Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta
    Linia redakcyjna prezentowana przez ofiarę brzmi, że płeć NIE JEST BIOLOGICZNA wiec określając ją w ten sposób możesz ją po prostu obrażać.

Co więcej to samo środowisko uważa, że przedstawione przez Ciebie podejście jest co najmniej szowinistyczne, gdyż utrwala stereotyp kobiety jako słabszej płci.

Na samo zakończenie dodam, że nieznany sprawca chwile wcześniej stał za antypisowskim transparentem co zapewne miesza sie z Twoim odbiorem rzeczywistości, ale zakładam, że nie będzie Ci to przeszkadzało w dalszym propagowaniem jej na tym forum
    Tu chodzi o sam fakt podniesienia ręki na kobiete, przez obrońcę kultu religijnego, a nie, że stał antypisowskim transparentem.
    04/03/1922 - 21/03/2007 - Na zawsze w mojej pamięci - dziękuje za wszystko.

Komentarz

• [QUOTE=kOZA555;n2563388]
      Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta

Nie wiem jak zostałeś wychowany. Ja i pewnie większość, że Kobiet się nie bije. Po prostu.
      A Mężczyzn się bije w Twym wychowaniu ? O czym tu w ogóle do mnie piszesz ?
      Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Zamieszczone przez Motorowiec Zobacz posta

To fakt były podziały, ale nie tak głębokie. Do 2005 roku jeszcze się jako tako trzymaliśmy - był papież Polak, ludzie jednomyślnie chcieli integracji z Europą, Kościół był skromniejszy i bardziej apostolski niż obecnie. Potem na scenę weszli Tusk z Kaczyńskim i rozegrali społeczeństwo na dwa baty...
        Papież Polak - OK
        Kościoł skromniejszy - napewno nie - teraz jest skromniejszy
        Integracja z Europą - ok 20% przeciwko przy całkowicie fałszywych pespektywach (opartych wyłącznie na kwestiach ekonomicznych)

Wybory w 2001 - 41% na SLD - to mniej niż PiS obecnie a przeciez partia o wiele bardziej kontrowersyjna

Komentarz

• Zamieszczone przez Maksi Zobacz posta

Przecież u nas też to się tak odbywa w wielu przypadkach co nie zmienia faktu, że nie może być tak że rząd jest zakładnikiem opozycji bo ta ma sumując porównywalne poparcie.
          Nie jest też tak, że opozycja nie ma żadnej władzy więc możemy sprawdzić jak to się odbywa np w Warszawie - czy tam władza liczy się z opozycją i jej elektoratem?

Przecież dla mnie taka np. akcja z chorągiewkami dołączonymi do autobusów jest żenująca a czy jego elektorat zadaje sobie pytanie dlaczego Trzaskowski dzieli mieszkańców Warszawy? Nie? No właśnie...

Nie twierdzę broń Boże, że PO/Trzaskowski są tu lepsi, działają chyba według podobnej logiki, tzn ważniejsza jest medialna nawalanka niż dyskusja w gronie obywateli. W niektórych miejscach w Polsce samorządy wprowadzają rozwiązania zbliżające decyzje do obywateli, takie jak budżety obywatelskie i to jest na pewno krok w dobrym kierunku. Niestety żyjemy w świecie, w którym im prostszy przekaz tym większą ma szansę na sukces, więc rozbudowane dyskusje nie są specjalnie popularne. Ale jeśli już się odbywają, to naprawdę angażują ludzi, więc trzeba tu po prostu pracy organicznej, jak z patriotyzmem, którego nie da się po prostu zadekretować, natomiast można pracować nad tym, żeby ludzie zrozumieli, że ich dobro związane jest z dobrem kraju, w którym żyją. I muszą czuć, że daje im się narzędzia wpływu na to, jak kraj wygląda, wtedy będą rzeczywiście zaangażowani.

Komentarz

• Zamieszczone przez Szawar Zobacz posta

Tu chodzi o sam fakt podniesienia ręki na kobiete, przez obrońcę kultu religijnego, a nie, że stał antypisowskim transparentem.
            W tym ujęciu to żaden chrześcijanin nie powinen podnosić dłoni na swojego bliźniego...ani nawet o tym pomyśleć. To raz.
            Dwa jesli kiedykolwiek uczestniczyłeś w jakiejś masowej napierdalance to masz chyba świadomość jaka jest adrenalina itp itd
            Trzy możemy to rozdrabniać na poszczególne kawałeczki w stylu po ch ona go nagrywała, to bandzior który napadł na kobietę i tak dalej

dla mnie sprawa jest naprawdę prosta
            Gosc nie powinen tego robić i jak znam życie nie jest to dla niego powód do dumy, ale robienie z tego jakiegoś symbolu-afery która ma o czymkolwiek świadczyć jest
            Lieber tot als rot!!

