Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta

Że oprócz pierdolenia w stylu "Ja nigdy nie poprę pisowskiej żydokomuny, która buduje socjalizm" to całe to środowisko ma więcej wspólnego z "wolnymi strefami" w USA, niż z nurtem konserwatywnym, który ja utożsamiam z prawicą.
    Konkrety. Co oprócz tego pierdolenia ma wspólnego to środowisko z "wolnymi strefami"?

Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta
    Zaś językowo (czy jak by powiedział ekspert od błędów logicznych) logicznie to zdanie "wspomniane przez Ciebie osoby/środowisko non-stop wypomina PiS "socjalizm" "lewactwo" itp. itd. a jak przychodzi co do czego to sami widzimy jak to wygląda." nie oznacza że "wspomniane osoby" to socjaliści/lewacy, tylko zwykli hipokryci/cynicy/manipulatorzy/głupki czyli wypisz wymaluj polska klasa polityczna XXI wieku.
    Ale ja wiem PiS-PO jedno zło, banda czworga/pięciorga/sześciorga i Szczęść Boże
    Skoro nie pokusiłeś się o rozwinięcie co oznacza "wszyscy widzimy" to uznałem, że sugerujesz hipokryzję wprost - czyli "oskarżają o socjalizm a sami są socjalistami". To nie moja wina, że rzucasz jakieś ogólnikowe frazesy, żeby potem móc mieć pretensje, że ktoś się pomylił w domysłach o co jaśniepanu chodzi. Napisz co konkretnie jest hipokryzją/cynizmem/manipulacją/głupotą - nie będzie trzeba się wczuwać w Twój strumień świadomości.
    Ostatnio edytowany przez bloniaq; 48555.
    Nie dotykaj forum, bo cię curva zmiecie z planszy
    -------------
    Jedynie prawda jest ciekawa

Józef Mackiewicz

Komentarz

Dodatkowo tak jak mogłem się tego spodziewać Twoja krytyka sprowadza się do wyłapywania słówek w stylu "non-stop" czy tam moich "ozdobników"
      Forumowy arbiter elegancji wyłapuje słowka i wskazuje bledy logiczne, a sam dwa dni temu pisał tak:

Zamieszczone przez sephrioth1916 Zobacz posta

Przy Twoim założeniu wszystko się zgadza, co tylko w przypadku gdy to założenie okaże się fałszywe?
      Moim zdaniem rozsądniej jest założyć, że PIS będzie dalej kontynuowało swoją politykę podnoszenia podatków i dawania przywilejów swoim wyborcom. Taka polityka jest mało inwazyjna w przypadku koniunktury na świecie. Problem jest, że teraz wchodzimy w dekoniunkturę. Może się okazać, że za 3 lata, przy ogromnym deficycie, PIS będzie się licytować na socjal z partią Razem i niewątpliwe tę walkę przegra.

Komentarz

• Zamieszczone przez sephrioth1916 Zobacz posta
        Nie spodziewałem się więcej po Tobie.
        akurat Twoje oczekiwania latają mi w tym samym miejscu co występy polskich narodowych-liberałów pokroju Mentzena, Brauna, czy też Berkowicza u Pani Jaruzelskiej
        Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta

Konkrety. Co oprócz tego pierdolenia ma wspólnego to środowisko z "wolnymi strefami"?

