Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Lobbują jak? Na Twitterze? Idąc tym tropem możemy przywrócić wolność dla ludu i niech każdą zmianę powodują zmiany nawyków konsumenckich. Mandaty? A po co, niech Polacy nauczą się nie łamać przepisów. Aborcja? Wystraczy kampania społeczna i ludzie przestaną.
    To super, że nie przeszkadza Ci znęcanie nad zwierzętami i akceptujesz jak Lew w cyrku robi hop. Mnie nie bawił od dziecka i bardzo mnie cieszy, że PiS robi coś w tym kierunku. A, że lewactwo zadowolone jest również? Jakoś przeżyję. Ktoś tu pisał, że PiS przegrywa w internecie i traci głosy młodych. Dobry ruch. Jednak odnoszę wrażenie, że młodzi ludzie są bardziej empatycznie nastawieni do zwierząt.
    Zapierdolenie psa kijem niesie za sobą śmieszne konsekwencje, a zabójstwo człowieka będzie zawsze zabójstwem. Zabawny argument z tym homoseksualistą.
    Trzymanie psa na łańcuchu, tresura zwierząt w cyrku to dla mnie ten sam kaliber co przemoc fizyczna. Nie widzę związku między zgodą na śluby, a bicie ich pałką.
    Lewactwo nie jest cool!

Komentarz

• Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta

Jak komuś zależy, żeby psy nie były trzymane na uwięzi, mięso z uboju rytualnego nie było spożywane, a w cyrkach ograniczono wykorzystywanie zwierząt, to niech lobbuje za odpowiednimi nawykami konsumenckimi - wtedy zjawiska faktycznie znikną.
      To znieśmy karanie za kradzieże, tylko lobbujmy, żeby ludzie byli bardziej uczciwi. Wtedy zjawisko samo zniknie.
      Bazinga!
      Przecież i im i mnie chodzi tylko o dobro naszego klubu.

Komentarz

• boss_corleone
        Twój post doczytałem do momentu jak sobie skądś wymysliłeś że mi nie przeszkadza znęcanie się nad zwierzętami. Resztę olewam, bo cóż może mądrego wyniknąć z tak biednego rozumowania.

Moriarty
        Teraz przejrzałem na oczy - kary za kradzieże spowodowały że taka pozycja w statystykach policji nie występuje - po prostu ludzie przestali kraść.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Nie dotykaj forum, bo cię curva zmiecie z planszy
        -------------
        Jedynie prawda jest ciekawa

Józef Mackiewicz

Komentarz

• "Żelazna logika" "prawdziwej prawicy" - dekretować i penalizować kwestie zgodne z ich poglądami (ochrona życia poczętego, LGBT) i lobbować w sprawach, których nie popierają. Wolnościowe takie

I jeszcze ten "apel" politycznego agitatora, by na forum Legii zmieniać podpis znanemu tu i ówdzie Ziomkowi z Zagłębia z powodu projektu ustawy

Co do samego projektu, moim zdaniem to wersja ramowa do "utarcia" na komisjach. Nie bardzo wiem, co lobby Rydzyka miałoby tu do roboty (pomijając już jego dzisiejszą realną siłę). Na pewno OK są kwestie dotyczące znęcania się nad zwierzętami i np. wymagania dot. podmiotów prowadzących schroniska.

W Berlinie dla odmiany raczej się martwią czymś na nieco większą skalę, na czym może ich kosztem zyskać Warszawa, co wczoraj poruszył "Spiegel". Były cytaty w polskim necie i ciekawiło mnie, czy jakiś prawdziwy patriota albo obywatel świata to przytoczy. Zero zdziwień.
          Ostatnio edytowany przez Foxx; [ARG:4 UNDEFINED].
          My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• Żelazna logika - znany tu i ówdzie Ziomek ma zawsze racje (zwłaszcza, że wszystkie jego tezy zupełnie przypadkiem są zgodne z linią partii rządzącej). Coś mi to przypomina.
            Jeśli obiecujemy, że Wam damy to Wam damy.
            I to bez względu na to, ile będziecie musieli za to wszystko zapłacić

Komentarz

• Regulować kwestie podstawowe - prawo do życia, czy prawo własnosci. Nie widzę przeszkód wobec zakazu znęcania się nad zwierzętami. Ale to że lew robi w cyrku hop nie oznacza automatycznie, że ktoś się nad nim znęcał. Jeśli ktoś się znęcał, należy się kara. Za znęcanie. Jeśli się nie znęcał to zabrania się człowiekowi zarabiać na życie (i zwierzę) chociaż nie zrobił nic złego.

