Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez midzi Zobacz posta
    Nie napisałem, że nie ma innej opcji. Zwyczajnie na podstawie statystyk widać, że opcję "nic" wciąż wybiera bardzo mało osób.
    OK - w takim razie źle zrozumiałem Twój wpis

Komentarz

• Żeby nie było, nie jest to najistotniejsza kwestia dla państwa. Pogląd takim mam jednak taki o ładnych parunastu lat, czyli mniej więcej od takiego samego momentu jak z pomocą dla pewnych kościelnych organizacji.

Komentarz

• Zamieszczone przez Alek Zobacz posta
        No to naczelnik przesadził. Sądziłem, że się zreflektuje i wykona telefon do Przylebskiej, albo zaczną wdrażać propozycje Gowina.
        Widać poparcie w okolicy 40 % przestało go interesować i chce iść na całość zapominając, że niedawno naraził się swojemu elektoratowi występując przeciwko rolnikom.
        Nie wiem na kim chce bazować za 3 lata jeśli chodzi o wyborców, ale demografia jest bezlitosna.
        Dla mnie lepszym pomysłem od wywołania wojny ideologicznej jest po prostu nie dostarczanie paliwa lewactwu i spychanie ich na margines progu wyborczego i pokazywanie dziwactw w ich wykonaniu jak w przypadku margo, tak jak udało się w 2015.
        Szczerze? Bierność policji oraz moment dały mi dużo do myślenia. Moim skromnym zdaniem PiS i TK tym wyrokiem załatwii dwie sprawy na raz. PIERWSZA> W końcu obrona życia nienarodzonego DRUGA> znalazł, winnych za wprowadzenie za moment drastycznych obostrzeń związanych z lockdownem. Przecież Policja z antymaseczkowcami się nie patyczkowala. Tutaj wygląda jak by mieli rozkaz nie reagować. Jak dojdzie do dewastacji mienia i rozrób to ma kolejny argument na opozycję. Jeszcze tylko zastanawia mnie dzisiejsze nawoływanie prezesa do burd i ta pomoc żandarmerii. Być może wprowadzą stan wojenny z dwóch powodów - zamieszek na mieście i koronawirusa, ale to jest mało prawdopodobne znając PJK. Chociaż od jakiegoś czasu gra jak by zmienił strategię.

EDIT. Dodatkowo zwróćcie uwagę na jedną rzecz. 5 Kaczyńskiego w sprawie zwierząt jest konkretną podkładką pod debaty jakie za chwilę się będą odbywać. Przypomnijcie sobie jak wyborcy wszyscy konserwatyści zareagowali na tą ustawę.... wszyscy wyborcy PiS zaczęli krzyczeć, że zajmuje się zwierzątkami a dzieci nadal mordowane to zajęli się na prośbę wyborców.... Mają podkładkę do rozmów ( argument ) i kolejne punkty w sondażach bo się uwiarygodnili.
        Ostatnio edytowany przez R.Piaski; 53370.
        "Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyna, dla której chcemy żyć i pracować" - R. Dmowski

Komentarz

• Zamieszczone przez Skw_ Zobacz posta

Kto się daje wykorzystywać? Ludzie dewastujący kościoły to jest odrębna grupa, która podczepiła się pod protest aby "zrobić dym". Nikt normalny się z nimi nie identyfikuje i zwyczajnie wyraża swoje zdanie na to, co zrobił Kaczyński.

Kompletnie nie rozumiem, co do tego wszystkiego ma wiara? Nie ma to żadnego znaczenia. Jeżeli kobieta nie chce nosić poważnie uszkodzonego płodu albo co gorzej martwego, to ma do tego prawo, bo to ona wraz z mężem będzie później wychowywać/grzebać to dziecko, a nie ksiądz zza ambony czy Papież.

Kościół sam sobie strzela w stopę (jeżeli już nie przestrzelił) poprzez pchanie się do polityki i mówienie ludziom, co mają robić i jak żyć. Nic dziwnego, że od X lat coraz mniej mężczyzn wstępuje do seminariów i coraz mniej młodych ludzi uczęszcza na msze. Poza tym, nie żyjemy już w średniowieczu, gdzie prawo kościelne było święte, a słowo Papieża było wyrokiem ostatecznym. Każdy ma prawo decydować o swoim zyciu tak jak mu się podoba
          Ludzie dewastujący kościół to główna grupa. Jeśli nie wierzysz to posłuchaj tego...

https://twitter.com/NocnaZ/status/13...978938886?s=19

Co do reszty to nie mam zamiaru już się sprzeczać . Czytając Twoje wpisy wiem,że Cię nie przekonam a Ty mnie tym bardziej.
          Pozostaje mieć nadzieję ,że kiedyś zrozumiesz o co chodzi obrońcom życia
          349meczów*
          71 goli*
          58 asyst*

jest tylko jeden King!!!!

