Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • boss_corleone
  Czyli gdybym chciał komuś za pieniądze pokazać jak mój pies podaje łapę, do czego doszedłem wyłącznie częstując go swojską kiełbasą, to nie mogę tego zrobić bo w jakiejś książce napisali że cała tresura przebiega w atmosferze strachu i cierpienia a gdybym tak zrobił to zostaję przestępcą wyjętym spod prawa. Ok.

  Foxx
  Nadal nie rozumiem. Jeśli Twoim zdaniem prawo do życia i postulowanie trzymania się jego wykładni jest arbitralne to, cóż. Jestem zaskoczony.


  Ostatnio edytowany przez bloniaq; [ARG:4 UNDEFINED].
  Nie dotykaj forum, bo cię curva zmiecie z planszy
  -------------
  Jedynie prawda jest ciekawa

  Józef Mackiewicz

  Komentarz


  • @błoniak Porównujesz Psy - udomowione przez tysiące lat do Słoni czy Tygrysów - dla których życie na walizkach, występy w świetle fleszy, muzyki i wiwatującego tłumu to jakby coś innego niż siad i daj łapę.

   Zamieszczone przez sephrioth1916 Zobacz posta
   Poza tym na forum kibicowskim (kibolskim?)
   2. Karanie kierowców za zbyt szybką jazdę zabraniem prawa jazdy też jest spoko.
   3. Należy bezwzglednie przestrzegać przepisów drogowych (niektórzy użytkownicy nawet polecają taką jazdę - ciekawi mnie jedynie jak w Warszawie jeździć w taki sposób)
   Sztywny kibol z młyna siada zawsze do auta po goudzie i jeździ 150 slalomem w terenie zabudowanym

   Uwielbiam Warszawę, nie odbieram jej mieszkańcom niczego. Ale byłeś może kiedyś gdzieś indziej? Czy może osobne przepisy zastosujemy dla reszty Polski?
   Lewactwo nie jest cool!

   Komentarz


   • Argument ad absurdum - nie dyskutuję.

    P.S. Złodzieje i Pijacy są.
    Jeśli obiecujemy, że Wam damy to Wam damy.
    I to bez względu na to, ile będziecie musieli za to wszystko zapłacić

    Komentarz


    • Foxx
     Nadal nie rozumiem. Jeśli Twoim zdaniem prawo do życia i postulowanie trzymania się jego wykładni jest arbitralne to, cóż. Jestem zaskoczony.
     A nie powinieneś. Wielokrotnie przy okazji dyskusji o prawnej ochronie życia pisałem, że jej 100% prawne arbitralne zabezpieczenie spowodowałoby efekty odwrotne od intencji. Najpierw rozbujałaby się "szara strefa" i powiększyła już istniejąca "abort-turystyka" np. na Słowację, a po dojściu liberalnej lewicy do władzy po przeforsowaniu "aborcji na życzenie" zwiększaliby limity wieku. I np. orzekli, że do 5 miesiąca to "zlepek komórek", a po upływie jednego dnia to już objęty ochroną człowiek. Zwłaszcza jeżeli weźmiemy pod uwagę światowe tendencje i naciski w tej kwestii.

     Dekretowanie światopoglądu w tej sprawie w konsekwencji byłoby otworzeniem drogi dla nieporównywalnie większego zagrożenia dla życia. Pierwszy raz o tym napisałem w 2007 po próbie M. Jurka zmuszenia Kaczyńskiego do wprowadzenia klubowej dyscypliny przy głosowaniu nad pierwszym zaostrzającym aktualną projektem ustawy w pełni penalizującej aborcję. Po niezłamaniu kompromisu w tej sprawie PO przez 8 lat jej nie ruszyło. Dzisiaj nawet on nie jest zapewniony wobec totalnego kursu na lewo.

