne” radio utraciło koncesje.
               Kiedyś sprawie sobie zajebistą sygnaturkę.

               Komentarz


               • Zamieszczone przez Jaco Zobacz posta
                Z Twittera:
                Podatek od reklam w Europie, podatkiem objęte są firmy, których globalne i krajowe przychody przekraczają określony próg:
                Wielka Brytania - 2%
                Francja - 3%
                Włochy - 3%
                Hiszpania - 3%
                Austria - 5%
                Szwecja - 2,5% do 6,9%
                Polska - Zamach na Wolne Media

                Celnie.
                Propaganda jak z brakiem możliwości przyjęcia mandatu przez obywatela. Niby tak samo, ale jednak inaczej. No i szkoda, że z prawem aborcyjnym tak chętnie nie chwalisz się mapką, jak to cały cywilizowany świat wygląda.
                Zazdroszczę nieskończonej wiary, że to zawsze chodzi o dobro obywatela i walkę z gigantami.
                Tutaj Łukasz Warzecha (jednak prawicowy dziennikarz) łopatologicznie przedstawia, jakie są efekty i w kogo uderzy: https://www.youtube.com/watch?v=23dMQ8crx68

                Komentarz

                Pracuję...
                X