Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X
 
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Zamieszczone przez Hazardzista
  Tak jest Foxxie, tak jest.
  Pieknie odniosłeś się do sprawy: firma powiązana z ministrem zdrowia dostaje publiczne dotacje.
  Ty już nawet we mnie wywołujesz odruch współczującego zażenowania.

  Komentarz


  • Zamieszczone przez bloniaq

   Tylko niezależna może zrobić "artykuł" na temat czyjegoś tła podczas rozmowy przez Zoom czy tam coś... Widocznie target przebija amebozą czytelników wyborczej...
   Ja już chyba Tobie kiedyś pisałem, mniej perdo.lomento, więcej uwagi.
   Tu już wychodzimy z kręgu licealnego kółka politologicznego, gdzie kto więcej razy podniesie rękę, temu Pani więcej plusów wpisze w kajecik.
   Nie jesteś głupim człowiekiem, ani kodziarzem, ale bufonem - strasznym. Popracuj nad sobą.

   Komentarz


   • Zamieszczone przez szaka

    Ja już chyba Tobie kiedyś pisałem, mniej perdo.lomento, więcej uwagi.
    Tu już wychodzimy z kręgu licealnego kółka politologicznego, gdzie kto więcej razy podniesie rękę, temu Pani więcej plusów wpisze w kajecik.
    Nie jesteś głupim człowiekiem, ani kodziarzem, ale bufonem - strasznym. Popracuj nad sobą.
    Może jestem bufonem - ale poważnie potraktuję taki zarzut, kiedy usłyszę go od kogoś, kogo jedyną aktywnością nie są personalne wycieczki do wszystkich wkoło, z którymi się nie zgadza.

    Artykuł jest stworzony dla debili, bo trzeba być debilem (debilizm - poziom intelektualny osób dorosłych charakterystyczny dla 12. roku życia), żeby do oceny osoby, jej działań, postaw, brać pod uwagę czy dana osoba miała za sobą lamperię z lat 80, gipsowaną ścianę, tapetę w grochy, czy pierwsze lepsze zdjęcie książek wklejone w jakiejś aplikacji, albo czy miała Matkę Boską w klapie. Zdrowo-rozsądkowy człowiek takich informacji po prostu nie bierze pod uwagę, a jeśli widzi, że ktoś takie informacje mu stręczy, to się odsuwa, żeby nie budować swojego obrazu rzeczywistości na podstawie ewidentnych manipulacji. W najlepiej pojętym interesie ojczyzny, swojego kraju. We własnym interesie. Skoro więc artykuł, jest dla debili, i takie artykuły nie są rzadkością - to stwierdzam, że cały tytuł "niezależna", celuje w debili. Chcesz z tym polemizować - proszę bardzo. Względnie wyczerpałem temat, jest dużo materiału, żeby się przypierdolić do czegoś konkretnego. Gdybyś jakoś wyjaśnił, dlaczego się mylę - być może jakikolwiek sens miałoby wyzywanie od bufonów. Ale praktyka pokazuje, że opis ciągu przczynowo-skutkowego, to nie jest bliskie Ci zajęcie. Kiedy więc się z czymś nie zgadzasz, pomijasz etap dyskusji, i przechodzisz od razu do obrażania. I Ty mnie nazywasz bufonem? Co mnie może obchodzić taka pusta opinia? Nie trzeba nawet przeczytać co napisałem, żeby taką wyrazić i się jej kurczowo trzymać. Mniej pierdolamento, więcej uwagi, szaka.
    Ostatnio edytowany przez bloniaq; 48555.
    Nie dotykaj forum, bo cię curva zmiecie z planszy
    -------------
    Jedynie prawda jest ciekawa

    Józef Mackiewicz

    Komentarz    • Zamieszczone przez Hazardzista
     Tak jest Foxxie, tak jest.
     Pieknie odniosłeś się do sprawy: firma powiązana z ministrem zdrowia dostaje publiczne dotacje.
     Odniosłem się do sprawy cytując materiał dotyczący charakteru działalności firmy, włącznie z przejrzystością wymaganą wobec giełdowych spółek oraz drugi wykazujący, że w swoim bezrefleksyjnym trollingu wkleiłeś insynuację, że opracowywany lek jest dedykowany koronie. Maksi dorzucił kilka info ostatecznie dobijających buraczaną narrację/ Ale co tam - łap:

     - Pozyskiwanie finansowania w formie dotacji wiąże się ze specyfiką branż innowacyjnych. W tym branży biotechnologicznej, w której działa spółka. Ubieganie się o dotacje przez takie spółki jest całkowicie naturalne i stanowi powszechny model zapewniania firmom na całym świecie finansowania na prowadzone prace badawcze i rozwojowe - mówi "SE" prezes OncoArendi, Marcin Szumowski.

