Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Foxxie dodaj poniższe i będzie można uznać ze jesteś rzetelny:

  Rząd ograniczył dochody samorządów i zarazem nałożył na nie dodatkowe, kosztowne zobowiązania. To samorządy pokryły koszty podwójnego rocznika i to one finansują lwią część podwyżek pensji nauczycieli.

  Obniżenie stawki PIT z 18% do 17%, podwyższenie kwoty uzyskania przychodu, zwolnienie z PIT osób poniżej 26. roku życia i zniesienie tzw. 30-krotności limitu składek ZUS zmniejszy dochody Warszawy o 810 milionów złotych i nie jest to zrekompensowane miastu w jakikolwiek sposób.

  Dodatkowo na skutek zapowiadanej przebudowy funkcjonowania Otwartych Funduszy Emerytalnych (OFE) i wprowadzenia opłaty przekształceniowej w miejsce PIT kwota utraty dochodów pogłębi się o kolejne 35 mln zł średniorocznie.

  Na sytuację samorządów negatywnie wpływają też inne zmiany zależne od władz centralnych: podwyżka płacy minimalnej czy podwyżki cen energii. Same tylko Tramwaje Warszawskie zapłacą w 2020 r. ponad 18% więcej za energię elektryczną (wzrost z 39,8 mln zł w tym roku do 47,1 mln zł w 2020 r.).

  Negatywne skutki mają nieprzemyślane zmiany w przepisach dot. gospodarki odpadami.

  Ogromnym obciążeniem dla Warszawy będzie też tzw. Janosikowe – w 2020 r. wyniesie aż 1,209 mld złotych. O 158 milionów złotych więcej niż w 2019 r.
  powyższe robi dziurę na po Ad miliard które trzeba pożyczyć.
  Dodam ze Warszawa z miast dużych ma jedno z niższych poziomów zadłużenia.
  "W kraju, w którym ludzie nienawidzą swoich rodaków" - Taco
  „Was, przyjaciele, czeka wspólna praca. Rządźcie, niech chory kraj do zdrowia wraca”. - Szekspir

  Komentarz


  • OK, będzie rzetelniej. Rząd rządem, ale na nierząd kasa jest.

   Trzaskowski, fundacja i sex shopy. Naciągacze i obciążniki jąder oraz podatników

   Walczącą z „wykluczeniami” Fundacją ReFForm, którą dotuje miasto stołeczne Warszawa, kierują właściciele... sieci sex shopów dla sadomasochistycznych gejów-fetyszystów. „Jeśli szukasz gadżetu erotycznego, dzięki któremu ruchanie twojego cwela będzie bardziej hardkorowe i ekscytujące, to z całą pewnością znajdziesz go w naszej ofercie” – czytamy na oficjalnej stronie internetowej sklepu ReFForm.

   W „GP” informowaliśmy niedawno, że w czasie 10 miesięcy rządów Rafała Trzaskowskiego na organizacje LGBT przeznaczono z miejskich pieniędzy aż 876 tys. zł. To więcej niż w trakcie całej wcześniejszej czteroletniej kadencji Hanny Gronkiewicz-Waltz.
   Gigantyczne dotacje z warszawskiego ratusza dla fundacji założonej przez byłą TW. Jak tłumaczy to Trzaskowski? Hit!

   Jolanta Lange jest prezesem fundacji Rzecz Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego “Pro Humanum” zajmującej się m. in. “walką o prawa obywatelskie”. Według portalu niedziela.pl, w przeszłości nazywała się Gontarczyk i jako tajny współpracownik komunistycznego wywiadu TW “Panna” inwigilowała m. in. Sługę Bożego ks. Franciszka Blachnickiego. Jej fundacja otrzymuje gigantyczne pieniądze z warszawskiego ratusza. Jak tłumaczy to prezydent Rafał Trzaskowski?

   O tej bulwersującej sprawie jako pierwszy poinformował red. Artur Stelmasiak z tygodnika “Niedziela”, który już w sierpniu 2019 roku napisał, iż prezes jednej z warszawskich fundacji ma zmienione nazwisko.

   – Do 2008 r. nazywała się Jolanta Gontarczyk TW Panna. Kobieta była jedną z ważniejszych agentek komunistycznej służby PRL, którą w latach 80-tych skierowano do inwigilacji twórcy Ruchu Światło Życie Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego. Obecna prezes stowarzyszenia Pro Humanum była więc płatnym i bardzo niebezpiecznym współpracownikiem reżimu komunistycznego, którą w latach 80. ścigał nawet kontrwywiad RFN – pisała wówczas “Niedziela”.

   Aktualnie Lange prowadzi fundację, która zajmuje się m. in. promocją i wspieraniem środowisk LGBT. Występowała u boku Rafała Trzaskowskiego w trakcie tzw. “V Warszawskich Dni Różnorodności”. Jej relacje z władzami stolicy są jednak daleko poważniejsze niż wspólne konferencje prasowe. (...)

