Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
    Ziobryści w dającej się przewidzieć przyszłości nie będą kart rozdawać w jakimś większym stopniu, niż obecnie. Natomiast te swoje twarde postulaty realizują w tak amatorski sposób, że mamy fuck-up za fuck-up'em, które później trzeba szyć, ale szkoda dla własnego obozu politycznego, a czasem i Polski, zostaje.
    Wygląda na to, że obóz dobrej zmiany przekonał się na własnej skórze czym jest imposybilizm, który to chciano przełamać. Wiem, wiem w niektórych zakresach coś tam dokonali, o czym tutaj wielokrotnie przypominasz , ale w tych kluczowych obszarach dla wielu ideowych patriotów zbyt wiele wskórać się nie udało, a w każdym razie nie w sposób satysfakcjonujący (sprawy tożsamościowe, światopoglądowe, suwerenność, dekomunizacja, sądy, rozliczenie poprzedników). Dlatego właśnie chciałbym, żeby partia rządząca była w przyszłości jeszcze w stanie zrobić coś więcej w tych aspektach, nie zadowalając się wizją bycia centrową partią ciepłej wody w kranie. Śmiem wątpić, że uda się to z ludźmi pokroju Gowina, Morawieckiego i Czaputowicza. Być może ludzie z Solidarnej Polski czy tzw. twardzi w PiS muszą się jeszcze sporo nauczyć, ale jest mi znacznie bliżej do Ziobry, Szydło, Jakiego niż wcześniej wspomnianych. Nie chcę wchodzić w dłuższą dyskusję, ponieważ raczej idee narodowe, czy umownie poglądy na prawo od PiS są na forum zdaję się w coraz głębszej defensywie i wszyscy pozostają na swoich pozycjach. Zaznaczę, że w kwestiach gospodarczych niekoniecznie zgadzam się z mocno wolnorynkowym przekazem Konfederacji jako całości, a bliżej mi do podejścia solidarystycznego. W RN część jest bardziej prosocjalna, część wolnorynkowa, Korwin - wiadomo, Korona Brauna podobnie, więc siłą rzeczy ten przekaz jest dosyć liberalny gospodarczo.

Komentarz

• Zamieszczone przez Banita_70 Zobacz posta
      No więc jaki Kolega widzi sposób zbalansowanego wyjścia z tej matni gospodarczej spowodowanej niechcianą i nikomu niepotrzebną pandemią COVID-19, tak aby nikt nie ucierpiał i wszyscy byli zadowoleni
      Nie wiem czy jest dobre wyjście. I dla kogo dobre by ono miało być

Ja tylko mówię, że to nie idzie w dobrą stronę dla PiS-u. Być może przyjdzie im niedługo zapłacić polityczną cenę za państwo socjalne jakie stworzyli.

Komentarz

• Zamieszczone przez Kalle Zobacz posta

Ja tylko mówię, że to nie idzie w dobrą stronę dla PiS-u. Być może przyjdzie im niedługo zapłacić polityczną cenę za państwo socjalne jakie stworzyli.
        ok, nie idzie w dobrą stronę dla pisu, zgoda, ale powiedz, jak z tym poradzi sobie ewentualny kolejny rządzący, czy znajdzie panaceum na tą gospodarczą zapaść i wyprowadzi nas na szerokie wody, czy tylko przejmie tą pogruchotaną łajbę na zasadzie obietnic, że będzie lepszym sternikiem, pomimo iż tak naprawdę niewiele będzie mógł zrobić poza delikatnym liftingiem łajby.

Komentarz

• Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
          Ziobryści w dającej się przewidzieć przyszłości nie będą kart rozdawać w jakimś większym stopniu, niż obecnie. Natomiast te swoje twarde postulaty realizują w tak amatorski sposób, że mamy fuck-up za fuck-up'em, które później trzeba szyć, ale szkoda dla własnego obozu politycznego, a czasem i Polski, zostaje.
          Raczej następuje to co wszyscy przewidywali że się musi stać po zejściu śmiertelnym JK, a stanie się już tej jesieni po wyborach prezydenckich, jeszcze za jego życia. Rozpad ZP na trzy frakcje:
          1. Prezydent + Gowin
          2. Zbyszki
          3. Sieroty po JK / zakon PC (jak zwał tak zwał).
          Wiadomo, że niektórzy w PiS z ciężkim bulem dópy muszą zdzierżyć Dudę w tych wyborach, bo nie bardzo się dało go wymienić (a spora część PiS miałaby większe parcie na zmianę kandydata niż miała sama PO u siebie ). To co teraz się dzieje to ewidentne nerwowe ruchy, w celu przygotowania gruntu pod zmiany, które będą za kilka miesięcy.

