Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez Motorowiec Zobacz posta

O kur.vva ale żeby odnieść się do tego co napisali to już nie łaska, przegrzało korę mózgową?
    Uderz w stół...

Komentarz

• Zamieszczone przez R.Piaski Zobacz posta

Zacznijmy od tego, że to normalni ludzie dołączają nieświadomi do lewackich środowisk, które organizowały te strajki.
      Kolejny prosto myślący. Jest tu ktokolwiek, kto podejmie polemikę z moim postem, czy dalej będziecie po chrześcijańsku dehumanizować połowę społeczeństwa?

Komentarz

Kolejny prosto myślący. Jest tu ktokolwiek, kto podejmie polemikę z moim postem, czy dalej będziecie po chrześcijańsku dehumanizować połowę społeczeństwa?
        Gdzie tutaj widzisz dehumanizację? Wystarczyło sprawdzić na fb. kto uruchamiał "wydarzenia". Nie zabieram kobietom prawa do protestów, ważne żeby wiedziały z jakim szambem stoją ramię w ramię i żeby nie dały się w to szambo wciągnąć.

EDIT: Moje zdanie znajdziesz gdzieś stronę, dwie wstecz.
        Ostatnio edytowany przez R.Piaski; 53370.
        "Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyna, dla której chcemy żyć i pracować" - R. Dmowski

Komentarz

• Zamieszczone przez Maksi Zobacz posta

Wróciłem jeszcze na moment bo aż zacząłem to sobie wyobrażać...

- Drodzy bracia i siostry dzisiejsze kazanie wygłosi nasz gość Julia która identyfikuje się jako mężczyzna

- Jebane klechy chcą mi zaglądać do pizdy. Moja macica moja sprawa a kto się nie zgadza to ***********

- Dziękujemy za piękne kazanie, gdyby ktoś potrzebował numeru do kliniki aborcyjnej to koledzy Pana Julii zostawili numery telefonów na ścianach naszej świątyni
          Oh ah bo wszyscy uczestnicy protestów to tępe Julki.

Jakbyś czytał ze zrozumieniem to zauważyłbyś, że nie mówiłem że Juleczki mają wygłaszać kazania, tylko żeby zastąpić tą nieadekwatną formę otwartą dyskusją na forum kościoła. Nie masz kultury - wtedy obrońcy kościoła mają pełne prawo taką osobę wy*ierdolić, ale jak ma to co? Strach przed merytoryczną dyskusją?

Zamieszczone przez R.Maksi
          Gdzie tutaj widzisz dehumanizację? Wystarczyło sprawdzić na fb. kto uruchamiał "wydarzenia". Nie zabieram kobietom prawa do protestów, ważne żeby wiedziały z jakim szambem stoją ramię w ramię i żeby nie dały się w to szambo wciągnąć.
          A no właśnie nazywając "szambem" środowiska myślące inaczej niż Ty. Eskalujecie konflikt i tyle, przypadki faktycznego zezwierzęcenia typu Margot trzeba wymieniać konkretnie a nie walić w cały tłum ludzi. To tak jakbym ja mówił że każdy legionista to kibol stadionowy, a przecież burdy i ustawki to domena kilkuset osobników, większości z imienia i nazwiska znanych.
          Ostatnio edytowany przez Motorowiec; 159139.

Komentarz

Oh ah bo wszyscy uczestnicy protestów to tępe Julki. Podobnie jak wszyscy legioniści to bezmózga patologia? ))

Jakbyś czytał ze zrozumieniem to zauważyłbyś, że nie mówiłem że Juleczki mają wygłaszać kazania, tylko żeby zastąpić tą nieadekwatną formę otwartą dyskusją na forum kościoła. Nie masz kultury - wtedy obrońcy kościoła mają pełne prawo taką osobę wy*ierdolić, ale jak ma to co? Strach przed merytoryczną dyskusją?
            Otwartą dyskusję na forum kościoła poprzez wtargnięcie do niego z transparentem?

Przecież takie rzeczy się postuluje wcześniej a nie zakłócając innym ludziom modlitwę.

