Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez ijs
    Padłem. "Pokolenie pełne bólu, wkurwienia i łez". Że co, że się szybka w ajfonie stłukła, więc się wkurwił, uderzył głową w ścianę, więc go boli, więc się popłakał. Przecież na przestrzeni 10 wieków funkcjonowania tego kraju, to jest pokolenie, z którym na czasy, bez zastanowienia, zamieniłoby się każde pokolenie. Mając prawo do wszystkiego i odpowiedzialności za nic.
    Tylko że kiedyś jak niepodległość była zagrożona to naród przynajmniej był zjednoczony. Od lat 90tych niestety jest agresywna pogoń za zyskiem, jedni z tego wyścigu odpadli i klepią biedę, drudzy często są pracoholikami i nie mają czasu na własne dzieci. Efektem jest brak miłości, wysłuchania, dialogu - ludzie będący młodzi w latach 80tych teraz często uważają się za jakichś mędrców i powstaje bariera pokoleniowa.
    Ostatnio edytowany przez Motorowiec; 159139.

Komentarz

• Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta

mam przy okazji jedno pytanie - dlaczego jesteś takim seksistą i skąd wiesz ze to jest kobieta ?
      "Nie wiadomo też czy to było wczoraj
      Nie wiadomo też czy to w ogóle jest Polska
      Wreszcie nie wiadomo, czy ziemia jest okrągła."

04/03/1922 - 21/03/2007 - Na zawsze w mojej pamięci - dziękuje za wszystko.

Komentarz

• Zamieszczone przez Motorowiec Zobacz posta
        Tylko że kiedyś jak niepodległość była zagrożona to naród przynajmniej był zjednoczony.
        Np. kiedy?

My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• Zamieszczone przez mnemotech Zobacz posta

Zgoda, to nigdy nie jest jednokierunkowe. Wydaje mi się jednak, że gdy idea jest wprowadzana dyplomatycznie, albo jeszcze lepiej w ramach szerokich konsultacji społecznych, rezultat jest zawsze o wiele lepszy i można uniknąć głupiej nawalanki polityczno-medialnej. Dlaczego? Dlatego, że wtedy pomysł od początku ma stabilne zaplecze społeczne, nie pojawia się znikąd i jest dyskutowany przez różne strony potencjalnych sporów. Znów odwołując się do przypadku francuskiego - ostatnio panele obywatelskie pracowały tam nad proeologicznymi rozwiązaniami energetycznymi. Zamiast odgórnego wprowadzania jakichś rozwiązań, zorganizowano "grupy dyskusyjne" obywateli o różnych poglądach. I wypracowano rozwiązania, przeciwko którym nikt bezsensownie nie krzyczy, bo wiadomo, że mają szerokie poparcie, bo uwzględniają interesy zupełnie różnych grup.
          Przecież u nas też to się tak odbywa w wielu przypadkach co nie zmienia faktu, że nie może być tak że rząd jest zakładnikiem opozycji bo ta ma sumując porównywalne poparcie.
          Nie jest też tak, że opozycja nie ma żadnej władzy więc możemy sprawdzić jak to się odbywa np w Warszawie - czy tam władza liczy się z opozycją i jej elektoratem?

Przecież dla mnie taka np. akcja z chorągiewkami dołączonymi do autobusów jest żenująca a czy jego elektorat zadaje sobie pytanie dlaczego Trzaskowski dzieli mieszkańców Warszawy? Nie? No właśnie...

Komentarz

• Zamieszczone przez Maksi Zobacz posta

Wniosek został złożony 19/11/2019 a termin rozprawy wyznaczony jakoś w połowie września gdy nie było nawet 1000 zarażeń.
            Nie jestem w stanie znaleźć analogicznych informacji o wniosku z poprzedniej kadencji - możesz pomóc ...

To ja pomogę ... chociaż pewnie nie na taką pomoc liczyłeś.
            Tak, wniosek został złożony dawno temu, a termin rozprawy wyznaczony w połowie września. Tylko, że na 20.10 (dwa dni wcześniej) były wyznaczone: (1) ogłoszenie orzeczenia w/s emerytur i rent esbeckich i (2) rozprawa w sprawie pełnienia obowiązków przez RPO. Obydwa tematy zostały odwołane. W październiku było coś zaplanowane na 6.10, we wrześniu w kalendarzu TK nie ma nic, w sierpniu jest jeden temat, w lipcu znowu nic, a w czerwcu jeden temat. To tyle na temat działalności TK w okresie epidemii.

