Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Zamieszczone przez Hazardzista Zobacz posta
  a ile teraz leci na ta atomówkę i jaki jest progres? Bo przecież projekt trwa...
  Wujek google.

  Z odpowiedzi resortu energii na interpelację posłów Kukiz'15 wynika, że pomimo pochłonięcia setek milionów złotych spółka powołana do przygotowania inwestycji w elektrownię atomową znajduje się praktycznie w punkcie wyjścia.

  "Decyzja w sprawie wyboru danej lokalizacji dla budowy elektrowni jądrowej zostanie podjęta po przeprowadzeniu badań, przeanalizowaniu wyników, niestwierdzeniu wady zasadniczej, ocenie przydatności lokalizacji, w tym z punktu widzenia bezpieczeństwa jądrowego, sporządzeniu raportów z oceny oddziaływania na środowisko i lokalizacyjnego, a następnie uzyskaniu wymaganych prawem decyzji administracyjnych" - pisze Skobel.

  Stanisław Tyszka przypomina, że według pierwotnych planów budowa pierwszego bloku miała zacząć się już w przyszłym roku. "Do dziś nie ma ostatecznej decyzji czy elektrownia atomowa w ogóle powstanie!" - podkreśla polityk.

  Na czele spółki celowej stoi Krzysztof Sadłowski*, który w lipcu został pełniącym obowiązki prezesem PGE EJ 1. Formalnie prezesem spółki nie został do dziś.

  O zarobki Sadłowskiego w zeszłym roku w interpelacji zapytała posłanka PO Izabela Leszczyna, była wiceminister finansów. Tadeusz Skobel odpisał jej wówczas, że nie może podać, ile zarabia w spółce konkretna osoba. Powołał się na przepisy o ochronie danych osobowych.

  Wiceszef resortu energii wskazał jednak, że w latach 2013-2017 zarobki prezesa PGE EJ 1 kształtowały się w zakresie 35-55 tys. zł miesięcznie.

  Od czasu wprowadzenia kominówki zarobki Sadłowskiego mogą wynosić maksymalnie ośmiokrotność przeciętnego wynagrodzenia w czwartym kwartale poprzedniego roku. W 2019 r. daje to kwotę 38,9 tys. zł brutto.

  W latach 2012-2014 prezesem PGE Ej 1 był Aleksander Grad, były poseł i były minister skarbu w rządzie Donalda Tuska. Jego łączne zarobki wynosiły ok. 55 tys. zł brutto
  https://www.money.pl/gospodarka/elek...29319809a.html

  [*]
  Krzysztof Sadłowski posiada ponad 25-letnie doświadczenie zawodowe w branży energetycznej.

  W latach 2012-2014 członek zarządu Mostostal Warszawa, odpowiedzialny za zarządzanie spółką ze szczególnym uwzględnieniem obszaru rozwoju w dziedzinach przemysłu i energetyki. Zajmował się przede wszystkim przygotowywaniem oraz realizacją inwestycji, w tym budową nowych bloków energetycznych z obszaru energetyki konwencjonalnej, gazowo-parowej oraz odnawialnej.
  https://www.pulshr.pl/zmiany-kadrowe...j-1,36144.html

  Temat ten, a dokładniej kwestia amerykańskiego kredytu ba budowę elektrowni atomowej, ma zostać także poruszony w trakcie spotkania prezydenta Andrzeja Dudy z Donaldem Trumpem w Białym Domu 24 czwerwca 2020 r.

  21 października zaś opublikowany został oficjalny komunikat firmy GE Hitachi Nuclear Energy ogłaszający rozpoczęcie współpracy technologicznej z Polską w zakresie tzw. małych modularnych reaktorów nuklearnych (SMR - Small Modular Reactor). Polskim partnerem GE Hitachi Nuclear Energy jest firma Synthos, stanowiąca współwłasność najbogatszego Polaka - Michała Sołowowa.

