Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Pomijając śródtytuły od redakcji, mógłbyś zacytować wypowiedź jakiegoś decydenta z PiS wpisującą się w taką narrację?
    My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• Mogę zacytować panią prezes ZUS. Niedawno to samo mówiła. Albo praca do 70 lat, albo głodowa emerytura. Wg GUS w 2050 r będzie dwóch emerytów na jednego pracującego. Tteraz jest 1,5 pracującego na 1 emeryta. Nie ma szans utrzymać tego co jest teraz, a mimo to, rząd robi takie prezenty jak 13. i 14. emerytura. Do tego wydajemy 2,5%PKB na przywileje mundurowych i górników, najwięcej w UE. Rozumiem, że strażak naraża życie, ale milicja?

Komentarz

• Jeżeli poziom społeczeństwa jest adekwatny do mądrości wyrażanych na forumce, to chyba faktycznie nie ma dla nas ratunku.
        Już pomijając zrozumienie tekstu (który sprowadzał się do tego, że w perspektywie kilkunastu lat, ze względu na rosnącą długość życia nieuniknione będzie wzrost wieku emerytalnego o kilka lat) na poziomie wczesnej podstawówki, to teksty w stylu
        - wydajemy 2,5%PKB na przywileje mundurowych i górników, najwięcej w UE.
        - rozumiem, że strażak naraża życie, ale milicja?
        są nie tylko weryfikowalne, ale przede wszystkim porażające.
        Tak samo jak logika PiS jest zły bo obniżył wiek emerytalny ->teraz jakoby "brak jest kasy" i sytuacja jest na tyle tragiczna, że może za 5, a może za 15 lat wrócimy do tego co było za PO.
        Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Zamieszczone przez grodzisk1 Zobacz posta
          Mogę zacytować panią prezes ZUS. Niedawno to samo mówiła. Albo praca do 70 lat, albo głodowa emerytura
          Ale rozumiesz, że PiS zniósł przymusowy próg wiekowy wprowadzając wybór, jeżeli chodzi o tendencje nikt się z niczym nie obudził, "głodowa emerytura" w przypadku skorzystania z pierwszego progu czeka mniej zarabiających, aktualnie 45-, itd.

Prezes ZUS "decydentem PiS"? Można i tak. Chociaż mam wrażenie, że "decydenci" raczej decydują, np.:

https://www.money.pl/emerytury/europ...52975232a.html

My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• Nareszcie poważny temat, a nie konwencje bandy patałachów.

Czeka wszystkich 30, 40 latków bieda z nędzą na emeryturze i praca do 70 (tutaj nie ma lub) jeżeli nie zadbają sami o siebie. Jeżeli stopa zastąpienia ma wynieść 25% to osoba zarabiająca 10000, co wydaje się być dużo, otrzyma 2500 (pomijam inflację). Dzisiaj na jednego emeryta przypada 4 pracujących (z pamięci podaje), ale za 30 lat będzie 2, więc potrafię sobie wyobrazić scenariusz gdzie Ci młodzi pracujący powiedzą "W dvpie mamy tych starych pryków, nie będziemy na nich płacić". Problemem będzie ustrój demokratyczny (jeżeli przetrwa tak długo), ale myślę, że wtedy obecne piękno duchy co nie robią dzieci zobaczą co oznacza sprawiedliwość społeczna.
            Jeśli obiecujemy, że Wam damy to Wam damy.
            I to bez względu na to, ile będziecie musieli za to wszystko zapłacić

Komentarz

• Jaka miła niespodzianka zastała mnie dziś rano gdy włączyłem radio, połowa stacji nadawała jakiś komunikat, zagraniczne media płaczą że trzeba płacić podatek. I bardzo dobrze, niech protestują a jak się nie podoba to niech wyłączą się na stałe, może w końcu Polacy dowiedzą się z czym mają do czynienia i kto pierze ich mózgi. I to samo powinno być z zagranicznymi sieciami spożywczymi. Płacić albo wypie4dalać!

Komentarz

• Zamieszczone przez Tommy Johnson Zobacz posta
                Jaka miła niespodzianka zastała mnie dziś rano gdy włączyłem radio, połowa stacji nadawała jakiś komunikat, zagraniczne media płaczą że trzeba płacić podatek. I bardzo dobrze, niech protestują a jak się nie podoba to niech wyłączą się na stałe, może w końcu Polacy dowiedzą się z czym mają do czynienia i kto pierze ich mózgi. I to samo powinno być z zagranicznymi sieciami spożywczymi. Płacić albo wypie4dalać!
                Jakby podatek był od prania mózgów, to TVP by nie wystarczyło dotacji...

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Komentarz

• Zamieszczone przez Navi Zobacz posta

Ja Wiadomości nie oglądam, mam wybór, ty też masz tylko tak cię media zagraniczne potraktowały że się wyłączyły.

