Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez berserk Zobacz posta
    mski podrzuć numer konta, kupię tobie trochę gum, a twoim koleżankom spiralki czy coś skoro nie potraficie parzyć się tak żeby nic z tego nie było...
    Kupuje zawsze 18paki durexa, pleasure max wiec nie mam potrzeby, jestem zabezpieczony. Dzięki. Koleżanki nie wiem bo robię to tylko z żoną.

Natomist cieszę się ze się uaktywniasz i dajesz głos, bo sprowadzanie tego tematu tylko do pukania się bez zobowiązań pokazuje ze o tym temacie trzeba rozmawiać

Komentarz

• Zamieszczone przez Jaco Zobacz posta
      Ja już tak mam, ze szmatami dyskutuję tak, jak na to zasługują. Wybacz mi.
      Wiec zamilcz dziadku, bo ja z tobą nie dyskutuje.

Sorry za post pod postem, ale z telefonu trudno cytować kilka postów od różnych userow.

Komentarz

• Zamieszczone przez mski Zobacz posta

Kupuje zawsze 18paki durexa, pleasure max wiec nie mam potrzeby, jestem zabezpieczony. Dzięki. Koleżanki nie wiem bo robię to tylko z żoną.

Natomist cieszę się ze się uaktywniasz i dajesz głos, bo sprowadzanie tego tematu tylko do pukania się bez zobowiązań pokazuje ze o tym temacie trzeba rozmawiać
        Wyjątkowo cyniczny z ciebie dzbanek. Cieszę się, że nie miałem okazji poznać cię osobiście, łachudro.
        "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
        Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
        Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
        Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
        "
        Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

• Zamieszczone przez KrzychuS Zobacz posta
          No to wejdziemy w tę merytoryczną wymianę zdań.
          I tak właśnie wygląda dyskusja z PRowcami PiSu:
          Kali ukraść krowę - dobrze
          Kalemu ukraść krowę - źle
          Miej pretensje do PR-wców, a nie do mnie. Oczywiście ci z PO są inni.

Zamieszczone przez KrzychuS Zobacz posta
          Tak się składa, że wiele osób, które podpisało się pod wnioskiem do TK teraz twierdzi, że powinna być możliwość aborcji w wyjątkowych przypadkach trwałego uszkodzenia płodu.
          Jakieś źródło?

No to gdzie jest ustawa to regulująca? Bo zgodnie z Twoim tokiem rozumowania, jeżeli jej nie ma, to tym osobom nie zależy na dobru dzieci i kobiet. No chyba, że to, jak piszesz, jest drobiazg. Tylko, ze ten drobiazg stanowi u Ciebie zarzut wobec opozycji.
          Czyli jednak Kali.
          Zgodnie z rzeczywistością nikt z rządowej strony nie zapowiadał żadnej nowej ustawy. Czyli jednak piszmy prawdę.

Zamieszczone przez Hazardzista Zobacz posta
          Foxxie, podsumowując.
          Progam polskiej energetyki nadal trwa i nadal jest w dupie.
          Elektrownia Ostroleka C - wyjebali miliard na dostosowanie do wegla, teraz wyjebią miliar na przebudowę pod gaz.
          Lech Kaczyński mówił żeby nie dotykać, to dotknęli.

Podziękował.
          Na czele spółki jest wieloletni fachowiec od energetyki, a nie ziomek premiera, a w wyniku unijnej "walki z klimatem" ponosimy koszty niemieckiego dyktatu, na który PO zgadzała się niezależnie od kosztów dla państwa, a dzisiaj Orlen walczy, by je możliwie minimalizować. "Dotknęli" pytając TK o zgodność z Konstytucją? No chyba kogoś obowiązuje KON-STY-TU-CJA?

Proszę bardzo.

Zamieszczone przez mski Zobacz posta
          I co ta skala zmienia? Chcesz przez to powiedzieć, że "Twój" złodziej/wałkarz/nieudacznik jest lepszy niż "mój"? Czemu to dowodzi?
          Nie mam czasu na długie pisanie, więc krócej. To proste - PO stworzyła system, w którym celem była administracja zarządzanym terytorium, piętrowa wyprzedaż majątku i kradzież. Vide "lex Krauze". W PiS jest wielu złodziei, ale np. majątek odzyskują,

Na prawdę szanuję Ciebie i Twoją odwagę cywilną, że o tym wspominasz. Wierzę, że masz świadomość jak to brzmi.
          Stwierdzenie faktów nie wymaga żadnej odwagi. Brzmi to jak klasyczny fuck-up do momentu, gdy ktoś wykaże wałek Szumowskiego.

