Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
    Od ruskich onuc wyzywali nie "PiS-owcy", tylko środowisko Sakiewicza z nim samym na czele stanowiące część zaplecza PiS-u. To nie to samo. A to, że z tej "ruskiej onucy" Konfa skleciła sobie pluszowy krzyż i przeżywa już chyba ponad 2,5 roku to problem jej, Mediów Narodowych, czy wrealu24, a nie zwolenników PiS. Charakterystyczne zresztą, że do wpisu Sommera o rozbiorze Białorusi i wzięciu Grodna (z kimż, ach z kimż byśmy wtedy graniczyli i kto ten tekst mocno wykorzystał w swojej propagandzie...) np. na tym forum zarzuty o rusofilię dot. np. indywidualnych wywiadów dla propagandowej tuby Kremla lub występów w ruskiej państwowej TV z poparciem dla aneksji Krymu.

Po tekście Sommera, momencie jego publikacji oraz skutkach i braku refleksji w Konfie, "ruska onuca" to żadne wyzwisko. Raczej prostackie nazwanie stanu rzeczy.
    Te słowa wypowiedział również Sakiewicz:

Ale proszę zauważyć, jak w ostatnich kilku tygodniach zamilkli, a nawet bardzo dziwnie komentują to, co się dzieje, politycy Konfederacji. To potwierdza ich związki w dużym stopniu właśnie z Rosją. To jest niestety ta prawda, która teraz została w dużym stopniu obnażona, ponieważ patrioci, prawdziwi patrioci, bronią Polski, bronią dobrego imienia
    Tak samo mogę tłumaczyć, że Sommer nie jest w Konfederacji, itd, itp.
    Hipokryzja.
    Jeśli obiecujemy, że Wam damy to Wam damy.
    I to bez względu na to, ile będziecie musieli za to wszystko zapłacić

Komentarz

• Przed chwilą przeczytałem i tak mi się skojarzyło z dyskusją na temat kto z kim, kto obok kogo itp.

Byli dziennikarze „Faktów i Mitów” tworzą tygodnik „Fakty po Mitach” Były szef „Faktów i Mitów” Dariusz Cychol założył nowy tygodnik o antyklerykalnym profilu „Fakty po Mitach” - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Jest też jego redaktorem naczelnym. Wśród autorów pojawią się m.in. Joanna Senyszyn i Janusz Korwin-Mikke. Pismo zadebiutuje 18 września.

(...)

Na łamach nowego pisma pojawią się m.in. autorzy znani z „Faktów i Mitów”. Swoje rubryki felietonowe będą mieli Joanna Senyszyn i Piotr Gadzinowski, an łamach pojawią się też Janusz Korwin-Mikke (wspólna rubryka z Joanną Senyszyn), Bolesław Parma, Hanna Bakuła. Korespondencje zagraniczne słać mają Janusz Zawodny i Siergiej Rykow.

Czytaj więcej na: https://www.wirtualnemedia.pl/artyku...dariusz-cychol
      Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
      St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Komentarz

• Zamieszczone przez sephrioth1916 Zobacz posta
        Tak samo mogę tłumaczyć, że Sommer nie jest w Konfederacji, itd, itp.
        Hipokryzja.
        Z tego, co napisałeś wynika:

1. Gdybyś tak tłumaczył to by była hipokryzja.

2. Uznajesz, że mógłbyś to zrobić.

Tymczasem ja niczego nie tłumaczę. Sommer spektakularnie się wpisał w dotychczasowe występy liderów Konfy, tyle że zrobił to w stylu i momencie, które zaszkodziły Polsce. Sakiewicz, trochę podobnie do Rydzyka (obaj by się za to porównanie poobrażali) wygłasza odezwy do własnych wyznawców, którzy przy okazji generalnie popierają PiS. Jak liczna to grupa, wystarczy sprawdzić nakłady "G.P" i klikalność niezależnej. Po czym porównać to z liczbami głosujących na PiS w kolejnych wyborach.

Pozycja Sommera, "Najwyższego Czasu!" i całego ośrodka medialnego związanego z JKM na zapleczu Konfy jest nieco inna. Nieważne. Wjechałeś do tego tematu by siać propagandę Konfy - proszę bardzo

Dla tej dyskusji istotne jest, czy napisałeś prawdę, że Jak Konfederacja nie zgadza się z akurat z działaniami USA to PISowcy wyzywają ich od ruskich onuc. No więc - szok i niedowierzanie - nie napisałeś. Ani wyborcy PiS, ani liderzy w ten sposób nie uogólniają, ani nie chodzi o "działania USA", tylko o otwarte poparcie interesów FR oraz robienie za "pożytecznych idiotów" w zarówno polsko-, jak i w ruskojęzycznej kremlowskiej propagandzie. Z mojej perspektywy wyskok Sommera jest "kropką nad i", niczym mniej ani więcej.