Komentarz

• Resortowe dzieci atakują ...........
            Musimy strząsnąć ze zdrowego drzewa naszego państwa tęczową szarańczę !

Komentarz

Chciałbym przypomnieć, że to państwo "socjalne" PiS jako pierwsze miało szanse pozbyć się deficytu budżetowego oraz w przeciwieństwie do państwa "liberalnego" potrafiło obniżyć PIT, CIT czy VAT (na niektóre produkty)

Zapomniałem jeszcze przypomnieć o perspektywnie gospodarczej, w której Polska jest przedstawiana jako państwo, które lepiej poradzi sobie z kryzysem niż wiele innych...
              Ostatnio edytowany przez Maksi; 6329.

Komentarz

• Zamieszczone przez Maksi Zobacz posta

Chciałbym przypomnieć, że to państwo "socjalne" PiS jako pierwsze miało szanse pozbyć się deficytu budżetowego oraz w przeciwieństwie do państwa "liberalnego" potrafiło obniżyć PIT, CIT czy VAT (na niektóre produkty)

Zapomniałem jeszcze przypomnieć o perspektywnie gospodarczej, w której Polska jest przedstawiana jako państwo, które lepiej poradzi sobie z kryzysem niż wiele innych...
                stąd zdjęcie nogi z hamulca

Rząd przyjął projekt nowelizacji ustawy o finansach publicznych, który przewiduje, że Stabilizująca Reguła Wydatkowa (SRW) nie będzie stosowana w czasie epidemii. Czas powrotu do SRW wynosi od 2 do 4 lat.
                Ostatnio edytowany przez Hazardzista; 151974.
                "W kraju, w którym ludzie nienawidzą swoich rodaków" - Taco
                „Was, przyjaciele, czeka wspólna praca. Rządźcie, niech chory kraj do zdrowia wraca”. - Szekspir

Komentarz

• Zamieszczone przez Maksi Zobacz posta

Owszem, potrafili obniżyć niektóre podatki, ale też nakładać/podwyższać inne, więc nie wiem czy bilans rzeczywiście jest taki "na plus" dla ludzi ogółem. Na pewno uszczelnili system, który już był i tym zwiększyli przychody.

Co do deficytu budżetowego, to od dawna wiadomo, że to nie ma wielkiego znaczenia. Wielkość deficytu budżetowego (lub jego brak) to jest kreatywna księgowość, którą ten i poprzednie rządy od dawna stosują ukrywając dług lub przenosząc go poza finanse państwa. W ten sposób od dawna jest omijana konstytucyjna bariera 60% PKB zapisana w konstytucji.
                  Polska pod rządami PiS-u dalej się zadłuża tak jak pod rządami poprzedników i ten dług ciągle rośnie. Więc to nie jest tak, że PiS naprawił finanse państwa.

Zamieszczone przez Banita_70 Zobacz posta

ok, nie idzie w dobrą stronę dla pisu, zgoda, ale powiedz, jak z tym poradzi sobie ewentualny kolejny rządzący,
                  A kto powiedział, że sobie poradzi?
                  Nie wiem czy ktoś sobie poradzi. Może i tak, ale będzie to się wiązało z koniecznością cięcia wydatków i to mocno.
                  Od lat powoli i nieuchronnie podążamy drogą Grecji ku bankructwu. Właściwie jedyną kwestią jest to, kiedy to nastąpi.

Efekt pandemii na gospodarkę światową sprawił, że ten proces znacznie przyśpieszył. Nie tylko w Polsce zresztą, w wielu innych krajach też. Hiszpania i Włochy właściwie już są bankrutami, trzymani są na powierzchni tylko przez EBC, który pompuje w nich miliardy ojro skupując ich długi. Ale Niemcy, którzy tym cyrkiem rządzą mają już powoli dosyć finansowania krajów z południa.

Komentarz

A kto powiedział, że sobie poradzi?

No to skoro ma sobie nie poradzić, też tak uważam notabene, to jaki jest sens/powód wymiany galerników w tej łajbie, poza politycznym rzecz jasna.
                    PS. Obecni mają już poukładane podług siebie urzędy, resorty, sądy, etc. kolejni na początek zrobią wielką demolkę państwa, żeby te wszystkie klocki abarot poprzekładać pod siebie, a to zajmie trochę czasu i spowolni rzecz jasna nasze ewentualne wychodzenie z zapaści.

