Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Zamieszczone przez itakpowiem Zobacz posta
  Znamienne jest to, że po latach gro tych samych ludzi bezkrytycznie ręczy za innego polityka i ludzi z jego obozu.
  Opina może i zgrabna, ale - znów - obok faktów.

  Zamieszczone przez itakpowiem Zobacz posta
  Konkrety bez linków
  Czyli źródeł... czyli opinie, a nie konkrety.

  Zamieszczone przez itakpowiem Zobacz posta
  PGNiG - podałes wynik akurat ten spółki, która wygrała proces i dostała kolosalne jak na Polskie warunki odszkodowanie od Gazpromu. Dobrze, ze dostali ale to jednorazowy strzal i nie mozna na tym opierać tezybo dobrym zarzadzaniu energetyką.
  Hmm... naprawdę myślisz, że inni nie przeczytają przytoczonego cytatu, by skonfrontować Twoją reinterpretację z tym, co przytoczyłem?

  Zamieszczone przez itakpowiem Zobacz posta
  Nie zająkniesz się na temat:
  - budowy Ostrołęki,
  Akurat w tym wątku się "zająknąłem". Nie pasuje do narracji, więc - wirtualnie - nie było... Każdy jednak może sobie sprawdzić.

  Zamieszczone przez itakpowiem Zobacz posta
  - o dokoptowaniu kopalń do elektrowni ograniczającej ich rentowność i zdolnosc kredytową
  - wydzieleniu OZE z elektrowni w celu uzyskania zdolności kredytowej na nowe inwestycje
  - skutkujacej tym prognozie strat w podmiotach uzyskujacej energie z wegla juz w przyszlym roku
  - repolonizacji weglówek, by je dostosować za grubą kasę do wymogów a teraz planować niebawem wygaszać z powodu kwot za co2
  Akurat w tych kwestiach, wobec braku wiedzy, się nie wypowiadam. W odróżnieniu.

  Zamieszczone przez itakpowiem Zobacz posta
  Skoro narzucone z zewnątrz warunki połaczenia Lotosu z Orlenem są dla Ciebie akceptowalne to gratuluje optymizmu pomimo braku wiedzy.
  Hmm... tę sytuację również opisałem tu obszernie, przytaczając źródła i faktyczne dane. Brak przytaczanych źródeł jest Twoim wyborem, jednak w takiej sytuacji - gdy oponent to robi - daruj sobie szarże z "brakiem wiedzy". Mamy słowo przeciwko źródłom.

  Zamieszczone przez itakpowiem Zobacz posta
  Brakuje kasy więc trwać bedzie wyprzedaż, a czy nazwiesz to restrukturyzacją czy tworzeniem globalnego koncernu zależy od doboru słów propagandzistów
  Kolejna opinia. Nudne trochę.


  My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

  Komentarz


  • Zamieszczone przez itakpowiem Zobacz posta

   Jacku a jak tam PiSowska budowa promu? W tym roku miał już plywać po Bałtyku
   Foxx mnie ten prom tak naprawdę mało interesuję
   Itakbedepisał.
   "Nieszczęsny człowiek, który posiada miłość, a szuka czegoś innego".
   "Fanatycy wolności kończą jako teoretycy policji". (N. Davila)
   Up the Anchor!

   Komentarz


   • Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
    A teraz porównajmy tę historię z rzeczywistością - stan na 18.11.2020:


    https://www.muratorplus.pl/inwestycj...Fw3P-cLBu.html

    Rekrutacja do pracy w Południowym prowadzona przez Solec.
    https://www.cmsolec.pl/index.php?opt...noci&Itemid=53

    I tak to leciało.

    W Warszawie zaczyna brakować łóżek dla chorych na COVID-19. Tymczasem nowy Szpital Południowy stoi pusty. Zdaniem wielu lecznica byłaby idealnym miejscem nie tylko dla pacjentów z koronawirusem. Problem w tym, że do tej pory inwestycja nie została odebrana.

    Szpital Południowy uchodzi za jedną z najbardziej pechowych miejskich inwestycji. O placówce jest mowa od trzydziestu lat.
    Wydawało się, że długo wyczekiwana lecznica wreszcie ruszy, co w dobie pandemii byłoby na wagę złota. Tymczasem już wiadomo, że nowa inwestycja wystartuje z poślizgiem, ponieważ to nadal plac budowy. Pomimo, że hmach szpitala z zewnątrz wygląda na gotowy, placówka wciąż stoi pusta. - Podjąłem inicjatywę, żeby dowiedzieć się czy Szpital Południowy mógłby zostać zamieniony na szpital polowy - powiedział Piotr Lenarczyk ze stowarzyszenia Otwarty Ursynów. Miasto rozwiewa jednak nadzieje. - Obiekt nie został jeszcze odebrany przez inspekcję sanitarną, w związku z tym jest placem budowy - przyznała rzeczniczka ratusza Karolina Gałecka.
    I tak to leciało... o rekrutacji, czynszu i kosztach utrzymania warto przyjrzeć się tej pralni pieniędzy na narodowym. Może o tym coś napiszesz Foxx? Kto tam leży, jacy ludzie są przyjmowani i o zgrozo jacy wypisywani i jaki tam hajs leci. Kolejny przekręt na grube mln, ale spokojnie bo Peło. Nie było większego złodziejstwa niż obecnie. Kolejna ciekawa historia to bodaj ze szpitalem w Katowicach gdzie również powstaje ta farsa mimo iż jeden ze szpitali świecący praktycznie pustkami zgłasza swoją gotowość do przyjmowania chorych na covid.


