Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez księciuniu Zobacz posta
    Bo to pismo pozwalało określić datę, od której żądamy nowej ceny. A jeżeli, jak pisze Foxx, złożenie takiego żądania co 3 lata było wymogiem umowy, to trudno traktować to jako jakieś nadzwyczajne osiągnięcie, ot po prostu wypełnianie warunków umowy. Choć oczywiście mogli zażądać płacenia ceny wyższej niż dotychczasowa, więc w sumie należą się podziękowania
    aha, chyba nie przeczytałeś całości.
    Kiedyś sprawie sobie zajebistą sygnaturkę.

Komentarz

• Zamieszczone przez Złoty_Orzeł Zobacz posta
      Foxxie, gdyby nie to jednostronne pisemko, to TA nie cofałbym się do okresu tego kawałka papieru
      Zdziwiłbym się, gdybyś nazwał, bo wg na papierze nie wychodzi Poza tym cytują Kowalskiego przytaczającego twarde info, a nie serwują jakiegoś własnego materiału. Skromnie nie podałeś źródła, ale tvn24 cytuje byłego ministra, który cos tam o możliwym arbitrażu uważa

Zamieszczone przez Złoty_Orzeł Zobacz posta
      (...) a reszta procesu jak najbardziej idzie na ręce ekipy obecnej.
      Czyli na konto ekipy PO-PSL idzie część procesu sprzed momentu wystąpienia o arbitraż. Myślę, że określenie przez Ciebie własnej postawy jako nieskromnej to zupełnie nieuzasadniony minimalizm

My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• czytałem przed edycją
        Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
        St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Komentarz

• Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
          Zdziwiłbym się, gdybyś nazwał, bo wg na papierze nie wychodzi Poza tym cytują Kowalskiego przytaczającego twarde info, a nie serwują jakiegoś własnego materiału. Skromnie nie podałeś źródła, ale tvn24 cytuje byłego ministra, który cos tam o możliwym arbitrażu uważa
          dla mnie źródło jest wtórne w tym przykładzie - jest z listopada 2014 a więc z okresu kiedy PGNiG złożyło wniosek a nie po fakcie dorabiając historię do tezy. Jak można przeczytać już wtedy myślano o arbitrażu. Obecna ekipa poleciała z tematem dalej i chwała im za to bo skończyło się super. Tylko tyle i aż tyle. Proces to proces.

Komentarz

• A pismo przedprocesowe to pismo przedprocesowe. Tymczasem kierunki działań można porównywać w dalszym ciągu.

https://truckfocus.pl/nowosci/57563/...nsportowej-otp
            My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

A pismo przedprocesowe to pismo przedprocesowe.
              Tu raczej było założenie sprawy i wpłacenie wadium

To jeszcze daj kilka zdań o Ostrołęce i możemy odpocząć od dyskusji w wątku polityka o gospodarce

Komentarz

Tu raczej było założenie sprawy i wpłacenie wadium
                Kluczowa kwestia w tym zdaniu to ""

Jego zdaniem, jeżeli jednak porozumienie nie zostanie podpisane do maja 2015 r., wówczas sprawę należy skierować do arbitrażu w Sztokholmie.
                Zamieszczone przez Złoty_Orzeł Zobacz posta
                To jeszcze daj kilka zdań o Ostrołęce i możemy odpocząć od dyskusji w wątku polityka o gospodarce
                Jak widać, nie czytasz nie tylko tego, co sam cytujesz, ale też tego, co piszą polemiści. Napisałem tu niedawno, po raz drugi, o Ostrołęce i... wrzuciłem linka

Komentarz

Kluczowa kwestia w tym zdaniu to ""

Jak widać, nie czytasz nie tylko tego, co sam cytujesz, ale też tego, co piszą polemiści. Napisałem tu niedawno, po raz drugi, o Ostrołęce i... wrzuciłem linka
                  Czytam, czytam, a Ty wykręcasz się jak możesz. Przecież oczywistym jest że najpierw zakłada się sprawę, a później czeka na rozpatrzenie. Negatywne, może prowadzić do arbitrażu. Co też obecni uczynili i chwała im za to. Ehh, prez gardło Ci nie przejdzie słowo skruchy

A Ostrołęka mi umknęła w Twojej wypowiedzi. Zresztą, i tak pewnie napisałeś że to Eurokołchoz zmusił nas do przjebania miliarda

Over

Komentarz

Over

Dzięki Bogu, a może raczej w tym przypadku Latającemu Potworowi Spaghetti. Ja napisałem o Ostrołęce, co napisałem i czego nawet nie próbowałeś przeczytać. Szok i niedowierzanie

Komentarz

Dzięki Bogu, a może raczej w tym przypadku Latającemu Potworowi Spaghetti. Ja napisałem o Ostrołęce, co napisałem i czego nawet nie próbowałeś przeczytać. Szok i niedowierzanie

dobra, pofatygowałem się i znalazłem Twoją wypowiedź.