Prawda jest taka, że gdyby rządzący przejawiali jakąkolwiek wolę do dyskusji to by do tych ludzi wyszli. Gdzie oni są? Kościół zadowolony(główny elektorat), Ordo Luris zadowolone (chociaż nie do końca bo mają apetyt na więcej) i tak się kręci. Wycieracie sobie mordy religią, konserwatyzmem a prawda jest taka, że Ci ludzie są zostawieni sami sobie. Ich rodziny się rozpadają, żyją za 2,5k i gdzie są ci wszyscy co tak chętnie głoszą, że trzeba rodzić? Najpierw trzeba tym ludziom stworzyć realne warunki do życia, realną pomoc a później wymagać żeby rodzili takie dzieci.
          Cóż, może sprawdź, kto prowadzi najwięcej domów samotnej matki.

Z tymi 12 latkami to fakt czy opinia?
          Pierwsze z brzegu - tendencje są jednoznaczne. Podobnie jak finansowe zaplecze tu i tam.

Senat stanowy z Massachusetts w USA zagłosuje nad projektem ustawy znoszącej ograniczenia w dostępie do aborcji dla nastolatek. Propozycja nowelizacji prawa, którą złożyła senator Hariette Chandler z Partii Demokratycznej, pozwoli nieletnim na usunięcie ciąży bez zgody rodziców. Umożliwi także aborcję po 24. tygodniu ciąży.
          https://www.vaticannews.va/pl/swiat/...ieletnich.html

Hiszpańska minister ds. równouprawnienia Irene Montero zapowiedziała walkę o przyznanie prawa nastoletnim dziewczynkom do przerywania ciąży.
          https://dorzeczy.pl/swiat/156463/nas...rawnienia.html

A apropo protestów od 2015. Afaik nauczyciele mieli konkretne postulaty, matki osób niepełnosprawnych w sejmie, rezydenci, górnicy, psy i można tak wymieniać. I wiesz jaki był klucz? Kurski uruchamiał szczujnie, żeby każdą jedną grupe po kolei dyskredytować w oczach opinii.
          1. Kurski mnie nie obchodzi, a i tak jest kilometry za bratem z "G.W."
          2. Nauczycieli faktycznie podkręcał połapany z SLD (wchodzili do Sejmu z ich list - sic!) ZNP z Broniarzem na czele.
          3. Z rezydentami, górnikami i psami zostały podpisane porozumienia.

Oj jej, poseł/posłanka rzuciła wulgaryzmem, wielki aj waj.
          Chyba nie zapoznałeś się z jej wypowiedzią. Ona powtórzyła to, co uważała za argument.

Natomiast co do postulatów. Niech ktoś dopuści drugą stronę do dyskusji i zechce ich wysłuchać to na pewno usłyszy argumenty. Dlaczego mija 4 dzień protestów i nikt z rządu jeszcze nie wyszedł do ludzi z propozycją dyskusji tylko planuje zamknąć ich w domu?
          Jakiej "strony"? Dzicz swoimi "argumentami" profanuje kościoły i pomniki - każdy kto chce może się z nimi zapoznać.

Albo usłyszeć. Tak jak wczoraj modlący się pod Św. Krzyżem - "w.........ć!". A w Sejmie Schetyna "żąda" od Morawieckiego... by nie publikował wyroku TK, chociaż od czterech lat to jest w gestii prezesa Trybunału, który orzekł zgodnie z prawem i procedurami. Nie wiem kto tu i z kim ma gadać.

Był nacisk kościoła czy nie?
          Dalej w to brniesz? Nie było skutecznego nacisku w kwestii stanowienia prawa. Insynuowałeś, że PiS robi to pod naciskiem Kościoła, a tu nawet żadnych prac rządu nad nowym prawem nie było. Co powoduje frustrację środowisk okołokościelnych. I o czym nie napisałeś.
          Ostatnio edytowany przez Foxx; 739.
          My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

Chodzi ci o kwestie i zwrot „wychowywać dzieci” czy pytasz mnie czy ktoś mnie zmuszał do tego żeby moje dzieci się urodziły?
            Pisałeś o "przymusie wychowania" po czym kiedy zapytałem się kto i gdzie do czegoś takiego zmusza - to napisałeś, że poprzez zakaz aborcji zmusza się kobietę do urodzenia.
            Kiedy ja zauważyłem, że jedno nie jest tożsame z drugim, to mi wyjechałeś, że "swoje dziecko wychowujesz"
            Czyli gadał dziad do obrazu.