A TVP ma u mnie duży + za TVP Sport.

Komentarz

• Zamieszczone przez Navi Zobacz posta

Liczne przykłady to potwierdzają.
                    Bazinga!
                    Przecież i im i mnie chodzi tylko o dobro naszego klubu.

Komentarz

Jaka miła niespodzianka zastała mnie dziś rano gdy włączyłem radio, połowa stacji nadawała jakiś komunikat, zagraniczne media płaczą że trzeba płacić podatek. I bardzo dobrze, niech protestują a jak się nie podoba to niech wyłączą się na stałe, może w końcu Polacy dowiedzą się z czym mają do czynienia i kto pierze ich mózgi. I to samo powinno być z zagranicznymi sieciami spożywczymi. Płacić albo wypie4dalać!
                      Ten podatek mocniej uderzy w Polskie media niż w zagraniczne. Nawet Orlenowska Polska Press strajkuje.
                      Sama próba opodatkowania wielkich z zza oceanu słuszna, tylko jak zwykle robiona źle. A może specjalnie?

Kiedyś sprawie sobie zajebistą sygnaturkę.

Komentarz

• Każda próba opodatkowania jest słuszna jeżeli zysk trafi np. do NFZ. Tak ma być w tym przypadku.

Komentarz

• - Polska Press nie jest jeszcze orlenowska - 5 dni temu UOKIK wyraził zgodę na tę transakcję. Jeżeli ktoś tam strajkuje, to dotychczasowi wyrobnicy niemiaszków. W ogóle to piętrowa parodia dowcipu.

1. Projekt jest na etapie prekonsultacji.
                          2. Kopiuje rozwiązania obecne w niektórych państwach UE.
                          3. Do podatku ma kwalifikować kryterium dochodowe z wysokim progiem. Polska Press więc raczej by się nie załapało, w odróżnieniu od... TVP
                          4. Te koncerny jednodniowym strajkiem już serwują sobie niezłe straty.

Najbardziej śmieszą dwie rzeczy. Rózne korporacje i NGO-sy ruszyły u nas z taka siłą, jak na Zachodzie, by meblować nam system, ale -- podobnie jak Putin na Donbasie - nie ogarnęłi, że się nieco pośpieszyli i ruszyli "na rympał". Druga rzecz - te jałowe wrzutki z wpływem TVP w sytuacji, gdy brak nie tylko argumentów, ale podstawowej wiedzy o sytuacji

.

Komentarz

• Tak naprawdę to protestujące media robią sobie kuku i jest to woda na młyn dla PiS. Amatorzy
                            http://komandir.wrzuta.pl/audio/9lE2...zek_czajkowski

Komentarz

Każda próba opodatkowania jest słuszna jeżeli zysk trafi np. do NFZ. Tak ma być w tym przypadku.
                              Serio w to wierzysz? Czyli ładujmy hajs w NFZ bez żadnej kontroli i odpowiedzialności ze strony ludzi odecyzyjnych w kwestii wydawanie tych pieniędzy? Już taki eksperyment świat prowadzi w stosunku do Afryki i jakoś wielkich benefitów nie widać.

Tak to można wszystko i wszystkich opodatkowywać bez końca. To może w ramach solidarności medialnej przeznaczmy jeden z dwóch miliardów zamiast na rządową telewizje to na NFZ?

Komentarz

• Zamieszczone przez dilbert Zobacz posta

Serio w to wierzysz? Czyli ładujmy hajs w NFZ bez żadnej kontroli i odpowiedzialności ze strony ludzi odecyzyjnych w kwestii wydawanie tych pieniędzy? Już taki eksperyment świat prowadzi w stosunku do Afryki i jakoś wielkich benefitów nie widać.

Tak to można wszystko i wszystkich opodatkowywać bez końca. To może w ramach solidarności medialnej przeznaczmy jeden z dwóch miliardów zamiast na rządową telewizje to na NFZ?
                                Ale dlaczego obcy kapitał ma zarabiać ciężkie pieniądze bez wsparcia skarbu państwa? Dlaczego ich bronisz? Tylko nie pisz że chodzi o wolność słowa bo dzisiejszym strajkiem udowodnili tylko i wyłącznie że chodzi o profity.

Nie dość że nie płacą podatków to jeszcze szczekają jak kundle, jak słucham tego Jankesa, tego rudego i tą sookę w Esce to mi się pięść zaciska. Pies ich Yebau, niech płacą. I to samo ma być z marketami zagranicznymi, mają płacić podatek dochodowy i nie obchodzi mnie to że zapłaci za to klient. Płacisz i dostosowujesz się albo do widzenia.

Komentarz

Pracuję...
                                X