Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Dla mnie sprawa jest jasna. Albo będziemy się biernie przyglądać tym cwelom i będziemy mieć to co na zachodzie szybciej niż nam się wydaje, albo zaczniemy działać ostro. I nie mówię tu nawet o czymś zorganizowanym tylko o samym sobie, własnym sumieniu i walce o to, w jakiej Polsce będziemy żyć w następnych latach.
    Lepiej być ciemniakiem niż pedałem i lewakiem!

Komentarz

• Zamieszczone przez Tadek Zobacz posta

Zgoda w 100%. Dokładnie tak jest - większość z tych naszych koleżanek/ kumpelek dała się mocno zmanipulować
      A przeszło Ci przez myśl, że po prostu nie wszyscy chcą rodzić oraz posiadać dziecko, które nie ma szans na przeżycie? Najłatwiej jest wchodzić do czyjegoś życia i podejmować za kogoś decyzje, kiedy nie ponosi się za to żadnej odpowiedzialności.

Komentarz

• Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta

To OSOBIŚCIE - jestem jak najbardziej za zakazem aborcji - w tym eugenicznej.

Natomiast osobiście nie wyobrażam sobie jak czy to z pozycji TNTP, czy też z pozycji Państwa mógłbym od jakiejkolwiek kobiety oczekiwać-zmuszać ją do urodzenia dziecka które nie ma żadnych opcji na przeżycie.
        To jednak tak czy nie ?
        Widzisz, nie takie proste.

Ruszyli coś co działało X lat.

Nie każda rodzina, która stara się o dziecko, jest gotowa na opiekę nad niepełnosprawnym dzieckiem.

Bodajże Błoniak pytał co za różnica czy dokonujesz aborcji widząc, że dziecko urodzi się chore, zdeformowane czy po roku ulegnie takiemu wypadkowi, wskutek którego powstaną ww. niedogodności.
        Różnica jest taka, że w tym drugim przypadku dziecko rodzi się zdrowe, nikt kobiety przez niemal cały okres ciąży nie straszy i ta się nie stresuje, że będzie miała niepełnosprawne dziecko.
        Jak wyżej napisałem, nie każda rodzina (o ile jakakolwiek) chce całe życie poświęcić opiece takiemu dziecku. I po prostu jak mogą tego uniknąć to dokonują aborcji.

Co innego po fakcie, gdzie już z dzieckiem jesteś zżyty X czasu.

To doprowadza tylko do tego, że:
        - zajebiście rozwinie się szara strefa, która moim zdaniem, będzie w chvj niebezpieczna (sterylność, narzędzia, warunki po, hochsztaplerzy etc.)
        - kobiety będą jeździć do Czech, gdzie tamtejsze kliniki już zacierają rączki na peeleny

Niech zrobią referendum i będzie demokratycznie

Na teraz dać sobie spokój bo są jednak ważniejsze problemy, które koniecznie tym tematem chcą przykryć.
        I tak się pewnie skończy.

Jakiś kompromis wypracować i po covidzie klepnąć na następne X lat.
        Ostatnio edytowany przez LOL3K; [ARG:4 UNDEFINED].
        q[-_-]p

Komentarz

• Walka z wiatrakami. Przecież jak ktoś chce zabić dziecko może to zrobić w kraju ościennym. Na krótką metę pomóc mogłoby nagłe załamanie pogody. Na dłuższą metę nie widzę szans na zwycięstwo. Lewactwo nas zakrzyczy, bo chyba znowu są modniejsi u młodzieży. Będzie tylko gorzej.

Zamieszczone przez księciuniu Zobacz posta
          Jest jeszcze jedna strona aborcji z powodu wad płodu. Zdarzało się, że była ona zalecana/robiona w sytuacjach, gdy nie było takiej potrzeby (błąd w ocenie, niemożność oceny), a często była furtką dla aborcji „na życzenie”.

O tym pierwszym wiem z pierwszej ręki, o tym drugim z drugiej.

Pierwsza z sytuacji: u dziewczyny w ciąży stwierdzono jakieś nieodwracalne zmiany płodu (nie przeżyje albo będzie silnie niepełnosprawny); wszyscy lekarze (w Warszawie) u których była nie dawali żadnych nadziei i nie tylko stwierdzali, że to się „łapie” pod tę przesłankę aborcji, ale nawet namawiali ją do jej zrobienia (łącznie z takimi bardzo znanymi i medialnymi). Dziewczyna dała się „przekonać”, poszła do szpitala gdzie miało to być dokonane i tam się „złamała” – uciekła stamtąd i stwierdziła, że urodzi. Chłopak jest już nastolatkiem… zdrowy od urodzenia … w 100%... Ta sytuacja mocno zmieniła moje spojrzenie na tę kwestię.

