Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Fajnie, przynajmniej jakiś plus w aktualnej sytuacji, trochę to też tłumaczy niewielkie bezrobocie w kraju. Byle tak dalej, Jaco była przy okazji jakaś informacja o dostępności kredytów hipotecznych?

Komentarz

• Zamieszczone przez Pan Kracy Zobacz posta
      Fajnie, przynajmniej jakiś plus w aktualnej sytuacji, trochę to też tłumaczy niewielkie bezrobocie w kraju. Byle tak dalej, Jaco była przy okazji jakaś informacja o dostępności kredytów hipotecznych?
      Nie mam pojęcia. Jestem zaciekłym wrogiem jakichkolwiek kredytów.
      "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
      Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
      Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
      Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
      "
      Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

• Żelazna logika
        a1crtlt2S Spogsgnodszore.dd ·
        PRAWICA A LEWICA
        Czym różni się prawica od lewicy?
        W dużym skrócie oczywiście, powszechne mniemanie jest takie, że mamy dwa kryteria. Światopoglądowe i ekonomiczne czyli:
        Konserwatywna prawica i, z braku lepszych słów, progresywna/liberalna lewica
        Wolnorynkowa prawica i socjalna lewica
        No i tu dalej, wg tych kryteriów różni ludzie w różny sposób przyporządkowują sobie partie.
        Co do lewych to raczej nie ma wątpliwości. Lewi to lewi. Mają dwie lewe ręce, robią lewe interesy, a jedyny udany Lewy ro Robert.
        U lewych światopogląd góruje nad podejściem do ekonomii, być może dlatego że jej nie rozumieją, stąd mają prościej.
        Ktoś jest lewy, więc przyjmuje z góry, że jednostka jest najważniejsza i jej prawa ale wspólnota jest jeszcze ważniejsza, bo trzeba się dzielić ze słabszymi w podatkach.
        Aaaaaleeee w ramach tej wspólnoty najważniejsze są jednak mniejszości i trzeba im dawać różne przywileje.
        Aaalleeeeee jeszcze ważniejsze jest żeby wszystko było równe.
        Aaallleeeeee żeby wszystko było równe to musi to być uregulowane różnymi parytetami, akcjami afirmatywnymi, bo inaczej nie będzie równe.
        Aaaaaalllleeeee pamiętać należy o ochronie mniejszości i dlatego w ramach tej równości musimy promować osoby o innej orientacji, płci, kolorze skóry czy wyznania (pod warunkiem że nie jest to katolik, bo ci są w większości, przecież to oczywiste)
        Aaaallleeee jeśli mówimy o płci, to pamiętajcie że jest ich 52 (głos z tyłu: "nie nie, już chyba sto dwie!"), pardonsik, jest ponad sto płci. I pamiętajcie że skoro jest ich tyle, to przede wszystkim trzeba promować kobiety. No przecież w ramach równości. Tak, będziemy walczyć o damskie końcówki i parytety wszędzie.
        Aaaaallleeeee jeśli mówimy o płci, to jest tylko konspekt kulturowy i możecie ją sobie zmieniać. Tak, jak powiecie że jesteście np. Małgosia to jesteście już innej płci i jak ktoś nie zaakceptuje to jest transfobem i rasistą. Wybieracie sobie sami zaimki, tak, ehem (szybkie potakiwanie głową). Czy wspominałem/łam o parytetach?
        Aaaallleeee jak zmienicie płeć i byliście homo to jesteście dalej homo, bo z orientacją się człowiek rodzi ale przecież nikt nie jest sto procent hetero czy homo.
        Aaallleeee.....
        STOP! Ta wyliczanka mogłaby trwać do jutra, zahaczając o kolejne tematy. Przejdźmy na drugą stronę.
        Prawi z kolei dzielą się na tych, co uważają że wyznacznikiem bycia prawym jest:
        a) światopogląd
        b) podejście do gospodarki / wolności jednostki