   Jak czytamy w TVP.info, “w grudniu ub. r., na podstawie zarządzenia nr 1843/2019 prezydenta m. st. Warszawy przyznana została dotacja na prowadzenie Centrum Wielokulturowego w Warszawie. Jego głównym operatorem jest fundacja Jolanty Lange. Mowa tu o kwocie wynoszącej 1,85 mln zł”.

   – 2019 r. było to 50 tys. zł, w latach 2020, 2021 i 2022 będzie to 600 tys. zł. Pieniądze te mają być przeznaczane na „działalność na rzecz integracji cudzoziemców, upowszechniania i ochrony wolności i praw człowieka oraz swobód obywatelskich, a także działań wspomagających rozwój demokracji w latach 2019-2022” – informuje “Niedziela”.

   To jednak nie wszystko, bo fundacja Lange dostaje też pieniądze na mniejsze projekty.

   Jak do tej sprawy odnosi się Rafał Trzaskowski? Zapytany na konferencji prasowej przez reporterkę TVP.info o to, dlaczego postanowił przyznać prawie 2 mln zł dofinansowania fundacji prowadzonej przez panią byłą TW odpowiedział, że nie jest “cenzorem” i nie “prześwietla przeszłości wszystkich, którzy otrzymują wsparcie ratusza”.
   Pod rozwagę wyborcom Bosaka w pierwszej turze
   My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

   Komentarz


   • https://m.facebook.com/story.php?sto...sn=mo&d=n&vh=i

    Tam to się robi

    Komentarz


    • Obudźcie się ***** cały świat protestuje

     Komentarz


     • Foxxie, a kto z Konfederacji nawoływał do popierania Kidawy w II turze?
      Sam Bosak nie wypowiadał się na ten temat, kogo poprze. Unikal tego, bo poparcie np takiego Dudy byłoby skazaniem go na porażkę w I turze i takim brakiem wiary we własne możliwości.
      Jedynie JKM niedawno mówił, że gdyby wcześniej wiedział jak potoczą się losy kraju to 5 lat temu nawoływałby do głosowania na Komora to fakt.
      Co do elektoratu nie widzę tego żeby ludzie związani z Ruchem Narodowym czy Koroną poszli głosować na Trzaskowskiego.
      Być może Bosak pozyskuje elektorat wielkomiejski, klasę średnią która interesują jego poglądy w sprawie gospodarki, a nie kwestie światopoglądowe.

      Komentarz


      • W drugiej turze niestety zagłosuję na giętą z piwem. Jako konserwatywny liberał nie moge głosowac na kogoś kto nie jest ani konserwatystą ani liberałem gospodarczym:

       Andrzej Duda przyznaje w rozmowie z tygodnikiem "Wprost", że gdyby na jego biurko trafiła ustawa dot. związków partnerskich to poważnie by się zastanowił nad jej podpisaniem.
       https://dorzeczy.pl/kraj/128313/zask...rtnerskie.html

       Niech się dzieje wola nieba.
       Jeśli obiecujemy, że Wam damy to Wam damy.
       I to bez względu na to, ile będziecie musieli za to wszystko zapłacić

       Komentarz


       • Zamieszczone przez Alek Zobacz posta
        Foxxie, a kto z Konfederacji nawoływał do popierania Kidawy w II turze?
        Nikt z pierwszych stron gazet. Działacze KORWIN ze sztabu Bosaka. Skoro wystąpili w wrealu24, musieli być jakoś reprezentatywni. Nie pamiętam nazwisk.


        Zamieszczone przez sephrioth1916 Zobacz posta
        W drugiej turze niestety zagłosuję na giętą z piwem. Jako konserwatywny liberał nie moge głosowac na kogoś kto nie jest ani konserwatystą ani liberałem gospodarczym:

        https://dorzeczy.pl/kraj/128313/zask...rtnerskie.html

        Niech się dzieje wola nieba.
        Hmm....

        "Trzeba chronić dzieci przed szkodliwymi ideologiami i kuriozalnymi treściami"

        Prezydent Andrzej Duda rozwiał płonne nadzieję o potencjalnym podpisaniu ustawy o związkach partnerskich. Na antenie TV Trwam zadeklarował, że "małżeństwo to związek jednej kobiety i jednego mężczyzny i nic innego małżeństwem być nie może, ani niczym podobnym do małżeństwa"
        .

