Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Komentarz

• Podpisuję się rękami i nogami pod tym co napisał Herman.
      (L)

Komentarz

• Zamieszczone przez Herman Zobacz posta
        Jak kolega Foxx napisał kmwtw. Ale chyba się nie ma co tak kryć nieśmiało, bo skoro taki mały aktywny kibol jak ja dostał wezwanie pod broń na piątek, to już mobilizacja sięga trzeciego garnituru A poważnie - liczę, że w piątek się mimo wszystko nic nie wyjaśni, bo to oznaczać będzie krew na ulicy. Potrzeba nam teraz podziału kraju (nieporównywalnego przy tym co mamy teraz) jak przysłowiowej świni siodła.(...)

Jakiś ekstremistyczny plankton przykleił się do zwykłych wkurwionych ludzi, jak to gówno do okrętu, i krzyczy - "płyniemy".
        Antifa i inne leszcze barowe zobaczyły okazję, żeby w końcu solidniej poszumieć, kryjąc się za wkurwionymi ludźmi. Zachowajmy wszyscy zimną krew.
        Zdrowia i rozsądku, bo obu tych rzeczy jak nigdy od nas potrzebuje nasz kraj.
        W obu kwestiach dotknąłeś "czubka góry lodowej". Podsumuję sytuację na jutro kalamburem do porannej kawki.

Wariant siłowy planują totalsi - "no pasarán"... wiedzą to normalsi

No i nie wiem, co właściwie Duda miałby zrobić. To jest wyrok Trybunału, a "rewolucjonistki" wczoraj kazały "w.........ć" nawet Hołowni. Zresztą po ogłoszeniu "postulatów", z których pierwsze trzy to dymisja rządu, aborcja na życzenie i 100% refundacji wszelkiej antykoncepcji oraz postawach samorządowców totalnej opozycji widać mechanizmy podobne jak w Stanach z BLM. Tam też jest wielu "zwykłych ludzi" - a ekstrema stanowi margines. A jednak ktoś pcha w to grubą kasę. I ma interes w destabilizacji. Tu od początku nie chodziło o żadne dziewczyny (patrz pierwszy postulat). Wystarczy zwrócić uwagę, że dokładnie te same środowiska, które na przełomie 2015/16 wyszły na ulice i przed kamery krzycząc, że wyroki TK są ostateczne i należy je bezwzględnie publikować w Dzienniku Ustaw, dzisiaj krzyczą, że to nie wyrok, tylko opinia Przyłębskiej (to od czego głos odrębny zgłosił Kieres?) i sposobem na rozwiązanie problemu jest brak publikacji.

Jastrząb, masz wiele racji, ale jak słusznie zauważył Michalkiewicz, pokolenie gimbazy nie wie, co to wojna, a ogłasza "to jest wojna!". Jak niektórzy wiedzą, wojna nie polega na mazaniu ścian i tańcach do muzy ze smartfona... Tymczasem rywalizacja między jankesami i chińczykami już doprowadziła do cyfrowo-multimedialnego oligopolu. Jeżeli w wyniku ewentualnej eskalacji nastąpi reglamentacja dostępu do usług via net - temu pokoleniu zostanie wyciągnięta wtyczka i prawdopodobnie będziemy mieli do czynienia z dużą falą społecznej alienacji i samobójstw. To pokolenie rewolucji na konsoli. Najłatwiej ulegające manipulacji, ale też bez umiejętności dłuższego skupienia się na jednej rzeczy.

Czasami trudno uwierzyć, jak szybko spełniają się niektóre opowiastki S-F sprzed umownych 30 lat... A już jutro piątunio, piąteczek

EDIT:

PO przegrała w Senacie uchwałę o rzekomym ograniczaniu praw kobiet i ich torturowaniu. PiS zostało poparte przez senatora PSL Jana Filipa Libickiego i senatora KO Władysława Komarnickiego. Udało się wygrać większością 49 do 48.
        Ostatnio edytowany przez Foxx; [ARG:4 UNDEFINED].
        My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• Jutro piątunio, a na przyszły tydzień można już rozgrzewać klawiatury na temat koronawirusowy.

Tematu przegłosowanego podatku CIT dla spółek komandytowych i zniesienia abolicji podatkowej, zdaje się w sojuszu ponad podziałami PiS + Razem, nawet nie ma co poruszać. "Nie chyci".
          Nie dotykaj forum, bo cię curva zmiecie z planszy
          -------------
          Jedynie prawda jest ciekawa

Józef Mackiewicz

Komentarz

• Nie chyci, gdyż myślę, że w tym aspekcie mamy konsensus, że jeżeli nie dojdzie do jakiegoś rodzaju "umorzenia/ przeniesienia do spłacenia na ch*j wie kiedy i które pokolenie" koronadługów, po całej tej zabawie, to obecnie żyjący mamy przesr*ne. Czym tu się więc podniecać ? Będzie trzeba łatać budżety, najpierw mniej inwazyjnie z czasem bardziej
            Ostatnio edytowany przez Citlivu; [ARG:4 UNDEFINED].
            http://komandir.wrzuta.pl/audio/9lE2...zek_czajkowski

Komentarz

• Zamieszczone przez pan_nikt Zobacz posta
              Podpisuję się rękami i nogami pod tym co napisał Herman.
              A ja nie.