Co tu jest niewolnościowego - nie wiem. Nie wiem też dlaczego miesza się posty różnych osób żeby stworzyć jakiegoś chochoła. Ale to już tutejszy standard ostatnimi czasy.

-------------

Józef Mackiewicz

Komentarz

• Jednym słowem - miarka się przebrała. Ja juz po wprowadzeniu podatku dennego miałem opory żeby głosować na pisiorow. Ale teraz to przeszli samych siebie - żeby w 21 wieku nie moc trzymać mrówkojada na smyczy na podwórku - lewactwo i faszyzm w jednym.
                Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Tak na marginesie to jest nawet ciekawe w kategoriach dzisiejszej techniki prowadzenia dyskusji i sporów jak płynnie nastąpiło przejście od rozmowy o ekonomicznych konsekwencjach likwidacji branży futrzarskiej do przedstawiania obrazu jakichś mrówkojadów na smyczy (??) żeby pokazać rzekomą absurdalność krytyki projektu.

-------------

Józef Mackiewicz

Komentarz

• Zamieszczone przez sephrioth1916 Zobacz posta
                    Żelazna logika - znany tu i ówdzie Ziomek ma zawsze racje (zwłaszcza, że wszystkie jego tezy zupełnie przypadkiem są zgodne z linią partii rządzącej). Coś mi to przypomina.
                    Na pewno nie forum kibicowskie. Ziomek może mieć w podpisie, co chce (w kibolskich granicach) i próba arbitralnego narzucenia zmiany jest najlepszym testem "prawicowości". Cóż, nie pierwszym wobec braku argumentów/orientacji w tematach, w których się zabiera głos.

Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta
                    Regulować kwestie podstawowe - prawo do życia, czy prawo własnosci. Nie widzę przeszkód wobec zakazu znęcania się nad zwierzętami. Ale to że lew robi w cyrku hop nie oznacza automatycznie, że ktoś się nad nim znęcał. Jeśli ktoś się znęcał, należy się kara. Za znęcanie. Jeśli się nie znęcał to zabrania się człowiekowi zarabiać na życie (i zwierzę) chociaż nie zrobił nic złego.
                    Np. ciągnąc wóz do Morskiego Oka.

Co tu jest niewolnościowego - nie wiem.
                    Arbitralne narzucanie preferowanych rozwiązań w jednym przypadku i odrzucanie tej arbitralności w innym.

Nie wiem też dlaczego miesza się posty różnych osób żeby stworzyć jakiegoś chochoła. Ale to już tutejszy standard ostatnimi czasy.
                    O i tu jest prawdziwy problem polskiej polityki. Swoją drogą w Dolinie Chochołowskiej zwierzaki też nieźle zarabiają.
                    My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

Tak na marginesie to jest nawet ciekawe w kategoriach dzisiejszej techniki prowadzenia dyskusji i sporów jak płynnie nastąpiło przejście od rozmowy o ekonomicznych konsekwencjach likwidacji branży futrzarskiej do przedstawiania obrazu jakichś mrówkojadów na smyczy (??) żeby pokazać rzekomą absurdalność krytyki projektu.
                      4 tys. miejsc pracy, 0,08% PKB. Przy tendencji na rynku mała strata, niedługo i tak wszystko padnie. Jeśli mówimy tylko o aspektach ekonomicznych.
                      https://businessinsider.com.pl/firmy...yglada/w46p3hw

I inna ciekawostka:

"Co ciekawe, w raporcie Zachodniego Ośrodka Badań Społecznych i Ekonomicznych czytaliśmy także, że w praktyce polski eksport skór futerkowych jest kontrolowany przez kanadyjski, amerykański, holenderski i duński kapitał, a kluczowe miejsce ma pozycja North American Fur Auctions (NAFA). Jak wskazano w raporcie:Innymi słowy, polska eksportowa produkcja skór futrzanych powiela najgorsze wzorce wymiany handlowej, kiedy wielokrotnie w przeszłości jako kraj byliśmy dostarczycielem na rynki światowe tylko surowców lub półfabrykatów. Tego typu produkcja była zależna od wielkich korporacji i międzynarodowych giełd.

Hodowcy zarobili 675 915 946,96 zł, odprowadzili od tego 10 918 925,18 zł podatków, czyli płacą podatki na poziomie 1,6 proc. Nie znam innej tak opodatkowanej branży."

Bazinga!

Komentarz

• Foxx
                        W czym konkretnie zarzucasz mi arbitralność, bo nie rozumiem? Której kwestii nie uargumentowałem czymś co nie wynika tylko z mojego widzimisię?