    Fanatyczny Tarchomin

    Komentarz


    • Lotos-Orlen:

     https://www.money.pl/gielda/prezes-b...89070721a.html

     warunki sa satysfakcjonujace dla ocego kapitału. Analizowałeś co może oznaczać wpuszczenie obcych graczy na rynek? Obecnie zmonopolizowany przez dwóch naszych graczy przynoszących zyski


     PGNiG: przytoczyłeś ciut więcej ale wyboldowałeś wynik nieoczyszczony z efektu jednorazowego strzału. Przypadkiem pewnie

     Zatem w skrócie aby nie przewijać w temacie, o którym kiedys tam się zająknąłeś:
     Ostrołeka-kicha czy nie kicha?

     O ruchach wewnątrz grup energetycznych, o OZE i ich wpływie na kwoty, a zatem kary za co2, o zakupie, remontach węglówek i planie ich wygaszania nie masz pojęcia? Ciekawe. Jednak moja opinia na temat zarządzania energetyką musiała spotkać się z Twoją reakcją. Nudne to.


     Gosciu w masce zniżył sie do wycinania części tekstu aby osiagnąc cel. Oki zrobie to samo z jego nickiem

     s s man


     z niemckimi manipulatorami nie gadam

     Komentarz


     • Zamieszczone przez Neg Zobacz posta
      (...)
      Rozumiem, że w sytuacji, gdy Twoja historia o Południowym przebiegła obok faktów, zamiast to przyznać, skaczesz po tematach. Jedną z różnic między nami jest to, że za wszelką cenę próbujesz wirtualnie dowalić PiS, a ja tylko jeden z tych kwiatków sprostowałem. Nie zamierzam bronić ich rzeczywistych wtop - i tak się dziwię, że większość z ich krytyków zamiast faktycznych skandali podąża trasami oznakowanymi przez Giertycha, "Wyborczą" oko.press, "Politykę", tvn, itd. Ja o niektórych z tych spraw wiem, ale - po raz kolejny - nie zamierzam nikogo wyręczać.

      Zamieszczone przez itakpowiem Zobacz posta
      Lotos-Orlen:
      https://www.money.pl/gielda/prezes-b...89070721a.html

      warunki sa satysfakcjonujace dla ocego kapitału. Analizowałeś co może oznaczać wpuszczenie obcych graczy na rynek? Obecnie zmonopolizowany przez dwóch naszych graczy przynoszących zyski
      No widzisz, tak to jest, gdy się sięga po bardziej lub mniej precyzyjne źródła. A tu Obajtek dokładnie opowiada ocb. Wklejam, bo wywiad długi.

      Aktualizacja: 16.07.2020, 09:28 Publikacja: 15.07.2020
      Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen: Po połączeniu osiągniemy niesamowity efekt skali

      Ale czy cena, jaką musi zapłacić Orlen za przejęcie Lotosu, wystawiona przez KE w postaci środków zaradczych, nie jest zbyt wysoka?

      Negocjacje z KE trwały prawie dwa lata. To były miesiące trudnych rozmów i walki o polskie interesy. Oceniam, że warunki postawione przez Komisję są dla nas optymalne. Pozwalają przeprowadzić transformację polskiej branży paliwowej. Musimy uświadomić sobie, że na początku oczekiwania KE były zdecydowanie wyższe. W grę wchodziła sprzedaż nawet nie jednej, a dwóch naszych rafinerii. Stanęło na sprzedaży części gdańskiego zakładu, ale pozostajemy jej operatorem. Będziemy też nadal kontrolować wszystkie rafinerie w Polsce. Do tego mamy zakład przerobu ropy na Litwie i dwa jedyne takie zakłady w Czechach. To duża koncentracja, która daje nam mocną pozycję na rynku.

      Ale konieczne jest też zbycie części baz magazynowych i stacji paliw.

