Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • I co w tym złego?

  Komentarz


  • Podobna do córki prezydenta.

   Komentarz


   • No podobna, ale robi to społecznie, więc dalej nie wiem co w tym złego. Jak by w ten sposób wyciągali jakąś kasę z Państwa to można by się czepiać. Takie jest moje zdanie.
    Ostatnio edytowany przez Bubsztyk; [ARG:4 UNDEFINED].

    Komentarz


    • Tymczasem w nocy dzielni PISowcy ramię w ramię z Lewicą i Platformą walczą o zablokowanie maltretowania i katowania zwierząt futerkowych - z wyjątkiem królików.
     Projekt ustawy daje specjalne uprawnienia organizacjom takim jak Viva czy Greenpeace (w zarządzie którego zasiadają sami Niemcy):

     Chodzi o zwiększenie kompetencji organizacji społecznych i prawo podejmowania interwencji na prywatnym terenie, nawet bez zgody właściciela.

     "(...) przedstawicielowi organizacji społecznej, której statutowym celem działania jest ochrona zwierząt, w asyście policjanta lub strażnika gminnego, przysługuje prawo wejścia na teren nieruchomości, na której przebywa zwierzę, bez zgody lub pomimo sprzeciwu jej właściciela" - czytamy w ustawie.

     Wątpliwości wokół tak sformułowanego przepisu mają niektórzy prawnicy. Odebranie zwierzęcia często wiąże się nie tylko koniecznością wejścia na posesję, ale także jej przeszukaniem. W przypadku sprzeciwu właściciela nieruchomości oznacza naruszenie jego własności.

     - Na dokonanie takiej czynności uprawnione służby potrzebują zgody prokuratora lub sądu. W sytuacji, gdy konieczne jest niezwłoczne działanie i wejście na cudzą posesję odbywa się "na legitymację", wymagane jest zatwierdzenie takiej czynności już po jej dokonaniu - wyjaśnia mec. Mariusz Stelmach, adwokat ze Szczecina i autor internetowych poradników o Kodeksie postępowania karnego.
     https://wiadomosci.wp.pl/piatka-dla-...4015978732480a

     Czyli lewicowa organizacja uważa, że jesteś faszystą, wpada Ci na chatę, zabiera kota albo rybkę i goń się frajerze (przy okazji zanotują czy nie masz przypadkiem celtyka na ścianie). Czysto prawicowa ustawa.

     Organizacja Viva np dąży do takiej sytuacji:     Jeszcze ze dwie kadencje Zjednoczonej Prawicy i falafel byłby szczytem marzeń.
     Jeśli obiecujemy, że Wam damy to Wam damy.
     I to bez względu na to, ile będziecie musieli za to wszystko zapłacić

     Komentarz


     • To prawda, że na obradach komisji dotyczących poprawek były ekoświry z Vivy, a przedstawicieli hodowców, polskich przedsiębiorców, nie wpuszczono? Jeśli tak, to mam nadzieję, że każdy forumowy patriota, którego mierzi np pisanie o "tym kraju", da znać jak się z tym czuje.
      Ostatnio edytowany przez bloniaq; [ARG:4 UNDEFINED].
      Nie dotykaj forum, bo cię curva zmiecie z planszy
      -------------
      Jedynie prawda jest ciekawa

      Józef Mackiewicz

      Komentarz


      • Jeżeli tak, to czuję się źle. Jeżeli nie, to czuję się dobrze. Ale czuję, że czułbym się gorzej gdybym głosował na Trzaskowskiego w drugiej turze.
       Lewactwo nie jest cool!

       Komentarz


       • Zamieszczone przez sephrioth1916 Zobacz posta
        Ziemkiewicz poszedł w merytorykę:
        https://twitter.com/R_A_Ziemkiewicz/...78864801460234
        Bo krytykuje PiS, a nie Konfę "za pieniądze z TVPiS".
        To jeszcze lepsze, niż "ruska onuca" pod adresem Konfy w reakcji Morawieckiego na ich krytykę działań USA

        Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta
        To prawda, że na obradach komisji dotyczących poprawek były ekoświry z Vivy, a przedstawicieli hodowców, polskich przedsiębiorców, nie wpuszczono? Jeśli tak, to mam nadzieję, że każdy forumowy patriota, którego mierzi np pisanie o "tym kraju", da znać jak się z tym czuje.
        Służę uprzejmie Uważam, że ustawodawca ma obowiązek dopuszczania przedstawicieli strony społecznej jako obserwatorów prac komisji dot. sfery działalności tejże strony. Szczegółów dot. przedsiębiorców nie znam. Jeżeli to był np. Tanajno... Powinni być wpuszczeni wszyscy, których rzecz realnie dotyczy. Niezmiennie przywiązuję wagę do wersji ustaw podpisanych przez prezydenta. M.in. dlatego czuję się znakomicie nie popierając Trzaskowskiego w drugiej turze poprzez głosowanie na niego, brak udziału w głosowaniu lub oddanie nieważnego głosu

        EDIT:

        Sejmowa komisja rolnictwa poparła w czwartek rano kilka poprawek do projektu noweli ustawy autorstwa PiS o ochronie zwierząt. Najważniejsza z nich to wykreślnie z projektu zapisów ograniczających ubój rytualny, o co wnioskowała Konfederacja.

        Sejmowa Komisja rolnictwa i rozwoju wsi po ponad 11 godzinach posiedzenia - które rozpoczęło się w środę wieczorem i skończyło w czwartek nad ranem - poparła wniosek o uchwalenie przez Sejmu zmian m.in. w ustawie o ochronie zwierząt.

        Wcześniej komisja zdecydowała, że z dwóch poselskich projektów ustaw (autorstwa PiS i KO) mających na celu zwiększenie ochrony prawnej zwierząt, projekt przygotowany przez PiS będzie wiodącym. Posłowie wszystkich frakcji zgłosili do tego projektu kilkadziesiąt poprawek, które nie zyskały jednak poparcia całej komisji.

        Komisja z projektu PiS wykreśliła natomiast punkt, który przewidywał wprowadzenie rozwiązań ograniczających możliwość uboju rytualnego tylko do potrzeb krajowych związków wyznaniowych. Poprawkę taką zgłosił poseł Michał Urbaniak z koła Konfederacji.

        Wcześniej poseł Robert Winnicki z Konfederacji podkreślił, że wprowadzenie zmian w prawie ograniczających ubój rytualny zlikwiduje - jak mówił - 30-40 proc. polskiego eksportu wołowiny i drobiu, i zamknie polski eksport „przed rynkami, które obejmują 1,5 mld ludzi na świecie”.

        Wtórował mu Jacek Zarzycki, prezes Polskiego Związku Hodowców i Producentów Bydła Mięsnego, który w posiedzeniu komisji brał udział jako przedstawiciel strony społecznej. Zarzycki podkreślił, że reprezentuje 350 tys. gospodarstw rolnych, które utrzymują bydło.

        Według niego wprowadzenie ograniczenia uboju rytualnego tylko do tego na potrzeby związków wyznaniowych funkcjonujących w Polsce przyniesie straty polskim hodowcom w wysokości co najmniej 30 proc. ich obecnych dochodów.
        https://wpolityce.pl/polityka/517980...ronie-zwierzat

        "Tak że tak"...
        Ostatnio edytowany przez Foxx; [ARG:4 UNDEFINED].
        My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

        Komentarz


        • Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
         Bo krytykuje PiS, a nie Konfę "za pieniądze z TVPiS".
         To jeszcze lepsze, niż "ruska onuca" pod adresem Konfy w reakcji Morawieckiego na ich krytykę działań USA
         Widzę, że sytuacja w PISie jest na prawdę napięta jak już tak oczywistej ironii beton PISowski nie wyłapuje.
         Jeśli obiecujemy, że Wam damy to Wam damy.
         I to bez względu na to, ile będziecie musieli za to wszystko zapłacić

         Komentarz


         • Foxx
          ​​​​​​​Z przywiązywaniem wagi do wersji ustaw podpisanych przez prezydenta jest ten problem, że potem nie da się już nic zrobić - można już tylko żyć z tym kretynizmem. Natomiast istnieje zdaje się wersja z pierwszego czytania przegłosowana przez Sejm, w którym większość mają ludzie, którzy mienią się patriotami, troszczącymi się o Polaków i oczekują nazywania ich prawicą. Jeśli to ma być ustawiona szopka z procedowaniem szeregu kretynizmów w tej ustawie, i późniejszym bohaterskim zawetowaniem, to w mojej ocenie - tym gorzej, i liczę, że rolnicy posłom podziękują przy najbliższej okazji.