  Projekt elektrowni opracowywany wspólnie przez GE Hitachi Nuclear Energy oraz Synthos, jeżeli zakończy się sukcesem, może być pierwszą elektrownią nuklearną w Polsce. Wiadomo, że niezależnie od tego pomysłu nad atomem rozmyślają również kolejne rządy Rzeczypospolitej. Zgodnie z rządowym projektem strategii polityki energetycznej Polski w ciągu 20 lat ma powstać sześć reaktorów nuklearnych.
  https://www.komputerswiat.pl/artykul...bawiac/cf6mtm1

  Zamieszczone przez Hazardzista Zobacz posta
  a PiSowski "miliard" wjebany w elektrownię Ostrołękę?
  Wczorajszy komunikat PKN Orlen w zasadzie przesądza, że Ostrołęka C na węgiel nigdy nie powstanie. Decyzja spółki potwierdza fakt, że węgiel nie ma przyszłości. Jednocześnie PKN Orlen zamiast porzucić ten projekt i skupić się na prawdziwych rozwiązaniach jakimi są między innymi OZE, deklaruje gotowość by razem z innymi spółkami skarbu państwa pompować pieniądze w dalsze napędzanie kryzysu klimatycznego – poprzez budowę elektrowni Ostrołęka C na gaz.
  https://www.greenpeace.org/poland/ak...s-klimatyczny/


  Zamieszczone przez KrzychuS Zobacz posta
  Gdyby rządzących (oraz innych autorów wniosku do TK) serio interesowal los kobiet i dzieci, zaproponowaliby np. doprecyzowanie w ustawie definicji "ciężkiego uszkodzenia" w sposób wylaczajacy z tego pojęcia m.in. zespół Downa, a zostawiając tzw. bezmózgowie. Ale ci bezmózgowie o ludziach po prostu nie mysla.

  No chyba, ze projekt zmian w ustawie istnieje, został, gloszony przez PiS, a może nawet został już przegłosowany.
  A skoro to nie miało miejsca, zgodnie z Twoim wpisem, autorów wniosku nie interesuje los kobiet i dzieci i można ich nazwać bezmózgami.

  Dziekuje za jasne przedstawienie stanowiska. Zgadzam się w 100%
  I tak właśnie wygląda dyskusja z wyznawcami Antypisa. Drobiazgi w rodzaju tych, że rządzący nie składali żadnej ustawy dot. penalizacji aborcji, fakt, że w ich przekonaniu aborcja eugeniczna jest zbrodnią oraz to, że w kontekście wcześniejszego orzecznictwa TK ostatni wyrok nie mógł być inny nie mają specjalnego znaczenia. Szok i niedowierzanie

  Zamieszczone przez Hazardzista Zobacz posta

  a teraz mamy:

  Szpital Bielański - Dyrekcja
  Pomijając drobiazg, że wyrok jest ogłaszany w chwili publikacji w Dzienniku Ustaw, właśnie się zmienia stan prawny na taki, którego L. Kaczyński nie znał.
  Ostatnio edytowany przez Foxx; [ARG:4 UNDEFINED].
  My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

  Komentarz
  • Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
   I tak właśnie wygląda dyskusja z wyznawcami Antypisa. Drobiazgi w rodzaju tych, że rządzący nie składali żadnej ustawy dot. penalizacji aborcji, fakt, że w ich przekonaniu aborcja eugeniczna jest zbrodnią oraz to, że w kontekście wcześniejszego orzecznictwa TK ostatni wyrok nie mógł być inny nie mają specjalnego znaczenia. Szok i niedowierzanie
   No to wejdziemy w tę merytoryczną wymianę zdań.
   I tak właśnie wygląda dyskusja z PRowcami PiSu:
   Kali ukraść krowę - dobrze
   Kalemu ukraść krowę - źle

   Tak się składa, że wiele osób, które podpisało się pod wnioskiem do TK teraz twierdzi, że powinna być możliwość aborcji w wyjątkowych przypadkach trwałego uszkodzenia płodu. No to gdzie jest ustawa to regulująca? Bo zgodnie z Twoim tokiem rozumowania, jeżeli jej nie ma, to tym osobom nie zależy na dobru dzieci i kobiet. No chyba, że to, jak piszesz, jest drobiazg. Tylko, ze ten drobiazg stanowi u Ciebie zarzut wobec opozycji.
   Czyli jednak Kali.