      Chodzi o magazyny, które dublują się z bazami Orlenu. To tylko 7 proc. powierzchni magazynowych w kraju. W porównaniu z innymi tego typu transakcjami w Europie, to niewielki udział. W postępowaniu dotyczącym przejęcia kontroli przez TotalFina nad Elf w 2000 r. podjęte zobowiązania dotyczyły zbycia znacznego pakietu infrastruktury paliwowej, w postaci rurociągów oraz licznych baz paliwowych zlokalizowanych w różnych regionach Francji, co miało doprowadzić do zwiększenia konkurencji na rynku hurtowej sprzedaży paliw. W naszym przypadku Komisja też dążyła do tego, byśmy pozbyli się dużej części ważnej infrastruktury, ale udało nam się wynegocjować korzystniejsze warunki. Podobnie jest ze stacjami paliw – to nie będzie duży udział dla całej grupy. Przecież Orlen buduje co roku około 50 stacji. Zależy nam na tym, aby wymienić te aktywa na inne, zlokalizowane w innych miejscach w Europie. Prowadzimy już w tej sprawie rozmowy.

      Czy rozmowy te prowadzicie z jednym partnerem czy jest może więcej chętnych?

      Negocjujemy z kilkoma partnerami. To poważny proces, który na pewno szybko się nie zakończy. Tak naprawdę dopiero odkryliśmy karty i wiemy, co konkretnie możemy zaoferować. Teraz, gdy mamy zgodę KE, nasza pozycja negocjacyjna na pewno wzrosła w oczach partnerów. Mamy 1,5 roku na zamknięcie transakcji, w tym na wybór partnera do wymiany aktywów i na pewno dobrze wykorzystamy ten czas.

      Razem z Lotosem macie wspólnego głównego właściciela, jakim jest Skarb Państwa. Czy nie obawia się pan po wymianie aktywów zwiększenia zagranicznej konkurencji na polskim rynku?

      Nie widzę tu żadnego ryzyka. Przecież w Polsce jest kilka tysięcy stacji, a udział Orlenu sięga około 26 proc. Natomiast znacznie ważniejszy jest nasz udział na rynku hurtowym paliw, a tu nasza pozycja jest bardzo mocna. Na pewno spółka, która przejmie stacje po Lotosie, nie będzie w stanie zagrozić naszej pozycji. Poza tym dzięki wymianie aktywów my urośniemy w innych krajach.
      https://www.rp.pl/Wywiady/307159898-...ekt-skali.html

      Zamieszczone przez itakpowiem Zobacz posta
      PGNiG: przytoczyłeś ciut więcej ale wyboldowałeś wynik nieoczyszczony z efektu jednorazowego strzału. Przypadkiem pewnie
      wskazałem kontekst. Sednem nie był wynik finansowy, a efekty innego podejścia do państwowego przemysłu, niż za PO-PSL. Mogę przypomnieć przykład.

      https://www.money.pl/gospodarka/wiad...0,2359304.html

      Zamieszczone przez itakpowiem Zobacz posta
      Zatem w skrócie aby nie przewijać w temacie, o którym kiedys tam się zająknąłeś:
      Ostrołeka-kicha czy nie kicha?
      Ewidentną kichą są straty wynikające z podejścia do budowy bloku węglowego. Pozostaje pytanie, czy na etapie podjęcia tej decyzji można było przewidzieć, że trzeba będzie rezygnować. Jeżeli tak, to w tej kwestii kicha na 100%. Wbrew tekstom z "Polityki", itd. "katastrofa" nie jest zamknięciem tematu:

      https://www.wnp.pl/budownictwo/blok-...ch,402899.html

      Zamieszczone przez itakpowiem Zobacz posta
      O ruchach wewnątrz grup energetycznych, o OZE i ich wpływie na kwoty, a zatem kary za co2, o zakupie, remontach węglówek i planie ich wygaszania nie masz pojęcia? Ciekawe. Jednak moja opinia na temat zarządzania energetyką musiała spotkać się z Twoją reakcją.
      Ale zauważyłeś, że wtedy nie rzuciłeś żadnego konkretu dot. "zarządzania energetyką", tylko napisałeś o tym, jak na Twoją ocenę "podejścia do polskiego przemysłu" wpłynął precedens "wyprzedaży Lotosu pod płaszczykiem tworzenia ,,giganta,, energetycznego"?

      Swoją drogą, po raz kolejny, ciekawie taka ocena wygląda w kontekście informacji podanych przez Obajtka. Ale trochę nudzi
      Ostatnio edytowany przez Foxx; [ARG:4 UNDEFINED].
      My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

      Komentarz


      • Zainteresowany polecam przeczytać calość, nie przeklejam poniewaz są tam mapki, wykresy itd

       https://wysokienapiecie.pl/30688-po-...eka-rewolucja/


       Foxx podajesz mi wypowiedź Obajtka, który aż tupie do tej fuzji gdy jego szef Jacek Sasin bije brawo na twitterze pisząc o spełnianiu marzeń ś.p. Lecha Kaczyńskiego. Równie dobrze mogłeś wkleić Sasina jako obiektywne źródło.