          Nazywanie popieraniem Trzaskowskiego braku udziału w głosowaniu lub oddania nieważnego głosu nie wytrzymuje wymogów elementarnej logiki. Rozumiem, że próbujesz mnie sprowokować - odnotowuję zaczepkę, ale jedyne co czuję, to zażenowanie poziomem. W zasadzie chyba nie przypominam sobie bardziej plemiennej deklaracji z Twojej strony niż tak wprost bolszewickie "kto nie z nami, ten przeciw nam".
          Nie dotykaj forum, bo cię curva zmiecie z planszy
          -------------
          Jedynie prawda jest ciekawa

          Józef Mackiewicz

          Komentarz


          • Od dawna wielu mówiło, że naszą gospodarka trzęsą Żydzi. Teraz się okazuje, że Żydzi i muzułmanie – bo gdyby przeszli na wegetarianizm, to 1/3 naszych hodowców zbankrutuje.
           I nigdy nie przypuszczałem, że praw do uboju rytualnego mięska dla pejsatych i arabusów najgłośniej będą bronić narodowcy

           A tak na poważnie, to jeżeli by to wszystko miało wejść z rocznym vacatio legis to byłoby to kvrestwo i rozbój w biały dzień, szczególnie biorąc pod uwagę ciągle przesuwane stuletnie okresy przejściowe w sprawie kopalń (tak, mam świadomość, ze to inna skala problemu, zarówno społeczna, jak i ekonomiczna).

           Lubię sobie jebnąć posta.

           „Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
           St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

           Komentarz


           • Oj tam, oj tam. Władza każe, sługa musi. Co tam, że pewnie Ci ludzie mają różne długoterminowe zobowiązania, przecież do tej pory prowadzili legalny biznes. Masz zamknąć całkowicie ,z dnia na dzień, a wypłacimy Ci godziwą rekompensatę (rok czasu w biznesie to właściwie terazniejszość). Jak to wejdzie z rocznym vacatio legis to, będzie przykład jak PiS koncertowo piep*y nawet i słuszną koncepcję. Może pójdą po rozum do głowy.
            http://komandir.wrzuta.pl/audio/9lE2...zek_czajkowski

            Komentarz            • Zamieszczone przez sephrioth1916 Zobacz posta
             Widzę, że sytuacja w PISie jest na prawdę napięta jak już tak oczywistej ironii beton PISowski nie wyłapuje.
             Cóż, to po prostu finał agitacji jedną z konfowych klisz, która okazała się w konkretnym przypadku kłamstwem. Sam przytoczyłeś konkretny cytat Morawieckiego, w którym nie było nic o "ruskich onucach", ani opiniach polityków Konfy dot. działań USA jako przykład "wyzywania" Konfy przez PiS-owców od "ruskich onuc" w reakcji na ich krytykę ruchów jankesów. Nie pierwszy raz plącząc się o własne sznurowadła. Teraz się okazuje, że z posługiwaniem się pojęciem "ironia" też jest problem.

             Jeżeli zaś opinia o Ziemkiewiczu miała być ironiczna, to faktycznie po wcześniejszych motywach ta ironia może być trudna do wyłapania.

             Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta
             Foxx
             Z przywiązywaniem wagi do wersji ustaw podpisanych przez prezydenta jest ten problem, że potem nie da się już nic zrobić - można już tylko żyć z tym kretynizmem. Natomiast istnieje zdaje się wersja z pierwszego czytania przegłosowana przez Sejm, w którym większość mają ludzie, którzy mienią się patriotami, troszczącymi się o Polaków i oczekują nazywania ich prawicą. Jeśli to ma być ustawiona szopka z procedowaniem szeregu kretynizmów w tej ustawie, i późniejszym bohaterskim zawetowaniem, to w mojej ocenie - tym gorzej, i liczę, że rolnicy posłom podziękują przy najbliższej okazji.
             Żadna szopka. W kampanii kilka osób zauważyło, że w drugiej kadencji Duda "już nic nie musi" i PiS nie jest mu do niczego potrzebny, więc w przypadku kretynizmów może działać autonomicznie. Natomiast nie rozumiem mieszania systemów walutowych. Patriota oczywiście może być k.retynem (forumka to wykropkowała - masakra). I niestety nie jest takich mało.

             Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta
             Nazywanie popieraniem Trzaskowskiego braku udziału w głosowaniu lub oddania nieważnego głosu nie wytrzymuje wymogów elementarnej logiki.
             Naprawdę? Jeżeli wybór "A" gwarantuje popieranie i forsowanie kretynizmów, a wybór "B" daje szanse na blokowanie kretynizmów - nie oddanie głosu na "B" realnie wspiera wybór "A" i jego konsekwencje. Rozkład zero-jedynkowy.

             Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta
             Rozumiem, że próbujesz mnie sprowokować - odnotowuję zaczepkę, ale jedyne co czuję, to zażenowanie poziomem. W zasadzie chyba nie przypominam sobie bardziej plemiennej deklaracji z Twojej strony niż tak wprost bolszewickie "kto nie z nami, ten przeciw nam".
             Pomijając drobiazg, że to była reakcja na prowokację, w tym przypadku dalej pozostawał wybór między "A" i "B". Nic więcej.
             Ostatnio edytowany przez Foxx; [ARG:4 UNDEFINED].
             My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

             Komentarz


             • Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta

              Cóż, to po prostu finał agitacji jedną z konfowych klisz, która okazała się w konkretnym przypadku kłamstwem. Sam przytoczyłeś konkretny cytat Morawieckiego, w którym nie było nic o "ruskich onucach", ani opiniach polityków Konfy dot. działań USA jako przykład "wyzywania" Konfy przez PiS-owców od "ruskich onuc" w reakcji na ich krytykę ruchów jankesów. Nie pierwszy raz plącząc się o własne sznurowadła. Teraz się okazuje, że z posługiwaniem się pojęciem "ironia" też jest problem.
              Myślałem, że Twój post był celowym unikiem, ale teraz mi się wydaje coś innego.
              Więc wytłumaczę Ci łopatologicznie. Nie ma różnicy w intencjach między określeniem kogoś ruską onucą (synonim zdrajcy) do zasugerowaniem, że ktoś jest zdrajcą. Różnica jest jedynie taka, że Morawieckiemu nie wypada tak mówić i jest bystrzejszy niż Sakiewicz.
              Jeśli obiecujemy, że Wam damy to Wam damy.
              I to bez względu na to, ile będziecie musieli za to wszystko zapłacić

              Komentarz


              • Skoro PiS nie jest do niczego Dudzie potrzebny to po co Dudex podpisał podatek cukrowy w takiej formie, co już uderza w rolników i sadowników, którzy przecież byli jego wyborcami? Oprócz tego, że nie potrzebuje nic od PiSu - nie potrzebuje też niczego od wyborców. Trzymam kciuki żeby piuntke dla zwierząt wysłał do ubojni, ale specjalnych złudzeń nie mam.

               Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
               Naprawdę? Jeżeli wybór "A" gwarantuje popieranie i forsowanie kretynizmów, a wybór "B" daje szanse na blokowanie kretynizmów - nie oddanie głosu na "B" realnie wspiera wybór "A" i jego konsekwencje. Rozkład zero-jedynkowy.
               Naprawdę.
               1. Wybór A - nie gwarantuje popierania i forsowania kretynizmów - prezydent nie ma możliwości samemu tworzyć prawa - może podpisać lub nie to, co uchwali Parlament.
               2. Wybór B - być może daje szanse na blokowanie kretynizmów, natomiast wiarygodność takiej deklaracji w kontekście konkretnie Andrzeja Dudy i jego deklaracji przedwyborczych skonfrontowanych z późniejszymi działaniami jest wątpliwa.
               3. Nie - nieoddanie głosu na B nie wspiera realnie wyboru A. Realnie wybór A wspiera zagłosowanie na A. Niezagłosowanie, nie może być zagłosowaniem. Niezagłosowanie nie może wspierać ani A, ani B, lub, innymi słowy, wspiera oba wybory dokładnie jednakowo i to niezależnie który wybór "gwarantuje", a który "daje szanse". Według tego co piszesz, nieoddanie głosu na B i jednoczesne nieoddanie głosu na A, realnie wspiera wybór B i jego konsekwencje. Od dłuższego czasu to rozumowanie wyśmiewałem pisząc, że ja milcząco popieram Dudę. Więc jeśli zamierzasz w to brnąć dalej, to przyjmij moją deklarację, którą niniejszym powtarzam - moje niegłosowanie dotyczyło realnego wsparcia wyboru Dudy i jego konsekwencji.
               Ostatnio edytowany przez bloniaq; [ARG:4 UNDEFINED].
               Nie dotykaj forum, bo cię curva zmiecie z planszy
               -------------
               Jedynie prawda jest ciekawa

               Józef Mackiewicz

               Komentarz


               • Jakbyś zagłosował na Dudę to jeszcze gorzej bo byłbyś wtedy przerzutem!

                |||||||||||||||||||||||||| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
                Better Dead Than Red

                Komentarz

                Pracuję...
                X