To zapytam się jedno jeśli nie dziecku już po urodzeniu stałaby się jakaś krzywda już po porodzie to czy uważasz, że rodzic ma prawo je uśmiercić ?
            W myśl "jeżeli ty czujesz się na siłach, żeby w tak ciężkiej sytuacji wychowywać takiego człowieka. Twój wybór. Ale daj zadecydować o tym innym też, a nie go zmuszaj bo nie masz żadnego prawa mówić komuś co jest dla niego lepsze."
            Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta

Miej pretensje do PR-wców, a nie do mnie. Oczywiście ci z PO są inni.
              Ale ja nie mam żadnych pretensji. Jest jak jest.
              A ci z PO są tacy sami. Ale Ci z PiSu mieli być inni, lepsi.
              Cieszę się, że tutaj mamy takie samo zdanie, że nie są.

Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta

Jakieś źródło?

Źródło? Proszę bardzo. Np takie. Twoje ulubione więc musi być wiarygodne.
              https://www.tvp.info/50500913/porozu...ze-pis-jest-za

Fragmenty:
              Kamil Bortniczuk z Porozumienia stwierdza, że dzięki decyzji TK w sprawie aborcji uda się ochronić życie wielu dzieci m.in. z zespołem Downa. W rozmowie z portalem tvp.info zaznacza jednak, że teraz niezbędne są regulacje dotyczące uszkodzenia płodu. – Bo utrzymywanie przy życiu płodu z bardzo poważnymi wadami mogłoby być odbierane jako heroizm. Nie od każdego można wymagać takiego zachowania – podkreśla.
              – Na razie rozmawialiśmy na ten temat we własnym gronie. Jak się okazuje, właśnie taka była intencja większości osób, w tym również i moja, które podpisały wniosek do TK, aby sędziowie wypowiedzieli się w kontekście selekcji eugenicznej, co w dużej mierze dotyczyło dzieci z zespołem Downa – zauważa Kamil Bortniczuk.
              W rozmowie z portalem tvp.info stwierdza więc, że wraz z kolegami będą próbować zbudować poparcie dla rozwiązania kompromisowego.
              – I nie wydaje mi się, aby było to jakieś niemożliwe czy specjalnie trudne. Z tego co słyszałem wypowiedzi chociażby rzeczniczki PiS Anity Czerwińskiej, to oni również widzą tu do rozwiązania ważny problem. Wydaje mi się, że to będzie naturalny ruch. Z drugiej strony wiem, że to niełatwe zadanie pod kątem legislacyjnym. Określenie tej granicy w takich moralnych sprawach zawsze jest szalenie trudne – podkreśla.

Komentarz

• Jarosławie Kaczyński, ani kroku wstecz przed tą hołota !!

349meczów*
                71 goli*
                58 asyst*

jest tylko jeden King!!!!

*dane mam nadzieję ulegną jeszcze kiedyś zmianie

Komentarz

• Zamieszczone przez KrzychuS Zobacz posta
                  (...)

Jednak jesteś jeszcze lepszy, niż PR-wcy PO. Motyw z tvp pod moim postem po raz kolejny stwierdzającym, że nie korzystam i hucpa kilkorga gowinowców po protestach jako przykład, że

wiele osób, które podpisało się pod wnioskiem do TK teraz twierdzi, że powinna być możliwość aborcji w wyjątkowych przypadkach trwałego uszkodzenia płodu. (...) No to gdzie jest ustawa to regulująca?
                  A Bortniczuk nie łażąc po raz kolejny do mediów wbrew koalicyjnym ustaleniom ws. rozwiązań nie dogranych w obozie rządowym nie narażałby się na odpowiedź na motywy "z tego co słyszałem". Sobolewski:

– Polska konstytucja, a część polityków powołuje się na nią bardzo chętnie, chroni życie od poczęcia. I to orzekł TK. Nic innego nie mógł orzec. Trzeba by wrócić do rozmów o zmianie Konstytucji. Od razu jednak zastrzegę, że obecnie nie ma takich rozmów. Nie ma też w planach procedowania pomysłu Jarosława Gowina. Możemy o tym porozmawiać w ramach Zjednoczonej Prawicy. Ale jest on sprzeczny z Konstytucją – dodawał.
                  https://dorzeczy.pl/kraj/158585/sobo...nstytucja.html

Dziękuję, dobranoc. Szkoda mojego czasu.
                  My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta
                    Pisałeś o "przymusie wychowania" po czym kiedy zapytałem się kto i gdzie do czegoś takiego zmusza - to napisałeś, że poprzez zakaz aborcji zmusza się kobietę do urodzenia.
                    Kiedy ja zauważyłem, że jedno nie jest tożsame z drugim, to mi wyjechałeś, że "swoje dziecko wychowujesz"
                    Czyli gadał dziad do obrazu.
                    Sorry, jednak skoro tak to interpretujesz to powinienem był to doprecyzowac. Otóż dla mnie następstwem narodzin jest wychowywanie dziecka. Stad zastosowałem taki skrót myślowy.

Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta

To zapytam się jedno jeśli nie dziecku już po urodzeniu stałaby się jakaś krzywda już po porodzie to czy uważasz, że rodzic ma prawo je uśmiercić ?
                    W myśl "jeżeli ty czujesz się na siłach, żeby w tak ciężkiej sytuacji wychowywać takiego człowieka. Twój wybór. Ale daj zadecydować o tym innym też, a nie go zmuszaj bo nie masz żadnego prawa mówić komuś co jest dla niego lepsze."
                    Nie ma prawa. Tzn. ma natomiast musi się liczyć z tym ze taki czyn jest zagrożony kara pozbawienia wolności z czym się w pełni zgadzam.

———

Kilka osób naskakuje tutaj na mnie, zadaje pytania, obraża a od wczoraj żaden z was się nie pokwapil z odpowiedzią na pytanie „kto wam daje prawo do decydydowania o tym jakie decyzje ma podjąć matka/rodzice?” Kto wam daje prawo żebyście nakazywali ludziom patrzeć jak umierają ich dzieci? Jaka macie alternatywę dla tych ludzi? Sorry Foxx, ale domy samotnej matki to trochę za mało. Reszte zapraszam do dyskusji.

PS. Skoro jesteście takimi obrońcami życia to przypomnijcie proszę jak ma się sprawa pedofilii w kościele, który tak straszliwie jest dzisiaj uciemiężony. Jakieś wyniki prac komisji? Ktoś skazany, czy przeniesienie do innej parafi było wystarczającym wymiarem kary?
                    Ostatnio edytowany przez mski; 68652.

Komentarz

• Napisalem, ze osoby, ktore podpisały sie pod wnioskiem chcą teraz wprowadzić zakaz aborcji w ograniczonych przypadkach,
                      Zakwestionowales to, proszac o źródło takich wypowiedzi. Zrodlo podalem - proPiSowski portal, wypowiedz posla Zjednoczonej "Prawicy".
                      Reakcja? Odwracanie kota do gory ogonem i kwestiinowanie wypowiedzi Bortniczuka.
                      To podsumujmy kilka ostatnich wypowiedzi:
                      1. Mozna cytowac GW, jezeli artykul / wywiad potwierdza "nasza" teze;
                      2. Nie mozna powolywac sie na tvp.info i poslow Zjednoczonej "Prawicy" jeżeli ich wypowiedzi nie potwierdzaja "naszej" tezy. To moze poprosze o nazwiska, ktore mozna cytowac najlepiej w powiazaniu z tematami. Bedzie pelna jasnosc.

W jednym sie zgadzamy - szkoda czasu.
                      Ostatnio edytowany przez KrzychuS; 87611.

Komentarz

Gadajcie o tym na swoich squatch...
                        #MuremZaBonusem

Komentarz

• Ameryki nie odkryję ale patrząc na to co się obecnie dzieje na pl. Trzech Krzyży na przykład to już nie jest jakiś protest tylko wojna ideologiczna.
                          A psy stoją obsrane jak lewackie ścierwo rzuca butelkami w kościół. Ale gdyby to byli kibice... to chyba każdy wie jak by to wyglądało.
                          Lepiej być ciemniakiem niż pedałem i lewakiem!

Komentarz

• Wojna, gdzie napalm rzucono w najgorszym z możliwych momentów (może specjalnie), a jak się rozwinie to zobaczymy. Na pewno mafijne polskie struktury kościelne w odwrocie, bo nieuniknione, że po takim odwrocie od KK musi tam dojść do przemeblowania.

Co ciekawe protestują też koleżanki co za dużo wspólnego z feministycznymi ruchami nie mają.

Komentarz

• My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• Jakby nie patrzeć kompromis popierała zdecydowana większość społeczeństwa, decyzję TK popiera może z kilkanaście procent.
                                To tak gdyby podjęto decyzję o wyjściu z UE, myślę że reakcje byłyby podobne.

Komentarz

Pracuję...
                                X