       Podstawą do tezy o wyprzedaży jest założenie w którym procentowa ilość infrastruktury po tej fuzji w polskich rękach jest niższa niż przed.

       Szybkie pytania:
       Czy skutkiem działań udział naszego kapitału na rynku się zwiększy, czy zmniejszy?
       Czy biorąc pod uwagę strukturę akcjonariatu większy procent zysku trafi do polskiego portfela przed czy po fuzji?
       Jakie działania może na rynku wykonać Orlen po wchłonięciu części Lotosu, jakich dziś nie moga wykonać oba podmioty tworząc spółkę celową o określonym udziale obu spółek w celu... np budowy nowego naftoportu
       Czy struktura akcjonariatu spółki Orlen, majacej przejąc spółki o większym niż w swojej udziale Skarbu Państwa nie budzi obaw o utratę kontroli? W Orlenie utrzymywana dziś tylko dzięki tzw. złotej akcji, którą obcy kapitał i KE moga chcieć zanegować łącząc to z tzw. praworządnościa.

       Dla ułatwienia wklejam linki do struktur akcjonariatu, dodałem też PGNiG które Orlen też chce przejąć:

       ​​​​​​https://www.biznesradar.pl/akcjonariat/PKN-ORLEN

       https://www.biznesradar.pl/akcjonariat/LOTOS

       https://www.biznesradar.pl/akcjonariat/PGNIG

       Możesz mi odpowiedzieć, dlaczego to Orlen ma przejąć PGNiG i Lotos a nie PGNiG pozostałe dwie?


       Komentarz       • Zamieszczone przez itakpowiem Zobacz posta
        Zainteresowany polecam przeczytać calość, nie przeklejam poniewaz są tam mapki, wykresy itd

        https://wysokienapiecie.pl/30688-po-...eka-rewolucja/
        Mapki są, ale wiedzy o finalnych warunkach KE brak, podobnie jak w przypadku prezesa BP Polska.

        Zamieszczone przez itakpowiem Zobacz posta
        Foxx podajesz mi wypowiedź Obajtka, który aż tupie do tej fuzji gdy jego szef Jacek Sasin bije brawo na twitterze pisząc o spełnianiu marzeń ś.p. Lecha Kaczyńskiego. Równie dobrze mogłeś wkleić Sasina jako obiektywne źródło.
        Nie ma obiektywnych źródeł. Obajtek konkretnie wymienia jakie warunki wynegocjowali, co jest ich celem i jaka aktualnie jest sytuacja na rynku.

        Zamieszczone przez itakpowiem Zobacz posta
        Podstawą do tezy o wyprzedaży jest założenie w którym procentowa ilość infrastruktury po tej fuzji w polskich rękach jest niższa niż przed.
        OK, tylko będzie to wiadomo za ok. 1,5 roku. Konkretów od Obajtka nie przeczytałeś, bo "jest jak Sasin", a teza dawno postawiona i podtrzymana. No i porównanie menadżera z Sasinem-k.retynem ma jednak szereg żartów pod sobą.


        Zamieszczone przez itakpowiem Zobacz posta
        Szybkie pytania:
        Czy skutkiem działań udział naszego kapitału na rynku się zwiększy, czy zmniejszy?
        Będzie wiadomo za 1,5 roku.

        Zamieszczone przez itakpowiem Zobacz posta
        Czy biorąc pod uwagę strukturę akcjonariatu większy procent zysku trafi do polskiego portfela przed czy po fuzji?
        Zobaczymy za 1,5 roku.

        Zamieszczone przez itakpowiem Zobacz posta
        Jakie działania może na rynku wykonać Orlen po wchłonięciu części Lotosu, jakich dziś nie moga wykonać oba podmioty tworząc spółkę celową o określonym udziale obu spółek w celu... np budowy nowego naftoportu
        Odpowiedź w wywiadzie.

        Zamieszczone przez itakpowiem Zobacz posta
        Czy struktura akcjonariatu spółki Orlen, majacej przejąc spółki o większym niż w swojej udziale Skarbu Państwa nie budzi obaw o utratę kontroli? W Orlenie utrzymywana dziś tylko dzięki tzw. złotej akcji, którą obcy kapitał i KE moga chcieć zanegować łącząc to z tzw. praworządnościa.
        Jeżeli mechanizm "praworządności" zostanie przeforsowany, możliwe są znacznie większe problemy - promujące niemieckie i francuskie firmy i instytucje finansowe, czy - z innej beczki - aborcja na życzenie, eutanazja "z dostawą do domu" i po prostu ubezwłasnowolnienie rządów w państwach naszego regionu.