*dane mam nadzieję ulegną jeszcze kiedyś zmianie

Komentarz

• Pewnie od następnego weekendu klasy 1-3 również w domu. Aby usadzić matki z miasta na dupie i pilnowania dzieci.
            "W kraju, w którym ludzie nienawidzą swoich rodaków" - Taco
            „Was, przyjaciele, czeka wspólna praca. Rządźcie, niech chory kraj do zdrowia wraca”. - Szekspir

Komentarz

• Tutaj opinia podobna do mojej:

Strajk Kobiet wzmacnia PiS. Ataki na kościoły, wandalizm i wulgarność wzmacniają partię Kaczyńskiego. Karygodna forma protestów zaciera ich treść. Protestujący marnują potencjał współczucia i empatii, jakie mieli po decyzji TK, przez chamstwo, którego większość nie zaakceptuje.
              https://twitter.com/JNizinkiewicz/st...93382320984072

Tyle razy już ten sam manewr był powtarzany. Ludzie inteligentni uczą się na błędach.
              Jeśli obiecujemy, że Wam damy to Wam damy.
              I to bez względu na to, ile będziecie musieli za to wszystko zapłacić

Komentarz

• Protesty są wymierzone przeciwko PISowi i autorytarnym skłonnościom Kaczyńskiego - teraz on sam prowokuje mówiąc o kościele i ma nadzieję, że znajdą się jacyś idioci którzy zaczną malować po murach kościelnych. Ale wierzcie mi, że 99% procent protestujących interesuje tylko i wyłącznie walka o wolność od strachu, który pojawia się wtedy, gdy Twoje dziecko może się urodzić z ciężką wadą i umrzeć chwilę po porodzie.

To są trudne sprawy, a PIS wkłada kij w mrowisko tylko po to, żeby nikt się nie zajmował tym, jak działa państwo w czasie pandemii. Duda pozarażał ludzi na budowie szpitala i uciekł do willi gdzieś na prowincji.

Komentarz

• To ja też napiszę moje odczucia (poparte jedynie zainteresowaniem tematem)

Moim zdaniem Kaczyński by tego nie ruszył gdyby nie to, że od lat w tej kwestii wierci mu dziurę w brzuchu część jego kolegów z obozu oraz tu uwaga:
                  jedyna słuszna ideowa prawica w postaci Konfederacji, która przygarnęła Kaję Godek po tym jak ta odbiła się od PiSu. Sprawa ciągnie się w zasadzie od lat
                  i przynajmniej w dwóch aspektach przeciwnicy aborcji eugenicznej mają dla mnie 100% racji: konstytucja nie wartościuje życia więc prawnie coś tu było nie tak oraz dzieci z zespołem Downa, który jest najczęstszą przyczyną aborcji...Dalej już robi się bardzo kontrowersyjnie o czym świetnie pisał mni księciuniu niemniej prędzej czy później:

a) trzeba by było sprawdzić zgodność tych przepisów z konstytucją
                  b) nastąpił by jakikolwiek inny pretekst do tak radykalnej ofensywy opozycji jaką widzimy bo oni faktycznie nadal nie zrozumieli dlaczego przegrywają wybory i teraz myślą że może po prostu trzeba radykalizmu (bo w miarę pokojowe protesty nie przyniosły oczekiwanych rezultatów), że może trzeba podpiąć się pod radykalne lewicowe organizacje oraz że trzeba wykorzystać to pokolenie nastolatek wychowane przez Netflixa i globalizację (gdzie wszystko co związane z Polską jest do dupy a wszystko co robią ich rówieśnicy na zachodzie jest cool)

Jeszcze słówko o Konfederacji bo przecież tyle dyskusji tu toczyłem przed wyborami odnośnie ich poparcia i chyba miałem rację bo to był pierwszy prawdziwy test dla nich jak wygląda starcie prawicowej ideowości ze współczesnym światem. Już dziś obwiniają rząd i nie są tak chętni do wyeliminowania całkowicie przesłanki eugenicznej jak jeszcze tydzień temu gdy ogłaszali zwycięstwo.

