Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Zamieszczone przez Kalle Zobacz posta

  b) Opozycja - a raczej jej brak. PO jest tak żałosna, że zaora się sama i spieprzy wszystko co się da. A pozostali mają target bardziej niszowy. PiS nie musi nic robić, wystarczy przed wyborami schować do szafy parę osób i się nie wychylać. Opozycja wykończy się sama.
  Może w końcu zainwestują w jakąś porządną agencję PR

  No i ten Budka - czy którakolwiek znacząca siła polityczna w PL, miała kiedyś bardziej bezpłciowego lidera? Myślałem, że Napieralskiego długo nikt nie pobije, ale no cóż, udało im się.

  6-7 lat temu myślałem, że nie wiem co musi się stać, by PO zjechała poniżej 30% poparcia. Teraz to samo sądzę o 35% PISu, może to też ulegnie zmianie, szkoda, że na kolejną "dobrą zmianę".

  @Citivu

  Zgadzam się w poglądzie, że zmiana w odczuciach jest bardzo duża. Pewna znana mi osoba, która na przestrzeni kilkunastu lat już zmieniła pogląd z PO na PIS, za sprawą tych pierwszych, a od kilku lat zaczęła momentami przypominać mohera (nie pasującego do statystyk, wyższe wykształcenie, wysoka inteligencja, sukcesy w biznesie), teraz za sprawą tych drugich, sama zaczyna napominać o "przeginaniu". Wydaje się to błahostką i o ile nie wierzę, że odda za 3 lata głos na PO, to czy odda głos na PIS, także zaczynam już wątpić. Wiem, że to dowód anegdotyczny, ale jeszcze rok temu, a nawet mniej, jakby mi ktoś powiedział, że sama zacznie temat "złego u władzy", to bym nie uwierzył. W dużej mierze pycha zepchnęła platformę ze stołka, ten sam błąd zaczyna popełniać pis.
  Ostatnio edytowany przez Darex13; [ARG:4 UNDEFINED].
  Mioduski won
  Zamieszczone przez Mioduch na dwa dni przed ostatnią kolejką Ekstraklasy, po najgorszej grupie mistrzowskiej w naszym wykonaniu od wejścia w życie ESA37
  Niezdobycie mistrzostwa powoduje, że musimy walczyć w kwalifikacjach Ligi Europy, a nie Ligi Mistrzów i to wszystko. Zawodnicy dodatkowo nie dostaną bonusu za mistrzostwo. [...] Różnica we wpływach dla Legii od Ekstraklasy za zajęcie pierwszego lub drugiego miejsca w tabeli to maksymalnie około 1,5 mln złotych. Paradoksalnie może być tak, że klubowa księgowa wicemistrzostwo kraju uzna za sytuację finansowo korzystniejszą

  Komentarz


  • Kinga Duda nowym doradcą Prezydenta RP

   https://www.prezydent.pl/kancelaria/...i/kinga-duda-/


   Gratulacje!
   "W kraju, w którym ludzie nienawidzą swoich rodaków" - Taco
   „Was, przyjaciele, czeka wspólna praca. Rządźcie, niech chory kraj do zdrowia wraca”. - Szekspir

   Komentarz


   • I co w tym złego?

    Komentarz


    • Podobna do córki prezydenta.

     Komentarz


     • No podobna, ale robi to społecznie, więc dalej nie wiem co w tym złego. Jak by w ten sposób wyciągali jakąś kasę z Państwa to można by się czepiać. Takie jest moje zdanie.
      Ostatnio edytowany przez Bubsztyk; [ARG:4 UNDEFINED].

      Komentarz


      • Tymczasem w nocy dzielni PISowcy ramię w ramię z Lewicą i Platformą walczą o zablokowanie maltretowania i katowania zwierząt futerkowych - z wyjątkiem królików.
       Projekt ustawy daje specjalne uprawnienia organizacjom takim jak Viva czy Greenpeace (w zarządzie którego zasiadają sami Niemcy):

       Chodzi o zwiększenie kompetencji organizacji społecznych i prawo podejmowania interwencji na prywatnym terenie, nawet bez zgody właściciela.

       "(...) przedstawicielowi organizacji społecznej, której statutowym celem działania jest ochrona zwierząt, w asyście policjanta lub strażnika gminnego, przysługuje prawo wejścia na teren nieruchomości, na której przebywa zwierzę, bez zgody lub pomimo sprzeciwu jej właściciela" - czytamy w ustawie.

       Wątpliwości wokół tak sformułowanego przepisu mają niektórzy prawnicy. Odebranie zwierzęcia często wiąże się nie tylko koniecznością wejścia na posesję, ale także jej przeszukaniem. W przypadku sprzeciwu właściciela nieruchomości oznacza naruszenie jego własności.

