Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta

Podkreślam, że nie jestem ekspertem od branży futrzarskiej...ale w sensie rynkowym to tak nie działa - popyt na produkt luksusowy (którym było nie było jest futro) nie ma praktycznie żadnego związku z miejscem ich "podaży" (czy tam właściwie produkcji/hodowli)

To, że w Europie sprzedaje się mniej futer związane nie jest z zamykaniem rynku futrzarskiego - tylko z szeroko rozumianymi akcjami agitacyjnymi-uświadamiającymi.

Jedynym sensownym rozwiązaniem które faktycznie ograniczyłoby liczbę zabijanych zwierzaków jest zakaz obrotu - co z wiadomych względów jest mrzonką.
    Osobiście uważam, że jest jakieś tam rozwiązanie polityczne które teoretycznie zadowoliłoby obie strony tego shitstormu - czas pokaże czy mam racje.
    ps. 25 kg ???? to ile Ty ważysz - średnia Polska to tak z 5 razy mniej - a zalecenia dietetyczne to coś z 10 razy
    Moim zdaniem świat zachodni już tak się mocno ukierunkował na bycie proeko (co niesie także sporo wad, głupot), że i popyt na futra będzie spadał/już spada. Oczywiście nie łudzę się, że w szeroko rozumianej Azji nastąpi tu spory postęp, oni nadal się tym zbyt nie przejmują.

PS. Teraz ze 112 kg Na to składa się ok.
    ​​​15kg piersi z kury, ponad 120 jaj, okazjonalne burgery, tatary, czasem ryba wpadnie
    Mioduski won
    Zamieszczone przez Mioduch na dwa dni przed ostatnią kolejką Ekstraklasy, po najgorszej grupie mistrzowskiej w naszym wykonaniu od wejścia w życie ESA37
    Niezdobycie mistrzostwa powoduje, że musimy walczyć w kwalifikacjach Ligi Europy, a nie Ligi Mistrzów i to wszystko. Zawodnicy dodatkowo nie dostaną bonusu za mistrzostwo. [...] Różnica we wpływach dla Legii od Ekstraklasy za zajęcie pierwszego lub drugiego miejsca w tabeli to maksymalnie około 1,5 mln złotych. Paradoksalnie może być tak, że klubowa księgowa wicemistrzostwo kraju uzna za sytuację finansowo korzystniejszą

Komentarz

• Zamieszczone przez sephrioth1916 Zobacz posta
      Mam tylko jedno pytanie do tych zatroskanych o dobro zwierząt. Co sobie myślicie panierując w niedzielę schabowego?
      Chyba żaden tutaj obecny żarliwy obrońca zwierząt nie ma żadnych refleksji nad cierpieniem świń czy krów krojąc kawałek soczystego steka albo wypanierowanego schabowego. A krowy i świnie również cierpią - podejrzewam, że nawet bardziej niż norki. Ofiary idą w setki milionów.

Jeżeli więc zakażą hodowli zwierząt futerkowych, więc czemu w następnym kroku nie zakażą hodowli świń i krów. Wtedy zjemy kotlet z kalafiora, steka z cieciorki, a po meczu wstąpimy na falafela.

Nie wolno będzie hodować norek. Futer nie noszę, więc niby nie ma problemu. Czym się różni hodowla norek na futra od hodowli świnek na kotlety? Wieprzowiny nie jem, więc też niby nie będzie problemu, ale przypomniałem sobie, co pisał Martin Niemöller, i zrobiłem małą parafrazę: Kiedy zakazali hodowli norek, milczałem, nie nosiłem futra. Kiedy zakazali hodowli świń, milczałem, nie jadłem wieprzowiny... Ale jak pomyślałem, czego mogą jeszcze zakazać, to postanowiłem nie milczeć przy norkach.

Bo co z cielaczkiem na steka? Niektórzy już twierdzą, że jedzenie mięsa powinno być zabronione! Picie mleka też! A co z cukrem? Jedząc go, nie szkodzimy co prawda zwierzętom, tylko sobie. Skoro cukier nie krzepi – wbrew hasłu Melchiora Wańkowicza – to może go zakazać? W końcu nasz dobrostan też się powinien liczyć – nie tylko zwierząt. Na razie opodatkowano napoje słodzone. Podobnie jak napoje powstające w drodze destylacji lub fermentacji z innych niż burak produktów naturalnych.
      https://www.rp.pl/Felietony/30909988...-Overtona.html
      Jeśli obiecujemy, że Wam damy to Wam damy.
      I to bez względu na to, ile będziecie musieli za to wszystko zapłacić

Komentarz

• Jesteś najwyraźniej zbyt ograniczony żeby zrozumieć różnicę w hodowli zwierząt na pokarm / odzież vs fanaberię paniusiek. Metodę uboju obu litościwe przemilczę.
        Lewactwo nie jest cool!

Komentarz

• Z Twoim poziomem inteligencji nie jesteś w stanie mi ubliżyć. Zostań tym kim jesteś.