   Komentarz


   • A tymczasem:

    Wydawnictwo Fratria, wydawca m.in. „Sieci”, „Gazety Bankowej” oraz serwisów wPolityce.pl i wGospodarce.pl, przyznało nagrody Polskiego Kompasu 2020. Główne wyróżnienie trafiło do wicepremiera, ministra aktywów państwowych Jacka Sasina. Został wyróżniony za "udowodnienie, że patriotyzm gospodarczy oznacza przede wszystkim sprawne podejmowanie odważnych i bezkompromisowych decyzji oraz działań, których celem nadrzędnym jest bezpieczeństwo kraju i obywateli, a także rozsądne łączenie w polityce antycovidowej zachowania bezpieczeństwa pracowników i utrzymania gospodarki".
    Sponsorami nagrody Polskiego Kompasu 2020 są spółki skarbu państwa, które Sasin nadzoruje jako minister, m.in. Orlen, Energa, PGNiG, PZU, Lotos, Tauron, Totalizator Sportowy i Poczta Polska.

    SZCZERZE GRATULUJĘ!

    Komentarz


    • Foxxie, podsumowując.
     Progam polskiej energetyki nadal trwa i nadal jest w dupie.
     Elektrownia Ostroleka C - wyjebali miliard na dostosowanie do wegla, teraz wyjebią miliar na przebudowę pod gaz.
     Lech Kaczyński mówił żeby nie dotykać, to dotknęli.

     Podziękował.
     "W kraju, w którym ludzie nienawidzą swoich rodaków" - Taco
     „Was, przyjaciele, czeka wspólna praca. Rządźcie, niech chory kraj do zdrowia wraca”. - Szekspir

     Komentarz


     • Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
      Przecież ten autor właśnie wzywa do debaty, a druga strona - choćby wczoraj - tylko się drze "***********" i próbuje sie wbijać na msze. W aktualnym stanie prawnym skoro TK otrzymał takie pytanie, nie mógł wydać innego wyroku. Gdyby opozycję serio interesował los kobiet i dzieci, zaproponowałaby np. doprecyzowanie w ustawie definicji "ciężkiego uszkodzenia" w sposób wyłączający z tego pojęcia m.in. zespołu Downa, a zostawiając tzw. bezmózgowie. Ale ci bezmózgowie o ludziach po prostu nie myślą.
      A my jako "druga strona" to w 2012 to co krzyczeliśmy pod stadionem? Dobrze wiesz, że w takich sytuacjach to rząd jest gospodarzem i jego rolą jest zaprosić do rozmów, a nie odwrotnie. Dlaczego tego nie robi, a w zamian ozważa totalny lockdown uniemożliwiający wyjście z domu poza koniecznymi przypadkami typu praca, sklep itd.?

      Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
      Raczej, że jest klincz między różnymi stronami w systemie. Oczywiście możesz twierdzić, ze aktualne problemy nie łączą się również z organizacją szpitali zależną od ich dyrekcji. Będzie to jednak albo egzotyka albo manipulacja. Podobnie jak z tym "że się da" po twierdzeniu, że rząd od marca ma plan.
      To co ja sądzę, to w odniesieniu do tego wątku jest mało istotne. Istotne za to jest, że rząd mówiąc w skrócie dał dupy a Wy stracie się go wybielić. Bo gdyby było inaczej to nie dochodziłoby do takich patologii.

      Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
      Kwestia skali. Nawet przy postkomunistach w zakresie szkodnictwa i afer PO-PSL są jak błyskawica przy zapałce.
      I co ta skala zmienia? Chcesz przez to powiedzieć, że "Twój" złodziej/wałkarz/nieudacznik jest lepszy niż "mój"? Czemu to dowodzi?

      Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
      Beznadzieja Sasina to jedno, a ogłoszenie PKW po deklaracji Grzodzkiego o miesięcznej obstrukcji Senatu, że organizacja wyborów w maju nie będzie możliwa powodujące zrzucenie organizacji na pocztę to drugie. 70 baniek piszesz. No to porównajmy to tylko z jednym z moich przykładów. Projekt "polskiej elektrowni atomowej" zassał 182,5 mln, w tym 34,9 mln na wynagrodzenia "krewnych i znajomych królika".
      Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
      No właśnie nie wiadomo co, bo w tle prawdopodobnie jest rozgrywka miedzy służbami. Ale... tu też mamy dobre porównanie. Pół rządu, w tym szef MSW, nagrane przez grupkę kelnerów, na której czele najprawdopodobniej stał podwójny agent ABW i CBA. Czyli na smyczy podwładnych... szefa MSW.
      Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
      Ale de facto to robisz.
      Nie musimy dyskutować dłużej na temat poszczególnych przypadków typu Sasin, Szumowski, Banaś itd. Dla mnie sytuacja jest jasna. Ludzie z takimi akcjami na koncie nie powinni mieć w publicznym sektorze nic do gadania. Prowadzisz firmę to odpowiedz sobie na pytanie co byś z takim Sasinem zrobił. Tymczasem w rzeczywistości...

      A przywołałem je tylko, żeby Ci przypomnieć, że to dotyczy każdego kto jest u władzy.

      Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
      Ok. 100 jest w magazynie Ministerstwa Zdrowia, a reszta czeka w Singapurze, aż ministerstwo dojdzie do porozumienia z dostawcą.
      Na prawdę szanuję Ciebie i Twoją odwagę cywilną, że o tym wspominasz. Wierzę, że masz świadomość jak to brzmi.

      Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
      No, np. twierdzenie powyżej Otóż wszyscy czytelnicy tego tematu wiedzą, ze na kolejnych wymysłach Ziobry z ustawą dot, IPN i "reformami sądownictwa" na czele nie zostawialem suchej nitki.
      W takim razie zwracam honor. Natomiast ja taką odpowiedź od Ciebie usłyszałem ok. pół roku temu.

      Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
      O, kolejna manipulacja. Po pierwsze tam głównym postulatem jest "w.........ć", a w tle "żeby było tak jak było", a w ogóle to żądamy aborcji na życzenie bez zgody rodziców w przypadku dziewczynek 12+. Po drugie, od 2015 było wiele demonstracji z rzeczywistymi postulatami.
      Powtórzę to co napisałem wyżej. Dziś ludzie są wkurwieni, bo ktoś decyduje o tym co mają zrobić i dają temu wyraz w dosadny sposób. Wiesz to tak jak my, krzyczymy Marciniak, co ty kurwo, zamiast np. podjedź do VARu, Marciniak podejdź do VARu
      Prawda jest taka, że gdyby rządzący przejawiali jakąkolwiek wolę do dyskusji to by do tych ludzi wyszli. Gdzie oni są? Kościół zadowolony(główny elektorat), Ordo Luris zadowolone (chociaż nie do końca bo mają apetyt na więcej) i tak się kręci. Wycieracie sobie mordy religią, konserwatyzmem a prawda jest taka, że Ci ludzie są zostawieni sami sobie. Ich rodziny się rozpadają, żyją za 2,5k i gdzie są ci wszyscy co tak chętnie głoszą, że trzeba rodzić? Najpierw trzeba tym ludziom stworzyć realne warunki do życia, realną pomoc a później wymagać żeby rodzili takie dzieci.

      Z tymi 12 latkami to fakt czy opinia?

      A apropo protestów od 2015. Afaik nauczyciele mieli konkretne postulaty, matki osób niepełnosprawnych w sejmie, rezydenci, górnicy, psy i można tak wymieniać. I wiesz jaki był klucz? Kurski uruchamiał szczujnie, żeby każdą jedną grupe po kolei dyskredytować w oczach opinii.

      Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
      Nie wiem, do którego fragmentu się odnosisz, ani nie ogladam TVP. Dla odmiany oglądałem na yt ponad dwugodzinny life. I tak się składa, ze w ciagu dnia chcąc zakłócać msze po Krakowskim chodziła kilkudziesięcioosobowa grupa do której po drodze ktoś podbijał, a ktoś odbijał. Na "finale" pod Świętym Krzyżem tłumek wyglądał na nieco ponad 200 os. Można to opisać rozmaicie, ale raczej w umiarkowanym związku z podlinkowanym tekstem.
      Znajdę później to Ci podeślę.