Poza tym, jezeli uważasz, że w połowie września służby panstwowe nie wiedziały o nadchodzącym wzroście zakażonych, to masz bardzo ciekawą opinię o naszym rządzie. Tak, wiem, TK to niezależna instytucja wiec Przylebska nic o tym nie wiedziala.

Sprawdziłem co to było jeszcze w październiku i sierpniu. I okazuje się, że emerytury esbeckie. Także tak ...

Komentarz

Tylko że kiedyś jak niepodległość była zagrożona to naród przynajmniej był zjednoczony. Od lat 90tych niestety jest agresywna pogoń za zyskiem, jedni z tego wyścigu odpadli i klepią biedę, drudzy często są pracoholikami i nie mają czasu na własne dzieci. Efektem jest brak miłości, wysłuchania, dialogu - ludzie będący młodzi w latach 80tych teraz często uważają się za jakichś mędrców i powstaje bariera pokoleniowa.
              To było 100 lat temu, na chwilę, po latach zaborów....a od tamtego czasu jest ciągły podział

Komentarz

• Zamieszczone przez Szawar Zobacz posta

"Nie wiadomo też czy to było wczoraj
                Nie wiadomo też czy to w ogóle jest Polska
                Wreszcie nie wiadomo, czy ziemia jest okrągła."

Linia redakcyjna prezentowana przez ofiarę brzmi, że płeć NIE JEST BIOLOGICZNA wiec określając ją w ten sposób możesz ją po prostu obrażać.

Co więcej to samo środowisko uważa, że przedstawione przez Ciebie podejście jest co najmniej szowinistyczne, gdyż utrwala stereotyp kobiety jako słabszej płci.

Na samo zakończenie dodam, że nieznany sprawca chwile wcześniej stał za antypisowskim transparentem co zapewne miesza sie z Twoim odbiorem rzeczywistości, ale zakładam, że nie będzie Ci to przeszkadzało w dalszym propagowaniem jej na tym forum
                Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Zamieszczone przez KrzychuS Zobacz posta

To ja pomogę ... chociaż pewnie nie na taką pomoc liczyłeś.
                  Tak, wniosek został złożony dawno temu, a termin rozprawy wyznaczony w połowie września. Tylko, że na 20.10 (dwa dni wcześniej) były wyznaczone: (1) ogłoszenie orzeczenia w/s emerytur i rent esbeckich i (2) rozprawa w sprawie pełnienia obowiązków przez RPO. Obydwa tematy zostały odwołane. W październiku było coś zaplanowane na 6.10, we wrześniu w kalendarzu TK nie ma nic, w sierpniu jest jeden temat, w lipcu znowu nic, a w czerwcu jeden temat. To tyle na temat działalności TK w okresie epidemii.

Poza tym, jezeli uważasz, że w połowie września służby panstwowe nie wiedziały o nadchodzącym wzroście zakażonych, to masz bardzo ciekawą opinię o naszym rządzie. Tak, wiem, TK to niezależna instytucja wiec Przylebska nic o tym nie wiedziala.

Sprawdziłem co to było jeszcze w październiku i sierpniu. I okazuje się, że emerytury esbeckie. Także tak ...
                  Widzę, że na listopad jest dużo tematów w tym jeden kontrowersyjny ale OK - a co z Giertychem? Przecież też miał przykryć to, że rząd nie radzi sobie z pandemią - prawda?

Komentarz

• Zamieszczone przez mnemotech Zobacz posta

O tym mógłbym pisać godzinami, spróbuję się streścić. Protesty żółtych kamizelek miały podłoże ekonomiczne - chodziło o relatywny spadek dochodów dużej części klasy średniej, zwłaszcza takiej z prowincji. Protesty były momentami agresywne i policja agresywnie odpowiadała. Ale jak już napięcie opadło (a było ono wielkie), prezydent zorganizował bardzo szerokie konsultacje społeczne - i to nie a jakimiś merami czy posłami, tylko z ludźmi którzy się do nich zgłaszali. Słabo zarabiający dostali dodatki do pensji, podwyżki cen paliw zostały odlożone w czasie. Chodzi mi o to, że prezydent po prostu postarał się zdiagnozować problem, i wypracować rozwiązanie wspólnie z obywatelami (co nie jest oczywiście łatwe w skali działania państwa). A nie rzucać jednych przeciwko drugim. I teraz Francuzi lepiej rozumieją swoje wewnętrzne problemy i nie rzucają się sobie nawzajem do gardeł (ze wyjątkiem islamistów, którzy są coraz bardziej nienawidzeni i ich los będzie coraz trudniejszy).
                    Po kilku cotygodniowych sesjach palenia Paryża i ogólnokrajowej akcji "Macron Odchodzi" po prostu się poddał.