        Zamieszczone przez itakpowiem Zobacz posta
        Możesz mi odpowiedzieć, dlaczego to Orlen ma przejąć PGNiG i Lotos a nie PGNiG pozostałe dwie?
        Odpowiedź można znaleźć... w informacji Orlenu:

        Branża rafineryjna jest cykliczna, bo w dużej mierze zależy od otoczenia makroekonomicznego, które podlega dużym wahaniom. Aby inwestować i myśleć o rozwoju w długiej perspektywie, trzeba mieć stabilne i zdywersyfikowane przychody. Dlatego budujemy jeden silny multienergetyczny koncern, który będzie oparty również o biznes regulowany, z jakim mamy do czynienia w energetyce i gazie. Aktywa przejętej już Grupy ENERGA oraz przejmowanego LOTOSu i są doskonałym uzupełnieniem naszej działalności. Integracja z PGNiG rozszerzy łańcuch wartości koncernu o gaz ziemny, co będzie kolejnym ważnym krokiem do budowania jednej, silnej, multienergetycznej firmy.
        https://www.orlen.pl/PL/BiuroPrasowe...upy-PGNiG.aspx
        Ostatnio edytowany przez Foxx; [ARG:4 UNDEFINED].
        My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

        Komentarz


        • Foxx mijasz się z prawdą

         Przeczytałem załączony przez Ciebie fragment wywiadu Obajtka. Nie podaje On jakich działań nie mogą dziś wykonywać do spółki z Lotosem. Mało tego unika odpowiedzi na pytanie o zagrozenie konkurencji zagranicznej spłycając odpowiedz do ilosci stacji końcowej obsługi klienta detalicznego w kraju i tworzeniu rocznie 50 nowych + do okreslenia, że w rynku hurtowym są mocni. Tak dziś są mocni, bo jedyna konkurencja to polski Lotos. Podaje co musimy oddać a czego chciała KE ale więcej szczegółów niz on podają zamieszczone linki które próbujesz tu bagatelizować. Czytałeś całość czy przeglądałeś obrazki?


         Zamieszczone przez Prezes BP Bogdan Kucharski

         "Aktywnie uczestniczyliśmy w procesie konsultacji z Komisją Europejską, bo widzieliśmy zagrożenie, że Polska przestanie być dobrym miejscem do inwestowania i zarabiania"


         "Po pierwsze, sprzedaż części rafinerii w Gdańsku i większego udziału w jej produkcji gwarantuje niezależne zaopatrzenie w paliwo na rynku krajowym. Po drugie, jasne i mocne warunki dotyczące infrastruktury terminalowej, czyli zbycia 9 terminali plus wybudowania i także sprzedania terminalu importowego w Szczecinie zapewnia dostęp do infrastruktury magazynowej, bo Orlen, Lotos i PERN, czyli trzy podmioty należące do państwa, dysponują łącznie ok. 95% pojemności magazynowych na paliwa. Wreszcie po trzecie, sprzedaż zdecydowanej większości sieci detalicznej Lotosu spowoduje lepsze zbilansowanie rynku stacji, poprzez wpuszczenie na niego nowego gracza lub znaczące zwiększenie udziału istniejących graczy"

         Wbrew temu, co mówisz informacja Orlenu nie odpowiada na pytanie czemu mniejszy i w ''mniejszym stopniu polski'' podmiot ma przejąc wiekszy i "bardziej polski" Jest w niej mowa marketingowa o zwiększeni wartości, konkurencyjności, dużych projektach itd.. ale informacji czemu to PGNiG nie miałoby przejąć Orlenu nie zawiera.

         Na resztę moich pytań nie odpowiadasz, każąc czekać 1,5 roku ale już dziś stoisz w opozycji do mojego ataku na ten krok. Kto nawet pobieżnie przeanalizował strukturę akcjonariatu i warunki KE zna odpowiedzi, nie zna rzędu wielkości jednak zarys już ma. Zauważasz, że ta ,,praworządność'' może nam się odbić czkawka na różnych polach także gospodarczych. Nie potwierdzasz jednak, że także na niezależności Orlenu opartej na złotej akcji i celowo kierujesz ten wątek na adopcje dzieci przez pedałów. Moim zdaniem ta fuzja się nie broni, za mało konkretów co zyskujemy za dużo już wiemy nt. strat a dyktat prawny KE może z tego zrobić katastrofę. Rzuciłem wcześniej skrótowo brak kasy = wyprzedaż. Ty stwierdziłeś, że to opinia do tego nudna. Kwota zadłużenia w tym tegoroczny deficyt jest faktem, nie opinią pomimo braku wklejenia linku.