"Definiowanie, że na tych protestach mamy wyłącznie lewaków, neomarksistów, bolszewików, antifę, tęczowych i Bóg wie kogo tam jeszcze to takie życzeniowe zaklinanie rzeczywistości. Wygodny punkt widzenia do uproszczonego zdefiniowania sobie wroga i wytłumaczenia zjawiska.
              Jak dla mnie to te wymienione grupy są tam oczywiście obecne, ale stanowią jakiś niewielki procent wkurwionych ludzi, którzy postanowili zaprotestować."

No po prostu NIE.

Może warto poczekać, aż skończy im się paliwo? A może warto im dać zdewastować jakiś kościół. może uśpiona część społeczeństwa by się ocknęła? Nie znam wyjścia, jedynie rozważam różne scenariusze.

Komentarz

• Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta

No i nie wiem, co właściwie Duda miałby zrobić.
                Dobrze że on już wie, standardowa chorągiewka:

Dzisiaj:
                Andrzej Duda ponownie o wyroku TK. "Nie może być tak, że prawo nakazuje kobiecie tego typu heroizm"

Duda, jak sam przyznał, jeszcze niedawno deklarował, że podpisałby się pod ustawą, która wprowadzałaby zakaz aborcji dokonywanej z przesłanki embriopatologicznej (prezydent określił ją mianem "eugenicznej"). Zastrzegł jednak, że tę deklarację wypowiedział w kampanii wyborczej.
                Niech on się lepiej dalej uczy i trzyma się opcji braku moliwości technicznych

Jeszcze nie tak dawno:

– Zawsze deklarowałem, że jeżeli trafi do mnie ustawa, która likwiduje eugeniczną przesłankę zabiegu usunięcia ciąży, to ja z całą pewnością taką ustawę podpiszę – zadeklarował. – Co do tego nie ma żadnych wątpliwości, nigdy tego nie ukrywałem – dodał.I dodał: – Moje stanowisko w tej sprawie jest jednoznaczne i ono się w ogóle nie zmieniło, jest cały czas takie samo.

Rok temu:

Andrzej Duda rzeczywiście deklarował już w ubiegłym roku na łamach tygodnika „Niedziela”, że podpisałby się pod zakazem aborcji w przypadku wad płodu. Pytanie dotyczyło projektu Kai Godek „Zatrzymaj aborcję”, który Naczelna Rada Adwokacka uznała za niezgodny z konstytucją.

Komentarz

• https://twitter.com/PR24_pl/status/1...979330560?s=20

Gen. Jarosław #Szymczyk (Komendant Główny
                  @PolskaPolicja
                  ) w #SygnałyDnia w
                  @RadiowaJedynka
                  : wczoraj odnotowaliśmy 410 protestów w całym kraju. Uczestniczyło w nich ok. 430 tys. osób. 100 tys. policjantów nie jest w stanie realnie dokonać czynności
                  Kto poniesie odpowiedzialność, za tę niemoc aparatu państwa? Kto zostanie wypierdolony za to, że policja nie potrafi się wywiązać ze swoich obowiązków?
                  Nie dotykaj forum, bo cię curva zmiecie z planszy
                  -------------
                  Jedynie prawda jest ciekawa

Józef Mackiewicz

Komentarz

• Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta
                    Jutro piątunio, a na przyszły tydzień można już rozgrzewać klawiatury na temat koronawirusowy.

Tematu przegłosowanego podatku CIT dla spółek komandytowych i zniesienia abolicji podatkowej, zdaje się w sojuszu ponad podziałami PiS + Razem, nawet nie ma co poruszać. "Nie chyci".
                    Nie wiem, o co chodzi z sojuszem z Razem> Reszta moze "chytać", zwłaszcza że - to już pincetny przykład - jeszcze nie weszła w życie.

Projekt zakłada objęcie CIT-em spółek osobowych, w tym spółek komandytowych z wykorzystaniem firm zakładanych np. na Cyprze i w Luksemburgu. Łączne skutki finansowe objęcia spółek komandytowych podatkiem dochodowym od osób prawnych oraz zwolnienie od podatku dochodu komandytariusza z tytułu udziału w zysku wypłaconego przez spółkę komandytową w 2021 roku miał wynieść 1,74 mld zł.
                    https://businessinsider.com.pl/firmy...termin/bqv2998

Ulga abolicyjna to bardzo korzystny mechanizm podatkowy, dzięki któremu Polak zarabiający w państwie, w którym płaci niższe podatki niż w Polsce lub korzysta z ulg podatkowych, nie musi dodatkowo płacić podatku w Polsce, nawet jeśli pozostaje polskim rezydentem podatkowym.