Druga z sytuacji: info od osoby badającej zwłoki dzieci zabitych w wyniku aborcji na podstawie tej przesłanki w jednym z warszawskich szpitali – nie pamiętam szczegółowych danych, ale zatrważający procent tych dzieci (na pewno grube kilkadziesiąt procent) nie „kwalifikował się do zabicia” (jakkolwiek by to nie brzmiało). Nie jestem w stanie ocenić w ilu przypadkach to był błąd lekarza, w ilu wynik tego, że nie dało się prawidłowo ocenić, a w ilu życzenie podciągnięcia pod tę przesłankę. Liczy się „wynik końcowy”.

Choć zgadzam się, że moment dokonywania zmian jest „nieszczególny”.

To bądź sobie w byłym ZSRR (albo Chinach jak wolisz); ja wybiorę Amerykę Łacińską
          księciuniu Masz może jakiś link do badań zwłok dzieci zabitych w wyniku aborcji? Ciekawy wątek.

Komentarz

• Zamieszczone przez LOL3K Zobacz posta

1) To jednak tak czy nie ?

2) To doprowadza tylko do tego, że:
            - zajebiście rozwinie się szara strefa, która moim zdaniem, będzie w chvj niebezpieczna (sterylność, narzędzia, warunki po, hochsztaplerzy etc.)
            - kobiety będą jeździć do Czech, gdzie tamtejsze kliniki już zacierają rączki na peeleny

3) Niech zrobią referendum i będzie demokratycznie
            1) To jest głupie pytanie - ja jestem ULTRA LIBERALNY
            Dla mnie wszyscy indywidualnie (w sensie ludzie wokół mnie) możecie się ruchać ze sobą, ćpać, napierdalać się pomiędzy sobą itp. itd.
            Tylko, że społecznie to już nie jest takie proste - w sensie patrząc przez pryzmat, nie indywidualny (bo w sumie koło ***** mi lata czy ćpasz czy nie) ale bardziej przekrojowy.

I w tym wypadku jeśli idzie o mój pogląd na tą sprawę - 1916% poparcia dla TK.
            Natomiast mam świadomość, że może zrodzić to różne - niepożądane skutki społeczne + ta ochrona życia i tak jest iluzoryczna + każdy przypadek jest indywidualny + ciężko jest mi (tak jak napisałem w wielu przypadkach jestem bardzo liberalny) komuś narzucać swoją wolę - tylko dlatego, że tak podpowiada mi moja moralność, a finalistycznie efekt jest mocno wątpliwy (wszak czy etycznym jest skazywanie DZIECKA-bo jako takie traktuję płód na <w określonych wypadkach> pewną śmierć).

Tu podobnie? można podchodzić do eutanazji
            Z jednej strony jest zabroniona (i słusznie)
            Z drugiej strony gdzie jest granica pomiędzy ratowaniem życia, a uporczywą terapią
            Z trzeciej strony i tak jak ktoś chce jej dokonać to w 99,99% wypadów może to zrobić
            Z czwartej kim ja jako człowiek jestem, żeby o tym rozstrzygać.
            Z piątej jakieś zasady muszą jednak obowiązywać - i tak wracamy do pierwszego

2) Jest to nieprawda gdyż teoretycznie ten problem dotyka 1000 przypadków w Polsce
            Realnie (w sensie liczby dotychczasowych procedur) dotyczy on imho ponad 500.
            W reszcie przypadków
            - i tak stosowany mógłby być kontratyp zagrożenia życia (z tymże tutaj to jest problem z pewnymi procedurami)
            - imho nawet jeżeli dojdzie do zmiany prawa (na dziś pół na pół) - to skończy się to jakąś protezą w postaci rozporządzenia ministra o kategoriach pitu pitu które zablokuje część aborcji eugenicznych

3) Mimo wielu zagrożeń mam wrażenie że byłby to najlepszy pomysł - w sensie rozładowujący jakąś kompletnie pojebaną atmosferę.
            Lieber tot als rot!!

Komentarz

Niech zrobią referendum i będzie demokratycznie
              Ostudziłoby emocje, i byśmy wiedzieli czego chcą Polacy, na czym stoimy. Frekwencja na bank w okolicy referendum 'unijnego'.
              Jestem na tak!
              PS. No ale covid, więc nie tak od razu.

