Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez Neg Zobacz posta

Ale nie rozumiesz, że tak właśnie zabierają ludziom pieniądze z kieszeni? Jak można iść na tych skurwy... zagłosować bo PO? Jarosław naszczałby ci na twarz a i tak poszedłbyś zagłosować bo rozdaje i PO. To sie w głowie nie mieści czym wie ludzie kierują przy urnach. To partia gorsza niż PO a do niektórych nawet pakt z Putinem o sprzedaniu połowy Polaków by nie przekonał...
    A tobie budka ze shrekiem szczą na twarz i idziesz na nich głosować???
    A jak ci pełomatoł zajebał kasę z OFE, to szedłeś na nich głosować???
    Tak więc uj ci do tego na kogo głosuję, tak samo jak mnie nie interesuje, że ty głosujesz na kodolewactwo......twoja sprawa.

Tak na koniec, zalecam przyswojenie czytania ze zrozumieniem.
    Ostatnio edytowany przez Budyń_70; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Zamieszczone przez LOL3K Zobacz posta
      Naczelny omnibusie a czy jak rządziło po i ich nie lubię to też byłem opozycją czy dopiero jak rządzi pis i ich nie lubię to jestem opozycją ?

Nie mieszaj mnie do waszego bagienka politycznego. Nie mam kolegów po karcie do głosowania.
      Pierdolę równomiernie i pis i po i lewaków. Gardzę nimi wszystkimi, bo są siebie warci.
      Więc ode mnie 2 chvje w bok. Bo, że pisowska retoryka jest taka, jak pisałem wyżej (nie jesteś z nami ty lewaku, kodziarzu yebany), nie znaczy, że kto nie kocha pisu, kocha drugą stronę.
      Ale do zaślepionych nie trafia. Trudno.

Co wybory to wpierdol. Nie wiem dla kogo wpierdol ale ok. Podejrzewam, że dla po.

jaki w Warszawie z tego co pamiętam ~28%, trzaskowski 2x tyle.
      To też można nazwać wpierdolem, że nawet do drugiej tury nie doszło i ten kondon platformiany wygrał.

Nistety, w Warszawie w ostatnich latach pojawia się coraz więcej Margotów. Z Warszawą mają tyle wspólnego, że zasiedlają skłoty, sponsorowane przez tzw. Trzaska. Powodzenia w myśleniu.
      "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
      Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
      Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
      Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
      "
      Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

• Zamieszczone przez zbinky Zobacz posta

Dzięki za odpowiedź. W zasadzie zgadzam się ze wszystkim co napisałeś. Mnie wkurwia sposób dystrybucji tej kasy. Mam nadzieję, że teraz na etapie szczegółowej weryfikacji tych wniosków (bo ona musi być) pójdą po rozum do głowy i odsieją zarówno cwaniaków z dopisywanymi na szybko PKD jak i kreatywnych w kwestii księgowości.
        Przykład - Bracia Golec.
        Dotacja na niecałe 2 bańki. Z dokumentów ich spółki wynika, że w 2019 obrót mieli na poziomie także niecałych 2 baniek w tym zysk niecałe 1,5M. Koszty +/- 400k.
        Zatrudnienie w sumie 5 osób.
        W porównaniu z wcześniejszymi programami pomocowymi to jakiś absurd.
        W turystyce gdzie jeszcze do niedawna była lwia część mojej działalności na tą chwilę mamy zwolnienie z ZUSU 3 miesięczne. I to w zasadzie wszystko - w zamian trzeba było udokumentować spadek obrotów na poziomie minimum 75%.
        Doskonale rozumiem, że turystyka to branża, która ani nie jest kluczowa, ani opiniotwórcza ani nawet sprawiająca kłopoty - bo nikt nie wyjdzie na ulicę jak górnicy i nie rozkurwi pół miasta. Polityka.....
        Tak jak pisałem to dla mnie całe obecne wsparcie dla szeroko rozumianych "przedsiębiorców" jest na dłuższą metę przeciwskuteczne i jedynym i to doraźnym celem politycznym jest zatkanie im ust, żeby nie napierdalali w rząd.
        Tylko, że to wszystko generuje następujące problemy
        - od najbardziej banalnego, czyli dalsze zadłużanie państwa
        - poprzez raj dla wszelkiego rodzaju przekręciarzy
        - dotowanie przedsiębiorstw które już przed COVIDEM jechały na zerowej rentowności (przecież to jest jawne utrwalanie patologii)
        - przyzwyczajanie przedsiębiorców do roszczeniowej postawy (to będzie hardcore dla każdego kolejnego rządu)
        i jeszcze na upartego coś jeszcze można było do tego dodać.