         ​​​​​​


         Jest głębokie przeświadczenie w narodzie o nieomylności geniusza ekonomicznego eksperta p. Daniela Obajtka, przybliżmy jego postać forumowiczom:

         Urodzony w Myślenicach i mieszkający w Małopolsce p. Obajtek w 2014 ukończył w trybie niestacjonarnym prywatną szkołę w Radomiu w specjalności bhp. Do 2015 roku był Wójtem Gminy Pcim. Wykształcenie i doświadczenie w zarządzaniu jednostką samorządu o 5000 mieszkańców było kluczem do objęcia w 2016 stanowiska prezesa ARiMR, gdzie zasłużył się zleceniem audytu wykazującym nieprawidłości poprzednich władz. W międzyczasie przewodniczący dwóch rad nadzorczych. Następnie kontynuacja zawrotnej kariery: od 2017 prezes Energa od 2018 prezes Orlen. Daniel Obajtek ukończył też MBA, ale pobieżnie przejrzany internet nie wskazał w którym roku.

         E: szukając informacji o karierze zawodowej Obajtka pierwszy link z googla dotyczył zarzutów o wyłudzenie 2mln w Elektroplaście. Nic mu nieudowodniono, ale harmonogram ciekawy.

         Trzeba brać poprawkę na źródło ale tak to już jest że o wyczynach prawych piszą lewi i odwrotnie.

         https://www.tygodnikprzeglad.pl/obajtek-wszystko-moze/         Foxxie poczucie misji bronienia wszystkich decyzji PiSu musi mieć jakieś granice rozsądku. Nikt nie każe Ci być omnibusem w każdej dziedzinie, więc nie wiem po co wysilasz się na swoje energetyczne mądrości oparte na tym co wyda biuro prasowe Orlenu. Na większość pytań które zadałem nie znasz odpowiedzi, nie znasz branży, nie znasz realiów. Nie masz obowiązku ich znać ale zanim zaczniesz pisać przypomnij sobie szkołę: ten kto nie znał odpowiedzi, nie zgłasza się na ochotnka. Jeśli zechcesz odnieść się do sytuacji swoimi słowami, wyrażać własne opinię chętnie będe kontynował dyskusję. Być może wpłynie ona na nasz lub innych forumowiczów pogląd na sprawę. Jeśli masz tylko linkować to odpuśćmy sobie ten event.
         Ostatnio edytowany przez itakpowiem; [ARG:4 UNDEFINED]. Powód: Powód edycji: dodanie info o zarzutach dla Obajtka,

         Komentarz


         • Ziobro wypowiada się o cłach. To idzie w bardzo złą stronę.
          Kiedyś sprawie sobie zajebistą sygnaturkę.

          Komentarz


          • Zamieszczone przez itakpowiem Zobacz posta
           Foxxie poczucie misji bronienia wszystkich decyzji PiSu musi mieć jakieś granice rozsądku. Nikt nie każe Ci być omnibusem w każdej dziedzinie, więc nie wiem po co wysilasz się na swoje energetyczne mądrości oparte na tym co wyda biuro prasowe Orlenu. Na większość pytań które zadałem nie znasz odpowiedzi, nie znasz branży, nie znasz realiów. Nie masz obowiązku ich znać ale zanim zaczniesz pisać przypomnij sobie szkołę: ten kto nie znał odpowiedzi, nie zgłasza się na ochotnka. Jeśli zechcesz odnieść się do sytuacji swoimi słowami, wyrażać własne opinię chętnie będe kontynował dyskusję. Być może wpłynie ona na nasz lub innych forumowiczów pogląd na sprawę. Jeśli masz tylko linkować to odpuśćmy sobie ten event.
           Ciekawie i umiarkowanie zgodnie z rzeczywistością próbujesz ustawić tę dyskusję. Jeżeli czegoś nie wiem, to sprawdzam info, które później przytaczam. "Obrona każdej decyzji PiS-u" to dopiero śmiech na sali. Każdy może tu przeczytać, czy ja "tylko linkuję", czy przypadkiem ktoś inny musiał dociśnięty wrzucić jakiekolwiek źródła mające być podstawą daleko idących opinii serwowanych ex cathedra. Dla całej historii "Orlen-Lotos" kluczowe jest to 1,5 roku liczone od lipca, gdy będą mogli to spieprzyć albo zbudować. Wszystko.
           My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

           Komentarz


           • Ja tylko nieskromnie dodam, że umowę PGNiG - Gazprom z klauzulą mark-to-market zaskarżono w 2014. Dzięki temu zapisowi można było robić arbitraż i zyskać tak cenne teraz 6 mld.

            Żeby zrobić balans do tej wypowiedzi dodam, że Tchórzewski wbrew wszystkim wjebał 1 mld złotych w Ostrołękę, a teraz wjebią kolejny miliard na wyburzenia i przerobienie tego na gaz. NIe wspominając jaka tam jest lokalna rozpierducha za łapówki.
            Ostatnio edytowany przez Złoty_Orzeł; [ARG:4 UNDEFINED].
            Kiedyś sprawie sobie zajebistą sygnaturkę.