Komentarz

• Zamieszczone przez R. Zobacz posta
                Dla mnie sprawa jest jasna. Albo będziemy się biernie przyglądać tym cwelom i będziemy mieć to co na zachodzie szybciej niż nam się wydaje, albo zaczniemy działać ostro. I nie mówię tu nawet o czymś zorganizowanym tylko o samym sobie, własnym sumieniu i walce o to, w jakiej Polsce będziemy żyć w następnych latach.
                Radykalizowanie się w tym momencie i zniechęcanie w ten sposób do siebie normalnych ludzi, często naszych znajomych, którzy dali sobie coś wkręcić, zareagowali za szybko i jeszcze nie dotarła do nich ich pomyłka jest najgorszym co w tej chwili można zrobić. To tylko przesunie ich w stronę lewactwa, a przecież wiemy, że to są w przecież rzeczy w porządku goście są, tacy sami jak my tylko pomylili się i chwilowo błądzą. To nie do konca ich wina.

Mi to co zaczyna się dziać przypomina to co działo się w USA kilka miesiecy temu. Myślę, że każdy kto to sledził zauwazy podobny scenariusz. Doniosłe wydarzenie społeczne (u Nas nawet o większym znaczeniu dla społeczeństwa niz tam) -> protesty, manifestacje -> odpalenie się antify, zamieszki, niszczenie miejsc kultu, dążenie do jak największej destabilizacji sytuacji wewnętrznej państwa. Zobaczymy jak zareagują u nas media, bo stanach wybielały lewactwo i robiły im dobry pr. O tym, że antifę finansuje Soros przez swoje agendy nie muszę chyba pisać. To, że destabilizacja USA, w Polsce i w zasadzie każdego kraju jest światowemu lewactwu na ręke też powinno być dla kazdego kto obserwuje wydarzenia za świecie tez powinno być oczywiste.
                Pogłebianie podziałów jest dokładnie tym o co im chodzi, więc powinniśmy dizałać przeciwnie. Bronić kościołów, pomników pamięci jak najbardziej tak, natomiast w miare możliwości trzymać nerwy na wodzy nie dawać się sprowokować i łagodzić sytuację zamiast ja zaogniać.

Komentarz

• Ad 2.

Jednak gdzieś te 500-1000 przypadków będzie trzeba "załatwić". Nie każdego stać na Czechy, stąd moim zdaniem szara strefa coś tam zarobi.

A jak to sięga max 1000 przypadków rocznie, to czy jest sens wprowadzać taką pojebaną atmosferę jak teraz? Czy jednak klepną co mają klepnąć nam za plecami i jednak stwierdzą, że przez duży opór społeczeństwa zachowujemy status quo.

TNTP w końcu można z Tobą z normalny sposób podyskutować, pjona, dzięki.

Z tym referendum to na poważnie pisałem oczywiście.
                  Dorzucić jeszcze jeden jakiś problem społeczny i dwie pieczenie na jednym ogniu. (podwyżki dla polityków )

A tak stricte politycznie to po wkurwieniu babeczek, przedsiębiorców wszelakich, obywateli, ciekaw jestem wyniku poparcia za kilka miesięcy
                  Ostatnio edytowany przez LOL3K; [ARG:4 UNDEFINED].
                  q[-_-]p

Komentarz

• Wspomnial już ktoś o nowych przepisach z 20 o szczepionkach i przymusie ich użycia wbrew woli jesli panstwo uzna to za wlasciwe, oraz o tym z wczoraj o pomocy zw dla policji?;-) To tak gwoli postcovidowych teorii spiskowych;-)

Zastanawiam się skad taki kurewski hejt tych niby różnych politycznie ludzi (o których ktoś wspomniał, że to wcale nie tylko pisowcy) jak tylko wspomni sie ze chociaż troszkę można się nie zgadzać z przyzwoleniem na mordowanie "wszystkiego" co w ich brzuchach. Podyskutowalem chwilę z lokalnymi awanturnikami i jestem przerażony przede wszystkim tym, że ich wypowiedzi, oprócz tego że są pełne nienawisci to jeszcze są mega nieskladne i nielogiczne. Pierdolenie o wszystkim po trochu, ja ***** wiem bo nie jestem kobietą, nie wpierdalaj sie w nasze brzuchy i ****! Koniec dyskusji.

Przez chwilę starałem się wczuć w role PARY a nie kobiety, ktora może dostać taka informacje. Dziecko będzie bez mózgu, bez ręki, nogi czy... I wiecie co, wydaje mi się, że jedyną opcją o jakiej bym myślał w tej mega chujowej, tragicznej sytuacji to to, że ***** tam wiedza, że nie zawsze tak jest jak się wydaje z badań i ze może wszytko skończy się dobrze. Nie zabil bym swojego dziecka sam z siebie, tak czuje.