       - Na dokonanie takiej czynności uprawnione służby potrzebują zgody prokuratora lub sądu. W sytuacji, gdy konieczne jest niezwłoczne działanie i wejście na cudzą posesję odbywa się "na legitymację", wymagane jest zatwierdzenie takiej czynności już po jej dokonaniu - wyjaśnia mec. Mariusz Stelmach, adwokat ze Szczecina i autor internetowych poradników o Kodeksie postępowania karnego.
       https://wiadomosci.wp.pl/piatka-dla-...4015978732480a

       Czyli lewicowa organizacja uważa, że jesteś faszystą, wpada Ci na chatę, zabiera kota albo rybkę i goń się frajerze (przy okazji zanotują czy nie masz przypadkiem celtyka na ścianie). Czysto prawicowa ustawa.

       Organizacja Viva np dąży do takiej sytuacji:       Jeszcze ze dwie kadencje Zjednoczonej Prawicy i falafel byłby szczytem marzeń.
       Jeśli obiecujemy, że Wam damy to Wam damy.
       I to bez względu na to, ile będziecie musieli za to wszystko zapłacić

       Komentarz


       • To prawda, że na obradach komisji dotyczących poprawek były ekoświry z Vivy, a przedstawicieli hodowców, polskich przedsiębiorców, nie wpuszczono? Jeśli tak, to mam nadzieję, że każdy forumowy patriota, którego mierzi np pisanie o "tym kraju", da znać jak się z tym czuje.
        Ostatnio edytowany przez bloniaq; [ARG:4 UNDEFINED].
        Nie dotykaj forum, bo cię curva zmiecie z planszy
        -------------
        Jedynie prawda jest ciekawa

        Józef Mackiewicz

        Komentarz


        • Jeżeli tak, to czuję się źle. Jeżeli nie, to czuję się dobrze. Ale czuję, że czułbym się gorzej gdybym głosował na Trzaskowskiego w drugiej turze.
         Lewactwo nie jest cool!

         Komentarz


         • Zamieszczone przez sephrioth1916 Zobacz posta
          Ziemkiewicz poszedł w merytorykę:
          https://twitter.com/R_A_Ziemkiewicz/...78864801460234
          Bo krytykuje PiS, a nie Konfę "za pieniądze z TVPiS".
          To jeszcze lepsze, niż "ruska onuca" pod adresem Konfy w reakcji Morawieckiego na ich krytykę działań USA

          Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta
          To prawda, że na obradach komisji dotyczących poprawek były ekoświry z Vivy, a przedstawicieli hodowców, polskich przedsiębiorców, nie wpuszczono? Jeśli tak, to mam nadzieję, że każdy forumowy patriota, którego mierzi np pisanie o "tym kraju", da znać jak się z tym czuje.
          Służę uprzejmie Uważam, że ustawodawca ma obowiązek dopuszczania przedstawicieli strony społecznej jako obserwatorów prac komisji dot. sfery działalności tejże strony. Szczegółów dot. przedsiębiorców nie znam. Jeżeli to był np. Tanajno... Powinni być wpuszczeni wszyscy, których rzecz realnie dotyczy. Niezmiennie przywiązuję wagę do wersji ustaw podpisanych przez prezydenta. M.in. dlatego czuję się znakomicie nie popierając Trzaskowskiego w drugiej turze poprzez głosowanie na niego, brak udziału w głosowaniu lub oddanie nieważnego głosu

          EDIT:

          Sejmowa komisja rolnictwa poparła w czwartek rano kilka poprawek do projektu noweli ustawy autorstwa PiS o ochronie zwierząt. Najważniejsza z nich to wykreślnie z projektu zapisów ograniczających ubój rytualny, o co wnioskowała Konfederacja.

          Sejmowa Komisja rolnictwa i rozwoju wsi po ponad 11 godzinach posiedzenia - które rozpoczęło się w środę wieczorem i skończyło w czwartek nad ranem - poparła wniosek o uchwalenie przez Sejmu zmian m.in. w ustawie o ochronie zwierząt.

          Wcześniej komisja zdecydowała, że z dwóch poselskich projektów ustaw (autorstwa PiS i KO) mających na celu zwiększenie ochrony prawnej zwierząt, projekt przygotowany przez PiS będzie wiodącym. Posłowie wszystkich frakcji zgłosili do tego projektu kilkadziesiąt poprawek, które nie zyskały jednak poparcia całej komisji.