     „Super Express”: - Część osób uznała, że dotacja dla pańskiej firmy, opiewająca na kwotę 22 mln, jest bezprawna
     .

     Marcin Szumowski: - Pozyskiwanie finansowania w formie dotacji wiąże się ze specyfiką branż innowacyjnych. W tym branży biotechnologicznej, w której działa spółka. Ubieganie się o dotacje przez takie spółki jest całkowicie naturalne i stanowi powszechny model zapewniania firmom na całym świecie finansowania na prowadzone prace badawcze i rozwojowe.

     Mówimy o pańskiej spółce OncoArendi Therapeutics.

     Tak. I od 2012 roku, od początku istnienia pozyskuje dotacje na badania i rozwój (B+R), ponieważ prowadzi przełomowe badania w terapiach chorób zapalnych i włóknieniowych płuc. Takich jak sarkoidoza, idiopatyczne włóknienie płuc czy astma oraz w terapiach przeciwnowotworowych.

     Ile dotacji udało się panu pozyskać od początku działalności?

     Od 2013 roku pozyskaliśmy 18 dotacji (w różnych wartościach) z NCBR, PARP, Komisji Europejskiej, oraz z amerykańskiego Narodowego Instytutu Zdrowia.

     O jakich kwotach mówimy?

     Łącznie 181 mln zł. Rozłożonych w czasie, w latach 2014-2017 ponad 130 mln, w latach 2018-2020 niespełna 50 mln. Ponadto na realizowane i planowane programy rozwoju nowych leków pozyskaliśmy środki z czterech rund finansowania od inwestorów prywatnych, w tym business angels oraz z publicznej oferty akcji (IPO). Pracujemy nad rozwojem terapii, które mogą znaleźć zastosowanie na całym świecie. Wspomniana dotacja na terapię przeciwnowotworową jest jedną z wielu, które spółka pozyskała w historii swojego działania.

     Media obiegła informacja, że najnowsza dotacja dotyczy badań nad przeciwdziałaniem skutkom koronawirusa.

     Wszystko można sprawdzić, bo OncoArendi jest spółką publiczną, od 2018 roku notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Publikujemy obszerne informacje o swojej działalności oraz postępach badań w publicznie dostępnych w Internecie raportach okresowych i raportach bieżących. Badania, które prowadzimy dotyczą odkrywania i rozwoju nowych terapii z potencjałem leczenia pacjentów z chorobami układu oddechowego, włóknieniowymi i chorobami nowotworowymi. Badania prowadzone przez OncoArendi nie mają bezpośrednio nic wspólnego z koronawirusem SARS-CoV-2.

     Ok, ale jednym z następstw koronawirusa są zwłóknienia płucne. To może wzbudzać podejrzenia...

     Owszem. Pierwsze doniesienia medyczne wskazują, iż niektórzy pacjenci po przebytym zakażeniu tym koronawirusem mogą mieć zmiany włóknieniowe w płucach i właśnie te powikłania po przebytej chorobie stanowią obszar naszego zainteresowania. Jednak na dziś nie wiadomo, czy są one odwracalne (czyli organizm sam radzi sobie z powrotem do zdrowia), czy mogą prowadzić do np. trwałego włóknienia, które będzie wymagało terapii.

     Czyli pana firma pracuje nad lekiem?

     Zbyt wcześnie, aby wyciągać jednoznaczne wnioski o potencjale terapeutycznym naszego kandydata na lek w tym obszarze.

     Musiał pan się spodziewać, że pańskie nazwisko akurat w takim czasie zwróci uwagę. Nazwisko Szumowski nie jest dziś już anonimowe.

     Wierzę, że dla opinii publicznej ważniejsze jest to co robimy, czyli badania i rozwój przełomowych terapii, które za kilka lub kilkanaście lat mogą dać szanse pacjentom na całym świecie na leczenie nieuleczalnych dotąd chorób. Wszyscy w OncoArendi dokładamy starań, aby być pierwszą polską spółką, która opracuje lek w Polsce od samego początku i w dalszej perspektywie we współpracy z partnerem umożliwi dostęp do tego leku pacjentom na całym świecie. Byłoby to osiągnięcie historyczne i pod wieloma względami bardzo dobre dla całej polskiej branży biotechnologicznej.