Wielki szacun dla każdego kto na codzień podejmuje trud wychowywania "innych" dzieci, bez pomocy państwa. To są prawdziwi bohaterowie.

A takich co usunęli bo jeszcze nie byli gotowi, bo mieszkanie za małe, bo to ciężko bo **** wie co jeszcze serdeczny **** WAM W TE PIZDY I BRZUCHY, bo dziś kurwy bite najglosniej krzyczą.

A jak ktoś jeszcze nie kuma to idz powiedz swojemu zdrowemu dziecku, że jak w razie czego trafi na wozek, czy jeszcze gorzej, to je oddacie do dpsu czy w zasadzie jak będzie można zabierzecie na wycieczke.do krajów w ktorych eutanazja będzie na topie.
                    I też **** wam na ryj mordercy.

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka

Lubisz pie.dolic? Pie.dol ITI.

Komentarz

• Zamieszczone przez kOZA555 Zobacz posta
                      Co ten pis zrobił z Polską. To się skończy wojną domową.

Gdyby Trzaskowski wygrał wybory, to by doszło do status quo. Każdy, kto dopuścił Dude, do drugiej kadencji odpowiada, za to co się dzieje teraz w Polsce.
                      Tylko sie nie POplacz...
                      http://www.youtube.com/watch?v=0ILbDMeXEtA

Komentarz

Ad 2.

Jednak gdzieś te 500-1000 przypadków będzie trzeba "załatwić". Nie każdego stać na Czechy, stąd moim zdaniem szara strefa coś tam zarobi.

A jak to sięga max 1000 przypadków rocznie, to czy jest sens wprowadzać taką pojebaną atmosferę jak teraz? Czy jednak klepną co mają klepnąć nam za plecami i jednak stwierdzą, że przez duży opór społeczeństwa zachowujemy status quo.

TNTP w końcu można z Tobą z normalny sposób podyskutować, pjona, dzięki.

Z tym referendum to na poważnie pisałem oczywiście.
                        Dorzucić jeszcze jeden jakiś problem społeczny i dwie pieczenie na jednym ogniu. (podwyżki dla polityków )

A tak stricte politycznie to po wkurwieniu babeczek, przedsiębiorców wszelakich, obywateli, ciekaw jestem wyniku poparcia za kilka miesięcy
                        Ciekaw jestem ile z tego tysiąca było przypadków takich jak mojej córki. Warto, choćby o jedno życie.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
                        "Płynie się zawsze do źródeł pod prąd, z prądem płyną śmiecie."

Zbigniew Herbert

Komentarz

• Zamieszczone przez Skw_ Zobacz posta

A przeszło Ci przez myśl, że po prostu nie wszyscy chcą rodzić oraz posiadać dziecko, które nie ma szans na przeżycie? Najłatwiej jest wchodzić do czyjegoś życia i podejmować za kogoś decyzje, kiedy nie ponosi się za to żadnej odpowiedzialności.
                          Przeszło mi przez myśl. Tylko ze do jednego worka wrzucasz też dzieci które mogą szczęsliwie żyć albo nawet być całkowicie zdrowe - jest masa świadectw takich przypadków, nawet na tym forum ktoś o takich osobistych przypadkach wspominał. Od Twojej wypowiedzi wieje właśnie takim zmanipulowaniem bo reagujesz emocjonalnie a TK po prostu wyłożył to co jest zapisane w KONSTYTUCJI od 1997r. Niezmanipulowane zachowanie polegałoby na tym żeby doprecyzować prawo w tych ekstremalnych przypadkach o których wspominasz. Przypomnę Ci że właśnie emocjonalną reakcją jest pisanie o "posiadaniu" dziecka bo nikt nie zmusza rodziców do wychowywania po porodzie - można dziecko oddać, to primo. Secundo - nadal największy odsetek aborcji jest na dzieciach z Downem.

Komentarz

• Zamieszczone przez kOZA555 Zobacz posta
                            Co ten pis zrobił z Polską. To się skończy wojną domową.

Gdyby Trzaskowski wygrał wybory, to by doszło do status quo. Każdy, kto dopuścił Dude, do drugiej kadencji odpowiada, za to co się dzieje teraz w Polsce.
                            Zostałaś nagrana:
                            https://twitter.com/WitkorK/status/1...201213440?s=19
                            "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
                            Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
                            Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
                            Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
                            "
                            Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

• A tu dalej: Bóg z Nami, **** z Wami, Alleluja i do przodu, jazda z *******...