        W Polsce, w dużym skrócie, a) to PiS, b) to grupa, która najtrafniej chyba można opisać jako Korwiniści, bo zwolennicy Ruchu Narodowego tutaj zapewne dzielą się na jednych i drugich (prawdopodobnie z przewagą tych drugich).
        Grupa Korwinowska często wytacza działa w stronę pisowskiej, że "nie są prawicą".
        No więc aby ustalić czym jest prawica, spróbujmy zrobić prosty eksperyment i odpowiedzmy na pytanie, który z tych podziałów jest NADRZĘDNY. W teorii i praktyce.
        W teorii światopogląd determinuje myślenie o podejściu do (hasłowo) jednostki, rodziny, wspólnoty jaką tworzy naród, patriotyzmu, konserwatyzm myślowy. "Certyfikat Prawaka Światopoglądowego" dostajesz za te rzeczy.
        W teorii zaś podejście do gospodarki jako wyznacznika, dającego "Certyfikat Prawaka Wolnorynkowego" (CPW) uznaje że wolny rynek to sprawa najistotniejsza.
        Wolny rynek, kapitalizm, własność prywatna? Prawak.
        Wyższe podatki, państwowa służba zdrowia i rozdawnictwo? Lewak.
        Nadal w teorii, światopogląd osoby z CPW może być różny, tak samo jak podejście do rynku osoby z CPŚ. W wielu przypadkach oczywiście się pokrywają ale nadal nie są to te same zbiory osób (ech jak łatwo jednak mają ci lewi, przeczytajcie jeszcze raz wyżej jakie to proste wszystko było).
        Który jest nadrzędny? Ja już się domyślam ale przejdźmy jednak do praktyki.
        Tutaj ludzie z CPŚ toczą boje na polu światopoglądowym z lewymi, tłumacząc im zawiłości logiki, takie jak "jeśli w grupie 10 osób, 1 ma odmienny kolor skóry ale w sposób sztuczny jest ona wybrana przez parytety i poprawność polityczną do dwuosobowego zarządu spółki - jest to naruszenie zasad równości", po czym obserwują jak najpierw przepalają się bezpieczniki, a potem wyrzucana jest w ich stronę kanonada tolerancyjnej agresji.
        O właśnie. Tolerancja. A raczej tolerancyjna agresja. I tu dochodzimy do clue tematu.
        W praktyce mamy wolnorynkowe media społecznościowe i media w ogóle, wolny rynek pracy i tak dalej. Ale jakimś dziwnym trafem, te instytucje zdominowane przez lewych ludzi wykluczają z debaty publicznej wszystkich ludzi o innych poglądach. Bany, usuwanie z mediów, zdejmowanie z anteny, blokowanie możliwości wpłat, eliminowanie konkurencyjnych portali, tworzenie czarnej listy dla administracji odchodzącego prezydenta USA z zakazem pracy w największych korporacjach i wiele innych - przypominam, to wszystko w ramach wolnego rynku, bo nie są to socjalistyczne firmy ani podmioty. To są amerykańscy liberałowie, kapitaliści do bólu z lewicowym światopoglądem.
        Mamy zatem odpowiedź na pytanie - co jest nadrzędne przy określaniu tego, co jest prawicą, a co lewicą.
        A kto nie wierzy, niech dalej uważa, że to rynek determinuje o przyznaniu Certyfikatu Prawaka. Obecnie widać jak na dłoni, jak olbrzymi przemysł wytoczono w celu eliminacji wszelkiej myśli konserwatywnej. Żeby było zabawniej, dzieje się to z wydatną pomocą kapitalistycznych narzędzi, wolnego rynku, który stał się rynkiem zniewolonym w imię światopoglądu i walki ideowej. Na samym końcu, kulturowi marksiści przyjdą i po Ciebie, bo gdy wytępią konserwatywny światopogląd z debaty, to wtedy bez przeszkód pójdą w stronę pełnego socjalizmu, dochodu gwarantowanego, jeszcze większej kontroli społeczeństwa i całej reszty lewych antyutopii. Bo oni nie znoszą żadnej formy sprzeciwu.
        A Ty zostaniesz ze swoim Certyfikatem Prawaka Wolnorynkowego jak Himilsbach z angielskim. A nawet gorzej, bo będziesz musiał go ukryć.
        To jest wojna ideologiczna, żadna inna.
        Change my mind