Oczywiście można bronić takiego zachowania - zresztą sam słusznie zauważyłeś (chyba Ty) że skoro płaciłeś podatki przez ileś lat to nawet nie oczekujesz, ale słusznie domagasz się wsparcia państwa - tylko w tym konkretnym przypadku to to wsparcie siłą rzeczy będzie coraz bardziej rozjechane i będzie polegało na przelewaniu pustego w próżne (i oczywiście punktowym wyprowadzaniu siana przez "zaradnych" w tym wypadku "artystów")

Ja tam nie mam jakiegoś złotego środka - bo takie nie istnieją, ale jeśli już miałbym iść w jakimś kierunku to raczej szukałbym
        - wsparcia dla branż w postaci zejścia z kosztów - czyli coś w stylu bardziej zakrojonego postojwego
        - jakaś dodatkowa forma zasiłku dla osób które nie mogą pracować/straciły robotę
        - inwestycje infrastrukturalne (to wiadomo już po ograniczeniach lockdownowych)
        - promowanie wzrostu zatrudnienia (w stylu jeśli zwiększasz zatrudnienie o x% dostajesz jakieś zwolnienia dla nowych pracowników itp. itd.)

Bo jakkolwiekby to nie zabrzmiało to rację ma Patkowski (w sensie logiki - bo w sensie politycznym ta wypowiedź była kompromitująca) - w sensie przebranżowienia, czy tam może inaczej przystosowania się do zmiany realiów rynkowych.

Zaś kończąc ten nieszczęsny wątek Glińskiego to imho jest to najlepszy przykład na imho chyba największą bolączkę naszego państwa, czyli na tak zwaną Polskę resortową - w tym konkretnym wypadku resort x w oderwaniu od szeroko rozumianej rzeczywistości robi dobrze GARSTCE swoich pupili. No ***** brawo.
        Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Zamieszczone przez Budyń_70 Zobacz posta

A tobie budka ze shrekiem szczą na twarz i idziesz na nich głosować???
          A jak ci pełomatom zajebał kasę z OFE, to szedłeś na nich głosować???
          Tak więc uj ci do tego na kogo głosuję, tak samo jak mnie nie interesuje, że ty głosujesz na kodolewactwo......twoja sprawa.
          Tak z ciekawości a jak Ci pis zajebie kasę z OFE to będziesz szedł na nich głosować? Czy u nich się nie liczy?
          No i standardowo od razu wyzywanie od kodelewactwa ...

Komentarz

• Zamieszczone przez wklepack Zobacz posta

Tak z ciekawości a jak Ci pis zajebie kasę z OFE to będziesz szedł na nich głosować? Czy u nich się nie liczy?
            No i standardowo od razu wyzywanie od kodelewactwa ...
            Po pierwsze - jeszcze nie zajebał, mówmy o faktach.
            Po drugie - Tobie również przyda się przyswojenie czytania ze zrozumieniem, ponieważ tak jak napisałem, na obecną chwilę nie ma innej siły politycznej, która jest w stanie trzymać żydokomunę z dala od koryta, której tak nie cierpię, więc nie mam póki co alternatywy, jak się taka pojawi, to na pewno skorzystam.
            PS1. Kiedyś zawsze głosowałem na Korwina, ale do czasu kiedy do władzy doszło POpierdolone peło.
            PS2. Na kogo Ty obecnie zatem głosujesz? (nie bój się wskazać, jak to co poniektórzy tutaj obecni, tak chętnie krytykujący wszystko i wszystkich).