Kobiety walczcie!

Komentarz

Bodajże Błoniak pytał co za różnica czy dokonujesz aborcji widząc, że dziecko urodzi się chore, zdeformowane czy po roku ulegnie takiemu wypadkowi, wskutek którego powstaną ww. niedogodności.
                                Różnica jest taka, że w tym drugim przypadku dziecko rodzi się zdrowe, nikt kobiety przez niemal cały okres ciąży nie straszy i ta się nie stresuje, że będzie miała niepełnosprawne dziecko.
                                Jak wyżej napisałem, nie każda rodzina (o ile jakakolwiek) chce całe życie poświęcić opiece takiemu dziecku. I po prostu jak mogą tego uniknąć to dokonują aborcji.
                                I to, w dokładnie takim brzmieniu, jakie chciałeś uzyskać, nie może być zasadą prawa w państwie, które cywilizacyjnie chce przetrwać. Nie można pozwalać na zabijanie ludzi, z takiego powodu, że "ktoś kobiety przez niemal cały okres ciąży straszy i ta się stresuje że będzie miała niepełnosprawne dziecko." Nie można pozwalać na zabijanie ludzi, bo rodzina nie chce "całego życie poświęcić opiece takiemu dziecku". Jeśli państwo dopuszcza taką możliwość, to tym samym mówi swoim obywatelom, tym mądrzejszym i tym głupszym - że to nie jest nic złego. My dziś w 2020 możemy sobie rozumieć, że to takie odstępstwo od normy i super wyjątkowa sytuacja. Ale dzieci naszych dzieci wychowane w takim systemie prawnym, nie będą tego rozumiały w ten sposób. Będą nauczone, że tak można się pozbywać problemu. Ten sposób myślenia będzie miał na nich wpływ. Będą chciały różnymi innymi wątpliwymi środkami pozbywać się swoich innych problemów. Na przykład będą oczekiwać, że starych i schorowanych ludzi też można się pozbywać - bo niby dlaczego nie. Będą oczekiwać, że jak zaliczyli wpadkę, to też chcieliby się pozbyć problemu - bo dlaczego nie. A patrząc na tempo zmian, to mogą być już nasze dzieci. Ludzie którzy ich do tego nakręcą już istnieją. To jest po prostu wtórne barbarzyństwo. Taka organizacja społeczna, której pryncypia dopuszczają tego typu rozwiązania, z biegiem czasu upada. Bo jest wadliwa. Nie że się wszyscy pozabijamy. Po prostu stracimy na znaczeniu, będziemy biedni, potem staniemy się trzecim światem. Albo w międzyczasie wchłonie nas świat islamu. Dlatego właśnie nie powinniśmy się godzić na dopuszczalność aborcji eugenicznej. Bo my nie mamy być społeczeństwem, które się pozbywa problemów. My mamy być społeczeństwem, które potrafi podejmować trud radzenia sobie z problemami.

W ogóle ja naprawdę nie rozumiem - jak Wy we własnym sumieniu, słyszycie własne słowa, że Stres/Trauma/Tragedia jest usprawiedliwieniem dla zabicia dziecka. Ja tego nie pojmuję po prostu. Ludzi dotykają różne, różniaste tragedie. Codziennie. Tragedia pytań o malowany pokoik, tragedia stresowania kobiety urodzeniem niepełnosprawnego dziecka - no to naprawde nie jest matka wszystkich tragedii, żebyśmy pozwalali zabijać niewinnego człowieka. Każdemu z nas może się codziennie przytrafić jakiś taki życiowy fuckup, który odmieni nasze życie już na zawsze i to na naprawdę ch.ujnię. Ale jeśli ten fuckup to diagnoza niepełnosprawnego dziecka - a to luz, zabijmy je bo go nie widać w brzuchu. I ch.uj - problem solved. No serio, nie pojmuję, jak brzmi spójny system wartości, z którego wynika coś podobnego.

E: Tak swoją drogą - około 40% aborcji eugenicznych to są aborcje na dzieciach z zespołem Downa. Naprawdę uważacie, że dzieci z zespołem Downa kwalifikują się, żeby je odjebać i nie robić kłopotu rodzicom?
                                Ostatnio edytowany przez bloniaq; [ARG:4 UNDEFINED].
                                Nie dotykaj forum, bo cię curva zmiecie z planszy
                                -------------
                                Jedynie prawda jest ciekawa

Józef Mackiewicz

Komentarz

Pracuję...
                                X