Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez Motorowiec Zobacz posta
    Ehh TVPiS już nie takie manipulacje robiła, teraz każdy ma smartfona w łapie, trzeba było nagrać całe zajście a nie robić reportaż pod publiczke.
    Jakbyś wszedł w link to byś wiedział, że jest tam właśnie nagranie że smartfona, panie merytoryczny

Komentarz

• Maksi - a ja myślę. że coś więcej

Zamieszczone przez Motorowiec Zobacz posta
      A widziałeś te strajki z bliska? 2/3 uczestników to dziewczyny w wieku 16-30 lat, większość ma politykę centralnie w dupie, nie wiedzą nawet na czym polega ten sztuczny podział na lewicę i prawicę. Ludzie po prostu chcieli żeby nie rozwalać kompromisu który istnieje od 27 lat, władza odmówiła, są zadymy. Doszukiwanie się wszędzie "lewactwa" na prawdę nie jest rozwiązaniem.
      Nie odzywałem się po Twoim pojawieniu, ale jednak to zrobię. Trybunał podtrzymał linię orzecznictwa od lat '90, zgodnie z którą konstytucyjna ochrona życia przysługuje również w okresie prenatalnym. A kompromis pierwsza próbowała rozwalić sztuczna lewica.

Światopoglądowych? Prawie nie ruszał i dlatego ludzie ich tolerowali. Chociaż zdarzały się zgrzyty typu zakaz handlu w niedziele czy głęboki sojusz TVP z KK.
      Pomijając, że KK nie ma jednej linii, jakoś transmisje mszy są oglądane.

Dobra w takim razie dlaczego wyciąga się taki temat jak aborcja akurat w trakcie największego skoku zachorowań?
      Termin posiedzenia TK w tej sprawie został ogłoszony w drugiej połowie września. Jaki był wtedy "skok zachorowań"?

Jak PiS rządził w latach 2005-2007 i 2015-2019 to ich los "mordowanych dzieci" nie obchodził? Zwykła chamska ustawka polityczna.
      Zwyczajnie nie znasz tematu, który próbujesz poruszać. Nie dość, że obchodził, to brak wprowadzenia dyscypliny głosowania w tej sprawie spowodował odejście ówczesnego marszałka Sejmu, który intensywnie lobbował za pełną ochroną życia.

Co do restrykcji wystarczy zobaczyć jak rozwiązała to Szwecja, tam nic wielkiego oprócz masek nie wprowadzono, a epidemicznie trzymają się lepiej niż reszta Europy.
      https://podroze.onet.pl/aktualnosci/...rykcje/l9npvmb

Ehh TVPiS już nie takie manipulacje robiła, teraz każdy ma smartfona w łapie, trzeba było nagrać całe zajście a nie robić reportaż pod publiczke.
      Ciekawa ta równoległa rzeczywistość. TVP wzięła materiał z profilu szczecińskiego samorządowca...

https://twitter.com/DariuszMatecki/s...tfw%7Ctwcamp%5 Etweetembed%7Ctwterm%5E1321385508958863360%7Ctwgr% 5Eshare_3%2Ccontainerclick_1&ref_url=https%3A%2F%2 Fwww.tvp.info%2F50537168%2Fksiadz-zaatakowany-w-czasie-protestu-bity-w-brzuch-i-glowe-wideo

Ogólnie nie wiem, po co tu agitujesz i to posługując się bardzo oszczędnym gospodarowaniem prawdą. Naprawdę nie od wpisów na forumce zależy, czy Legia będzie bronić kościołów, a inicjatorami transparentu z Białegostoku było trzech gości, którzy tego nie skonsultowali i został on szybko zwinięty.
      My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• Zamieszczone przez Maksi Zobacz posta