     Tym bardziej razi poparcie jednego rodzaju arbitralności przy odrzucaniu innego. Liczy się efekt, a nie satysfakcja ze zmiany przepisów zgodnie z wyznawaną moralnością.
     Ostatnio edytowany przez Foxx; [ARG:4 UNDEFINED].
     My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

     Komentarz


     • Ja nic nie porównuję - sam pisałeś o zakazie występów zwierząt w cyrku a nie o zakazie występów słoni i tygrysów w cyrku. Ja uważam że wchodzenie w takie szczegóły i niuansowanie ustaw jest zbędne, a wręcz szkodliwe z punktu widzenia ogólnej jakości prawodawstwa natomiast wystarczające jest ustawodawstwo jakie jest (bez rozstrzygania o stopniu dotkliwości kar) czyli zakaz robienia zwierzętom krzywdy. Psom i słoniom. W cyrku i w samolocie i w kazdym innym miejscu. Bo to jest faktycznym problemem. Krzywda zwierząt. Nie sam fakt tego że dzieci w miasteczkach powiatowych w ogóle maja okazje zobaczyć lwa słonia czy wielbłąda.

      Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

      Foxx
      Prawo do życia czy własności prywatnej nie są jakimś opcjonalnym stopniem poczucia moralności ktore można sobie mieć albo nie mieć. To są fundamenty na których zbudowaliśmy cywilizację. Fundamentów sie nie usuwa ani nie orzeka o ich funkcjonowaniu arbitralnie chcąc zachować budowlę

      Funkcjonowanie kompromisu ma teoretycznie walory pragmatyczne o których pisaliśmy tu wielokrotnie. Jednak zdaje się, że partie konserwatywne na zachodzie Europy były kiedyś dokladnie w tym samym miejscu. Tak w kwestii aborcji jak i prawodawstwa dot. homoseksualistów
      Ostatnio edytowany przez bloniaq; [ARG:4 UNDEFINED].
      Nie dotykaj forum, bo cię curva zmiecie z planszy
      -------------
      Jedynie prawda jest ciekawa

      Józef Mackiewicz

      Komentarz


      • Zamieszczone przez sephrioth1916 Zobacz posta
       P.S. Złodzieje i Pijacy są.
       Aaaa, to dlatego starsi mówili, że jak jedziemy na Legię to portfele zostawiamy w autokarze
       Lewactwo nie jest cool!

       Komentarz


       • Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
        I jeszcze ten "apel" politycznego agitatora, by na forum Legii zmieniać podpis znanemu tu i ówdzie Ziomkowi z Zagłębia z powodu projektu ustawy
        To jest hit!!
        Szanowny kolego Boss Corleone, olej dzbanków i w dalszym ciągu bądź sobą.
        Oczywiście dotyczy to analitycznego wpisu Foxxa.
        Ostatnio edytowany przez Jaco; [ARG:4 UNDEFINED].
        "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
        Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
        Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
        Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
        "
        Janusz Waluś - czekaMY!

        Komentarz


        • Możemy jedynie się spierać czy państwo ustawodawczo w ogóle powinno uregulowywać kwestię hodowli zwierząt futerkowych czy najzwyczajniej umywać ręce, niemniej zapewne każdy tu na forum ma świadomość czym tak na prawdę jest futrobiznes i że nie jest to strzyżenie owiec. To obdzieranie tchórzofretek ze skóry aż do żywego mięsa. Taka tchórzofretka nie przeżyje, wykrwawi się i zdechnie, o ile przed tym całym procederem człowiek nie ukróci jej cierpienia i po prostu nie odstrzeli. Mięso z tchórzofretki nie trafi na polskie stoły stąd jedyna dalsza droga prowadzi wyłącznie przez utylizację, czyli ujmując zostanie zmarnowane czyjeś istnienie tylko dla jakiejś fanaberii w postaci produkcji futra i to w... XXI wieku, jakbyśmy wciąż żyli w epoce kamienia łupanego gdzie pierwotny człowiek aby w mrozie przetrwać musiał pozyskać futro z niedźwiedzia, tymczasem dziś żadnych futer nie potrzebujemy. Skóra bydlęca lub wieprzowa pochodzenia masarskiego wykorzystywana w przemyśle tekstylnym, tapicerskim, odzieżowym w porządku, a nawet lepiej bo nic się nie zmarnuje, ale futrobiznes łopatologicznie ujmując to tak jakby wybić zwierzę tylko po to by następnie wyrzucić go do śmietnika.