bloniaq
        Zastanów się nad tym, nad chórem ksysiuff, moriartych, urbanowych orzeukuf i reszty pederastów. Ja spinam to klamrą, ty nadal cuduj, jak chcesz.

Komentarz

• Nadal nie dotarł do lekarza....
          Bazinga!
          Przecież i im i mnie chodzi tylko o dobro naszego klubu.

Komentarz

• Zamieszczone przez Moriarty Zobacz posta
            Nadal nie dotarł do lekarza....
            Pomogę.
            Idź tam, gdzie nie ma nic, pacynko.
            I kieruj się ciągle przed siebie.

Komentarz

• Zamieszczone przez szaka Zobacz posta

Pomogę.
              Idź tam, gdzie nie ma nic, pacynko.
              I kieruj się ciągle przed siebie.
              No widzisz jednak wiesz co i jak. Pamiętasz. Ciagle przed siebie. I pamiętaj daleko od komputera/telefony.

Komentarz

• Zamieszczone przez wklepack Zobacz posta

No widzisz jednak wiesz co i jak. Pamiętasz. Ciagle przed siebie. I pamiętaj daleko od komputera/telefony.
                Raczej kiepskie.
                Czemu taki jesteś?
                Poważnie pytam.

Komentarz

• szaka

Uzupełniam o dopisek autorów wpisany w komentarzach:
                  Wpis powstał po to żeby uświadomić niektórym, że konserwatyści mają do siebie zdecydowanie bliżej i większość z ludzi prawicy miesza ze sobą poglądy PiS, Konfederacji czy kiedyś Kukiza i innych, a okopywanie się we własnej twierdzy jest bez sensu i służy tylko i wyłącznie drugiej stronie. Ta druga strona z kolei marzy o tym aby wyeliminować z życia publicznego wszystkich, których uważa za prawicę, bez oglądania się czy to wolnorynkowiec czy konserwa ideologiczna.
                  No zastanawiam się, i nie bardzo wiem co mam z tym zrobić.

1. Przedstawiony podział na obozy jest uproszczony do realiów "starć" na twitterze, a poza tym to naprawdę te łatki i te obozy, jeśli mają dla mnie jakieś znaczenie, to zapewniam że minimalne. Podział na poglądy gospodarcze i światopoglądowe jest moim zdaniem sztucznie wykreowany. To co sądzę o podatkach, i to co sądzę o aborcji to jest taki sam mój światopogląd i wyrasta z tego samego pnia.

Zgodnie z którym powinniśmy chcieć stwarzać obywatelom równe boisko (na którym jedni wygrywają, ale inni przegrywają - byle uczciwie) i powinien istnieć sędzia, który sprawnie wyłapuje faule. Zmowa mediów społecznościowych to jest faul a nie wolnorynkowość. Już słychać gwizdki z Niemiec, Australii, a nawet z Polski. Czy damy sobie wejść na głowę to inna sprawa. Ale zależeć to będzie tak samo od tego czy rząd, UE czy ktokolwiek od kogo to zależy, będzie odpowiednio zdeterminowany do trzymania się idei równego boiska, a nie np będzie chciał skorzystać z okazji do kontroli obywateli. A jeśli nie będzie zdeterminowany, to m.in. dlatego, że społeczeństwa dały sobie wmówić np podział na poglądy światopoglądowe i gospodarcze - czyli, upraszaczając, masowo zaakceptowały relatywizm (ergo nierówne boisko), popierając dla własnej wygody państwo-Robin Hood'a, albo dla własnej wygody np zabijanie nienarodzonych dzieci, czy dla własnego "czystego sumienia" jakieś pseudorównościowe pierdolety.

2. Kiedy oceniam, że przegłosowanie 14. emerytury to błąd, to dlatego, że w taki sposób widzę najlepszy interes Rzeczpospolitej i nasPolaków. Jeśli takie samo zdanie wyraża KrzychuS, Moriarty, Złoty Orzeł w kontrze do Ciebie, jeśli takie samo zdanie wyrazi Tusk w kontrze do Kaczyńskiego, jeśli takie samo zdanie wyrazi Kaczyński w kontrze do Tuska, jeśli takie samo zdanie wyrazi Jaruzelski w kontrze do Jana Pawła II - to nie wpływa to na moją ocenę najlepszego interesu Rzeczpospolitej i tego co sądzę o przegłosowywaniu 14. emerytury w 2021 roku - wpływa na to wyłącznie to, czego się nauczyłem o świecie w ciągu swojego życia. Oczywiście nie wiem wszystkiego, i mogę się mylić w wielu sprawach, ale nie przyszło mi do głowy, żebym swoje przekonania miał korygować o to, kto podziela moje zdanie na temat jakiegoś wycinka rzeczywistości. Prawda leży tam, gdzie leży. Jak chcesz mnie jakoś wyprowadzić z błędu - wyprowadź. Wiele razy przez te prawie 10 lat, mniej lub bardziej korygowałem swoje oceny w wyniku dyskusji tutaj. Ale jeśli zamierzasz mnie "zagiąć" spostrzeżeniem, że są gdzieś jacyś ludzie, którzy wskazują na te problemy, na które wskazuję ja, i jednocześnie głosują na PO, Cimoszewicza, czy ch.uj wie kogo jeszcze, to zapewniam, że nie mogłoby mnie to obchodzić mniej.
                  Ostatnio edytowany przez bloniaq; [ARG:4 UNDEFINED].
                  Nie dotykaj forum, bo cię curva zmiecie z planszy
                  -------------
                  Jedynie prawda jest ciekawa