Komentarz

• Zamieszczone przez Maksi Zobacz posta
                    To ja też napiszę moje odczucia (poparte jedynie zainteresowaniem tematem)

Moim zdaniem Kaczyński by tego nie ruszył gdyby nie to, że od lat w tej kwestii wierci mu dziurę w brzuchu część jego kolegów z obozu oraz tu uwaga:
                    jedyna słuszna ideowa prawica w postaci Konfederacji, która przygarnęła Kaję Godek po tym jak ta odbiła się od PiSu. Sprawa ciągnie się w zasadzie od lat
                    i przynajmniej w dwóch aspektach przeciwnicy aborcji eugenicznej mają dla mnie 100% racji: konstytucja nie wartościuje życia więc prawnie coś tu było nie tak oraz dzieci z zespołem Downa, który jest najczęstszą przyczyną aborcji...Dalej już robi się bardzo kontrowersyjnie o czym świetnie pisał mni księciuniu niemniej prędzej czy później:

a) trzeba by było sprawdzić zgodność tych przepisów z konstytucją
                    b) nastąpił by jakikolwiek inny pretekst do tak radykalnej ofensywy opozycji jaką widzimy bo oni faktycznie nadal nie zrozumieli dlaczego przegrywają wybory i teraz myślą że może po prostu trzeba radykalizmu (bo w miarę pokojowe protesty nie przyniosły oczekiwanych rezultatów), że może trzeba podpiąć się pod radykalne lewicowe organizacje oraz że trzeba wykorzystać to pokolenie nastolatek wychowane przez Netflixa i globalizację (gdzie wszystko co związane z Polską jest do dupy a wszystko co robią ich rówieśnicy na zachodzie jest cool)

Jeszcze słówko o Konfederacji bo przecież tyle dyskusji tu toczyłem przed wyborami odnośnie ich poparcia i chyba miałem rację bo to był pierwszy prawdziwy test dla nich jak wygląda starcie prawicowej ideowości ze współczesnym światem. Już dziś obwiniają rząd i nie są tak chętni do wyeliminowania całkowicie przesłanki eugenicznej jak jeszcze tydzień temu gdy ogłaszali zwycięstwo.
                    Kaczyński nie jest głupi. Bez powodu by tego nie przegłosowywał w dobie koronawirusa. Specjalnie wywołał temat aborcji wprowadzając 5 Kaczyńśkiego. To jest człowiek, który myśli kilka kroków do przodu.
                    "Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyna, dla której chcemy żyć i pracować" - R. Dmowski

Komentarz

• Białystok?
                      Jeśli obiecujemy, że Wam damy to Wam damy.
                      I to bez względu na to, ile będziecie musieli za to wszystko zapłacić

Komentarz

• "Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyna, dla której chcemy żyć i pracować" - R. Dmowski

Komentarz

• Zamieszczone przez R.Piaski Zobacz posta

Kaczyński nie jest głupi. Bez powodu by tego nie przegłosowywał w dobie koronawirusa. Specjalnie wywołał temat aborcji wprowadzając 5 Kaczyńśkiego. To jest człowiek, który myśli kilka kroków do przodu.
                          Widzisz a moim zdaniem sam Kaczyński raczej unikał tematu aborcji z uwagi na wszystkie powyższe kwestie i pewno dalej by tak było - przecież gdyby chcieli to by samodzielnie zmienili prawo (a czasu mieli mnóstwo) a TK i tak pójdzie na ich konto. Oczywiście wszystko do czasu jak już mleko się rozlało
                          Ostatnio edytowany przez Maksi; 6329.

Komentarz

• [QUOTE=R.Piaski;n2563046]

Ej ale udostępnianie takiego oczywistego fejku chyba nie ma sensu.....

Komentarz

• Romuald Dębski - znany, ceniony lekarz

Nie wypada mi lub wręcz nie wolno mi wymieniać nazwisk, zwłaszcza kiedy obowiązuje mnie tajemnica lekarska, ale bardzo drażni mnie ta hipokryzja. Żonie jednego znanego przeciwnika diagnostyki prenatalnej robiłem amniopunkcję, w wielkiej tajemnicy, żonie obrońcy życia terminowałem ciążę z zespołem Downa. Pytałem: jak to jest, przecież jesteście przeciw? A oni mówili: słuchaj, to naprawdę "wyjątkowa sytuacja" Wyjątkowa, bo dotyczyła ich osobiście, a nie ich pacjentek. Bo dla pacjentek zawsze mają żelazne sumienie.
                              "W kraju, w którym ludzie nienawidzą swoich rodaków" - Taco
                              „Was, przyjaciele, czeka wspólna praca. Rządźcie, niech chory kraj do zdrowia wraca”. - Szekspir

Komentarz

• [QUOTE=mnemotech;n2563048]
                                Zamieszczone przez R.Piaski Zobacz posta

Ej ale udostępnianie takiego oczywistego fejku chyba nie ma sensu.....
                                Co uważasz za fejk?

EDIT: Poznań, w ruch poszły noże podobno https://www.youtube.com/watch?v=2V1r...ture=emb_title
                                Ostatnio edytowany przez R.Piaski; 53370.

Komentarz

Pracuję...
                                X