Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez Hazardzista Zobacz posta
    Mógłby ktoś szepnąć Dudzie żeby nie robił z ludzi debili i nie zbierał kasy na służbę zdrowia w ramach akcji społecznej Hot16 tylko przegadał porządnie sprawę z obozem rządzącym z którego się wywodzi i załatwił kasę aby nie było braków i nie trzeba byłoby robić takich zbiórek?
    Zdajesz sobie sprawę, że podobna zbiórka była np. w lepiej rozwiniętej Wlk. Brytanii?

Moore, emerytowany kapitan brytyjskiej armii, który obecnie porusza się przy pomocy chodzika na kółkach, niespełna dwa tygodnie temu ogłosił w internecie, że przed przypadającymi 30 kwietnia setnymi urodzinami zamierza sto razy pokonać 25-metrową trasę wokół swojego ogrodu, chcąc w ten sposób przekonać ludzi do wpłacenia datków na NHS.

Moore początkowo miał nadzieję, że uda mu się zebrać tysiąc funtów, ale jego akcja nieoczekiwane zyskała niesamowitą popularność - mimo że już zakończył wyzwanie, pieniądze spływają nadal i obecnie jest to już ponad 27 mln funtów. Moore'owi podziękowali m.in. książę William oraz członkowie rządu, i jest powszechne oczekiwanie, że rząd wystąpi z wnioskiem o nadanie mu przez królową tytułu szlacheckiego.

Sukces jego zbiórki zainspirował do podobnych akcji kolejne osoby. Rhythwyn Evans, farmer z wioski Silian w zachodniej Walii, ogłosił, że w dniu 91. urodzin 91 razy obejdzie swój dom. Początkowym celem również było tysiąc funtów, jak na razie zebrał ponad 32,5 tys.

90-letnia Margaret Payne z Ardvar w północnej Szkocji zapowiedziała, że 282 razy wejdzie po schodach w swoim domu, czyli łącznie pokona 731 metrów - tyle, ile liczy znajdujący się w pobliżu szczyt Suilven, na który po raz pierwszy weszła w 1944 r., gdy miała 15 lat. Jako cel wyznaczyła sobie 10 tys. funtów, zebrała już prawie 267 tys.

Win Page z Bury pod Manchesterem, również poruszająca się przy pomocy chodzika, przed setnymi urodzinami 28 kwietnia zamierza sto razy - po 10 razy dziennie - przejść przez całą ulicę, przy której mieszka. Zaczęła w sobotę, jak na razie zebrała ponad 3700 z planowanych 5 tys. funtów.
    https://wiadomosci.dziennik.pl/swiat...-epidemia.html

Komentarz

• Sama akcja choć nie wiem nawet na czym polega to chyba nic złego jeśli kasa idzie na cel społeczny.

Ale w Wielkiej Brytanii, Królowa czy premier nie poginają (chyba?) wokół Downing Street namawiając do wpłaty kasy na służbę zdrowia. Podziękować czy rozpropagować jak najbardziej, ale brać udział podczas gdy ma się narzędzia w postaci inicjatywy ustawodawczej to troszkę dziwne.

Komentarz

• Zamieszczone przez Mrugs Zobacz posta
        Sama akcja choć nie wiem nawet na czym polega to chyba nic złego jeśli kasa idzie na cel społeczny.

Ale w Wielkiej Brytanii, Królowa czy premier nie poginają (chyba?) wokół Downing Street namawiając do wpłaty kasy na służbę zdrowia. Podziękować czy rozpropagować jak najbardziej, ale brać udział podczas gdy ma się narzędzia w postaci inicjatywy ustawodawczej to troszkę dziwne.
        Ja byłem zniesmaczony samą formą. Moim zdaniem, jeżeli w podobnych sytuacjach ktoś się czuje naturalnie - np. Korwin - albo montaż tak to sprzedaje publice - wszystko OK. Duda wyszedł sztucznie i nadęcie.

Jeżeli chodzi o inicjatywy ustawodawcze, chyba trudno coś zarzucić.

https://www.pap.pl/aktualnosci/news%...ci-za-przyszle

https://www.rdc.pl/informacje/szelig...ejna-kadencje/
        My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• Zamieszczone przez mski Zobacz posta

Pytanie powinno być brzmieć „Czy znasz kogoś kto ta pomoc otrzymał?” Na Ok. 10-15 znanych mi osób jedna otrzymała pozytywna odpowiedz z zusu w zeszłym tygodniu na tę pożyczkę 5000. To ma być realna pomoc?
          Jeśli ktoś składał wniosek o pożyczkę 5000zl w zusie to raczej jej nie dostanie ponieważ z tym trzeba uderzyć do urzędu pracy. Środki pojawiły się na moim koncie w ciągu tygodnia i nawet babeczka z urzędu zadzwoniła aby upewnić się czy dobrze rozszyfrowała mój charakter pisma. Co do zwolnienia ze składek ZUS, dostałem na razie jeden list na PUE z informacją że jestem zwolniony ze składek marcowych. Przepuszczam że za kolejne miesiące dojdą w odpowiednim czasie.
          Ostatnio edytowany przez Numer; 5690.

Komentarz

• Zamieszczone przez Alek Zobacz posta

Zdajesz sobie sprawę, że podobna zbiórka była np. w lepiej rozwiniętej Wlk. Brytanii?
            Królowa zbiera albo Magic Johnson?
            Czy ten emerytowany żołnierz ma moc ustawodawczą?