Józef Mackiewicz

Komentarz

• Zamieszczone przez szaka Zobacz posta

​​​​​​
                    PRAWICA A LEWICA
                    Czym różni się prawica od lewicy?
                    W dużym skrócie oczywiście, powszechne mniemanie jest takie, że mamy dwa kryteria. Światopoglądowe i ekonomiczne czyli:
                    Konserwatywna prawica i, z braku lepszych słów, progresywna/liberalna lewica
                    Wolnorynkowa prawica i socjalna lewica ...
                    stosując ten podział można wywnioskować, że:

KONFEDERACJA to pełna prawica zarówno światopoglądowo jak i ekonomiczna
                    PiS to półprawica bo światopoglądowo tak ale ekonomicznie już nie

LEWICA to lewica, PO przeszło drogę (od pierwszego programu wyborczego do dziś) od półprawicy do całej lewicy, PSL to wiadomo chorągiewy, a Hołownia?? dobra póki co czort z nim

Rząd Zjednoczonej PółPrawicy brzmi nieźle

Komentarz

• Zamieszczone przez Jaco Zobacz posta
                      Chyba branża budowlana zawsze odczuwa skutki kryzysów na końcu. Realnym wskaźnikiem będzie raczej rok 2021. Zresztą nie bardzo rozumiem o czym to ma świadczyć, skoro coraz mniej ludzi stać, żeby to mieszkanie kupić.
                      Słowa są zbędne... tej miłości opisać nic nie jest w stanie... (L)

Komentarz

• Zamieszczone przez Koko Zobacz posta

Chyba branża budowlana zawsze odczuwa skutki kryzysów na końcu. Realnym wskaźnikiem będzie raczej rok 2021. Zresztą nie bardzo rozumiem o czym to ma świadczyć, skoro coraz mniej ludzi stać, żeby to mieszkanie kupić.
                        Dlatego byłem ciekaw jak wygląda aktualnie sprawa z dostępnością do kredytów. Dopóki banki będą miały komu sprzedawać kredyty to te mieszkania będą się rozchodzić jak ciepłe bułeczki. Przecież w Polsce brakuje wedle różnych źródeł prawie 2 miliony mieszkań. Gorzej jeżeli te wybudowane m4 zaczną stać puste i budowlanka złapie czkawkę. Z drugiej strony te mieszkania zaczęto budować w czasach hossy i minimalnego bezrobocia to założę się, że one wszystkie były sprzedane przed zakończeniem samej budowy.

Komentarz

• Zamieszczone przez Koko Zobacz posta

Tak jest. Coraz mniej ludzi stać na mieszkanie. Z checia posłuchałbym jak wygladała owa „dostępność” w 1715, 1825, 1933, 1976, 1993, 2009 roku. Zapewne było to istne eldorado.
                          Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta

Tak jest. Coraz mniej ludzi stać na mieszkanie. Z checia posłuchałbym jak wygladała owa „dostępność” w 1715, 1825, 1933, 1976, 1993, 2009 roku. Zapewne było to istne eldorado.
                            Nie bardzo wiem do czego pijesz. Post Jaco odnosił się dla mnie jasno do powiązania pandemi z branżą mieszkaniową. Nie bardzo wiem o czym miał świadczyć, bo jeśli coś ma stanąć w budownictwie to zapewne odbije się to na tym roku. Chętnie sprawdzę te dane za rok i jeśli się mylę to bez problemu to przyznam.
                            Słowa są zbędne... tej miłości opisać nic nie jest w stanie... (L)

Komentarz

• Ciężko nawet to skomentować. Co najmniej 70 mld rocznie na socjal, a w tym samym czasie:
                              https://www.polityka.pl/tygodnikpoli...na.read?src=mt
                              https://www.defence24.pl/modernizacj...uszaja-analizy

Komentarz

• Zamieszczone przez grodzisk1 Zobacz posta
                                Ciężko nawet to skomentować. Co najmniej 70 mld rocznie na socjal, a w tym samym czasie:
                                https://www.defence24.pl/modernizacj...uszaja-analizy
                                Ale wiesz, co to jest "rozwiązanie pomostowe"?
                                https://www.defence24.pl/dwie-trzy-w...y-stalowa-wola

Skoro taki OT, to "w tym samym czasie", pierwsze z brzegu:

https://www.defence24.pl/kolejne-leopardy-w-wesolej

https://www.defence24.pl/wojsko-odbiera-kolejne-poprady

https://www.defence24.pl/wiecej-krab...zarnej-dywizji

https://www.defence24.pl/amunicja-dl...krok-do-przodu

https://www.defence24.pl/fordy-rangr...konca-honkerow

Zdecydowanie jest za co ich krytykować, ale mimo zawirowań w PGZ w tym przypadku trafiłeś średnio.

My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

Pracuję...
                                X