          Komisja z projektu PiS wykreśliła natomiast punkt, który przewidywał wprowadzenie rozwiązań ograniczających możliwość uboju rytualnego tylko do potrzeb krajowych związków wyznaniowych. Poprawkę taką zgłosił poseł Michał Urbaniak z koła Konfederacji.

          Wcześniej poseł Robert Winnicki z Konfederacji podkreślił, że wprowadzenie zmian w prawie ograniczających ubój rytualny zlikwiduje - jak mówił - 30-40 proc. polskiego eksportu wołowiny i drobiu, i zamknie polski eksport „przed rynkami, które obejmują 1,5 mld ludzi na świecie”.

          Wtórował mu Jacek Zarzycki, prezes Polskiego Związku Hodowców i Producentów Bydła Mięsnego, który w posiedzeniu komisji brał udział jako przedstawiciel strony społecznej. Zarzycki podkreślił, że reprezentuje 350 tys. gospodarstw rolnych, które utrzymują bydło.

          Według niego wprowadzenie ograniczenia uboju rytualnego tylko do tego na potrzeby związków wyznaniowych funkcjonujących w Polsce przyniesie straty polskim hodowcom w wysokości co najmniej 30 proc. ich obecnych dochodów.
          https://wpolityce.pl/polityka/517980...ronie-zwierzat

          "Tak że tak"...
          Ostatnio edytowany przez Foxx; [ARG:4 UNDEFINED].
          My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

          Komentarz


          • Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
           Bo krytykuje PiS, a nie Konfę "za pieniądze z TVPiS".
           To jeszcze lepsze, niż "ruska onuca" pod adresem Konfy w reakcji Morawieckiego na ich krytykę działań USA
           Widzę, że sytuacja w PISie jest na prawdę napięta jak już tak oczywistej ironii beton PISowski nie wyłapuje.
           Jeśli obiecujemy, że Wam damy to Wam damy.
           I to bez względu na to, ile będziecie musieli za to wszystko zapłacić

           Komentarz


           • Foxx
            ​​​​​​​Z przywiązywaniem wagi do wersji ustaw podpisanych przez prezydenta jest ten problem, że potem nie da się już nic zrobić - można już tylko żyć z tym kretynizmem. Natomiast istnieje zdaje się wersja z pierwszego czytania przegłosowana przez Sejm, w którym większość mają ludzie, którzy mienią się patriotami, troszczącymi się o Polaków i oczekują nazywania ich prawicą. Jeśli to ma być ustawiona szopka z procedowaniem szeregu kretynizmów w tej ustawie, i późniejszym bohaterskim zawetowaniem, to w mojej ocenie - tym gorzej, i liczę, że rolnicy posłom podziękują przy najbliższej okazji.

            Nazywanie popieraniem Trzaskowskiego braku udziału w głosowaniu lub oddania nieważnego głosu nie wytrzymuje wymogów elementarnej logiki. Rozumiem, że próbujesz mnie sprowokować - odnotowuję zaczepkę, ale jedyne co czuję, to zażenowanie poziomem. W zasadzie chyba nie przypominam sobie bardziej plemiennej deklaracji z Twojej strony niż tak wprost bolszewickie "kto nie z nami, ten przeciw nam".
            Nie dotykaj forum, bo cię curva zmiecie z planszy
            -------------
            Jedynie prawda jest ciekawa

            Józef Mackiewicz

            Komentarz


            • Od dawna wielu mówiło, że naszą gospodarka trzęsą Żydzi. Teraz się okazuje, że Żydzi i muzułmanie – bo gdyby przeszli na wegetarianizm, to 1/3 naszych hodowców zbankrutuje.
             I nigdy nie przypuszczałem, że praw do uboju rytualnego mięska dla pejsatych i arabusów najgłośniej będą bronić narodowcy

             A tak na poważnie, to jeżeli by to wszystko miało wejść z rocznym vacatio legis to byłoby to kvrestwo i rozbój w biały dzień, szczególnie biorąc pod uwagę ciągle przesuwane stuletnie okresy przejściowe w sprawie kopalń (tak, mam świadomość, ze to inna skala problemu, zarówno społeczna, jak i ekonomiczna).

             Lubię sobie jebnąć posta.