Komentarz

• Zamieszczone przez kresowiak1993 Zobacz posta
                      Wygląda na to, że obóz dobrej zmiany przekonał się na własnej skórze czym jest imposybilizm, który to chciano przełamać. Wiem, wiem w niektórych zakresach coś tam dokonali, o czym tutaj wielokrotnie przypominasz , ale w tych kluczowych obszarach dla wielu ideowych patriotów zbyt wiele wskórać się nie udało, a w każdym razie nie w sposób satysfakcjonujący (sprawy tożsamościowe, światopoglądowe, suwerenność, dekomunizacja, sądy, rozliczenie poprzedników).
                      Jako jeden z ideowych patriotów odpowiadam Dla mnie priorytetem jest suwerenność, bezpieczeństwo (energetyczne i militarne) oraz stan gospodarki. Nie wiem, czy jest sens, by wyliczać działania PiS w tych sferach. Poza zasięgiem wszystkich poprzednich ekip w III RP w najmniej przychylnym środowisku. Sprawy tożsamościowe, poza bajzlem wokół pomnika Bitwy Warszawskiej oceniam OK. Światopoglądowe zaś powinny być kompromisem - bez zgody na lewackie dewiacje, ale bez dekretowania własnych poglądów. Jeżeli ktoś jest prawomyślny i przywiązany do swoich wartości - nie powinien potrzebować nakazu, by je praktykować.

Zamieszczone przez Kalle Zobacz posta
                      A moim zdaniem to się dopiero okaże. Zabawne, że osoby komentujące z tej perspektywy zupełnie nie biorą pod uwagę wpływu tego wypłacanego bez zacięć socjalu na przejście bardzo wielu rodzin przez skutki lock-downu oraz podtrzymanie impulsu konsumpcyjnego w handlu (np. e-commerce).

Jeżeli chodzi o gospodarkę - znów... Przy dywagacjach "Szwecja vs. Polska" pomija się dwie kwestie. Niezależnie od ruchów danego państwa, generalne zamknięcie granic i wyłączanie całych gałęzi rynku spowodowały zerwanie łańcuchów dostaw. Druga rzecz, to mocne ciągniecie w dół strefy Euro przez najbardziej koronowane państwa. W efekcie dostajemy np. coś takiego:

15.05.2020 19:50
                      Koronawirus szaleje, a Polski eksport rośnie. Tylko 3 inne kraje w UE mogą się tym pochwalić

Polska i tylko 3 inne kraje UE odnotowały w I kw. 2020 r. wzrost eksportu. Wprawdzie nieznacznie, ale jednak polski eksport towarów wzrósł o 0,2 proc. W rtym samym czasie wg. Eurostat w marcu eksport towarów z UE do reszty świata spadł o 10,2 proc., a import UE obniżył się o 12,2 proc
                      .

Znaczące obniżenie dynamiki obrotów całej Unii w I kw. 2020 to oczywiście efekt zamrożenia gospodarek i mobilności osób, co pociągneło za sobą katastrofę również w usługach.

W rezultacie w ostatnim miesiącu I kw. UE odnotowała nadwyżkę w handlu towarami w wysokości 22,2 mld euro wobec +21 mld euro w marcu 2019 r.

Eksport towarów poza UE spadł o całe 3,2 proc. Dane skomentowało w piątek MInisterstwo Rozwoju, które w komentarzu zwraca uwagę na fakt, że zupełnie inaczej rzecz wyglądała po stronie importu, gdzie niewspółmiernie głębsze spadki dotknęły dóbr podstawowych - 10,5 proc, niż przemysłowych - 3,7 proc.

W tej trudnej sytuacji Polsce, w tych wynikach Eurostatu udało się utrzymać wzrost dynamiki eksportu. Wprawdzie o jedyne 0,2 proc., ale w obecnej sytuacji jest to i tak znakomity wynik.
                      https://www.money.pl/gospodarka/koro...10743169a.html

Zamieszczone przez Tuzin Zobacz posta
                      Raczej następuje to co wszyscy przewidywali że się musi stać po zejściu śmiertelnym JK, a stanie się już tej jesieni po wyborach prezydenckich, jeszcze za jego życia. Rozpad ZP na trzy frakcje:
                      1. Prezydent + Gowin
                      2. Zbyszki
                      3. Sieroty po JK / zakon PC (jak zwał tak zwał).
                      Bez przesady z tymi "wszystkimi". To jest znacznie bardziej skomplikowane Zaremby szkoda. Po rozstaniu z PiS-owskim środowiskiem zostało mu przytaczanie i komentowanie plotek.