Komentarz

Naczelny omnibusie a czy jak rządziło po i ich nie lubię to też byłem opozycją czy dopiero jak rządzi pis i ich nie lubię to jestem opozycją ?

Nie mieszaj mnie do waszego bagienka politycznego. Nie mam kolegów po karcie do głosowania.
              Pierdolę równomiernie i pis i po i lewaków. Gardzę nimi wszystkimi, bo są siebie warci.
              Więc ode mnie 2 chvje w bok. Bo, że pisowska retoryka jest taka, jak pisałem wyżej (nie jesteś z nami ty lewaku, kodziarzu yebany), nie znaczy, że kto nie kocha pisu, kocha drugą stronę.
              Ale do zaślepionych nie trafia. Trudno.

Co wybory to wpierdol. Nie wiem dla kogo wpierdol ale ok. Podejrzewam, że dla po.

jaki w Warszawie z tego co pamiętam ~28%, trzaskowski 2x tyle.
              To też można nazwać wpierdolem, że nawet do drugiej tury nie doszło i ten kondon platformiany wygrał.

To idź opozycjonuj się wobec RTrzaskowskiego, a nie wylewasz żale na ten zbierający wpierdol PiS. Chyba, że ta Twoja opozycyjność jest taka jakby to powiedzieć lekko wybiórcza.

Bo jeżeli rozmawiamy o konkretach to na mój argument o tym, że ponad połowa PUBLICZNEJ służby zdrowia w Polsce, jest zarządzana przez polityków PO/PSL to jedyną odpowiedzią z Waszej? strony są teksty ale przecież rządzi PiS.

Także reasumując to mam przedziwne wrażenie, że połowa? meteorów z tego wątku nie byłaby w stanie wymienić JST i ich kompetencji, co oczywiście nie przeszkadza im w zgrywaniu ekspertów od wiedzy tajemnej.

I na samo zakończenie - najlepsze świadectwo samemu sobie wystawiasz tekstem "Gardzę nimi wszystkimi, bo są siebie warci." pomijając retorykę wypisz wymaluj tożsamą z tym co o kibicach pisze gwybiórcza to jeśli uważasz, że taki Andrzej Czuma (było nie było polityk PO) jest wart Lempartowej, Bęgowskiego, czy tam Spurek to ok człowieku zasad.
              Lieber tot als rot!!

Komentarz

Tak z ciekawości a jak Ci pis zajebie kasę z OFE to będziesz szedł na nich głosować?
                Ale jaką kasę z OFE?

https://spolecznosc.ing.pl/-/Blog/Li...-na/ba-p/22648

Tak to jest, gdy wiedzę się czerpie z twittów i memów, a później narzeka na jakość dyskusji i stronniczość.
                rozmówców
                My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• Twórca opraw Lol3k rozwala konstrukcję.
                  "
                  Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

• Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
                    Ale jaką kasę z OFE?

https://spolecznosc.ing.pl/-/Blog/Li...-na/ba-p/22648

Tak to jest, gdy wiedzę się czerpie z twittów i memów, a później narzeka na jakość dyskusji i stronniczość.
                    rozmówców
                    Duża manipulacja z Twojej strony.
                    Po pierwsze napisałem "jak Ci zajebie" (to nie jest czas dokonany) co się jeszcze nie wydarzyło.
                    Po drugie odniosłem się do stwierdzenia, że PO "zajebało" (przenosząc do ZUS) a to co chce zrobić pis (nie zrobiło jeszcze) jest podobne.

Miałem napisać, po nie zajebało tylko przeniosło do ZUS i pis planuje zrobić to samo lub zabrać mi od razu 15% i czy wtedy też będziesz glosować na pis??