Ostatnio edytowany przez Foxx; [ARG:4 UNDEFINED].
        My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

Dla tej dyskusji istotne jest, czy napisałeś prawdę, że Jak Konfederacja nie zgadza się z akurat z działaniami USA to PISowcy wyzywają ich od ruskich onuc. No więc - szok i niedowierzanie - nie napisałeś. Ani wyborcy PiS, ani liderzy w ten sposób nie uogólniają, ani nie chodzi o "działania USA", tylko o otwarte poparcie interesów FR oraz robienie za "pożytecznych idiotów" w zarówno polsko-, jak i w ruskojęzycznej kremlowskiej propagandzie. Z mojej perspektywy wyskok Sommera jest "kropką nad i", niczym mniej ani więcej.
          Celnie. Dokładnie w punkt.
          "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
          Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
          Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
          Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
          "
          Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

Z tego, co napisałeś wynika:

1. Gdybyś tak tłumaczył to by była hipokryzja.

2. Uznajesz, że mógłbyś to zrobić.
            Powiem szczerze, że to już trochę za dalekie galaktyki jak dla mnie. Zdażało mi się tutaj tłumaczyć tego czego nie napisałem, ale jeszcze nie zdażyło mi się tłumaczyć tego czego nie pomyślałem. Wybacz, ale nie będę tego ciągnął dalej. Wolę Philipa Dicka.

Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
            Tymczasem ja niczego nie tłumaczę. Sommer spektakularnie się wpisał w dotychczasowe występy liderów Konfy, tyle że zrobił to w stylu i momencie, które zaszkodziły Polsce. Sakiewicz, trochę podobnie do Rydzyka (obaj by się za to porównanie poobrażali) wygłasza odezwy do własnych wyznawców, którzy przy okazji generalnie popierają PiS. Jak liczna to grupa, wystarczy sprawdzić nakłady "G.P" i klikalność niezależnej. Po czym porównać to z liczbami głosujących na PiS w kolejnych wyborach.

Pozycja Sommera, "Najwyższego Czasu!" i całego ośrodka medialnego związanego z JKM na zapleczu Konfy jest nieco inna. Nieważne. Wjechałeś do tego tematu by siać propagandę Konfy - proszę bardzo

Ech, i ciągle te domysły i spekulacje i dojście poprzez to do sedna materii. Voila przecież to takie proste.
            Ciekawe jest jedynie porównanie Sommera z Sakiewiczem w sytuacji gdy pierwszy jawnie sympatyzuje z jedną opcją polityczną, a drugi bez innej opcji politycznej umrze z głodu.

Edit:
            Rozumiem, że chcielibyście sprowadzić temat do tego jak fantastyczną mamy władzę, która sobie fantastycznie radzi pomimo kłód rzucanych im przez paskudny los, ale są ludzie którzy myślą inaczej niż Wy, powiem nawet, że jest to większość. Mam również znajomych, którzy głosowali na Trzaskowskiego i szczerze mówiąc potrafili lepsze argumenty przedstawiać niż Wy.
            Ostatnio edytowany przez sephrioth1916; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Zamieszczone przez sephrioth1916 Zobacz posta
              Powiem szczerze, że to już trochę za dalekie galaktyki jak dla mnie. Zdażało mi się tutaj tłumaczyć tego czego nie napisałem, ale jeszcze nie zdażyło mi się tłumaczyć tego czego nie pomyślałem. Wybacz, ale nie będę tego ciągnął dalej. Wolę Philipa Dicka.
              Tylko w dobrym tłumaczeniu

Zamieszczone przez sephrioth1916 Zobacz posta
              Ech, i ciągle te domysły i spekulacje i dojście poprzez to do sedna materii. Voila przecież to takie proste.
              Podałem wyłącznie fakty w reakcji na baaardzo oszczędne gospodarowanie prawdą.

Ciekawe jest jedynie porównanie Sommera z Sakiewiczem w sytuacji gdy pierwszy jawnie sympatyzuje z jedną opcją polityczną, a drugi bez innej opcji politycznej umrze z głodu.
              Albo odwrotnie. To dopiero hipokryzja. Sakiewicz zaczął zanim ktokolwiek pomyślał o tworzeniu PiS. "Nczas!" powstał jako biuletyn UPR. Taka różnica.