W Polsce jest ok 10000 kościołów więc wątpię aby dali radę zabezpieczyć wszystkie
        Jest skończona liczba kościołów, tak jak i skończona liczba środowisk które rzeczywiście chcą je atakować. Przez rzeczywiście, rozumiem tu nie kobiety, których bunt dotąd wyrażany filtrami na profilowym ktoś zagospodarował, tylko właśnie tych ktosiów, którzy spontanicznie mają pod tymi kościołami ze sobą słoiki ze smarem, butelki, gaz pieprzowy, bębenki, na których potrafią grać, i którym Trzaskowski opłaca szkolenia z gimnastyki miejskiej, czy jakoś tak. Jest budżet państwowy, są policja, abw czy obojętnie kto, może być i straż graniczna albo skarbówka wyposażona w nowe samochody i broń długą - jeśli nie wiedzą co się święci, i trzeba wezwać cywili bo kościołów jest 10000 - to KTOŚ JEST DO WYPIERDOLENIA Z ROBOTY. Czy ktoś zostanie wypierdolony? Oczywiście nie. A dlaczego nikt nie zostanie wypierdolony? Bo twardy elektorat (ogólnie ta poduszka, która sprawia, że nie trzeba się bać braku subwencji) nie rozumie, że to jest obowiązek rządu za który każdy z nas już zapłacił w podatkach, a nie jakaś łaska, i twardy elektorat woli takie słodko emocjonalne pierdolenie pt. "weźmy i brońmy", od brania odpowiedzialności przez ich wybrańców i wyciągania konsekwencji wobec partactwa i dyletanctwa.
        Ostatnio edytowany przez bloniaq; 48555.
        Nie dotykaj forum, bo cię curva zmiecie z planszy
        -------------
        Jedynie prawda jest ciekawa

Józef Mackiewicz

Komentarz

• Zamieszczone przez neuroza Zobacz posta

Jakbyś wszedł w link to byś wiedział, że jest tam właśnie nagranie że smartfona, panie merytoryczny
          Z reportażu można wywnioskować, że doszło do jakieś rzezi w budynku stacji paliw, a takiego nagrania nie widzę, możesz podesłać link ?
          Zresztą zajście, do którego doszło przy dystrybutorach tez nie wyraźne. Nie wiadomo tez w sumie, człowiek w kapturze to w ogóle ksiądz.
          04/03/1922 - 21/03/2007 - Na zawsze w mojej pamięci - dziękuje za wszystko.

Komentarz

• Zamieszczone przez Maksi
            No ale jak się ma chęć zachowania kompromisu do oficjalnych postulatów strajku? Moim zdaniem coś kręcisz bo "komromis" to jest coś co znajduje się bardzo daleko od nie tylko postulatów ale i haseł protestujących, które chyba każdy uczestnik powinien zauważyć jeżeli nie na transparentach to na murach kościoła ("aborcja jest OK", "aborcja bez granic" itd)
            Jak co piąta osoba ma transparent, a może co trzeci transparent zawiera takie hasła to jaki to jest odsetek strajkujących? 10% lewaków to tam faktycznie może być, o pozostałych 90% ciężko coś powiedzieć oprócz tego że to wku*wieni młodzi ludzie. Za takim stanem rzeczy przemawiają też badania: https://natemat.pl/286699,wybory-201...-chca-glosowac
            Zamieszczone przez Maksi
            No właśnie praktycznie nie ruszali a mieliśmy już przynajmniej kilka masowych prób obalenia rządu.
            Masowych prób obalenia rządu? Ja kojarzę protesty w obronie sądów (ustawy sam Duda w końcu zavetował), protesty niepełnosprawnych w Sejmie, protesty lekarzy-rezydentów i protesty prawników. Żaden nie był masowy i żaden nie cechował się agresją fizyczną.
            Zamieszczone przez Maksi
            Napiszesz mi dlaczego w takim razie ludzie mieliby tolerować rządy PO czy Lewicy skoro ich program jest oparty na wprowadzeniu zmian światopoglądowych?
            Za PO jakiekolwiek zmiany były? 8 lat ciepłej wody w kranie i sam się cieszyłem jak Duda wygrał w 2015 bo miałem dosyć ich lenistwa. SLD też rządziło w Polsce nie raz i nic światopoglądowego nie wprowadzało. Obecna Lewica może i miewa takie postulaty, ale przy zupełnie odwrotnych postulatach PiSu całkiem logiczny był kompromis, który właśnie zburzono. Niektórzy przedstawiciele Kościoła mówią, że rozgrzebywanie tematu aborcji w taki sposób może spowodować, że za kilka lat aborcja będzie legalna na życzenie (czego nie popieram).
            Zamieszczone przez Maksi
            Ten temat jest w obiegu od 2015 roku - nawet w tym roku był przecież projekt Godek dotyczący zatrzymania aborcji a wniosek do TK został złożony wcześniej.
            Był projekt ustawy ale PiS się z niego wycofał. Tacy odważni - nawet ludziom pokroju Cejrowskiego czy Terlikowskiego się to nie spodobało. No chłopie 5 lat leży projekt a tobie nie śmierdzi że uruchamiają go dopiero teraz?
            Zamieszczone przez Maksi
            Szwecja właśnie zanotowała dobowy rekord, wprowadziła (oprócz masek) obostrzenia i ma śmiertelność 4 razy wyższą niż w Polsce
            Myślę że kwestia większej ilości testów i miejsc w szpitalach w przeliczeniu na osobę. W 38 mln Polsce jest 4500 zgonów, a w 10 mln Szwecji 6000 zgonów? Obstawiam że w Polsce dużo starszych ludzi umiera w samotności i nieboszczykom się już testów nie robi. Szwecja była raczej chwalona na świecie że radzi sobie dobrze, a przy tym gospodarka i szkolnictwo aż tak bardzo nie oberwały.
            Zamieszczone przez Maksi
            Ja myślę, że to już "prawie" gotowa zinoktrynowana przez globalną i lokalną lewicę młodzież (która oczywiście z czasem mam nadzieję zrozumie, że nie jest nieomylna a może i zmieni poglądy)
            Nie uważam się za nieomylnego, sam kilka lat temu głosowałem na obecną Konfederację, ale zobaczyłem jak to wygląda z drugiej strony medalu. Tam nie ma potworów tylko też są ludzie. Bronienie pięściami świątyń nic tu nie da, trzeba rozmowy, trzeba przebaczać i prosić o przebaczenie.