         Komentarz


         • Zamieszczone przez Murphy Zobacz posta
          Możemy jedynie się spierać czy państwo ustawodawczo w ogóle powinno uregulowywać kwestię hodowli zwierząt futerkowych czy najzwyczajniej umywać ręce, niemniej zapewne każdy tu na forum ma świadomość czym tak na prawdę jest futrobiznes i że nie jest to strzyżenie owiec. To obdzieranie tchórzofretek ze skóry aż do żywego mięsa. Taka tchórzofretka nie przeżyje, wykrwawi się i zdechnie, o ile przed tym całym procederem człowiek nie ukróci jej cierpienia i po prostu nie odstrzeli. Mięso z tchórzofretki nie trafi na polskie stoły stąd jedyna dalsza droga prowadzi wyłącznie przez utylizację, czyli ujmując zostanie zmarnowane czyjeś istnienie tylko dla jakiejś fanaberii w postaci produkcji futra i to w... XXI wieku, jakbyśmy wciąż żyli w epoce kamienia łupanego gdzie pierwotny człowiek aby w mrozie przetrwać musiał pozyskać futro z niedźwiedzia, tymczasem dziś żadnych futer nie potrzebujemy. Skóra bydlęca lub wieprzowa pochodzenia masarskiego wykorzystywana w przemyśle tekstylnym, tapicerskim, odzieżowym w porządku, a nawet lepiej bo nic się nie zmarnuje, ale futrobiznes łopatologicznie ujmując to tak jakby wybić zwierzę tylko po to by następnie wyrzucić go do śmietnika.
          Tylko, że realnie "likwidując" branżę futrzarską w Polsce nie ocalimy ANI JEDNEJ fretki/szynszyla/jenota czy cholera wie z czego robią jeszcze te futra bo cała produkcja/hodowla będzie przeniesiona za granicę.
          Imho ile osób tyle opinii, tylko realnie jest to jakaś kompletnie nie istotna społecznie kwestia, która przez obie strony jest podnoszona do rangi poważnego problemu.
          Lieber tot als rot!!

          Komentarz


          • Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta

           Tylko, że realnie "likwidując" branżę futrzarską w Polsce nie ocalimy ANI JEDNEJ fretki/szynszyla/jenota czy cholera wie z czego robią jeszcze te futra bo cała produkcja/hodowla będzie przeniesiona za granicę.
           Imho ile osób tyle opinii, tylko realnie jest to jakaś kompletnie nie istotna społecznie kwestia, która przez obie strony jest podnoszona do rangi poważnego problemu.
           To samo pewnie gadali na zachodzie i teoretycznie mieli rację. Ale tylko teoretycznie, bo jak kolejne państwa będą tego zakazywać, to w końcu może ich zabraknąć, czemu kibicuję. Rzecz jasna potrwa to pewnie kilkanaście lat, albo i więcej, ale nie zgodzę się, że ucierpi tyle samo zwierząt. Sam pis miał się zająć już 3-4 lata temu tym tematem, jednakże właściciel tej fermy znający się dobrze z biznesmenem z Torunia, mieli osobiście wybrać się pogadać z innym Prezesem.
           Rok 2020, elektryki na każdym rogu, loty komercyjne w kosmos, fotowoltaika na co drugim dachu, wkrótce napęd wodorowy, rozwój energii odnawialnych, a równolegle zarzynanie zwierząt na ubrania.
           Żaden ze mnie ekozjeb, ekolog w zdrowym tego słowa znaczeniu już tak, bo sam zjadam miesięcznie prawie 25 kg produktów pochodzenia zwierzęcego. Nie mniej, kompletnie nie rozumiem, czemu część tradycjonalistow (bo to chyba nawet nie chodzi o prawicę) tak się zapiera w tym temacie. Argumenty ekonomiczne też wydają się żartem.
           Mioduski won
           Zamieszczone przez Mioduch na dwa dni przed ostatnią kolejką Ekstraklasy, po najgorszej grupie mistrzowskiej w naszym wykonaniu od wejścia w życie ESA37
           Niezdobycie mistrzostwa powoduje, że musimy walczyć w kwalifikacjach Ligi Europy, a nie Ligi Mistrzów i to wszystko. Zawodnicy dodatkowo nie dostaną bonusu za mistrzostwo. [...] Różnica we wpływach dla Legii od Ekstraklasy za zajęcie pierwszego lub drugiego miejsca w tabeli to maksymalnie około 1,5 mln złotych. Paradoksalnie może być tak, że klubowa księgowa wicemistrzostwo kraju uzna za sytuację finansowo korzystniejszą

           Komentarz


           • Mam tylko jedno pytanie do tych zatroskanych o dobro zwierząt. Co sobie myślicie panierując w niedzielę schabowego?
            Jeśli obiecujemy, że Wam damy to Wam damy.
            I to bez względu na to, ile będziecie musieli za to wszystko zapłacić

            Komentarz


            • Po pierwsze prawdziwy konserwatysta/prawicowiec nie panieruje schabowych, tylko ma od tego kobietę. A czy kobieta przy panierowaniu kotleta myśli… tego nie wiem.

