Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• No nic się nie dasz wykazać tropicielom sojuszu Konfy z PO...
    Nie dotykaj forum, bo cię curva zmiecie z planszy
    -------------
    Jedynie prawda jest ciekawa

Józef Mackiewicz

Komentarz

• Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta

No nic się nie dasz wykazać tropicielom sojuszu Konfy z PO...
      To dopiero przy najbliższych głosowaniach w Sejmie.
      "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
      Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
      Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
      Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
      "
      Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

• Czyli się wpieerdolił nieproszony zaistnieć chciał. Takiej prostej odpowiedzi oczekiwałem na tę fotkę, cokolwiek, a znowu musiałem klikać w jakiegoś linka żeby się dowiedzieć. Można było zacytować treść, jest taka opcja na forum.

Komentarz

• Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta

No nic się nie dasz wykazać tropicielom sojuszu Konfy z PO...
          co innego jak już kamery nie patrzą

Komentarz

• A więc jednak.
            -------------

Józef Mackiewicz

Komentarz

• Zamieszczone przez Huxley Zobacz posta

Np. takie, które mogą być wprowadzone na podstawie art. 233 ust. 3 Konstytucji [przepis ten mówi jakie prawa obywatelskie mogą być ograniczane w czasie stanu klęski żywiołowej]. Chodzi na przykład o ograniczenie prawa wolności gospodarczej, własności, prawa do przemieszczania się, wolności pracy, czy prawa do wypoczynku itd. Można to podciągnąć pod to co się dzieje teraz w kraju.

Co do zagranicy, można zaobserwować, że ten wirus powoli się tam cofa i może dojdzie do tego, że poluzują tam wszystko na tyle, że ludzie będą mogli swobodnie się dostać do konsulatów czy placówek dyplomatycznych po wcześniejszym dostarczeniu im pakietów do głosowania.

Co do ojca to właśnie te samorządowe listy pozwalają doprecyzować kto, gdzie mieszka, a nie jest zameldowany. Czy ktoś się wcześniej dopisywał do spisów wyborców. I wychodzi, że ktoś jest zameldowany w miejscu x, ale mieszka w miejscu Y i nie będzie ojca dorabiającego głosów. Samorządy nie chcą wydawać tych list przez bałaganiarskie procedowanie i bałaganiarską ustawę, gdyby ją porządnie opracować to ten argument byłby wytrącony.
              To są dwa z elementów, dlaczego jestem przeciw majowemu terminowi, jest jeszcze wiele innych, ale po prostu nie chce mi się już ich wypisywać
              No ale wszystkie te ograniczenia wynikają z rozporządzeń a te z ustawy więc środki konstytucyjne okazują się wystarczające, prawda?

Jeśli chodzi zaś o przykładowego ojca to przecież nadal istnieje możliwość, że wypełni on karty za swoją rodzinę (jeśli np mieszkają pod jednym adresem) więc nie rozumiem co dodatkowa ilość czasu miałaby zmienić w tej kwestii. Nie ma też żadnych gwarancji, że samorządy będą chciały współpracować przy organizacji wyborów korespondencyjnych za kilka miesięcy ponieważ kierują się polityczą kalkulacją a nie chęcią przeprowadzenia wyborów

Komentarz

• Zamieszczone przez kresowiak1993 Zobacz posta

Wydaję mi się, że kolega wklepack pisząc KB i zestawiając jego czas antenowy z Prezydentem miał na myśli Krzysztofa Bosaka.
                Racja, przepraszam za pomyłkę. KB to zupełnie inna bajka niż MKB

Komentarz

• Taka ciekawostka:

"Czego oczekujesz za zagłosowanie po naszej myśli?" - usłyszał jeden z posłów Kukiz'15. "Możesz łatwo pójść drogą Andruszkiewicza" - dowiedział się poseł Konfederacji. Jeszcze innemu politykowi sugerowano, by jego laptop "zamoczył się podczas głosowania". Przedstawiamy kulisy podbierania posłów Kukiz'15 i Konfederacji przez Prawo i Sprawiedliwość.
                  (...)
                  Na najmocniejszą próbę został wystawiony poseł Jarosław Sachajko. Pod koniec kwietnia po polityka Kukiz'15 przyjechał Andrzej Goździkowski, prezes zarządu Cedrob S.A. Zawiózł Sachajkę do premiera Mateusza Morawieckiego i uczestniczył w rozmowie obu polityków.
                  https://polskatimes.pl/kulisy-podbie...ar/c1-14951124

Komuś pali się w ...
                  Jeśli obiecujemy, że Wam damy to Wam damy.
                  I to bez względu na to, ile będziecie musieli za to wszystko zapłacić

Komentarz

• Zamieszczone przez Maksi Zobacz posta

No ale wszystkie te ograniczenia wynikają z rozporządzeń a te z ustawy więc środki konstytucyjne okazują się wystarczające, prawda?