Komentarz

Chyba żaden tutaj obecny żarliwy obrońca zwierząt nie ma żadnych refleksji nad cierpieniem świń czy krów krojąc kawałek soczystego steka albo wypanierowanego schabowego. A krowy i świnie również cierpią - podejrzewam, że nawet bardziej niż norki. Ofiary idą w setki milionów.
            Czyli skoro nie protestuję przeciwko gotowaniu żywych ślimaków (a wcześniej ich głodzeniu przez kilka dni), to również powinienem tolerować wrzucanie do wrzątku żywej krowy? Albo psa gdybym go chciał zjeść - przecież zwierzę to zwierzę. Czy moja refleksja nad Twoim postem poszła w złą stronę?
            Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
            St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Komentarz

• Zamieszczone przez księciuniu Zobacz posta

Czyli skoro nie protestuję przeciwko gotowaniu żywych ślimaków (a wcześniej ich głodzeniu przez kilka dni), to również powinienem tolerować wrzucanie do wrzątku żywej krowy? Albo psa gdybym go chciał zjeść - przecież zwierzę to zwierzę. Czy moja refleksja nad Twoim postem poszła w złą stronę?
              ...człowiek też zwierze...
              Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Żona funkcjonariusza telewizji partyjnej Klarenbacha zatrudniona w radzie nadzorczej państwowej spółki zajmującej sie hutnictwem. Zarobi w rok blisko 100 tyś zł.
                Ostatnio edytowany przez Alek; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• niebawem nowy minister rolnictwa

Komentarz

• Zamieszczone przez księciuniu Zobacz posta

Nie o to chodzi. Starałem się pokazać, że logiczną konsekwencją wprowadzenia zakazu hodowli zwierząt futerkowych będzie zakaz hodowli zwierząt na kotlety (dyskusja na zachodzie już się zaczęła: https://www.bbc.com/news/science-environment-34541077), a PIS świadomie czy nie wpisuje się w ten lewicowy postęp.

Moim zdaniem protestować trzeba, Gwiazdowski bardzo dobrze to wytłumaczył i nie chodzi tutaj o porównanie ślimaka do krowy, tylko o wolność do prowadzenia działalności gospodarczej, bo w tym wypadku chcą ją zabronić tylko i wyłącznie ze względu na jakąś ideologię (całkowicie przypadkowo lewicową).

Tutaj taka ciekawostka, kto stoi na jednej barykadzie z Naczelnikiem:

– Jeżeli Jarosław Kaczyński robi coś dobrego, to należy go za to pochwalić. Należy go motywować do tego, żeby robił więcej dobrego – powiedziała Holland w programie "Newsroom" w WP.

– O tym, że Jarosław Kaczyński kocha zwierzęta, i kocha je zapewne bardziej niż ludzi – to wiemy od dawna. Było wielkie rozczarowanie, bo ta ustawa już kiedyś miała zostać uchwalona. Pod wpływem lobby futrzarskiego i PSL-owskiego i różnych innych została utrącona. Mam nadzieję, że teraz uda się ją przeprowadzić. Że jest jakaś większa determinacja czy większa możliwość. Dobrze, że zwierzęta na tym skorzystają. Jeżeli dzieje się dobro, to musimy niezależnie od źródła tego dobra, wszyscy się cieszyć – dodała reżyser.
                    https://dorzeczy.pl/kraj/153047/holl...motywowac.html

Komentarz

• Najwyraźniej nie tylko jesteś zbyt ograniczony, ale też nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. Kilka osób wyjaśniło na czym polega zabicie Świni, która zostanie skonsumowana od policzków, języka, pupę po kopyta, a jej skóra pójdzie na buty, odzież czy tam może nawet kanapę. Takie zwierzę zostaje wcześniej ogłuszone i nie cierpi.

Ojej, ojej. Baba - Żyd też ubolewa nad losem obdzieranych ze skóry zwierząt, których mięso nie nadaje się do spożycia, a futro nie jest do niczego potrzebne poza lansem i fanaberią. Zapewne Naczelnik konsultował tę ustawę z Zandbergiem i Antifą
                      Lewactwo nie jest cool!

Komentarz

• Płakałbym, gdybyśmy byli potentatem w przerabianiu tych futerek i tworzeniu produktu końcowego. Nie jesteśmy, jesteśmy tylko eksporterem taniego surowca. Idzta w cholerę z takim biznesem. Uważam, że w takim przypadku potrzebna jest interwencja Państwa by takie biznesy polegające tylko na dostarczaniu taniego surowca były nieopłacalne i zamykane. Zaraz ludzkość będzie zdobywać kosmos, a my się będziemy babrać w obdzieranie zwierząt i dostarczanie surowca dalej by ktoś inny przytulił marżę, litości. Natomiast jakimiś topowymi szwalniami, które by szyły futra na które byłby zbyt, to czemu nie, tyle, że jest to nierealne.
                        Ostatnio edytowany przez Citlivu; [ARG:4 UNDEFINED].
                        http://komandir.wrzuta.pl/audio/9lE2...zek_czajkowski

Komentarz

• Dodam jedynie, że piłka nożna to też jedynie fanaberia.