Ciekawa z perspektywy naszej dyskusji. Jak chodziło o PGNiG to nie chciałeś za nic w świeci przypisać choć odrobiny dobrej woli tym którzy złożyli papiery w 2014 roku, a jak chodzi o Ostrołękę - gdzie wszyscy mówili że to jest nieopłacalne - a Tchorzewski podpisywał umowę w 2018 roku z generalnym wykonawcą podrzucasz swoją opinię: Pozostaje pytanie, czy na etapie podjęcia tej decyzji można było przewidzieć, że trzeba będzie rezygnować..

To ci podpowiem, żebyś miał ojców tego sukcesu wyraźniejszych:

2014 rok

Podczas trwającego w Krynicy panelu o bezpiecznym miksie energetycznym na Forum Ekonomicznym nie mogło zabraknąć tematu Ostrołęki.
                      Po raz kolejny padły słowa, że budowa nowej elektrowni w Ostrołęce jest nieopłacalna.

- Dlaczego nie ma nowego bloku w Ostrołęce? Bo nie jest obok kopalni, bo nie ma portu morskiego - powiedział prezes koncernu Energa Mirosław Bieliński w rozmowie z serwisem wyborcza.biz. Dodał, że trzy bloki w Ostrołęce pracują na minimalnym technologicznie poziomie, a przez pół roku jedynie dwa są używane.

https://archiwum.moja-ostroleka.pl/b...9826271,2.html
                      12:24, 04.09.2014 r.

28 grudnia 2017 r., po roku od utworzenia spółki celowej Elektrownia Ostrołęka C, otworzono oferty na budowę nowej elektrowni w Ostrołęce. Przewidywany wykonawca projektu – konsorcjum Polimex-Mostostal i Rafako wyceniły budowę elektrowni węglowej o mocy 1000 MWe w Ostrołęce na 9,591 mld zł. To aż dwukrotnie więcej niż założył inwestor – Energa i Enea wyceniły realizację zadania na 4,803 mld zł.

Oprócz konsorcjum z Polimexem oferty w przetargu na budowę elektrowni węglowej Ostrołęka C złożyły China Power Engineering Consulting Group na kwotę 4,849 mld zł oraz konsorcjum GE Power, Alstom Power Systems S.A.S. na kwotę 6,023 mld zł. Dwa zaproszone do złożenia ofert podmioty w ogóle nie przedstawiły swojej propozycji cenowej.

Termin wyboru wykonawcy inwestycji nie jest jeszcze znany.

Analiza oferty cenowej Konsorcjum Polimex-Mostostal i Rafako pokazuje, że budowa nowej elektrowni węglowej w Ostrołęce będzie się wiązać z ogromnymi, znacząco większymi niż zakładano kosztami.

Tymczasem eksperci nie mają wątpliwości, że projekt budowy Elektrowni Ostrołęka C jest nierentowny. Przypomnijmy, że podczas panelu „Energetyka a węgiel – jaka przyszłość” na październikowym Kongresie Energetycznym we Wrocławiu dr inż. Wojciech Myślecki, przewodniczący zespołu nowoczesnych technologii wytwarzania energii przy NCBR powiedział, że planowany blok 1000 MW w Ostrołęce nigdy nie domknie się finansowo i jest dużym błędem.

[b[Zagrożenia dostrzegł także ówczesny zarząd spółki ENERGA. We wrześniu 2012 r. zamroził on projekt budowy elektrowni Ostrołęka C z uwagi na brak środków i ogromne ryzyko inwestycyjne. Jeszcze w 2014 r. w wydanym oświadczeniu Grupa pisała m.in. że realizacja tego projektu stałaby w sprzeczności z rozważnym zarządzaniem ryzykiem biznesowym oraz że zawieszenie projektu nie wpływa na bezpieczeństwo energetyczne kraju.[/b]

Po zmianie rządu, projekt został jednak odkurzony.