        Ubiegający się o reelekcję Andrzej Duda był gościem "Rozmów niedokończonych" na antenie TV Trwam i Radio Maryja. Prezydent zabrał głos między innymi w sprawie związków partnerskich i małżeństw jednopłciowych, rozwiewając nadzieje daną na początku lutego, kiedy twierdził, że rozważyłby podpisanie takiej ustawy, umożliwiającej zawieranie związków partnerskich. "Małżeństwo to związek jednej kobiety i jednego mężczyzny, kobiety i mężczyzny mówiąc krótko. I taką rodzinę powinna wspierać polskie państwo. (...) Nic innego małżeństwem być nie może, ani niczym podobnym.
        https://queer.pl/news/204133/duda-do...ich-nie-bedzie
        My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

        Komentarz


        • Bogu świeczkę, diabłu ogarek. Nie wiem czego się spodziewać, jaką decyzję podejmie i mi taka postawa się nie podoba.
         Jeśli obiecujemy, że Wam damy to Wam damy.
         I to bez względu na to, ile będziecie musieli za to wszystko zapłacić

         Komentarz


         • Zamieszczone przez sephrioth1916 Zobacz posta

          Bogu świeczkę, diabłu ogarek. Nie wiem czego się spodziewać, jaką decyzję podejmie i mi taka postawa się nie podoba.
          Twój wybór.
          "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
          Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
          Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
          Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
          "
          Janusz Waluś - czekaMY!

          Komentarz


          • Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
           OK, będzie rzetelniej. Rząd rządem, ale na nierząd kasa jest.
           Idź Pan w ch.uj z taka rzetelnością. Żenada.

           "W kraju, w którym ludzie nienawidzą swoich rodaków" - Taco
           „Was, przyjaciele, czeka wspólna praca. Rządźcie, niech chory kraj do zdrowia wraca”. - Szekspir

           Komentarz           • Myślicie, że faktycznie tak się stanie? Jeśli tak, to jakie konsekwencje może to nieść dla tej "organizacji"?
            "..Walduś trenuj! Kariera przed tobą, chłopie. Pierdykniesz ze dwie bramki, to cię do Manchesteru wezmą albo do innego Liverpoolu, albo nawet do Legii, synek.."

            Komentarz


            • Życzymy nisko spadających mydełek:
             https://m.fronda.pl/a/pinior-skazany...je,145080.html
             "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
             Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
             Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
             Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
             "
             Janusz Waluś - czekaMY!

             Komentarz


             • Zamieszczone przez Jaco Zobacz posta
              Życzymy nisko spadających mydełek:
              https://m.fronda.pl/a/pinior-skazany...je,145080.html
              Wyrok nie jest prawomocny, więc mydełka muszą poczekać.
              Bazinga!
              Przecież i im i mnie chodzi tylko o dobro naszego klubu.

              Komentarz


              • Szumowski Gate
               Pełny rejestr zakupu sprzętu kupowanego przez rząd w ramach walki z pandemią liczy on 167 pozycji i obejmuje zakupy sprzętu ochronnego, respiratorów, lekarstw itp. Ministerstwo Zdrowia i Centralna Baza Rezerw (CBR) wydały na to 851 mln 412 tys. zł. Najwięcej w wykazie jest maseczek ochronnych (jednorazowych, chirurgicznych oraz FFP2 i FFP3). Z rejestru wynika, że w dostawie większości maseczek – 20 mln sztuk – pośredniczyła Agencja Rozwoju Przemysłu. Prywatnych dostawców było zaledwie sześciu, maseczki FFP2 sprzedało tylko trzech z nich. Wszyscy należą do „konsorcjum” utworzonego przez Łukasza G. To instruktor narciarstwa z Zakopanego i bliski znajomy ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego oraz jego brata Marcina.
               "W kraju, w którym ludzie nienawidzą swoich rodaków" - Taco
               „Was, przyjaciele, czeka wspólna praca. Rządźcie, niech chory kraj do zdrowia wraca”. - Szekspir

               Komentarz               • Szumowski Gate
                Pełny rejestr zakupu sprzętu kupowanego przez rząd w ramach walki z pandemią liczy on 167 pozycji i obejmuje zakupy sprzętu ochronnego, respiratorów, lekarstw itp. Ministerstwo Zdrowia i Centralna Baza Rezerw (CBR) wydały na to 851 mln 412 tys. zł. Najwięcej w wykazie jest maseczek ochronnych (jednorazowych, chirurgicznych oraz FFP2 i FFP3). Z rejestru wynika, że w dostawie większości maseczek – 20 mln sztuk – pośredniczyła Agencja Rozwoju Przemysłu. Prywatnych dostawców było zaledwie sześciu, maseczki FFP2 sprzedało tylko trzech z nich. Wszyscy należą do „konsorcjum” utworzonego przez Łukasza G. To instruktor narciarstwa z Zakopanego i bliski znajomy ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego oraz jego brata Marcina.
                "W kraju, w którym ludzie nienawidzą swoich rodaków" - Taco
                „Was, przyjaciele, czeka wspólna praca. Rządźcie, niech chory kraj do zdrowia wraca”. - Szekspir

                Komentarz

                Pracuję...
                X