Jeśli chodzi zaś o przykładowego ojca to przecież nadal istnieje możliwość, że wypełni on karty za swoją rodzinę (jeśli np mieszkają pod jednym adresem) więc nie rozumiem co dodatkowa ilość czasu miałaby zmienić w tej kwestii. Nie ma też żadnych gwarancji, że samorządy będą chciały współpracować przy organizacji wyborów korespondencyjnych za kilka miesięcy ponieważ kierują się polityczą kalkulacją a nie chęcią przeprowadzenia wyborów
                    Wystarczają, ale ja podałem podkładkę na jakiej konstytucyjnej podstawie można wprowadzić np. na jeden dzień stan klęski żywiołowej, który da czas na procedowanie lepszej ustawy "korespondencyjej" i to się spokojnie w ramach prawnych obroni.

Oczywiście, że ojciec może siłą zabrać kartę i ją wypełnić, ale wtedy zgłaszasz sprawę na policję...wchodzimy już w coraz bardziej absurdalne rozważania. Nie wiem, można jakoś doprecyzować, żeby każdy wrzucił swój pakiet osobiście, dopiero ci co nie mogą przez pełnomocnika...ta ustawa jest tak głupia, że co rusz wychodzą idiotyzmy i dodatkowe tygodnie byłby po to, żeby je pokasować.
                    Poza tym jakby była solidna ustawa bez takich luk z mocną pozycją PKW to nie sądzę, żeby samorządy brykały...
                    Mamy Kezmana z Serbii Tarana

Komentarz

• Z moich informacji termin 10 maja już nie istnieje jeśli chodzi o rozważania nt. wyborów.

Komentarz

• Z moich informacji nie istnieje już mniej więcej od miesiąca.

Komentarz

• Dobrze rozumiem, że wielkie zwycięstwo nad panią Gersdorf et consortes, odbyło sie w takich okolicznościach, że prawicowy (bo prawica to nie poglądy na gospodarkę, prawica to konserwatyzm obyczajowy) prezydent popierany przez prawicową partię, wstawił na p.o. prezesa, tęczowego Zaradkiewicza, który interpretuje Konstytucję jako zezwalającą na ustanowienie małżeństw jednopłciowych? To znaczy ponoć oświadczył Ziobrze na pismie, że zmienił poglądy, ale pisze o tym oko.press, więc nie wiem co mam myśleć. Jakie są opinie lepiej zorientowanych forumowiczów? Jest odpowiednio prawicowo?
                          -------------

Józef Mackiewicz

Komentarz

• A to już Andrzej Duda nie ma być prezydentem wszystkich Polaków?
                            Lewactwo nie jest cool!

Komentarz

• Niech sobie będzie prezydentem jakim chce. Po prostu chciałem poznać opinię na ten temat osób, które kojarzę z twardymi stanowiskami, że prawicowy PiS, będzie się twardo przeciwstawiał lewactwu światopogladowemu. Nawet kwestia status quo kompromisu aborcyjnego, to był przecież wyjątek, potwierdzający regułę, że PiS skutecznie broni nas na prawicowych pozycjach.

Należy się przygotowywać na aktualizację mądrości etapu? Mam się spodziewać, że w jakiejś przyszłości będę czytał o prawicy jako gospodarczych socjalistach, którzy są konserwatywni i kateogrycznie nie zgadzają się na małżeństwa ze zwierzętami, czy może po prostu uzna się, że jednak nie szuka się już prawicowości, a ideał centrum idealnie odwzorowuje PiS - partia wszystkich Polaków?
                              -------------

Józef Mackiewicz

Komentarz

• Przecież o Zaradkiewiczu to był wiadomo od lat, a na UW ta plota to była tajemnica poliszynela. Po co GW to wyciąga to wiadomo żeby grzać temat.

Osobiście z mojej perspektywy Zaradkiewicz to niezły wybór, ale nie ukrywam, że wolałbym wybór I Prezesa SN przez społeczeństwo.

Komentarz

Pracuję...
                                X