„Inwestowanie ogromnych pieniędzy w rozwój systemu energetycznego uzależnionego od węgla to anachronizm i przegapienie kolejnej szansy na transformację energetyczną Polski. Co gorsza finansowanie starych technologii odbędzie się kosztem zdrowia ludzi, w tym mieszkańców Ostrołęki ponieważ każda nawet najbardziej nowoczesna elektrownia węglowa zanieczyszcza środowisko i zatruwa powietrze, którym oddychamy” – mówi Radosław Ślusarczyk z Pracowni na rzecz Wszystkich Istot.

Nierentowność i brak finansowania to nie jedyne kłopoty elektrowni. Od lipca br. obowiązują nowe, ostrzejsze normy emisji zanieczyszczeń z dużych instalacji spalania. Także Elektrownia Ostrołęka będzie musiała spełniać normy wynikające z Dyrektywy IED i konkluzji BAT. Oznacza to, że wydane na rzecz elektrowni zezwolenia środowiskowe muszą zostać zaktualizowane.

Przypomnę Ci, że powyżej wspomniana Energa straciła na tym interesie 450 milionów.

Komentarz

• Po pewnym czasie można ocenić, że ustawa apteka dla aptekarza działa zgodnie z przewidywaniami:

https://twitter.com/SebStodolak/stat...11832223051777
                        Jeśli obiecujemy, że Wam damy to Wam damy.
                        I to bez względu na to, ile będziecie musieli za to wszystko zapłacić

Komentarz

• Moim zdaniem to zdecydowanie duże uproszczenie. Podobnie zresztą, jak tekst z twitta o małych sklepach. Nie wiem, jakie zmienne tu dorzucić, ale gdy rozpoczęła się tu dyskusja o ustawie, podałem przykład mojej okolicy, w której były cztery położone blisko siebie apteki. Trzy prywatne i sieciówka plus prywatna zielarnia. Zwinęła się jedna prywatna apteka mieszcząca się w bardzo drogiej lokalizacji. Niedawno tam weszli Chińczycy z medycyną naturalną. Co do sklepików zaś, jedyna zmiana to przejście w prywatne ręce sklepu z dzielnicowej sieci (kawałka po rozsypce "Społem"). Elegancko odnowiony.

Na wykresach wiele rzeczy prosto wygląda.

Komentarz

• Ale tu wystarczy zastosować chłopską logikę. Jeżeli zakładanie nowych aptek zostanie utrudnione to mniej ludzi będzie to robić.
                            Inna jest sytuacja w takim Legionowie czy Piastowie gdzie ludzi przybywa, a inna w takiej Sokółce czy Mońkach.
                            Obecnie apteki istnieją w najważniejszych punktach miasteczek czyli najczęściej obok rynku, PKSu, PKP. Przecież nikt nie założy nowej apteki na ulicy, gdzie pies z kulawą nogą nie przechodzi, bo akurat jest 500m od istniejącej.

Na wykresie właśnie wiidać dramat małych i średnich miasteczek.
                            Ostatnio edytowany przez sephrioth1916; [ARG:4 UNDEFINED].
                            Jeśli obiecujemy, że Wam damy to Wam damy.
                            I to bez względu na to, ile będziecie musieli za to wszystko zapłacić

Komentarz

• Tak tylko myślę...
                              Morawiecki twierdzi, że Unia wprowadza zasadę powiązania praworządności z budżetem bo nie lubi rządu PiS i chce nas trzymać na smyczy, jednocześnie chce mieć możliwość wstrzykiwania nam uchodźców czy innych lgbt+. Dlatego grozi wetem.

Można więc wysnuć wniosek, że Unia uprze się i będzie do tego dążyć, bo jak Morawiecki zrobi weto na budżet i w Unii wywali się program wsparcia covidowego, a także nie ruszy nowa sześciolatka (jedynie utrzymanie tego co jest) to ludzie w PL tak się wkurwią że sami obalą rząd strajkami, marszami itd i ten nielubiany w centrali UE rząd zniknie dając nowe otwarcie z kimś bardziej otwartym na UE i współpracę.

Just saying...

Komentarz

• Tak będzie... na wiosnę... pewne info
                                Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
                                St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Komentarz

Pracuję...
                                X