Skoro nie pokusiłeś się o rozwinięcie co oznacza "wszyscy widzimy" to uznałem, że sugerujesz hipokryzję wprost - czyli "oskarżają o socjalizm a sami są socjalistami". To nie moja wina, że rzucasz jakieś ogólnikowe frazesy, żeby potem móc mieć pretensje, że ktoś się pomylił w domysłach o co jaśniepanu chodzi. Napisz co konkretnie jest hipokryzją/cynizmem/manipulacją/głupotą - nie będzie trzeba się wczuwać w Twój strumień świadomości.
          1) Pisałem o tym sto (tak to manipulacja - bo było to milion pięćset sześć dziewięćset razy) że
          A) dla mnie różnice "gospodarcze" są mało istotne jeśli idzie klasyfikacje prawica-lewica. Z wielu powodów są one poboczne:
          - zapewne nikt z tego forum nie ma podbudowy "naukowej" w tej dziedzinie - osoby które przeczytały cokolwiek Hayeka, Misesa, Friedmana, Keynes, Webera tudzież Marksa można wśród użytkowników tego tematu policzyć na palcach jednej? ręki. Sądzę, że nawet jeśli tą listę rozszerzymy o Pikiettego, JKM, Balcerowicza, Belkę, czy tam Kołodkę to cały czas nasza bibliografia będzie relatywnie krótka - Przypominam, że było nie było ekonomia to nauka ścisła.
          - imho nie ma "złotego środka" związanego z szeroko rozumianą polityką gospodarczą - (a już na pewno nie jest nią liberalizm ) ale...ujmę to tak wyobrażam sobie socjalistyczne państwo dobrobytu, oraz kapitalistyczną ruinę, oraz odwrotną sytuację - tu zapewne się zgodzimy, że ta pierwsza jest znacznie mniej prawdopodobna niż druga. Tylko, że realnie dziś (tutaj dodam mój ulubiony wtręt ) NA CAŁYM ŚWIECIE (oprócz Kuby, Korei Płn i może Wenezueli ) panuje jeden zasadniczy model gospodarki - czyli szeroko rozumiana gospodarka wolnorynkowa. Oczywiście -(MANIPULACJA Z MOJEJ STRONY - bo wszak nikt z Was tego nie powiedział) to według domorosłych wolnorynkowców...którzy nomen omen najczęściej mieszkają z rodzicami realnie na całym świecie panuje socjalizm...oprócz "Tajwanu, Korei Południowej i czegoś tam jeszcze".
          Więc tym bardziej wykłócanie się od ilu % CIT to socjalizm, a ilu prawdziwa komuna, czy tam jak bardzo państwo ogranicza miliony potencjalnych przedsiębiorców (z których każdy ma plan podbicia świata, gdyby nie ten socjalistyczny POPiS) jest wtórne

- nie znam osoby która dostałaby po pysku za popieranie danej stawki VAT, a za światopogląd a i owszem owszem Także w tym wypadku mógłbym dać multum (Argumentum ad numerum) na to argumentów, ale mhhh sorry Was moi drodzy koledzy, mam wrażenie, że jest to czcze

Także reasumując to nie poglądy na ekonomie/gospodarkę świadczą o czyimś lewactwie-faszyźmie, ale cała związana z nimi otoczka światopoglądowa - Ty się zapewne z tym nie zgodzisz, tak samo ja z tym, że

B) W MOJEJ opinii, nurtowi libertariańskiemu (trochę na wyrost przyjmuje, że jego "wyrazicielem" jest JKM - w myśl zasady z braku laku, dobry kit, albo taśma klejąca ) jest bliżej do lewicy, czy tam wręcz do anarchizmu niż do prawicy.
          Ba środowisko te mianuje się jedyną prawdziwą prawicą...tylko jak pogodzi fakt (no chyba, że jest to me urojenie...błąd logiczny...manipulacja ) iż do nurtu libertariańskiego zaliczamy:
          - anarchokapitalizm
          - feminizm indywidualistyczny
          - lewicowy libertarianizm
          - minarchizm

Lecimy dalej na angielskiej wiki (polskiej staram się nie używać) jako 4 filary będące protoplastami tego całego nurtu są

- anarchizm
          - libertariański komunizm
          - libertariański socjalizm
          - społeczny anarchizm

Prawica jak się patrzy.