             Ewentualnie mógłbym jeszcze coś dodać, że z takiej świni spożytkowana będzie nie tylko większość mięsa (dla wielu osób), ale również skóra, tłuszcz, może jeszcze coś np. szczecina albo racice do zmielenia na parówki, ale nie dodam, bo mam to gdzieś.

             A poza tym, to prawdziwy kibol je surową krowę, a nie panierowaną i smażoną świnię.

             Lubię sobie jebnąć posta.

             „Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
             St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

             Komentarz


             • Zamieszczone przez księciuniu Zobacz posta
              A poza tym, to prawdziwy kibol je surową krowę, a nie panierowaną i smażoną świnię.
              Tutaj popieram Księciunia, aczkolwiek odnośnie gotowania przez kobiety to wolę sobie sam zrobić dobrego steka, czy smaczny tatar niż liczyć na kobiecy kunszt w kuchni, w który kompletnie nie wierzę

              Komentarz              • Zamieszczone przez księciuniu Zobacz posta
               A poza tym, to prawdziwy kibol je surową krowę, a nie panierowaną i smażoną świnię.
               Prosto z pola
               ​​​​​​​
               Zamieszczone przez Jaco Zobacz posta
               To jest hit!!
               Szanowny kolego Boss Corleone, olej dzbanków i w dalszym ciągu bądź sobą.
               Oczywiście dotyczy to analitycznego wpisu Foxxa.

               Byle zgodnie z linią partii
               Lewactwo nie jest cool!

               Komentarz


               • Zamieszczone przez Darex13 Zobacz posta

                To samo pewnie gadali na zachodzie i teoretycznie mieli rację. Ale tylko teoretycznie, bo jak kolejne państwa będą tego zakazywać, to w końcu może ich zabraknąć, czemu kibicuję. Rzecz jasna potrwa to pewnie kilkanaście lat, albo i więcej, ale nie zgodzę się, że ucierpi tyle samo zwierząt. Sam pis miał się zająć już 3-4 lata temu tym tematem, jednakże właściciel tej fermy znający się dobrze z biznesmenem z Torunia, mieli osobiście wybrać się pogadać z innym Prezesem.
                Rok 2020, elektryki na każdym rogu, loty komercyjne w kosmos, fotowoltaika na co drugim dachu, wkrótce napęd wodorowy, rozwój energii odnawialnych, a równolegle zarzynanie zwierząt na ubrania.
                Żaden ze mnie ekozjeb, ekolog w zdrowym tego słowa znaczeniu już tak, bo sam zjadam miesięcznie prawie 25 kg produktów pochodzenia zwierzęcego. Nie mniej, kompletnie nie rozumiem, czemu część tradycjonalistow (bo to chyba nawet nie chodzi o prawicę) tak się zapiera w tym temacie. Argumenty ekonomiczne też wydają się żartem.
                Podkreślam, że nie jestem ekspertem od branży futrzarskiej...ale w sensie rynkowym to tak nie działa - popyt na produkt luksusowy (którym było nie było jest futro) nie ma praktycznie żadnego związku z miejscem ich "podaży" (czy tam właściwie produkcji/hodowli)

                To, że w Europie sprzedaje się mniej futer związane nie jest z zamykaniem rynku futrzarskiego - tylko z szeroko rozumianymi akcjami agitacyjnymi-uświadamiającymi.

                Jedynym sensownym rozwiązaniem które faktycznie ograniczyłoby liczbę zabijanych zwierzaków jest zakaz obrotu - co z wiadomych względów jest mrzonką.
                Osobiście uważam, że jest jakieś tam rozwiązanie polityczne które teoretycznie zadowoliłoby obie strony tego shitstormu - czas pokaże czy mam racje.
                ps. 25 kg ???? to ile Ty ważysz - średnia Polska to tak z 5 razy mniej - a zalecenia dietetyczne to coś z 10 razy
                Lieber tot als rot!!

                Komentarz

                Pracuję...
                X