Czy ty mnie masz za idiotę? Od początku miało być ostro i radykalnie a nie w formie jakiejkolwiek dyskusji (która mogła przynieść jakiś efekt)

Komentarz

Ja podejmę. Wy*****laj. I nie próbuj odpisywać.

Komentarz

• Zamieszczone przez gizo Zobacz posta

Ja podejmę. Wy*****laj. I nie próbuj odpisywać.
                Brawo, po chrześcijańsku. Bilet do nieba dla tego pana : )))

Otwartą dyskusję na forum kościoła poprzez wtargnięcie do niego z transparentem?

Przecież takie rzeczy się postuluje wcześniej a nie zakłócając innym ludziom modlitwę.
                "Gdy się modlicie, nie bądźcie jak obłudnicy. Oni lubią w synagogach i na rogach ulic wystawać i modlić się, żeby się ludziom pokazać. Zaprawdę, powiadam wam: otrzymali już swoją nagrodę. Ty zaś, gdy chcesz się modlić, wejdź do swej izdebki, zamknij drzwi i módl się do Ojca twego, który jest w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie." Mt, 6, 5-15

Gdyby katolicy znali Biblię, to by wiedzieli, że świątynie to nie tylko od modłów, ale jako miejsce zgromadzeń całej wspólnoty. Nawet tej której coś się nie podoba.
                Czy ty mnie masz za idiotę? Od początku miało być ostro i radykalnie a nie w formie jakiejkolwiek dyskusji (która mogła przynieść jakiś efekt)
                Fajnie że rząd nie działa ostro i radykalnie, wprowadzając takie zmiany w szczycie pandemii, bez jakichkolwiek konsultacji społecznych.

Komentarz

W postulowaniu "otwartości" Kościoła nie ma nic, ale to nic merytorycznego. Kościół ma stać w Prawdzie. Dla przedstawicieli dwudziestego pierwszego wieku jest to w oczywisty sposób niezrozumiałe, więc ewentualnie skup się - KOŚCIÓŁ NIE BĘDZIE DYSKUTOWAŁ Z NIKIM CO MOŻNA UZNAĆ ZA DOBRO A CO ZŁO. Kościół, opierając się na Słowie Bożym, a w wersji dla ateistów, whatever - na własnym widzimisię - mówi, że zabijanie dzieci nienarodzonych to ZŁO. Nie podoba Ci się to co mówi na ten temat Kościół? Trudno. To nie przestaje być złem z tej okazji. Chcesz pomazać w związku ze swoją dezaprobatą świątynię? Nadal będzie mówił że to zło. A może chciałbyś powywieszać klechy na drzewach - nadal zło nie przestało być złem. W mojej opinii Kościół bardzo dużo stracił robiąc się przez ostatnie dekady "przyjazny młodzieży".
                  Nie dotykaj forum, bo cię curva zmiecie z planszy
                  -------------
                  Jedynie prawda jest ciekawa

Józef Mackiewicz

Komentarz

.
                    Fakt, nie po chrześcijańsku ale po twojemu - językiem wściekłych macic. Wtedy jest szansa, że coś zrozumiesz. No i powinieneś przestać się w końcu mazać, jak dziewczynka w przedszkolu.

Komentarz

• Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta

W postulowaniu "otwartości" Kościoła nie ma nic, ale to nic merytorycznego. Kościół ma stać w Prawdzie. Dla przedstawicieli dwudziestego pierwszego wieku jest to w oczywisty sposób niezrozumiałe, więc ewentualnie skup się - KOŚCIÓŁ NIE BĘDZIE DYSKUTOWAŁ Z NIKIM CO MOŻNA UZNAĆ ZA DOBRO A CO ZŁO. Kościół, opierając się na Słowie Bożym, a w wersji dla ateistów, whatever - na własnym widzimisię - mówi, że zabijanie dzieci nienarodzonych to ZŁO. Nie podoba Ci się to co mówi na ten temat Kościół? Trudno. To nie przestaje być złem z tej okazji. Chcesz pomazać w związku ze swoją dezaprobatą świątynię? Nadal będzie mówił że to zło. A może chciałbyś powywieszać klechy na drzewach - nadal zło nie przestało być złem. W mojej opinii Kościół bardzo dużo stracił robiąc się przez ostatnie dekady "przyjazny młodzieży".
                      O, pierwszy kulturalny komentarz. Szacunek dla Ciebie.