2) Ty naprawdę oczekujesz, że ja dokonam autopsji polskiej sceny politycznej pod kątem występowanie w niej
          "hipokryzji/cynizmu/manipulacji/głupoty"
          Próbka na przykładzie Konfy
          Hipokryzja Konfy - jedyna prawicowa partia w Polsce -> przypierdalanie się do całej reszty o "socjalizm", po to, żeby chwilę później tworzyć wielomiliardowe pakiety pomocowe (przy okazji obiecując zwieszenie podatków/ubezpieczeń społecznych)
          Cynizm wykorzystywanie chociażby JUST -> 447
          Manipulacja Berkowicz biegający z mycką za Krupką z PiS.
          Głupota bunkry pod CPK, żydokomuna w PiS i tu mógłbym w sumie najwięcej napisać

Z tymże nie jest to dla mnie jakimś wielkim problemem - bo i tak jest to tylko wierzchołek góry lodowej (mówię ogólnie o polskiej scenie, a nie o Konfie) i osobiście uważam, że gdyby nie hunwejbinizm przede wszystkim środowiska JKM to z tej mąki może (czy nawet mam nadzieję) kiedyś będzie jakiś chleb.
          Tylko, że tak jak już pisałem dogadywanie się z takim (lewackim...wróć miało być jedynie prawdziwie po wieki wieków i jeden dzień dłużej prawicowym środowiskiem jak Wilk, Berkowicz, czy też Król) jest patogenne.
          Ostatnio edytowany przez TNTP; 12812.
          Lieber tot als rot!!

Komentarz

Przypominam, że było nie było ekonomia to nauka ścisła.
            Ha ha ha ha ha. Po tym tekście powinieneś przestać wypowiadać się na tematy ekonomiczne. Utwierdziłem się w przekonaniu, że Twoja wiedza na ten temat jest zerowa.

Ekonomianauka społeczna analizująca oraz opisująca produkcję, dystrybucję oraz konsumpcję dóbr i usług. Nie jest nauką ścisłą, lecz posługuje się aparatem matematycznym (głównie metody ilościowe)
            https://pl.wikipedia.org/wiki/Ekonomia

Zaraz pewnie powiesz, że ekonomiści nie wiedzą co mówią, a wg Ciebie jest ścisła i będziesz dalej żył w swoim świecie.
            Ostatnio edytowany przez sephrioth1916; 157246.
            Jeśli obiecujemy, że Wam damy to Wam damy.
            I to bez względu na to, ile będziecie musieli za to wszystko zapłacić

Komentarz

Lol Ty się gościu sam orzesz - wskaż gdzie napisałem, że się zgadzam z tym, że moja wypowiedź była absurdalna to raz.
              Dwa Ty chyba faktycznie nie masz pojęcia oni o semiotyce logicznej, ani o sofizmatach, ani tym bardziej o rozumowaniu logicznym skoro uważasz, że

przytoczenie słów JKM o Jaruzelskim to dowód "na poparcie swojej tezy, dyskutant powołuje się na opinie

Dodatkowo tak jak mogłem się tego spodziewać Twoja krytyka sprowadza się do wyłapywania słówek w stylu "non-stop" czy tam moich "ozdobników" - "pożal się Boże", tylko tutaj muszę Cię niestety zmartwić to
              Trudno gościa uznać za konfederata, szczególnie przypominając sobie jego drugie konto

Komentarz

• Pojutrze, pierwsza tura (dałby Bóg, że na razie, ostatnia) wyborów cywilizacyjnych. Zagłosujemy za tym, czy lucyferiańskie bydlactwo znów zdobędzie w Polsce przyczółek, czy damy radę się obronić, w oczekiwaniu na jeszcze lepszy czas.
                Cholernie ważne, więc normalsi niech też do tego podejdą normalnie i z całą tego świadomością. Tyle.

Komentarz

Przypominam, że było nie było ekonomia to nauka ścisła.
                  Aha

Nie prosiłem o ten Twój egzaltowany cyrk pojęciowy. Prosiłem o konkret - co ŚRODOWISKO ma wspólnego z "wolnymi strefami.". Rozumiem w takim razie, że nic, tylko sobie łączysz te swoje niteczki jak Tomasz Piątek. Prawie mi Cię szkoda, że poświęciłeś tyle czasu, ale sumienie mam czyste - nie prosiłem Cię o to.

Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta
                  2) Ty naprawdę oczekujesz, że ja dokonam autopsji polskiej sceny politycznej pod kątem występowanie w niej
                  "hipokryzji/cynizmu/manipulacji/głupoty"
                  Próbka na przykładzie Konfy
                  Hipokryzja Konfy - jedyna prawicowa partia w Polsce -> przypierdalanie się do całej reszty o "socjalizm", po to, żeby chwilę później tworzyć wielomiliardowe pakiety pomocowe (przy okazji obiecując zwieszenie podatków/ubezpieczeń społecznych)
                  Cynizm wykorzystywanie chociażby JUST -> 447
                  Manipulacja Berkowicz biegający z mycką za Krupką z PiS.
                  Głupota bunkry pod CPK, żydokomuna w PiS i tu mógłbym w sumie najwięcej napisać
                  Oczekuję, że wiesz o czym mówisz. Z podanych przykładów wynika, że średnio. Naciąganie pod tezę ruchów typowo nastawionych na rozgłos (bo jak ich nie ma, to zostają "niszowym środowiskiem na które nie warto tracić głosu") plus "wielomiliardowy pakiet pomocowy", które propsujesz w pierwszym akapicie. Nioc nowego. Zieeew.
                  Nie dotykaj forum, bo cię curva zmiecie z planszy
                  -------------
                  Jedynie prawda jest ciekawa

Józef Mackiewicz

Komentarz

• Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta

Aha

Nie prosiłem o ten Twój egzaltowany cyrk pojęciowy. Prosiłem o konkret - co ŚRODOWISKO ma wspólnego z "wolnymi strefami.". Rozumiem w takim razie, że nic, tylko sobie łączysz te swoje niteczki jak Tomasz Piątek. Prawie mi Cię szkoda, że poświęciłeś tyle czasu, ale sumienie mam czyste - nie prosiłem Cię o to.

Oczekuję, że wiesz o czym mówisz. Z podanych przykładów wynika, że średnio. Naciąganie pod tezę ruchów typowo nastawionych na rozgłos (bo jak ich nie ma, to zostają "niszowym środowiskiem na które nie warto tracić głosu") plus "wielomiliardowy pakiet pomocowy", które propsujesz w pierwszym akapicie. Nioc nowego. Zieeew.
                    nihil novi sub sole "naciąganie pod tezę ruchów typowo nastawionych na rozgłos" się nie liczy. Tylko, że jak odejmiesz te ruchy nastawione na rozgłos (w stylu JUST) to wyjdzie, że z całej tej koalicji wyjdzie jedna wielka wydmuszka.
                    Lieber tot als rot!!

Komentarz

Ha ha ha ha ha. Po tym tekście powinieneś przestać wypowiadać się na tematy ekonomiczne. Utwierdziłem się w przekonaniu, że Twoja wiedza na ten temat jest zerowa.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Ekonomia

Zaraz pewnie powiesz, że ekonomiści nie wiedzą co mówią, a wg Ciebie jest ścisła i będziesz dalej żył w swoim świecie.
                      To tylko dla pewności która szkoła ekonomiczna jest Tobie najbliższa...
                      Lieber tot als rot!!

Komentarz

To tylko dla pewności która szkoła ekonomiczna jest Tobie najbliższa...
                        Oczywiście szkoła austriacka, choć nie ze wszystkim się zgadzam.

Edit: Wklejam do obejrzenia:
                        Keynes vs Hayek Walka Stulecia

Ostatnio edytowany przez sephrioth1916; 157246.
                        Jeśli obiecujemy, że Wam damy to Wam damy.
                        I to bez względu na to, ile będziecie musieli za to wszystko zapłacić

Komentarz

Oczywiście szkoła austriacka, choć nie ze wszystkim się zgadzam.

Edit: Wklejam do obejrzenia:
                          Keynes vs Hayek Walka Stulecia

Mniej Youtuba, a więcej książek. Wtedy byc może dowiedziałbyś sie, że jedna z podstaw szkoły austriackiej jest idea Mengera o tym, że ekonomia jest nauką ścisłą. Co zreszta było pózniej wspierane czy to przez Webera (było to jednym z elementów jego „autokrytyki” Niemieckiej Szkoły Historycznej), czy tam Misesa.