PS "W kwestii formalnej" - powtórzę, że od cholery spraw PiS spieprzył i szereg ruchów personalnych maja beznadziejnych. Tego wymieniał nie będą, bo od tego mamy tu innych Wybór jest jednak dość prosty. Przykładowo leżący warszawski budżet znajduje kasę głównie na fundacje promujące LGBT. W szerszej skali, w ramach filozofii "po co nam lotnisko w Warszawie, skoro jest w Berlinie", Trzaskowski deklaruje odstąpienie od realizacji Centralnego Portu Komunikacyjnego. A najśmieszniejsze, że prezydent ma na to dokładnie taki wpływ, jak na zapowiadaną kolejną czystkę w mediach publicznych. Żaden. Ale był na spotkaniu Grupy Bilderberg.
                      Ostatnio edytowany przez Foxx; 739.
                      My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• Nie trzeba być Trzaskowskim żeby wiedzieć, że żadnego CPK i tak nie będzie. A że Warszawa ma świetnie zlokalizowane lotnisko to po co tracić taką lokalizację na rzecz lokalizacji w stronę Łodzi? Także odejście od pomysłu CPK moim zdaniem powinno przyświecać wszystkim kandydatom opozycji.

1. Po co lotnisko za miliardy jak samoloty nie latają?
                        2. Z lotniskiem będzie tak jak z Concordem.
                        3. Lotnisko będą budowali Sasin wraz z Pocztą Polską...

Etc. itd.
                        Ostatnio edytowany przez midzi; 23991.

Komentarz

• Zamieszczone przez midzi Zobacz posta
                          Nie trzeba być Trzaskowskim żeby wiedzieć, że żadnego CPK i tak nie będzie. A że Warszawa ma świetnie zlokalizowane lotnisko to po co tracić taką lokalizację na rzecz lokalizacji w stronę Łodzi? Także odejście od pomysłu CPK moim zdaniem powinno przyświecać wszystkim kandydatom opozycji.

Etc. itd.
                          O tej porze już na bani?

Kto walczy z potworami, ten niechaj baczy, by przy tym samemu nie stać się potworem.
                          Fryderyk Nietzsche, Poza dobrem i złem

Komentarz

• Spać to nie spałem jeszcze (ciągle w pracy od niedzieli), ale nie żeby na bani od razu

A wiadomo, że CPK to utopia - jedynie kiełbasa wyborcza, która w najbliższej przyszłości się nie zmaterializuje.

Komentarz

• Zamieszczone przez midzi Zobacz posta
                              Nie trzeba być Trzaskowskim żeby wiedzieć, że żadnego CPK i tak nie będzie.
                              Ale on tego nie wie. On twierdzi, że jako ewentualny prezydent zablokuje tę inwestycję. Podobnie zadeklarował Zielonym blok przekopu Mierzei

Zamieszczone przez midzi Zobacz posta
                              A że Warszawa ma świetnie zlokalizowane lotnisko to po co tracić taką lokalizację na rzecz lokalizacji w stronę Łodzi? Także odejście od pomysłu CPK moim zdaniem powinno przyświecać wszystkim kandydatom opozycji.
                              Lotnisko Chopina jest świetnie skomunikowane z centrum stolicy i położone bardzo blisko miasta. Od lat mówi się jednak, że jego przepustowość jest u kresu. Piszemy o inwestycjach i rozwoju największego portu lotniczego w kraju.
                              https://www.rynek-lotniczy.pl/watki/...o-chopina.html

Zamieszczone przez midzi Zobacz posta

Etc. itd.
                              1. Hmm... z perspektywy planowania na dłużej, niż tydzień? Serio?
                              2. Tako rzecze autor teorii o końcu historii... wróć - wiosennym przesileniu
                              3. O, Hazardzista wbił się na konto

https://www.cpk.pl/pl/aktualnosci
                              My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• Nie to podśmiechujki dobre na przekazy dnia, ale sam pomysł CPK na ten moment, przy obecnym stanie zaangażowania (znam kilka osób które przy tym pracują, a jedną bardzo bardzo bliską, która ocenia, że przy obecnym tempie działań rok 2050 jest mało prawdopodobny), przy obecnym finansowaniu, a także przy przyszłym finansowaniu i doświadczeniu agencji rządowych, ale też podwykonawców państwowych moim zdaniem nadaje się tylko do kabaretu

Komentarz

Pracuję...
                                X