Nie zgadzam się z Tobą o tyle, że Kościół Katolicki w mojej opinii zawłaszczył sobie prawo do mówienia co jest dobre a co złe. Biblia nie definiuje wszystkich sytuacji życiowych, ludzie muszą o tym zdecydować sami poprzez sumienie, a Kościół to ludzie. Kościół nie słuchając ludzi jest martwy duchowo. Przykład tego, że w KK zmienia się pojmowanie dobra i zła, jest chociażby podejście do innowierców czy kary śmierci na przestrzeni lat. Rozumiem że JP2 też zły bo był "przyjazny młodzieży"?

Zło jak zło, czasem człowiek staje też nad wyborem, czy czasem nie wybrać mniejszego. Swoje argumenty przedstawiłem dlaczego uważam że zmuszanie ludzi do heroizmu i cierpienia jest większym złem niż aborcja w skrajnych przypadkach. Teraz czekam na Twoje.

Komentarz

• Zamieszczone przez R.Piaski Zobacz posta

Zacznijmy od tego, że to normalni ludzie dołączają nieświadomi do lewackich środowisk, które organizowały te strajki. Od środowisk feministycznych przez Razemowców do tęczowych
                        Ok. Niech bedzie i tak.

Na tej samej zasadzie 11 listopada rzesze normalnych ludzi biora udzial w marszu organizowanym przez srodowiska narodowe.
                        Co wcale nie oznacza, ze utozsamiaja sie z ideami i pogladami tychze. Po prostu maja w ten dzien jeden wspolny cel.

Tutaj jest podobnie. Ja zastanawiam sie co przewazy. Czy ten jeden cel (wkurw na PiS) mas bedzie dominujacy i ruch bedzie mial taka twarz. Wtedy bedzie rosl w sile i zmarginalizuje lewactwo.
                        Czy tez ten ruch zyska twarz lewackich, agresywnych i antykoscielnych bojowek, a wtedy normalni ludzie odwroca sie od niego bo nie beda sie z tym utozsamiac.

Kaczynski wyraznie szuka tej drugiej opcji i robi to co robil zawsze - dolewa oliwy do ognia, nawoluje do walki, tworzy linie podzialu i radykalizuje tych ktorzy sa z boku.

Zobaczymy czy i tym razem mu sie uda. On i jego swita beda walczyc do konca. Bo wiedza, ze w koalicji rzadzacej jest wystarczajaco wiele choragiewek, ktore moga wyczuc wiatr zmian i rozsadzic rzad od srodka.
                        ​​​​​​A z COVIDem na karku PiS dzis wyborow nie wygra.

​​​

Komentarz

Nie zgadzam się z Tobą o tyle, że Kościół Katolicki w mojej opinii zawłaszczył sobie prawo do mówienia co jest dobre a co złe. Biblia nie definiuje wszystkich sytuacji życiowych, ludzie muszą o tym zdecydować sami poprzez sumienie, a Kościół to ludzie. Kościół nie słuchając ludzi jest martwy duchowo. Przykład tego, że w KK zmienia się pojmowanie dobra i zła, jest chociażby podejście do innowierców czy kary śmierci na przestrzeni lat. Rozumiem że JP2 też zły bo był "przyjazny młodzieży"?