            Komentarz


            • Zamieszczone przez itakpowiem Zobacz posta
             Foxx mnie ten prom tak naprawdę mało interesuję, ale mam nadzieję że ta deklaracja nie spowoduje zbędnej zwłoki w dotrzymaniu słowa przez Jacka
             Wklejam opinię mojego eksperta:
             Poszukałem i faktycznie niewiele się dzieje i z tego projektu raczej już nici. Takie coś jak w linku znalazłem.
             MGMiŻŚ teraz zlikwidowano a gospodarka morska przeszła do Ministra Infrastruktury gdzie będzie jednym z tematów a nie istotą resortu. Po mojemu szanse nikłe.
             https://gs24.pl/gdzie-jest-nowy-pols...ar/c1-15172376

             Pozdrawiam i sorry za zwłokę
             Nie pozostaje mi nic innego, jak potwierdzić, że promu raczej nie będzie.


             "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
             Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
             Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
             Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
             "
             Janusz Waluś - czekaMY!

             Komentarz


             • Zamieszczone przez Złoty_Orzeł Zobacz posta
              Ja tylko nieskromnie dodam, że umowę PGNiG - Gazprom z klauzulą mark-to-market zaskarżono w 2014. Dzięki temu zapisowi można było robić arbitraż i zyskać tak cenne teraz 6 mld.


              Fakty o sporze PGNiG z Gazpromem

              Wiceminister Aktywów Państwowych Janusz Kowalski na swoim profilu na Facebooku przedstawił fakty dotyczące arbitrażu PGNiG z Gazpromem, które zna jako były wiceprezes Zarząd PGNiG S.A. ds. Korporacyjnych

              Jak pisze Kowalski, pozew przeciwko Gazpromowi został złożony w lutym 2016 r., a treść żądania była poparta decyzją całego Zarządu PGNiG S.A., za czasów prezesa Piotra Woźniaka i rządów Prawo i Sprawiedliwość. To wszystko można znaleźć w aktach sprawy, to również wynika z raportów bieżących PGNiG S.A.

              "W listopadzie 2014 r., gdy rządziła jeszcze PO, PGNiG złożyło do Gazpromu jedynie jednostronicowe żądanie zmiany ceny, które nawet nie zawierało propozycji nowej formuły. Jest to wykonanie formalnego obowiązku wynikającego z Kontraktu Jamalskiego do złożenia takiego oświadczenia co 3 lata. Każdy z Zarządów PGNiG ten obowiązek po prostu wykonuje, to nic szczególnego. Cała praca – czyli pozew, argumentacja, postępowanie dowodowe zostały wykonane na późniejszym etapie, po 2016 r." – pisze Kowalski

              Zdaniem wiceministra, zarząd PGNiG za czasów Mariusza Zawiszy i rządów Platformy Obywatelskej nie miał w ogóle zamiaru prowadzić sprawy arbitrażowej do końca. Prowadzone były bowiem równolegle ugodowe rozmowy z Gazpromem. Dowodem na to jest chociażby treść umowy na obsługę prawną sporu z Rosjanami, która nie przewidywała obsługi do jego zakończenia, i wygasała w połowie sporu. Wiem to, bo już wówczas musieliśmy negocjować przedłużenie tej umowy, tak by obowiązywała do zakończenia postępowania Jak twierdzi Kowalski, wszystkoie te informacje można znaleźć w dokumentach PGNiG.
              https://wgospodarce.pl/informacje/81...ig-z-gazpromem

              My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

              Komentarz


              • Foxxie, gdyby nie to jednostronne pisemko, to TA nie cofałbym się do okresu tego kawałka papieru

               Zgodnie z zapisami kontraktu jamalskiego oraz wyrokiem końcowym, nowa cena kontraktowa ustalona przez Trybunał Arbitrażowy dotyczy dostaw gazu od 1 listopada 2014 roku, czyli od daty złożenia przez PGNiG wniosku o renegocjację ceny kontraktowej.
               5 listopada 2014
               PGNiG poinformowało w środę, że zgodnie z kontraktem jamalskim wystąpiło do Gazpromu o renegocjację cen gazu. Zdaniem ekspertów jest jednak spora szansa, że sprawa ostatecznie trafi do arbitrażu.

               Powodem decyzji zarządu polskiej spółki były "istotne zmiany, które miały miejsce na europejskim rynku energetycznym w ostatnich latach".

               Gazprom potwierdza, że taki wniosek o negocjacje cenowe został złożony przez polskiego giganta gazowego. "Nasza umowa, tak jak każda umowa z zagranicznymi klientami, przewiduje możliwość renegocjacji warunków cenowych i może być zainicjowana przez każdą ze stron. Umowa z PGNiG przewiduje, że istnieje taka ewentualność raz na trzy lata. Od 1 listopada 2014 możemy przystępować do kolejnych negocjacji" - poinformował w komunikacie Gazprom.