Komentarz

• [QUOTE=Maksi;n2563401]
              Zamieszczone przez kOZA555 Zobacz posta

Masz rację - kobiet się nie bije ale chyba przyznasz, że niektórym kobietom feminizm wjechał za mocno i absolutnie nie zachowują się jak kobiety a wręcz uraża je to, że ktoś mógłby kwestionować JAKIEKOLWIEK różnice pomiędzy nimi a facetami
              To, że komuś odpierdala nikogo nie zwalnia z obowiązków wynikających z honoru. Nie wiem, co miał w głowie chłopak od nas który zaliczył glebę od kobiety na placu trzech krzyży, ale nie poleciał jej oddać choć mógł wiec podejrzewam, że miał dobrze ustalone priorytety.
              Powtarzam, ta kobieta wyglądała na koleżankę z pracy, a nie wyrwaną z skłotu, czy jak to się piszę.
              Kasper Hämäläinen #1

Komentarz

• [QUOTE=TNTP;n2563405]
                Zamieszczone przez kOZA555 Zobacz posta

A Mężczyzn się bije w Twym wychowaniu ? O czym tu w ogóle do mnie piszesz ?
                Chyba od małego nas się uczy, że mordę można dać - chyba to normalny ruchu kibicowskiego. Zdziwiony?

Sorry za dwa posty pod rząd, ale robi się chaos.
                Kasper Hämäläinen #1

Komentarz

Papież Polak - OK
                  Kościoł skromniejszy - napewno nie - teraz jest skromniejszy
                  Integracja z Europą - ok 20% przeciwko przy całkowicie fałszywych pespektywach (opartych wyłącznie na kwestiach ekonomicznych)

Wybory w 2001 - 41% na SLD - to mniej niż PiS obecnie a przeciez partia o wiele bardziej kontrowersyjna
                  Ale nie prezentowali wtedy jakiejś ofensywy ideologicznej jak teraz?
                  Nie było podnoszonego tematu aborcji.
                  O gejach nawet wtedy nie było mowy, baa nawet mimo że dość często jak na swój wiek wtedy ( 10 lat miałem) oglądałem programy informacyjne pierwszy raz o czymś takim usłyszałem w 2002 r, że coś takiego istnieje

Komentarz

• [QUOTE=kOZA555;n2563412]
                    Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta

Chyba od małego nas się uczy, że mordę można dać - chyba to normalny ruchu kibicowskiego. Zdziwiony?

Sorry za dwa posty pod rząd, ale robi się chaos.
                    Czyli jesteś typowym szowinista i przemocowcem - gratuluje prawaku.
                    Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Bardziej niż o dwudziestolecie międzywojenne chodziło mi o PRL. Ludzie z różnych stron sceny politycznej nie mieli wątpliwości że ten system trzeba rozmontować, i liberałowie, i konserwatyści, i socjaldemokraci (których komunizm chyba nienawidził najbardziej, bo robili konkurencję). Kościół takimi kapłanami jak Wyszyński, Popiełuszko czy Wojtyła budował sobie szacunek. Weźcie teraz porównajcie ich z ludźmi formatu Jędraszewskiego czy Głodzia.
                      Zamieszczone przez Maksi
                      Czemu fałszywych? Polacy otworzyli się na świat, ekonomia bez UE byłaby pewnie na poziomie Serbii, zawiązały się znajomości, wymiana poglądowo-kulturowa etc. Sam byłem nie raz na Zachodzie i naprawdę tam szanują Polaków, jak mi się kiedyś samochód zepsuł na autostradzie to ludzie sami stawali i pytali czy mogą jakoś pomóc.
                      Zamieszczone przez ijs
                      Litości. Wg. obiektywnych standardów, to "pokolenie pełne bólu cierpienia i łez" należy nie do jednego procenta ale do jednego promila najbardziej szczęśliwie położonych ludzi w historii tego kraju.
                      Czekaj, jak to leciało? "Gdybym mówił językami ludzi i aniołów, a miłości bym nie miał, stałbym się jak miedź brzęcząca albo cymbał brzmiący." 1Kor 13;1

Może to zabrzmi trochę infantylnie, ale może właśnie miłość jest rozwiązaniem? Co by zrobił ten Jezus, jakby miał teraz wstąpić w ciała każdego z nas? Stanął z pięściami u wrót świątyni? Okazanie bezwarunkowej miłości i próba zrozumienia drugiego człowieka czasem potrafi zdziałać cuda.
                      Ostatnio edytowany przez Motorowiec; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