Czar Szumowskiego pryska szybciej niż można było przypuszczać:

Szumowski potwierdził, że maseczki za 5 mln złotych nie spełniają norm. "Zażądaliśmy wymiany"

- Znam [G. - red.] od kilku lat, jeździłem z nim na nartach. Myślę, że słowo "przyjaciel" jest przesadzone. On jako normalny kontrahent zgłosił się do ministerstwa, a kontakt otrzymał od mojego brata. Tyle było jedynie tej tzw. pomocy - powiedział w Radiu ZET Minister Zdrowia Łukasz Szumowski. Według ustaleń "Gazety Wyborczej" Łukasz G., powołując się m.in. na znajomość z Szumowskim, sprzedał resortowi zdrowia maseczki ochronne za kwotę 5 mln złotych. Jak się okazało, sprzęt nie spełnia polskich norm, a jego certyfikaty zostały podrobione.

Sprawie sprzedaży maseczek bieg nadał brat Łukasza Szumowskiego, który przekazał Łukaszowi G. numer telefonu do wiceministra zdrowia Janusza Cieszyńskiego. G. - instruktor narciarski, który w marcu 2020 założył firmę sprzedającą sprzęt medyczny - powołał się później również na znajomość z ministrem zdrowia (w przeszłości wspólnie jeździli na nartach).
            Ostatnio edytowany przez Hazardzista; 151974.
            "W kraju, w którym ludzie nienawidzą swoich rodaków" - Taco
            „Was, przyjaciele, czeka wspólna praca. Rządźcie, niech chory kraj do zdrowia wraca”. - Szekspir

Komentarz

• A czy w WOŚP politycy powinni brać udział? Jeszcze niedawno były z tego powodu czynione pretesje, że udział państwa i polityków jest zbyt mały....

Komentarz

• Jeśli z tej ustawy onkologicznej coś faktycznie wyjdzie to pierwszy przyklasnę, jednak tu chodzi stricte o walkę z koronawirusem która drenuję budżety szpitali.

Ja już czekam drugi miesiąc na jakąkolwiek odpowiedź z ZUS infolinia nie jest w stanie mi nic powiedzieć co mam zrobić żeby poznać decyzję jaka by nie była. Nie zbiednieję jak zapłacę ten ZUS, ale chaos jest ogromny. Np. banków nie obchodzi to że czekasz na decyzję z ZUS nie zapłaciłeś to Twoje konto ma dług, powinno to być z unifikowane a nie każdy sobie.

Komentarz

• Ludzie już się nie macie czego czepiać. Jak chce niech bierze udział w Hot16, WOŚP i czy innych zbiórkach. Cel jest szczytny. Każdy występuje jak umie.
                  Mamy Kezmana z Serbii Tarana

Komentarz

• Zamieszczone przez Huxley Zobacz posta
                    Ludzie już się nie macie czego czepiać. Jak chce niech bierze udział w Hot16, WOŚP i czy innych zbiórkach. Cel jest szczytny. Każdy występuje jak umie.
                    W końcu jakiś głos rozsądku - popieram.

Komentarz

• Akurat też propsuję podejście. Szacunek się należy, bo cel szczytny a za odwagę każdy powinien dostać choć minimum empatii.

Komentarz

• A nie przeszkadza Wam, że rapował Talmud?
                        Niech prezydent jeszcze pożebrze np. na budowę dróg i autostrad, albo np. na modernizację polskiej armii... Niech frajerzy płacą, skoro chcą

Komentarz

• Zamieszczone przez Tyler_Durden Zobacz posta
                          A nie przeszkadza Wam, że rapował Talmud?
                          Niech prezydent jeszcze pożebrze np. na budowę dróg i autostrad, albo np. na modernizację polskiej armii... Niech frajerzy płacą, skoro chcą
                          Mi bardziej przeszkadza to że jesteś jedynym na tym forum znawca Talmudu. Takze skoro zostałeś juz rozpracowany jako usraelski szpion nie pozostaje nic innego jak tylko zmienić nick.
                          Lieber tot als rot!!

Komentarz

• I do tego spamujacy linkami do Wirtualnej Polski w różnych tematach. Ale skoro Hartman tak powiedział...
                            Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
                            St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Komentarz

• U mnie z cyklu #tarczazdykty #niedajopiniendzy:
                              8.05 15.00 - wniosek złożony, trwa przetwarzanie
                              12.05 14.30 - wniosek został zaakceptowany
                              Tarcza 2.0 z PFR

EDIT: 16.30 chajs jest na koncie
                              Ostatnio edytowany przez aDHd; 59728.
                              Kto walczy z potworami, ten niechaj baczy, by przy tym samemu nie stać się potworem.
                              Fryderyk Nietzsche, Poza dobrem i złem

Komentarz

• Zamieszczone przez aDHd Zobacz posta
                                U mnie z cyklu #tarczazdykty #niedajopiniendzy:
                                8.05 15.00 - wniosek złożony, trwa przetwarzanie
                                12.05 14.30 - wniosek został zaakceptowany
                                Tarcza 2.0 z PFR
                                W jakiej branży prowadzisz działalność i w jaki sposób poniosłeś straty z powodu COVID-19?

Komentarz

Pracuję...
                                X