Komentarz

• Zamieszczone przez Szawar Zobacz posta

Z reportażu można wywnioskować, że doszło do jakieś rzezi w budynku stacji paliw, a takiego nagrania nie widzę, możesz podesłać link ?
              Zresztą zajście, do którego doszło przy dystrybutorach tez nie wyraźne. Nie wiadomo tez w sumie, człowiek w kapturze to w ogóle ksiądz.
              Nie wiadomo też czy to było wczoraj
              Nie wiadomo też czy to w ogóle jest Polska
              Wreszcie nie wiadomo, czy ziemia jest okrągła.
              Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta

Nie wiadomo też czy to było wczoraj
                Nie wiadomo też czy to w ogóle jest Polska
                Wreszcie nie wiadomo, czy ziemia jest okrągła.
                Mozna też tak do tego podejść.
                04/03/1922 - 21/03/2007 - Na zawsze w mojej pamięci - dziękuje za wszystko.

Komentarz

• nie dość, że miss Wrocławia to jeszcze bizneswoman

https://www.money.pl/gospodarka/stra...83601696a.html

Komentarz

• Zamieszczone przez Motorowiec Zobacz posta
                    Jak co piąta osoba ma transparent, a może co trzeci transparent zawiera takie hasła to jaki to jest odsetek strajkujących? 10% lewaków to tam faktycznie może być, o pozostałych 90% ciężko coś powiedzieć oprócz tego że to wku*wieni młodzi ludzie. Za takim stanem rzeczy przemawiają też badania: https://natemat.pl/286699,wybory-201...-chca-glosowac

Masowych prób obalenia rządu? Ja kojarzę protesty w obronie sądów (ustawy sam Duda w końcu zavetował), protesty niepełnosprawnych w Sejmie, protesty lekarzy-rezydentów i protesty prawników. Żaden nie był masowy i żaden nie cechował się agresją fizyczną.

Za PO jakiekolwiek zmiany były? 8 lat ciepłej wody w kranie i sam się cieszyłem jak Duda wygrał w 2015 bo miałem dosyć ich lenistwa. SLD też rządziło w Polsce nie raz i nic światopoglądowego nie wprowadzało. Obecna Lewica może i miewa takie postulaty, ale przy zupełnie odwrotnych postulatach PiSu całkiem logiczny był kompromis, który właśnie zburzono. Niektórzy przedstawiciele Kościoła mówią, że rozgrzebywanie tematu aborcji w taki sposób może spowodować, że za kilka lat aborcja będzie legalna na życzenie (czego nie popieram).

Był projekt ustawy ale PiS się z niego wycofał. Tacy odważni - nawet ludziom pokroju Cejrowskiego czy Terlikowskiego się to nie spodobało. No chłopie 5 lat leży projekt a tobie nie śmierdzi że uruchamiają go dopiero teraz?