Rozumiem, że chcielibyście sprowadzić temat do tego jak fantastyczną mamy władzę, która sobie fantastycznie radzi pomimo kłód rzucanych im przez paskudny los, ale są ludzie którzy myślą inaczej niż Wy, powiem nawet, że jest to większość.
              Lepiej jednak wróć do "Trzech stygmatów" albo "Ubika", bo wyraźnie tak samo to rozumiesz, jak motyw z "onucą". Poza tym policzyliśmy się przy urnach. Całe lewactwo plus pół Konfy vs. myślący tak jak my

Mam również znajomych, którzy głosowali na Trzaskowskiego i szczerze mówiąc potrafili lepsze argumenty przedstawiać niż Wy.
              No, jeżeli ktoś wjeżdża z "ruską onucą" w kontekście "PISowców" i "działań USA" to i łyk "trzaskowianki" nie zaszkodzi

​​​​​​​
              My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• Tak przy okazji dla "ruskich onuc" i nie tylko, wyraz "zdażało" piszemy przez "rz". "zdażyło" takoż przez "rz"
                Ostatnio edytowany przez Jaco; [ARG:4 UNDEFINED].
                "
                Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

• Taki psikus:
                  https://www.tvp.info/49828339/senysz...faktow-i-mitow
                  Gratulacje!
                  "
                  Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

• Rok na zamkniecie ferm, bez odszkodowań, bez pomysłu dla tych, którzy w tej branży siedzieli. Szybciutko wprowadzona ustawa, a osoby z branży niech się pierdolą.
                    Tymczasem ustawa antyaborcyjna gdzie jest? Zwierzątka ważniejsze od ochrony ludzkiego życia?
                    Lepiej być ciemniakiem niż pedałem i lewakiem!

Komentarz

• Zamieszczone przez R. Zobacz posta
                      Rok na zamkniecie ferm, bez odszkodowań, bez pomysłu dla tych, którzy w tej branży siedzieli. Szybciutko wprowadzona ustawa, a osoby z branży niech się pierdolą.
                      Tymczasem ustawa antyaborcyjna gdzie jest? Zwierzątka ważniejsze od ochrony ludzkiego życia?
                      Złoto

https://www.gazetaprawna.pl/artykuly...-w-polsce.html

"Rada ds. zwierząt przy ministerstwie rolnictwa".

"Piątka dla zwierząt". Kur..., piątka dla zwierząt, dobry tytuł dla komsomolskiej czytanki. I ogłaszanie tego w asyście śliskiego typa:
                      https://dorzeczy.pl/kraj/152095/niej...do-rzeczy.html

Rzeczywiście, ćpun Dick (ale i wizjoner niekiedy) się kłania. Trzy stygmaty Palmera Eldritcha.

Bravo!

Fajno, jak zauważył kolega R., że ludzie, z uwagi tylko na fakt, że mają kilka tygodni, mogą być mordowani bezkarnie i w świetle prawa i w uczuciu ulgi. Ważne, że zwierzątka wyjdą ze strefy dyskomfortu i pogaworzymy z nimi o tym w Królestwie Niebieskim.
                      Syf.
                      Ostatnio edytowany przez szaka; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• W dodatku i tak produkcja futerek się przeniesie po prostu ostatecznie do Azji. Co będzie następne, świnki czy wołowinka, a może jednak koniki, z takimi tradycjami kawaleryjskimi żreć i mordować konie?
                        Z końmi się nie kopię bo przegram, z idiotami staram się nie dyskutować bo sprowadzają dyskusję do swojego poziomu, na argumenty ad personam staram się nie reagować, patrz wcześniejsze punkty - no i tylko krowa nie zmienia zdania ...

Komentarz

• Sądzę że hodowla jednych zwierząt wykorzystywanych do celów spożywczych nie kłóci się z kwestią uczuciową do innych. Od dawien dawna zwierzęta w świecie człowieka (w cywilizacji łacińskiej bo to też ważne) pełnią trzy podstawowe funkcję - uczuciowe (pies, kot), spożywcze (bydło, świnia), gospodarcze (konie), z tym że spożywcze w przypadku bydła nie ogranicza się wyłącznie do uboju na mięso, tu należy wyróżnić krowę mleczną od rzeźnej. Miłośnik zwierząt nie musi być koniecznie wegetarianinem, natomiast w masarniach powszechnie stosuje się ogłuszanie pod wysokim napięciem które jednocześnie paraliżuje cały układ nerwowy. Poza tym jak wspomniałem wyżej, niewykorzystane pozostałości z masarni trafiają do kolejnego obiegu przemysłowego i w sytuacji jak tu ktoś wspomniał o rozkładanych tysiącleciami plastikowych kurtkach, to alternatywnym rozwiązaniem w tej kwestii dla naturalnego futra byłby właśnie rozwój gałęzi przemysłowej produkcji kożuchów ze świńskiej lub bydlęcej skóry.