Natomiast to, że Ty stoisz na pozycjach materializmu dialektycznego wcale mnie nie dziwi

Zaś juz trochę poważniej to raz, że dałeś sie złapać jak dziecko, dwa dla mnie cały ten spór o klasyfikacje ekonomii jako nauki jest wtórny - gdyż jest to rzecz wtórna, nieistotna przy ocenie danej doktryny, czy tam teorii.
                          Lieber tot als rot!!

Komentarz

z tego wynika, że wg. ciebie "zawieszanie podatków/ubezpieczeń społecznych" to typowy socjalizm. Może i coś tam czytasz, ale chyba bez zrozumienia. Tracisz zatem czas... ale nie martw się - myślę że masz lepsze predyspozycje do innych rzeczy, np. do siania paniki w temacie na temat koronki. Pozdrawiam.

Komentarz

• Zamieszczone przez Tyler_Durden Zobacz posta

z tego wynika, że wg. ciebie "zawieszanie podatków/ubezpieczeń społecznych" to typowy socjalizm. Może i coś tam czytasz, ale chyba bez zrozumienia. Tracisz zatem czas... ale nie martw się - myślę że masz lepsze predyspozycje do innych rzeczy, np. do siania paniki w temacie na temat koronki. Pozdrawiam.
                              Przede wszystkim to Ty masz predyspozycje do wtórnego analfabetyzmu. Ja rozumiem, że można mieć problem z rozumieniem myśli Carla Schmitta, czy tam Juliusa Evoli, ale mi daleko (pod każdym względem) do tych autorów.
                              Ale łopatologicznie jak tylko można
                              - "tworzenie wielomiliardowych pakietów pomocowych" - to jest działanie do tej pory krytykowane przez Konfederacje jako "socjalizm". Wszak rynek sam się reguluje i tego rodzaju interwencjonizm jest błędny
                              -"przy okazji obiecując zwieszenie podatków/ubezpieczeń społecznych" - oznacza to w połączeniu z pierwszym, że Konfederacja obiecuje z jednej strony miliard w środę, miliard w sobotę, a z drugiej strony zawiesza pobieranie danin/składek co oznacza, że państwo nie będzie miało wpływów budżetowych. Samo w sobie nie jest to logiczne, ale akurat liżącym klamki ani logika, ani elementarna wiedza nie jest specjalnie potrzebna do życie (chciałoby się napisać przepełnionego sukcesami...gdyby nie rząd i NWO)
                              Lieber tot als rot!!

Komentarz

Przede wszystkim to Ty masz predyspozycje do wtórnego analfabetyzmu. Ja rozumiem, że można mieć problem z rozumieniem myśli Carla Schmitta, czy tam Juliusa Evoli, ale mi daleko (pod każdym względem) do tych autorów.
                                Ale łopatologicznie jak tylko można
                                - "tworzenie wielomiliardowych pakietów pomocowych" - to jest działanie do tej pory krytykowane przez Konfederacje jako "socjalizm". Wszak rynek sam się reguluje i tego rodzaju interwencjonizm jest błędny
                                -"przy okazji obiecując zwieszenie podatków/ubezpieczeń społecznych" - oznacza to w połączeniu z pierwszym, że Konfederacja obiecuje z jednej strony miliard w środę, miliard w sobotę, a z drugiej strony zawiesza pobieranie danin/składek co oznacza, że państwo nie będzie miało wpływów budżetowych. Samo w sobie nie jest to logiczne, ale akurat liżącym klamki ani logika, ani elementarna wiedza nie jest specjalnie potrzebna do życie (chciałoby się napisać przepełnionego sukcesami...gdyby nie rząd i NWO)
                                Nie wierzę... na prawdę nie widzisz różnicy pomiędzy dopłatami, a ulgami? Logicznym i konsekwentnym jest, że Konfederacja poprze zawsze obniżkę/zawieszenie danin na rzecz Państwa z zasady i będzie krytykować rozdawanie świeżo wydrukowanych banknotów. Rozdawanie kasy vs ulga w podatkach... myślę że jednak widzisz różnicę. Sorry, ale z mojej strony EOT, szkoda mi czasu na dalszą dyskusję. Sprawa jest max prosta i wszystko zostało napisane. Niech czytelnicy sami sobie pomyślą i ocenią...

Komentarz

Pracuję...
                                X