Zło jak zło, czasem człowiek staje też nad wyborem, czy czasem nie wybrać mniejszego. Swoje argumenty przedstawiłem dlaczego uważam że zmuszanie ludzi do heroizmu i cierpienia jest większym złem niż aborcja w skrajnych przypadkach. Teraz czekam na Twoje.
                          Jak już wspomniałem - ludziom wychowanym na współczesnej, tak zwanej, kulturze - trudno zrozumieć, że istnieje Prawda. Właśnie stąd wynika Twoja opinia - bo wydaje Ci się, że to co dobre a co złe, możemy sobie tu ustalić na drodze konsensusu, dialogu, słuchania ludzi i reszty podobnych pomysłów, które biorą się, jak większość lewicowej myśli, z zaprzeczenia grzechu pierworodnego, i założenia, że my tu sobie sami zorganizujemy idealne społeczeństwo. Idealne, czyli takie, w którym nie ma zła. Na przykład zło aborcji wyeliminujemy nazywając je dobrem. Otóż takiego społeczeństwa nie zorganizujemy. I nie to powinno być celem.

Zarówno podejście do innowierców, jak i do kary śmierci uważam za błędne i sprzeczne z tradycją Kościoła, i wierzę, że to się odwróci.

Swoje argumenty, dlaczego warto "zmuszać ludzi do heroizmu" już przedstawiałem gdzieś tu na ostatnich stronach. Były raczej zupełnie "świeckie". Jak Ci się nie chce przewijać, to mi się nie chce pisać tego kolejny raz.
                          Nie dotykaj forum, bo cię curva zmiecie z planszy
                          -------------
                          Jedynie prawda jest ciekawa

Józef Mackiewicz

Komentarz

• Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta

Jak już wspomniałem - ludziom wychowanym na współczesnej, tak zwanej, kulturze - trudno zrozumieć, że istnieje Prawda. Właśnie stąd wynika Twoja opinia - bo wydaje Ci się, że to co dobre a co złe, możemy sobie tu ustalić na drodze konsensusu, dialogu, słuchania ludzi i reszty podobnych pomysłów, które biorą się, jak większość lewicowej myśli, z zaprzeczenia grzechu pierworodnego, i założenia, że my tu sobie sami zorganizujemy idealne społeczeństwo. Idealne, czyli takie, w którym nie ma zła. Na przykład zło aborcji wyeliminujemy nazywając je dobrem. Otóż takiego społeczeństwa nie zorganizujemy. I nie to powinno być celem.

Zarówno podejście do innowierców, jak i do kary śmierci uważam za błędne i sprzeczne z tradycją Kościoła, i wierzę, że to się odwróci.

Swoje argumenty, dlaczego warto "zmuszać ludzi do heroizmu" już przedstawiałem gdzieś tu na ostatnich stronach. Były raczej zupełnie "świeckie". Jak Ci się nie chce przewijać, to mi się nie chce pisać tego kolejny raz.
                            W takiej sytuacji to chyba faktycznie nie ma za bardzo sensu dyskutować, wierzymy w zupełnie różne rzeczy. Ideologicznie jesteś w gruncie rzeczy talibem, gdybyś urodził się w Arabii Saudyjskiej biczowałbyś ludzi za posiadanie Biblii (bez urazy). Zastanawia mnie tylko jak możesz nie zauważać zmienności Kościoła, tym bardziej że jest ono ukorzenione w Ewangelii pt. "Po owocach ich poznacie". Czasy się zmieniają, czasem jedna rzecz działa dobrze, czasem inna. Patrząc na to jak często Kościół zmieniał zdanie (kara śmierci to tylko przykład, masz chociażby celibat, spowiedź, kapłaństwo i masę innych rzeczy) sam pomysł na istnienie jakiejś obiektywnej Prawdy uważam za totalnie bezsensowny - a nawet gdybyś coś takiego wykoncypował to nigdy nie masz pewności że trafiłeś akurat na tą najprawdziwszą.. Poza tym tradycja Kościoła to źródło wiary absolutnie podrzędne względem Pisma Świętego i sumienia.

Niemniej jednak dzięki za kulturalne wyrażenia swojej opinii, z Bogiem.
                            Ostatnio edytowany przez Motorowiec; 159139.

Komentarz

Oh ah bo wszyscy uczestnicy protestów to tępe Julki.