               PGNiG żąda porozumienia

               Wniosek rozpoczyna formalną procedurę renegocjacji. PGNiG przypomniało, że zgodnie z kontraktem jamalskim w przypadku nieosiągnięcia przez strony porozumienia w zakresie renegocjacji w terminie sześciu miesięcy, spółka będzie miała prawo wszczęcia postępowania arbitrażowego. Spółka zapewniła jednak, że dołoży wszelkich starań, aby w drodze dwustronnych rozmów osiągnąć korzystne porozumienie. Były minister gospodarki Piotr Woźniak przypomniał, że "istotne zmiany na rynku europejskim" to jedyny powód w kontrakcie, na podstawie którego można występować o zmianę ceny. - Pytanie, jak zareaguje druga strona i w jakim terminie - powiedział PAP Woźniak. Jego zdaniem rosyjska reakcja na pewno nie nastąpi natychmiast, choć dojdzie do niej "w rozsądnym czasie" ze względu na nie najlepszy wizerunek, jaki ostatnio ma Gazprom.

               Potrzebna cierpliwość

               - Jeżeli PGNiG zaproponowało jakąś datę spotkania, to prawdopodobnie Rosjanie odpowiedzą propozycją innego terminu. Nie zaczyna się takich negocjacji za pomocą wymiany papierów, ale przy pomocy bezpośredniej rozmowy - ocenił Woźniak. Podkreślił, że dla Gazpromu zajęcie w tej kwestii stanowiska to decyzja strategiczna, a takie zapadają na Kremlu i nie od razu. - Trzeba się więc uzbroić w cierpliwość - dodał. - Nie znamy podejścia strony rosyjskiej, ale zakładając scenariusz jej niechęci, to prawdopodobnie po jakimś roku sprawa skończy się w arbitrażu - ocenił też Piotr Woźniak. Minister skarbu z okresu, gdy wynegocjowano obowiązujący dziś aneks do kontraktu jamalskiego, Mikołaj Budzanowski uważa, że warto walczyć zarówno o niższe ceny, jak i zniesienie obecnej w kontakcie klauzuli "take-or-pay" (zobowiązującej do obioru określonej w kontrakcie ilości gazu pod groźbą kary), a także odniesienia do ceny baryłki ropy naftowej.

               Arbitraż w Sztokholmie

               - Takie zapisy są zdaniem KE sprzeczne z zasadami otwartego rynku, na których opiera się UE - powiedział PAP Budzanowski, dziś wiceprezes giełdowej spółki Boryszew. Jego zdaniem szanse strony polskiej rosną również w związku z postępowaniem antymonopolowym prowadzonym przez Komisję Europejską przeciwko Gazpromowi. - Polska ma konkretne argumenty w negocjacjach. Mamy szansę zarówno na obniżenie ceny gazu, jak i odzyskanie nadpłaconej kwoty za ostatni rok gazowy, a są to setki milionów dolarów. Jest więc o co walczyć. Tym bardziej, że już w poprzednich latach (2012 i 2010) udało nam się w ten sposób odzyskać kilka miliardów złotych za nadpłacony gaz - powiedział Budzanowski. - Warto się również zastanowić się nad skróceniem obowiązywania umowy handlowej na kontraktację krótkoterminową, czyli dwuletnią - dodał b. minister. Jego zdaniem, jeżeli jednak porozumienie nie zostanie podpisane do maja 2015 r., wówczas sprawę należy skierować do arbitrażu w Sztokholmie. Budzanowski podkreślił, że starania PGNiG są warte wsparcia ze strony przemysłu, bo polscy przedsiębiorcy, szczególnie sektora przemysłu ciężkiego chcą kupować gaz po cenach rynkowych, takich jakie mają konkurenci w Europie Zachodniej. - Giełdę gazu w Polsce dzieli duża przepaść cenowa do giełd Zachodniej Europy (Gaspool, TTF) i jest to najlepszy dowód na dyskryminację cenową - ocenił.
               a reszta procesu jak najbardziej idzie na ręce ekipy obecnej.
               Ostatnio edytowany przez Złoty_Orzeł; [ARG:4 UNDEFINED].
               Kiedyś sprawie sobie zajebistą sygnaturkę.

               Komentarz


               • Bo to pismo pozwalało określić datę, od której żądamy nowej ceny. A jeżeli, jak pisze Foxx, złożenie takiego żądania co 3 lata było wymogiem umowy, to trudno traktować to jako jakieś nadzwyczajne osiągnięcie, ot po prostu wypełnianie warunków umowy. Choć oczywiście mogli zażądać płacenia ceny wyższej niż dotychczasowa, więc w sumie należą się podziękowania
                Lubię sobie jebnąć posta.

                „Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
                St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

                Komentarz

                Pracuję...
                X