Moriarty
                        A, skoro 10M płaconych przez użytkowników futer śmierdzi, to chętnie zapłacą to (i resztę kosztów związanych z tym ruchem) polscy podatnicy w jakichś innych podatkach. Tak róbmy. Po co nam polscy bogaci przedsiębiorcy.

-------------

Józef Mackiewicz

Komentarz

• Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
                          Na pewno nie forum kibicowskie. Ziomek może mieć w podpisie, co chce (w kibolskich granicach) i próba arbitralnego narzucenia zmiany jest najlepszym testem "prawicowości". Cóż, nie pierwszym wobec braku argumentów/orientacji w tematach, w których się zabiera głos.
                          Ha ha ha. Próba arbitralnego narzucania zdań - wywnioskowanie to z mojego postu to wyższa forma logiki.
                          Poza tym na forum kibicowskim (kibolskim?) przeczytałem już, że:
                          1. Można zwiększać uprawnienia i arbitralność decyzji policji (przepisy o pieszych)
                          2. Karanie kierowców za zbyt szybką jazdę zabraniem prawa jazdy też jest spoko.
                          3. Należy bezwzglednie przestrzegać przepisów drogowych (niektórzy użytkownicy nawet polecają taką jazdę - ciekawi mnie jedynie jak w Warszawie jeździć w taki sposób)

Co ciekawe wszystkie te tezy wypowiadają Ziomki znane tu i ówdzie (zupełnie przypadkowo zgodnie z linią partii rządzącej).
                          Jeśli obiecujemy, że Wam damy to Wam damy.
                          I to bez względu na to, ile będziecie musieli za to wszystko zapłacić

Komentarz

Moriarty
                            A, skoro 10M płaconych przez użytkowników futer śmierdzi, to chętnie zapłacą to (i resztę kosztów związanych z tym ruchem) polscy podatnicy w jakichś innych podatkach. Tak róbmy. Po co nam polscy bogaci przedsiębiorcy.

Tak, wiem, pecunia non olet.
                            Bazinga!

Komentarz

• Jest mnóstwo opcji możliwych wpływów do budżetu i możliwość uczynienia ludzi bogatymi przedsiębiorcami. Tylko co z aspektem moralnym? No ale żaden pieniądz nie śmierdzi

Regulować kwestie podstawowe - prawo do życia, czy prawo własnosci. Nie widzę przeszkód wobec zakazu znęcania się nad zwierzętami. Ale to że lew robi w cyrku hop nie oznacza automatycznie, że ktoś się nad nim znęcał. Jeśli ktoś się znęcał, należy się kara. Za znęcanie. Jeśli się nie znęcał to zabrania się człowiekowi zarabiać na życie (i zwierzę) chociaż nie zrobił nic złego.

...Sztuczki wykonywane przez cyrkowe zwierzęta są efektem lęku przed byciem ukaranym. Cała tresura przebiega w atmosferze ogromnego strachu i cierpienia. Stosowane są między innymi przemoc fizyczna, np. bicie przedmiotami, jak i czasowe głodzenia...

Źródła nie przytaczam, może nosić znamiona lewactwa. Literatury generalnie masa.

Zamieszczone przez sephrioth1916 Zobacz posta
                              Żelazna logika - znany tu i ówdzie Ziomek ma zawsze racje (zwłaszcza, że wszystkie jego tezy zupełnie przypadkiem są zgodne z linią partii rządzącej). Coś mi to przypomina.
                              No właśnie znany z tego
                              Lewactwo nie jest cool!

Komentarz

• Zamieszczone przez blontiaq Zobacz posta
                                Foxx
                                W czym konkretnie zarzucasz mi arbitralność, bo nie rozumiem? Której kwestii nie uargumentowałem czymś co nie wynika tylko z mojego widzimisię?
                                Nie tyle zarzucam Ci arbitralność, co wskazuję że popierasz ją w subiektywnie wybranych dziedzinach, które nazywasz "kwestiami podstawowymi", a krytykujesz w innych wybranych równie subiektywnie potępiając mechanizm arbitralności jako ograniczający wolność. Sorry za przywołanie, ale to "grzech pierworodny" stanowiska JKM. W jego przypadku wyrażający się obrazowo w jednoczesnej pochwale dyktatur i kontestowaniu przymusu zapinania pasów przez kierowców (nie piszę, że też tak myślisz - to ilustracja skali braku konsekwencji).

Wracając do projektu ustawy - serio nieco zadziwia szczegółowa dyskusja o jej ekonomicznych skutkach w chwili, gdy nawet nie wiadomo w jakim kierunku pójdą prace w Sejmie.

Komentarz

Pracuję...
                                X