     Jak standardowo wygląda proces pozyskania dotacji na badania innowacyjne?

     Dana agencja, np. NCBR, Komisja Europejska, PARP, itd. ogłasza nabór projektów badawczych w ramach konkursu z określonym regulaminem i bardzo precyzyjnie sformułowanymi kryteriami oceny wniosków. Wnioski oceniane są przez niezależnych ekspertów, którzy nie są znani aplikującym spółkom. Cały proces jest transparentny i całkowicie niezależny. Beneficjenci nie wiedzą kto oceniał dany wniosek. Po zakończeniu procesu mają tylko wgląd w karty ocen. Następnie agencja publikuje listę projektów, które zostały rekomendowane do finansowania ze środków publicznych (unijnych, bądź krajowych). Po tym następuje podpisanie umowy o dofinansowaniu projektu. Wszystkie procedury i wyniki konkursów są publiczne ogłaszane i każdy może zapoznać się z nimi na stronach internetowych agencji. W latach 2013-2017 otrzymaliśmy 12 grantów na 13 wniosków, w latach 2018-2020 otrzymaliśmy 6 dotacji na 10 złożonych.

     Mówi się, że projekty naukowe i badawcze nie są w Polsce należycie finansowane.

     W odniesieniu do PKB finansujemy mniej badań naukowych niż większość państw Europy Zachodniej czy krajów wysoko rozwiniętych. Wydaje mi się, że tego finansowania mogłoby być więcej, szczególnie jeśli zmniejszy się wysokość dotacji unijnych na ten cel. Prace badawczo-rozwojowe (B+R) nad innowacyjnymi projektami napędzają rozwój gospodarczy, choć efekty widać dopiero po kilku-kilkunastu latach. Przede wszystkim ze względu na konieczność przeprowadzenia często złożonych badań przedklinicznych i klinicznych, prace nad potencjalnymi nowymi lekami, łącznie mogą trwać nawet kilka czy kilkanaście lat. W Polsce dotacje i granty są szczególnie istotne, ponieważ mamy ciągle bardzo mało funduszy i inwestorów prywatnych (np. w porównaniu z USA), którzy chcą inwestować w nowe technologie. Szczególnie biotechnologie i technologie medyczne, których rozwój - zanim trafią na rynek - trwa dłużej i kosztuje więcej.
     https://www.se.pl/wiadomosci/polityk...VNuM-t9Es.html

     I tak to wygląda. Przynosisz nam tu buraczany content niczego nie sprawdzając i czasami śmieszkując nie wiadomo z czego, a po "sprawdzam" kontynuujesz w tamtym stylu dorzucając FSB albo "GaPola" i nazywając przytaczanie źródeł moją "konfabulacją". Ktoś by pomyślał, że po tekście o Kajdanowiczu, TVN i TVP w końcu się zorientujesz w pewnych różnicach między tym forum, a wiecznie wzmożonymi totalnymi social-mediami. Trudno, jakoś będziemy z tym zyli.


     Ostatnio edytowany przez Foxx; 739.
     My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

     Komentarz


     • Jeżeli to prawda to mogę zagłosować za cały blok:

      NEWS RMF FM: Poczta Polska poinformowała ABW o wycieku "pakietu wyborczego". Karta do głosowania, oświadczenie o osobistym i tajnym głosowaniu, instrukcja i koperty miały zostać wyniesione z firmy, która je pakowała. Pakiet pierwszy pokazał kandydat na prezydenta S.Żółtek.
      https://twitter.com/patrykmichalski/...75288899899392

      W sumie to było niedoprzewidzenia.
      Jeśli obiecujemy, że Wam damy to Wam damy.
      I to bez względu na to, ile będziecie musieli za to wszystko zapłacić

      Komentarz


      • Zamieszczone przez sephrioth1916
       Jeżeli to prawda to mogę zagłosować za cały blok:       https://twitter.com/patrykmichalski/...75288899899392

       W sumie to było niedoprzewidzenia.
       Ciekawe ile tego naprawdę hula po mieście i kto to kitra, żeby w odpowiednim momencie dorzuć gdzie trzeba???...Tak się kończy i skończy coś przygotowywane w totalnym chaosie na miesiąc przed...
       Mamy Kezmana z Serbii Tarana

       Komentarz


       • Zamieszczone przez Huxley

        Ciekawe ile tego naprawdę hula po mieście i kto to kitra, żeby w odpowiednim momencie dorzuć gdzie trzeba???...Tak się kończy i skończy coś przygotowywane w totalnym chaosie na miesiąc przed...
        Co da dorzucenie gdzie trzeba skoro oświadczenia będą weryfikowane podobnie jak dowody osobiste a pieczęć zdaje się, że jest wydrukowana?
        Ostatnio edytowany przez Maksi; 6329.