Komentarz

Miałem napisać, po nie zajebało tylko przeniosło do ZUS i pis planuje zrobić to samo lub zabrać mi od razu 15% i czy wtedy też będziesz glosować na pis??
                      Jeśli planujesz zostać gejem, ale się jednak rozmyślisz, to jest jednak pewna różnica, czyż nie?

Myślimy przed wysłaniem wpisu.

"
                      Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

• Zamieszczone przez Budyń_70 Zobacz posta

Po pierwsze - jeszcze nie zajebał, mówmy o faktach.
                        Po drugie - Tobie również przyda się przyswojenie czytania ze zrozumieniem, ponieważ tak jak napisałem, na obecną chwilę nie ma innej siły politycznej, która jest w stanie trzymać żydokomunę z dala od koryta, której tak nie cierpię, więc nie mam póki co alternatywy, jak się taka pojawi, to na pewno skorzystam.
                        PS1. Kiedyś zawsze głosowałem na Korwina, ale do czasu kiedy do władzy doszło POpierdolone peło.
                        PS2. Na kogo Ty obecnie zatem głosujesz? (nie bój się wskazać, jak to co poniektórzy tutaj obecni, tak chętnie krytykujący wszystko i wszystkich).
                        Ale nie ma innej siły politycznej własnie dlatego, że ludzie głosują na pis i po i betonują tą scenę polityczna. I te dwie partie nawet nie muszą się starać. Jeden chuuuj. W wyborach samorządowych głosuję na samorządowców. W parlamentarnych głosowałem na PLS/Kukiz. W prezydenckich skończyłem niestety na pierwszej turze. Głosowałem na Hołownie.

Komentarz

Ale nie ma innej siły politycznej własnie dlatego, że ludzie głosują na pis i po i betonują tą scenę polityczna. I te dwie partie nawet nie muszą się starać. Jeden chuuuj. W wyborach samorządowych głosuję na samorządowców. W parlamentarnych głosowałem na PLS/Kukiz. W prezydenckich skończyłem niestety na pierwszej turze. Głosowałem na Hołownie.
                          Maski spadły.
                          "
                          Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

Pierdolę równomiernie i pis i po i lewaków.
                            Tylko że te k.... doczytają do pis .... i tylko to im przeszkadza ..... a że jebie ich pedalstwo itd to przemilczą .... bo to nie pierwszy raz i nie ostatni.
                            Musimy strząsnąć ze zdrowego drzewa naszego państwa tęczową szarańczę !

Komentarz

• nie każdy jest twego pokroju
                              Lieber tot als rot!!

Komentarz

Duża manipulacja z Twojej strony.
                                Po pierwsze napisałem "jak Ci zajebie" (to nie jest czas dokonany) co się jeszcze nie wydarzyło.
                                Po drugie odniosłem się do stwierdzenia, że PO "zajebało" (przenosząc do ZUS) a to co chce zrobić pis (nie zrobiło jeszcze) jest podobne.

Teraz Ty manipulujesz, bo przez termin zajebali miałem na myśli dosłowne zajebanie połowy środków, które miały być moje i dziedziczone, taki był pierwotny zamysł tego funduszu i przekazanie ich a raczej pokrycie wygenerowanej dziury w ZUS, a więc idąc na wprost, pokrycie wygenerowanej przez swoje nieudolne rządy dziury budżetowej, z którego ów ZUS miał być zasilany.
                                Po drugie zdaje się, że po drodze jakąś kwotę wpjerdoliło na amen.
                                Po trzecie PIS dał do wyboru, albo powrót do ZUS albo przeniesienie do IKE, a więc fundusz o podobnym charakterze co OFE, gdzie te wypracowane środki będą również dziedziczone, jednocześnie pobierając 15% kosztów manipulacyjnych......jakoś tak.
                                Więc nie pisz, że zajebanie kasy przez PO jest tożsame z zajebaniem kasy przez PIS, bo po prostu mijasz się z prawdą.

Komentarz

Pracuję...
                                X