Myślę że kwestia większej ilości testów i miejsc w szpitalach w przeliczeniu na osobę. W 38 mln Polsce jest 4500 zgonów, a w 10 mln Szwecji 6000 zgonów? Obstawiam że w Polsce dużo starszych ludzi umiera w samotności i nieboszczykom się już testów nie robi. Szwecja była raczej chwalona na świecie że radzi sobie dobrze, a przy tym gospodarka i szkolnictwo aż tak bardzo nie oberwały.

Nie uważam się za nieomylnego, sam kilka lat temu głosowałem na obecną Konfederację, ale zobaczyłem jak to wygląda z drugiej strony medalu. Tam nie ma potworów tylko też są ludzie. Bronienie pięściami świątyń nic tu nie da, trzeba rozmowy, trzeba przebaczać i prosić o przebaczenie.
                    Ale to było prawie 20 lat temu. Czasy były inne, ludzie byli mocniej przywiązani do kościoła, tym bardziej za sprawą żyjącego jeszcze naszego papieża Polaka.
                    Kwaśniewski wtedy pił wódkę z Głódziem w samolocie, teraz nie do pomyślenia żeby to samo robił z hierarchami kościelnymi np Biedroń.

Komentarz

• https://wiadomosci.onet.pl/autorzy/andrzej-gajcy
                      349meczów*
                      71 goli*
                      58 asyst*

jest tylko jeden King!!!!

*dane mam nadzieję ulegną jeszcze kiedyś zmianie

Komentarz

• Kraków. Majchrowski zakazuje strażnikom miejskim ochraniania kościołów i budynków

Majchrowski przekazał ponadto, że zgodnie z poleceniem wojewody małopolskiego, ze względu na pandemię, krakowska straż miejska została oddana do dyspozycji komendanta miejskiego policji. "Muszą Państwo wiedzieć, że zakazałem komendantowi straży miejskiej wykonywania zadań, które nie wiążą się bezpośrednio z zagrożeniem epidemicznym" - napisał.

Prezydent Krakowa dodał, że w związku z tym "krakowscy strażnicy mają zakaz ochraniania na polecenie policji obiektów, także tych będących siedzibami partii czy urzędów, obiektów sakralnych oraz uczestniczenia w ochranianiu demonstracji, jeżeli ich tematyka nie jest bezpośrednio związana z pandemią".
                        Czyli mogę iść pobazgrać o wolnej Palestynie po synagodze na Kazimierzu, byle bym miał maseczkę ?
                        Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
                        St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Komentarz

• Na razie tylko jako ciekawostka:
                          Wyrok Trybunału Konstytucyjnego z 22 października o zakazie aborcji w powodu nieusuwalnej wady płody może być podważony? W składzie sędziowskim zasiadała Krystyna Pawłowicz, która w poprzedniej kadencji podpisała wniosek posłów w tej samej sprawie.

Zwróciła na to uwagę posłanka PSL Urszula Pasławska. Wniosek, który w poprzedniej kadencji Sejmu został sformułowany również przez członków PiS, przeleżał do końca kadencji Sejmu. Jarosław Kaczyński zdecydował, że nie można wszczynać awantury w momencie, gdy PiS miał przed sobą maraton wyborczy. Wśród posłów, którzy się pod nim podpisali, była ówczesna posłanka PiS Krystyna Pawłowicz.

Obecnie Pawłowicz z nominacji PiS zasiada w Trybunale Konstytucyjnym. Posłanka Pasławska zwraca uwagę, że skoro wcześniej była podpisana pod tożsamym wnioskiem do Trybunału, to jako sędzia orzekała we własnej sprawie. Jak podkreśla Pasławska, w przypadku sądu powszechnego byłaby to przesłanka do podważenia wyroku. Jeden z orzekających sędziów był bowiem nieuprawniony do zasiadania w tym gronie.
                          Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
                          St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Komentarz

• Zamieszczone przez księciuniu Zobacz posta
                            Na razie tylko jako ciekawostka:
                            No to jaja że się nie wyłączyła

Można tez znowelizować kk przed promulgacją wyroku.
                            "Jak się wyrosło w komunizmie, to nie można było nie mieć antykomunistycznego nastawienia"

WOLNOŚĆ dla JANUSZA WALUSIA!

Komentarz

• Ale TK orzeka ws zgodności z Konstytucją, a nie w interesie wnioskujących.

Komentarz

• Kilka razy sprawdzałem, czy to na pewno onet. Oczywiście nie było publikacji na głównej w przeciwieństwie do wielu innych artykułów zgodnych z linią portalu

Komentarz

Pracuję...
                                X