      Tymczasem masz tutaj fotkę z konserwatywnego regionu- Podlasie, Białystok. Nie będę kropkował ale chyba jest więcej niż 100 osób.


      Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
      To Ty wstydu nie masz. Pierwsze z brzegu:

      https://wmeritum.pl/wulgarna-wypowie...wielgus/328978

      Poza tym wczoraj pod kościołami trzoda tylko bluzgała, w tym wchodzących i wychodzących z kościoła. Na pytanie autorki life'a na yt "w którym momencie dziecko staje się człowiekiem" ŻADNA z osób, do których podbijała nie była w stanie odpowiedzieć. Ale oczywiście możesz być przekonany.
      Oj jej, poseł/posłanka rzuciła wulgaryzmem, wielki aj waj.
      To moja odpowiedź na ten niskich lotów argument: https://wiadomosci.radiozet.pl/Polsk...zuci-kamieniem

      Natomiast co do postulatów. Niech ktoś dopuści drugą stronę do dyskusji i zechce ich wysłuchać to na pewno usłyszy argumenty. Dlaczego mija 4 dzień protestów i nikt z rządu jeszcze nie wyszedł do ludzi z propozycją dyskusji tylko planuje zamknąć ich w domu?

      Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
      Z przyjemnością zarzucę manipulację Dyskusja dotyczy wpływu hierachów na rządzących w kwestii stanowienia określonego prawa. Wrzucasz link informujący o relacji posła o naciskach Episkopatu, by konkretny ksiądz nie zasiadał w komisji ds. pedofilii. Tymczasem to samo źródło informowało o rozczarowaniu środowisk okołokoscielnych związanym z... nie uleganiem przez PiS naciskom hierarchów w sprawie, której dotyczy dyskusja.
      Był nacisk kościoła czy nie?

      Komentarz


      • Do garów i do roboty
       #MuremZaBonusem

       Komentarz


       • To jakie druga strona ma argumenty? Bo organizatorzy tych protestów jasno domagają się aborcji na życzenie do 12 tygodnia ciąży (co jest zresztą w programie wyborczym lewicy to tak a propo kompromisu)

        Rozumiem, że można protestować ale niszczenie losowo wybranych kościołów czy pomników oraz zakłócanie mszy świętej to ewidentnie kwestia lewicowej rewolucji przeciwko wszystkiemu co nie mieści się w ich pojmowaniu świata a nie kwestia wyłączenia ciężkich przypadków z konstytucyjnej ochrony życia.

        Komentarz


        • Argument darcia pizdy...nie wymagaj zbyt wiele od czegoś co ma macicę na czole...
         #MuremZaBonusem

         Komentarz


         • Zamieszczone przez berserk Zobacz posta
          Argument darcia pizdy...nie wymagaj zbyt wiele od czegoś co ma macicę na czole...
          Ja rozumiem wkurwienie itd ale jak ktoś zostawia wszędzie napisy "aborcja bez granic" to chyba nie chodzi mu o wyłączenie najcięższych przypadków z ustawy zasadniczej, prawda?

          Komentarz


          • A tak w ogóle to sprawę do Trybunału skierowali politycy (różnych partii), wyrok wydał TK (mniej lub bardziej niezawisły), wyrok nie odnosił się do kwestii światopoglądu, moralności czy słuszności tylko zgodności z konstytucją (której autorami była głównie obecna opozycja), a główne ataki skierowane są na Kościół katolicki.
           A co on ”biedny” winien. Ma taką, a nie inną doktrynę, w której życie jest od poczęcia i jest największą świętością i nie dziwne, że cieszą go rozwiązania urzeczywistniające te zasady w życiu publicznym, a smucą rozwiązania z nimi przeciwne. To, że w danym momencie w „organach decyzyjnych” (wszystkie trzy władze) jest więcej lub mniej ludzi wyznających takie poglądy, to nie jest wina Kościoła katolickiego.