Kontynuując wątek, kwestia zakończenia hodowli zwierząt futerkowych to naturalna kolej rzeczy od chwili momentu odstawienia konia jako podstawowego środka transportu, podyktowana najzwyczajniej postępem technicznym i zapewne w swoim czasie temat też wywoływał niezadowolenie wśród ówczesnych "tradycjonalistów". Skoro stworzyliśmy samochody i pojazdy pancerne to naturalne że mniej wydajne konie poszły w "odstawkę", a ich cierpienia wywołane wojnami ludzkimi (podobnie jak ludzie ginęły) które z punktu widzenia ich mentalności nie miały najmniejszego znaczenia po jakiej stronie granicy się znajdą, zostały praktycznie zniwelowane do zera. Obecny postęp w dobrym tego słowa znaczeniu pozwala zastąpić futro z norek równie naturalnym i wydajnym kożuchem pochodzenia wieprzowego.
                          Ostatnio edytowany przez Murphy; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Mam nadzieję ,że pan Sasin weźmie przykład z kolegów i będzie tak samo stanowczy wobec strony społecznej na Śląsku.
                            Rok czasu i zamykamy nierentowne kopalnie.
                            "Lubię sobie jebnąć piwo"

Komentarz

Podałem wyłącznie fakty w reakcji na baaardzo oszczędne gospodarowanie prawdą.
                              Problem jest tylko taki, że z tych faktów nie da się wyciągać takich wniosków. Ostatnio Twoje posty przypominają mi bardziej program Starożytni kosmici, gdzie i tak wszystkie fakty prowadzą w jedną stronę. Szkoda mojego czasu na analizowanie tego typu "analiz".

Tymczasem piątka dla zwierząt wprowadza wiele ciekawych rzeczy, jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach:

rojekt przewiduje m.in. zakaz hodowli zwierząt na futra, wzmocnienie społecznej kontroli warunków, w jakich zwierzęta są przetrzymywane, zakaz wykorzystywania zwierząt w celach rozrywkowych i widowiskowych, zakaz stałego trzymania zwierząt na uwięzi i określenie minimalnych wymiarów kojców oraz ograniczenie możliwości uboju rytualnego.
                              https://prawo.gazetaprawna.pl/artyku...futerkowe.html

Czyli zgodnie z tym co przewidywałem. Hodowanie zwierząt na jedzenie też jest niehumanitarne. Krok po kroku w kierunku falafela.
                              Mam nadzieję, że wszyscy obrońcy zwierząt zrzucą się solidarnie na odszkodowania dla poszkodowanych ludzi - chyba, że rząd załatwi sprawę po bolszewicku.

Komentarz

• @up

Gratuluję, takich bredni od dawna tu nie czytałem, a przypominam, że ledwo dwa miesiące temu mieliśmy intensywną kampanię wyborczą na forumce.

Pierwsze wytłuszczenie mam nadzieję, że zapowiada szybkie zdymisjonowanie śmiecia ardanowskiego lub chociaz zablokowanie jego pomysłów związanych z działalnością TOZów.

Co do drugiego - gdyby tylko znaleźć punkty wspólne pomiędzy znęcaniem się nad zwierzętami, a podrzynaniem im gardeł, bez "wyłączania" CUNu.

Murphy zakończył temat.
                                Mioduski won
                                Zamieszczone przez Mioduch na dwa dni przed ostatnią kolejką Ekstraklasy, po najgorszej grupie mistrzowskiej w naszym wykonaniu od wejścia w życie ESA37
                                Niezdobycie mistrzostwa powoduje, że musimy walczyć w kwalifikacjach Ligi Europy, a nie Ligi Mistrzów i to wszystko. Zawodnicy dodatkowo nie dostaną bonusu za mistrzostwo. [...] Różnica we wpływach dla Legii od Ekstraklasy za zajęcie pierwszego lub drugiego miejsca w tabeli to maksymalnie około 1,5 mln złotych. Paradoksalnie może być tak, że klubowa księgowa wicemistrzostwo kraju uzna za sytuację finansowo korzystniejszą

Komentarz

Pracuję...
                                X