P.S. Świnie nie mają kopyt inteligencie.
                          Ostatnio edytowany przez sephrioth1916; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

Nie o to chodzi. Starałem się pokazać, że logiczną konsekwencją wprowadzenia zakazu hodowli zwierząt futerkowych będzie zakaz hodowli zwierząt na kotlety (dyskusja na zachodzie już się zaczęła: https://www.bbc.com/news/science-environment-34541077), a PIS świadomie czy nie wpisuje się w ten lewicowy postęp.

Moim zdaniem protestować trzeba, Gwiazdowski bardzo dobrze to wytłumaczył i nie chodzi tutaj o porównanie ślimaka do krowy, tylko o wolność do prowadzenia działalności gospodarczej, bo w tym wypadku chcą ją zabronić tylko i wyłącznie ze względu na jakąś ideologię (całkowicie przypadkowo lewicową).

Tutaj taka ciekawostka, kto stoi na jednej barykadzie z Naczelnikiem:

https://dorzeczy.pl/kraj/153047/holl...motywowac.html
                            Porównujesz hodowanie zwierząt w nieludzkich warunkach tylko po to by żywcem obedrzeć je na koniec ze skóry żeby jakieś paniusie połechtały swoją próżność do:
                            Zamieszczone przez boss_corleone Zobacz posta
                            Kilka osób wyjaśniło na czym polega zabicie Świni, która zostanie skonsumowana od policzków, języka, pupę po kopyta, a jej skóra pójdzie na buty, odzież czy tam może nawet kanapę. Takie zwierzę zostaje wcześniej ogłuszone i nie cierpi.
                            ???
                            a niezgadzanie się na to uważasz za jakąś ideologię? No ludzie, (1)

No i jeszcze jeśli ktoś z lewej strony barykady ma akurat na ten temat takie samo zdanie jak "Naczelnik" to insynuujesz jakiś sojusz, no ludzie(2)

Komentarz

• Ile manipulacji w jednym krótkim poście.

Zamieszczone przez Raczej Zobacz posta
                              Porównujesz hodowanie zwierząt w nieludzkich warunkach tylko po to by żywcem obedrzeć je na koniec ze skóry żeby jakieś paniusie połechtały swoją próżność do:
                              ???
                              Nie porównuję żadnych warunków tylko przesłanki. Jeżeli warunki są złe to zmieńmy warunki. W ogóle skąd takie twierdzenie, że norki to żyją w nieludzkich warunkach, a świnie z uśmiechem czekają na rzeź?

a niezgadzanie się na to uważasz za jakąś ideologię? No ludzie, (1)
                              Gdzie napisałem, że niezgadzanie się na coś uważam za ideologię?

No i jeszcze jeśli ktoś z lewej strony barykady ma akurat na ten temat takie samo zdanie jak "Naczelnik" to insynuujesz jakiś sojusz, no ludzie(2)
                              Gdzie napisałem, że jest jakiś sojusz? Po prostu całkowicie przypadkowo kolejny raz znajdują sojusznika po skrajnie lewej stronie. Naczelnik może nawet gardzić Holandową, ale poglądy w tej kwestii ma takie same i to jest niepokojące.
                              Jak Konfederacja nie zgadza się z akurat z działaniami USA to PISowcy wyzywają ich od ruskich onuc. Pełna hipokryzja.

Komentarz

Ile manipulacji w jednym krótkim poście.

Zamieszczone przez sephrioth1916 Zobacz posta
                                Jak Konfederacja nie zgadza się z akurat z działaniami USA to PISowcy wyzywają ich od ruskich onuc. Pełna hipokryzja.
                                Od ruskich onuc wyzywali nie "PiS-owcy", tylko środowisko Sakiewicza z nim samym na czele stanowiące część zaplecza PiS-u. To nie to samo. A to, że z tej "ruskiej onucy" Konfa skleciła sobie pluszowy krzyż i przeżywa już chyba ponad 2,5 roku to problem jej, Mediów Narodowych, czy wrealu24, a nie zwolenników PiS. Charakterystyczne zresztą, że do wpisu Sommera o rozbiorze Białorusi i wzięciu Grodna (z kimż, ach z kimż byśmy wtedy graniczyli i kto ten tekst mocno wykorzystał w swojej propagandzie...) np. na tym forum zarzuty o rusofilię dot. np. indywidualnych wywiadów dla propagandowej tuby Kremla lub występów w ruskiej państwowej TV z poparciem dla aneksji Krymu.

Po tekście Sommera, momencie jego publikacji oraz skutkach i braku refleksji w Konfie, "ruska onuca" to żadne wyzwisko. Raczej prostackie nazwanie stanu rzeczy.
                                Ostatnio edytowany przez Foxx; [ARG:4 UNDEFINED].
                                My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

Pracuję...
                                X