           Islam również jest przeciwny aborcji, więc hierarchowie kościoła muzułmańskiego też pewnie się cieszą z wyroku TK, a nie słyszałem o żadnych protestach pod meczetami, bazgraniu po ich ścianach ani próbach wtargnięcia do środka przez wojujące feministki

           Lubię sobie jebnąć posta.

           „Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
           St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

           Komentarz


           • I to w sumie jest pocieszające - jak lewactwo w końcu zdoła zniszczyć naszą cywilizację opartą na prawie rzymskim i religii chrześcijańskiej, to samo nic nie zbuduje. Cywilizacja śmierci potrafi tylko niszczyć. Wydaje się debilom, że zniszczenie podstaw państw zbudowanych przez białego człowieka nie będzie miało wpływu na dobrobyt ludzi zamieszkujących te tereny. Więc czeka ich, typowo bolszewicka, bieda. A potem przyjdą tu muzułmanie i zaprowadzą takie porządki, że straszny kościół katolicki wyda się lewakom rajem na ziemi.
            "Jak się wyrosło w komunizmie, to nie można było nie mieć antykomunistycznego nastawienia"

            WOLNOŚĆ dla JANUSZA WALUSIA!

            Komentarz


            • Zamieszczone przez BlackAdder Zobacz posta
             I to w sumie jest pocieszające ...

             Ty to umiesz człowieka pocieszyć...
             Lubię sobie jebnąć posta.

             „Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
             St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

             Komentarz


             • Zamieszczone przez BlackAdder Zobacz posta
              I to w sumie jest pocieszające - jak lewactwo w końcu zdoła zniszczyć naszą cywilizację opartą na prawie rzymskim i religii chrześcijańskiej, to samo nic nie zbuduje. Cywilizacja śmierci potrafi tylko niszczyć. Wydaje się debilom, że zniszczenie podstaw państw zbudowanych przez białego człowieka nie będzie miało wpływu na dobrobyt ludzi zamieszkujących te tereny. Więc czeka ich, typowo bolszewicka, bieda. A potem przyjdą tu muzułmanie i zaprowadzą takie porządki, że straszny kościół katolicki wyda się lewakom rajem na ziemi.
              Tak jak np. w Czechach.

              O jakiej ty cywilizacji śmierci mówisz? Czy ty sobie wyobrażasz tak, że chodzi o to żeby się pukać na legalu i przeprowadzać zabiegi po każdym zalaniu, czy jak?
              Jeżeli ty czujesz się na siłach, żeby w tak ciężkiej sytuacji wychowywać takiego człowieka. Twój wybór. Ale daj zadecydować o tym innym też, a nie go zmuszaj bo nie masz żadnego prawa mówić komuś co jest dla niego lepsze.
              Pytam jeszcze raz, gdzie są te wszystkie środowiska pro life, Konfederatów, Ordo Luris, gdy odbywa się dramat rodzin? Nie ma ich. Dobitnie to pokazał protest w 2016 rodziców w sejmie. Jaka jest w Polsce alternatywa dla takich ludzi? sumarycznie 2 500 zł na garnuszku państwa, bez możliwości wyjścia z domu?
              Ostatnio edytowany przez mski; [ARG:4 UNDEFINED].

              Komentarz


              • Dobre jest jeszcze to że cały świat "solidaryzujac" się z protestującymi pomija niszczone kościoły, pomniki czy zakłócenia mszy świętych a niech no tylko ktoś nalepi naklejkę o strefie wolnej od LGBT...

               Komentarz


               • Benzyną w ogień:

                Według nieoficjalnych informacji PiS zgłosi jutro Bartłomieja Wróblewskiego na następcę Adama Bodnara. Poseł obozu władzy jest twarzą wniosku do Trybunału Konstytucyjnego ws. zakazu aborcji.
                "W kraju, w którym ludzie nienawidzą swoich rodaków" - Taco
                „Was, przyjaciele, czeka wspólna praca. Rządźcie, niech chory kraj do zdrowia wraca”. - Szekspir

                Komentarz

                Pracuję...
                X