Komentarz

• Zamieszczone przez Maksi Zobacz posta

To było 100 lat temu, na chwilę, po latach zaborów....a od tamtego czasu jest ciągły podział
                      To fakt były podziały, ale nie tak głębokie. Do 2005 roku jeszcze się jako tako trzymaliśmy - był papież Polak, ludzie jednomyślnie chcieli integracji z Europą, Kościół był skromniejszy i bardziej apostolski niż obecnie. Potem na scenę weszli Tusk z Kaczyńskim i rozegrali społeczeństwo na dwa baty...

Komentarz

• [QUOTE=kOZA555;n2563388]
                        Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta

Nie wiem jak zostałeś wychowany. Ja i pewnie większość, że Kobiet się nie bije. Po prostu.
                        Masz rację - kobiet się nie bije ale chyba przyznasz, że niektórym kobietom feminizm wjechał za mocno i absolutnie nie zachowują się jak kobiety a wręcz uraża je to, że ktoś mógłby kwestionować JAKIEKOLWIEK różnice pomiędzy nimi a facetami

Komentarz

Ale kiedy naród był bardziej zjednoczony? Może np. w II RP. 20 lat istnienia. 20 rządów. 2 Konstytucje, Bereza Kartuska, Zamach Stanu.
                          Kiedy nie było "mędrców" ze starszego pokolenia? Bo ta sztafeta trwa od zawsze. Kiedy nie było tych "co odpadli i klepali biedę"? Tylko, że kiedyś, jak ją klepali, to marli z głodu i chyba lepiej być biednym dziś niż biednym 100 lat temu. A kiedy na świecie było "wystarczająco miłości" albo wysłuchania i dialogu? Ty więcej rozmawiasz z Twoimi dziećmi, czy Twoi dziadkowie z Twoimi rodzicami?

Litości. Wg. obiektywnych standardów, to "pokolenie pełne bólu cierpienia i łez" należy nie do jednego procenta ale do jednego promila najbardziej szczęśliwie położonych ludzi w historii tego kraju.

Dołożenie pięciu dodatkowych "praw" na kupkę tysiąca dwustu praw nie uczyni ich bardziej szczęśliwymi...

ps. a dla smarka, który utworek sklecił, to jednak pewien szacun. Co sobie sprytnie zarobi na tym "liryku, to jego
                          Ostatnio edytowany przez ijs; 58104.

Komentarz

• Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
                            Np. kiedy?

Ja sie w sumie zastanawiam, czy nie jest to jednak jakaś mitologia - w sensie realnie jedyne zrywy Polaków które możemy rozpatrywać w ten sposób to 1920 i 1939 (No chyba, że liczymy Żeligowskiego i Zaolzie )

Tylko, że nawet wtedy mamy
                            - liczne mniejszości narodowe które uprawiały własna gre
                            - a w pierwszym przypadku mieliśmy całe liczne grono osób które bezpośrednio grały na Sowietów
                            Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta
                              Linia redakcyjna prezentowana przez ofiarę brzmi, że płeć NIE JEST BIOLOGICZNA wiec określając ją w ten sposób możesz ją po prostu obrażać.

Co więcej to samo środowisko uważa, że przedstawione przez Ciebie podejście jest co najmniej szowinistyczne, gdyż utrwala stereotyp kobiety jako słabszej płci.

Na samo zakończenie dodam, że nieznany sprawca chwile wcześniej stał za antypisowskim transparentem co zapewne miesza sie z Twoim odbiorem rzeczywistości, ale zakładam, że nie będzie Ci to przeszkadzało w dalszym propagowaniem jej na tym forum
                              Tu chodzi o sam fakt podniesienia ręki na kobiete, przez obrońcę kultu religijnego, a nie, że stał antypisowskim transparentem.
                              04/03/1922 - 21/03/2007 - Na zawsze w mojej pamięci - dziękuje za wszystko.

Komentarz

• [QUOTE=kOZA555;n2563388]
                                Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta

Nie wiem jak zostałeś wychowany. Ja i pewnie większość, że Kobiet się nie bije. Po prostu.
                                A Mężczyzn się bije w Twym wychowaniu ? O czym tu w ogóle do mnie piszesz ?
                                Lieber tot als rot!!

Komentarz

Pracuję...
                                X