             „Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
             St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

             Komentarz


             • Oj tam, oj tam. Władza każe, sługa musi. Co tam, że pewnie Ci ludzie mają różne długoterminowe zobowiązania, przecież do tej pory prowadzili legalny biznes. Masz zamknąć całkowicie ,z dnia na dzień, a wypłacimy Ci godziwą rekompensatę (rok czasu w biznesie to właściwie terazniejszość). Jak to wejdzie z rocznym vacatio legis to, będzie przykład jak PiS koncertowo piep*y nawet i słuszną koncepcję. Może pójdą po rozum do głowy.
              http://komandir.wrzuta.pl/audio/9lE2...zek_czajkowski

              Komentarz              • Zamieszczone przez sephrioth1916 Zobacz posta
               Widzę, że sytuacja w PISie jest na prawdę napięta jak już tak oczywistej ironii beton PISowski nie wyłapuje.
               Cóż, to po prostu finał agitacji jedną z konfowych klisz, która okazała się w konkretnym przypadku kłamstwem. Sam przytoczyłeś konkretny cytat Morawieckiego, w którym nie było nic o "ruskich onucach", ani opiniach polityków Konfy dot. działań USA jako przykład "wyzywania" Konfy przez PiS-owców od "ruskich onuc" w reakcji na ich krytykę ruchów jankesów. Nie pierwszy raz plącząc się o własne sznurowadła. Teraz się okazuje, że z posługiwaniem się pojęciem "ironia" też jest problem.

               Jeżeli zaś opinia o Ziemkiewiczu miała być ironiczna, to faktycznie po wcześniejszych motywach ta ironia może być trudna do wyłapania.

               Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta
               Foxx
               Z przywiązywaniem wagi do wersji ustaw podpisanych przez prezydenta jest ten problem, że potem nie da się już nic zrobić - można już tylko żyć z tym kretynizmem. Natomiast istnieje zdaje się wersja z pierwszego czytania przegłosowana przez Sejm, w którym większość mają ludzie, którzy mienią się patriotami, troszczącymi się o Polaków i oczekują nazywania ich prawicą. Jeśli to ma być ustawiona szopka z procedowaniem szeregu kretynizmów w tej ustawie, i późniejszym bohaterskim zawetowaniem, to w mojej ocenie - tym gorzej, i liczę, że rolnicy posłom podziękują przy najbliższej okazji.
               Żadna szopka. W kampanii kilka osób zauważyło, że w drugiej kadencji Duda "już nic nie musi" i PiS nie jest mu do niczego potrzebny, więc w przypadku kretynizmów może działać autonomicznie. Natomiast nie rozumiem mieszania systemów walutowych. Patriota oczywiście może być k.retynem (forumka to wykropkowała - masakra). I niestety nie jest takich mało.

               Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta
               Nazywanie popieraniem Trzaskowskiego braku udziału w głosowaniu lub oddania nieważnego głosu nie wytrzymuje wymogów elementarnej logiki.
               Naprawdę? Jeżeli wybór "A" gwarantuje popieranie i forsowanie kretynizmów, a wybór "B" daje szanse na blokowanie kretynizmów - nie oddanie głosu na "B" realnie wspiera wybór "A" i jego konsekwencje. Rozkład zero-jedynkowy.

               Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta
               Rozumiem, że próbujesz mnie sprowokować - odnotowuję zaczepkę, ale jedyne co czuję, to zażenowanie poziomem. W zasadzie chyba nie przypominam sobie bardziej plemiennej deklaracji z Twojej strony niż tak wprost bolszewickie "kto nie z nami, ten przeciw nam".
               Pomijając drobiazg, że to była reakcja na prowokację, w tym przypadku dalej pozostawał wybór między "A" i "B". Nic więcej.
               Ostatnio edytowany przez Foxx; [ARG:4 UNDEFINED].
               My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

               Komentarz


               • Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta

                Cóż, to po prostu finał agitacji jedną z konfowych klisz, która okazała się w konkretnym przypadku kłamstwem. Sam przytoczyłeś konkretny cytat Morawieckiego, w którym nie było nic o "ruskich onucach", ani opiniach polityków Konfy dot. działań USA jako przykład "wyzywania" Konfy przez PiS-owców od "ruskich onuc" w reakcji na ich krytykę ruchów jankesów. Nie pierwszy raz plącząc się o własne sznurowadła. Teraz się okazuje, że z posługiwaniem się pojęciem "ironia" też jest problem.
                Myślałem, że Twój post był celowym unikiem, ale teraz mi się wydaje coś innego.
                Więc wytłumaczę Ci łopatologicznie. Nie ma różnicy w intencjach między określeniem kogoś ruską onucą (synonim zdrajcy) do zasugerowaniem, że ktoś jest zdrajcą. Różnica jest jedynie taka, że Morawieckiemu nie wypada tak mówić i jest bystrzejszy niż Sakiewicz.
                Jeśli obiecujemy, że Wam damy to Wam damy.
                I to bez względu na to, ile będziecie musieli za to wszystko zapłacić

                Komentarz

                Pracuję...
                X