        Komentarz


        • Zamieszczone przez Maksi

         Co da dorzucenie gdzie trzeba skoro oświadczenia będą weryfikowane podobnie jak dowody osobiste?
         Chętnie zobaczyłbym tą weryfikację. Czy premier Sasin już wie jak to będzie wyglądało? W jaki sposób w krótkim czasie zweryfikować 30 mln oświadczeń? Poza tym jeżeli będą dwa takie same oswiadczenia z różnym podpisem to które jest prawdziwe?

         Andrzej to się nie uda.
         Jeśli obiecujemy, że Wam damy to Wam damy.
         I to bez względu na to, ile będziecie musieli za to wszystko zapłacić

         Komentarz


         • Zamieszczone przez Huxley

          Dobry żart...
          Co jest żartem - to, że nie rozumiesz zasad głosowania korespondencyjnego, na temat którego wypowiadasz się ze szczegółami od kilku tygodni analizując każdy aspekt prawny ich przeprowadzenia?

          Komentarz


          • Zamieszczone przez sephrioth1916

           Chętnie zobaczyłbym tą weryfikację. Czy premier Sasin już wie jak to będzie wyglądało? W jaki sposób w krótkim czasie zweryfikować 30 mln oświadczeń? Poza tym jeżeli będą dwa takie same oswiadczenia z różnym podpisem to które jest prawdziwe?

           Andrzej to się nie uda.
           Jakie 30mln oświadczeń? To Sasin weryfikuje oświadczenia czy komisja wyborcza? A co jeśli ktoś z Twoim dowodem pójdzie zagłosować ponownie do lokalu wyborczego?

           Komentarz


           • Zamieszczone przez Maksi

            Co jest żartem - to, że nie rozumiesz zasad głosowania korespondencyjnego, na temat którego wypowiadasz się ze szczegółami od kilku tygodni analizując każdy aspekt prawny ich przeprowadzenia?
            Żartem jest to, że to bardzo łatwo przekręcić...dobrze, że Ty się "znasz" i nie dostrzegasz, że to wszystko jest niekonstytucyjne i niedorobione...
            Mamy Kezmana z Serbii Tarana

            Komentarz


            • Zamieszczone przez Maksi

             Jakie 30mln oświadczeń? To Sasin weryfikuje oświadczenia czy komisja wyborcza? A co jeśli ktoś z Twoim dowodem pójdzie zagłosować ponownie do lokalu wyborczego?
             To, że już raz byłeś i się wpisałeś na spisie przed pobraniem karty, poza tym jest jeszcze zdjęcie na dowodzie
             Mamy Kezmana z Serbii Tarana

             Komentarz


             • Zamieszczone przez Huxley

              Żartem jest to, że to bardzo łatwo przekręcić...dobrze, że Ty się "znasz" i nie dostrzegasz, że to wszystko jest niekonstytucyjne i niedorobione...
              Ja przede wszystkim zdaję sobię sprawę z tego, że termin wyborów określa konstytucja dlatego mamy całe to zamieszanie.

              Komentarz


              • Zamieszczone przez Maksi

               Jakie 30mln oświadczeń? To Sasin weryfikuje oświadczenia czy komisja wyborcza? A co jeśli ktoś z Twoim dowodem pójdzie zagłosować ponownie do lokalu wyborczego?
               Komisja Wyborcza to jest jakaś magiczna maszyna, która potrafi zagiąć czasoprzestrzeń? Poza tym jak to ma technicznie wyglądać? Ile to czasu będzie trwało? Co w przypadku dwóch takich samych oświadczeń? Jedno komisja komisyjnie spali?
               Jeśli obiecujemy, że Wam damy to Wam damy.
               I to bez względu na to, ile będziecie musieli za to wszystko zapłacić

               Komentarz


               • Zamieszczone przez Huxley

                To, że już raz byłeś i się wpisałeś na spisie przed pobraniem karty, poza tym jest jeszcze zdjęcie na dowodzie
                No a w przypadku głosowania korespondencyjnego też wyjdzie, że już raz głosowałeś - prawda? Zdjęcia nikt dokładnie nie werfyfikuje poza tym może być nieaktualne

                Komentarz

                Pracuję...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