A no właśnie nazywając "szambem" środowiska myślące inaczej niż Ty. Eskalujecie konflikt i tyle, przypadki faktycznego zezwierzęcenia typu Margot trzeba wymieniać konkretnie a nie walić w cały tłum ludzi. To tak jakbym ja mówił że każdy legionista to kibol stadionowy, a przecież burdy i ustawki to domena kilkuset osobników, większości z imienia i nazwiska znanych.
                              Ty chyba nie masz do końca pojęcia co się dzieje na mieście, ale ok te kilkaset osób
                              antify i reszty zwierzyńca jest zainteresowane "otwartą dyskusją na forum kościoła."

Ba napiszę więcej bankowo te miliardy na ulicach - ile tego będzie JEDEN procent społeczeństwa ? to osoby głębokiej wiary, które z **** wie jakich przyczyn są wykluczone ze wspólnoty kościelnej i po prostu nie mogą sobie spokojnie wejść do kościoła.

Ps. jak ma wyglądać taka "otwarta dyskusja" z tym środowiskiem - pytam się o konkrety a nie pierdololo złapmy się za ręce i zaśpiewajmy "kumbaja"
                              A i żeby nie było jestem osobą niepraktykującą ale WYCHOWANĄ W WIERZE KATOLICKIEJ która jest dla mnie jakąś tam "busolą" moralną i może to powoduje, że nie wiem po jakiego ***** ktoś swoje frustracje ma dzielić akurat na forum kościoła.
                              Tak samo jak ja nie wpierdalam się na forum miłośników heavy metalu nie nie pierdole, że są fanami wycia.
                              Tylko mi nie pisz, że Kościół wpływa na coś zakulisowo itp. itd. bo dokładnie w taki sam sposób - jak nie większy wpływa związek wędkarski na przepisy dotyczące wędkarstwa.
                              I tu może Cię zaskoczę - Kościół niezależnie od tego, czy mówimy o katolickim, prawosławnym, islamie, czy hinduizmie jest w naszej szerokości geograficznej - DOBROWOLNĄ (w sensie uczestnictwa) wspólnotą religijną o Z GÓRY USTALONYM - porządku rzeczy/zasadach/liturgii/hierarchii itp.
                              Jak się komuś nie podoba to nikt do knędzy go nie zmusza do uczestnictwa w nim
                              I na sam koniec błagam nie pisz jakichś apostoł o tym, że ludzie chcą zmian pitu pitu - bo jak chcą zmian to niech to robią POPRZEZ UCZESTNICTWO, a nie wpierdalanie się osób "spoza klimatu"
                              No chyba, że dla Ciebie nie wiem osoby spod znaku 666 też jak mają taką ochotę to niech się wpierdalają do kościoła i rozpoczną otwarty dialog.
                              Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Wiem, że są tu osoby, które wielokrotnie lepiej ogarniają politykę niż ja.

Czy ktoś tak szczerze wie, jaki jest plan PJK na aktualną sytuację?

Zawsze jak myślę, że nie, że teraz na pewno zrobią krok w tył (bo przecież nie są politycznymi samobójcami), okazuje się, że znowu dają paliwo (wczorajsze oświadczenie PJK, które w 13h osiągnęło 3,3MLN wyświetleń i >100k reakcji na FB).

Jeśli to kolejna odsłona strategii "dziel i rządź", polaryzacji w celu zmobilizowania swojego elektoratu, to w dobie sytuacji epidemicznej jest to skrajnie cyniczne i IMO przekracza pewne granice (ciężko w to uwierzyć). Z drugiej strony, taka polaryzacja w sytuacji, kiedy za chwilę prawdopodobnie będziemy notowali >300 zgonów / dzień, co musi negatywnie wpłynąć na sondaże, może skutecznie ograniczyć straty.

Ogólnie, znowu mam wrażenie, że teraz to już na pewno równia pochyła dla obozu PJK. Później sobie przypominam, że miałem takie wrażenie już kilkukrotnie w ostatnich latach (szczególnie podczas protestów "sądowych").

Komentarz

Pracuję...
                                X