Bardziej niż o dwudziestolecie międzywojenne chodziło mi o PRL. Ludzie z różnych stron sceny politycznej nie mieli wątpliwości że ten system trzeba rozmontować, i liberałowie, i konserwatyści, i socjaldemokraci (których komunizm chyba nienawidził najbardziej). Kościół takimi kapłanami jak Wyszyński, Popiełuszko czy Wojtyła budował sobie szacunek. Weźcie teraz porównajcie ich z ludźmi formatu Jędraszewskiego czy Głodzia, śmiech na sali.

Czekaj, jak to leciało? "Gdybym mówił językami ludzi i aniołów, a miłości bym nie miał, stałbym się jak miedź brzęcząca albo cymbał brzmiący." 1Kor 13;1

Może to zabrzmi trochę infantylnie, ale może właśnie miłość jest rozwiązaniem? Co by zrobił ten Jezus, jakby miał teraz wstąpić w ciała każdego z nas? Stanął z pięściami u wrót świątyni? Okazanie bezwarunkowej miłości i próba zrozumienia drugiego człowieka czasem potrafi zdziałać cuda.
                        Tak, powinno udostępnić kościoły dla biednego lewactwa jako skłoty.
                        Nic nie dzieje się bez przyczyny, przez weekend dewastowano kościoły, w niedziele profanowano msze święte, a Ty masz pretensje, że ludzie gromadzą się bronić świątyń.

Komentarz

Papież Polak - OK
                          No chyba nie dla protestujących

https://www.tvp.info/50497819/pomnik...u-sprofanowany
                          Lieber tot als rot!!

Komentarz

Bardziej niż o dwudziestolecie międzywojenne chodziło mi o PRL. Ludzie z różnych stron sceny politycznej nie mieli wątpliwości że ten system trzeba rozmontować, i liberałowie, i konserwatyści, i socjaldemokraci (których komunizm chyba nienawidził najbardziej). Kościół takimi kapłanami jak Wyszyński, Popiełuszko czy Wojtyła budował sobie szacunek. Weźcie teraz porównajcie ich z ludźmi formatu Jędraszewskiego czy Głodzia, śmiech na sali.

re.1 Potrzebujesz inspirujących kapłanów w Kościele? Poszukaj, a znajdziesz. Ino wyślij się trochę, a nie czekaj, aż do Ciebie sami przyjdą. Co do Wyszyńskiego i Wojtyły, to plujka juz jest uprawiana, od dawna. Na Popiełuszkę jeszcze się chwilę czują krempację z uwagi na to co z Nim uczyniono.

Za PRL ludzie byli bardziej zjednoczeni - nie wiem. Za krótko i praktycznie w całości nieświadomie tam żyłem. Ale może faktycznie jest tak, że złe czasy produkują dobrych ludzi, dobrzy ludzie produkują dobre czasy, a dobre czasy produkują złych ludzi. Ciekawe w której fazie jesteśmy?

re. 2 U wrót świątyni też zdarzało Mu się stawać i parę osób przegonić, uprzejmie przypominam...

Komentarz

• Zamieszczone przez Alek Zobacz posta

Ale nie prezentowali wtedy jakiejś ofensywy ideologicznej jak teraz?
                              Nie było podnoszonego tematu aborcji.
                              O gejach nawet wtedy nie było mowy, baa nawet mimo że dość często jak na swój wiek wtedy ( 10 lat miałem) oglądałem programy informacyjne pierwszy raz o czymś takim usłyszałem w 2002 r, że coś takiego istnieje
                              Ofensywy ideologicznej? Przecież PiS nie zmienił chyba prawa w żadnym obszarze związanym ze światopoglądem(do weryfikacji) a wręcz przyznał homoseksualistom prawo do odwiedzania się w szpitalach...

Ja jako wyborca PiS od początku ich rządów słyszę ze strony prawej mni. Konfederacji że PiS to są "mięczaki" (nie dosłownie) za to ze strony lewej że to "fanatycy"

A czasy oczywiście wtedy były zupełnie inne tak jak starzy komuniści to coś zupełnie innego niż młode lewaki a ja jeszcze nie interesowałem się polityką mimo ok 20 lat na karku

Komentarz

• Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta
                                Zakładam, że rozmawiamy o tym co było 15-20 lat temu - teraz trzeba się z takim czymś liczyć ale wtedy?

Komentarz

Pracuję...
                                X