W 2017 r. Polska wraz z wieloma innymi krajami podpisała międzynarodową konwencję OECD (MLI), która zakłada stopniowe zmienianie umów międzynarodowych dotyczących unikania podwójnego opodatkowania na mniej korzystne tj. wprowadzanie metody proporcjonalnego odliczenia. Dla wielu Polaków, w tym osób z brytyjskiej Polonii,która nie utraciła polskiej rezydencji podatkowej, oznacza to konieczność składania zeznań podatkowych w Polsce i obliczanie podatku wg polskich stawek i wykazywania go, jednak przed samym płaceniem podatku chroni ich ulga abolicyjna. Zniesienie ulgi abolicyjnej, spowodowałoby, że podatek wyliczony w Polsce musiałby również zostać zapłacony.
                    https://www.admiraltax.pl/blog/czym-...ej-zniesienie/
                    My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• Zamieszczone przez Hazardzista Zobacz posta
                      Duda, jak sam przyznał, jeszcze niedawno deklarował, że podpisałby się pod ustawą, która wprowadzałaby zakaz aborcji dokonywanej z przesłanki embriopatologicznej (prezydent określił ją mianem "eugenicznej")
                      A ten znowu przytaszczył "Gazietkę" bez podania źródła. Tym razem sam autor wskazuje na własną manipulację.

Komentarz

• Ja mam tylko jedno pytanie od kiedy na tym forum wrzuca sie kawałki promujące anarchię na ulicach i środowisko lgbt ?
                        i jaki to ma związek z wyrokiem TK
                        Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Kolego Herman ale to nie kibole szykują w piątek najazd na Warszawę, także lewactwu na fejsiu napisz, że masz nadzieję, iż do niczego nie dojdzie. Samoobrona przed atakiem antify powinna raczej budzić szacun, to nie są jakieś leszcze. Oczywiście o ile ktoś jest w stanie zapanować nad pospolitym ruszeniem, bo jak to się zmieni w tradycyjne napierdzielanie z psami, no to wtedy faktycznie ujnia.
                          "Jak się wyrosło w komunizmie, to nie można było nie mieć antykomunistycznego nastawienia"

WOLNOŚĆ dla JANUSZA WALUSIA!

Komentarz

• Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta

Problem leży znacznie głębiej i dla mnie jedynym grzechem "Jarosława" jest kompletnie niezrozumiałe podejście do środowisk narodowych.
                            Bo o ile rozumiem jakąś taktyczną wojnę z szeroko rozumianym środowiskiem RN, to już dojeżdżanie NR przy kompletnej obojętności na lewactwo jest dla mnie jakąś aberrację (mam nadzieję, że akurat to się zmieni)
                            Rzuć w pi"du koronaświrusa i poprzyj nadzieję lobbingiem (mniemam, że masz większe możliwości, niż np. ja Grzesio z Lublina ). Bo faktycznie jest to przesłabe, dla mnie wręcz niesmaczne.
                            "Jak się wyrosło w komunizmie, to nie można było nie mieć antykomunistycznego nastawienia"

WOLNOŚĆ dla JANUSZA WALUSIA!

Komentarz

• https://www.wykop.pl/link/5769811/bo...icja-bezradna/
                              https://bialystok.wyborcza.pl/bialys...o-spaceru.html
                              Oho, wielcy "obrońcy kościołów" zauważyli że wcale ich nikt nie atakuje, to wyszli na ulice bić kobiety...

Komentarz

• Zamieszczone przez Tyler_Durden Zobacz posta

A ja nie.

"Definiowanie, że na tych protestach mamy wyłącznie lewaków, neomarksistów, bolszewików, antifę, tęczowych i Bóg wie kogo tam jeszcze to takie życzeniowe zaklinanie rzeczywistości. Wygodny punkt widzenia do uproszczonego zdefiniowania sobie wroga i wytłumaczenia zjawiska.
                                Jak dla mnie to te wymienione grupy są tam oczywiście obecne, ale stanowią jakiś niewielki procent wkurwionych ludzi, którzy postanowili zaprotestować."

No po prostu NIE.

Może warto poczekać, aż skończy im się paliwo? A może warto im dać zdewastować jakiś kościół. może uśpiona część społeczeństwa by się ocknęła? Nie znam wyjścia, jedynie rozważam różne scenariusze.
                                Bazując na tym co powiedział Komendant Główny Policji czyli, że w całej Polsce uczestniczyło ok 400 tysięcy osób to ilu antifiarzy i innego syfu mogłoby być? 1%, 2% czy nawet 5% na cały kraj? Chodzi mi głównie o aktywnych a nie o takich co głosowało na SLD i teraz wyszli na ulice z kawałkiem kartonu
                                (L)

Komentarz

Pracuję...
                                X