Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta

Mam nadzieję, że wszyscy zapamiętamy, jak lekko da się podchodzić do takich kwestii. Pozdrawiam.
    A jak lekko można podchodzić do stanu klęski żywiołowej a przecież to znacznie poważniejsza sprawa niż to gdzie są drukowane karty wyborcze...

Komentarz

• Zamieszczone przez Huxley Zobacz posta

No w 2018 PIS ostro przyciął głosowanie korespondencyjnie, bo się bał o ironio fałszerstw. I nie było powszechność w głosowaniu korespondencyjnym plus mogłeś głosować normalnie, teraz tego nie masz, jesteś przymuszony do jednej formy głosowania.

Przymiotnikowość działała normalnie...powszechność była, bo zagranica mogła głosować, były komisje na statkach, w szpitalach, więzieniach itd. (teraz tego nie będzie), tajność (miałeś kotarkę, nikt Ci nad głową nie stał, nie musiałeś wpisywać pesla i go gdzieś wkładać tylko okazywać dowód uprawnionej osobie z komisji w lokalu), bezpośredniość do lokalu szedłeś ty + 1 karta (były wyjątki, czyli pełnomocnicy, ale to wszystko było bardzo dobrze umocowane)....

I ja też jestem za wyborami korespondencyjnymi, ale na Boga te majowe są tak absurdalnie zrobione, że to jak włam do banku pełnego policjantów i wojska..przecież do sierpnia mogą się spokojnie dogadać wszyscy i to ogarnąć. Trzeba tylko chcieć. I jedna i druga strona...
      Prosiłem o wyjaśnienie mi w jaki sposób powszechne głosowanie korespondencyjne wprowadzone w 2014 gwarantowało przymiotnikowosc wyborów więc nie pisz proszę o głosowaniu w lokalach wyborczych

Komentarz

• Zamieszczone przez Banita_70 Zobacz posta

Dobro Polski rozumiane przez opozycję jawi się poprzez nie dopuszczenie za wszelką cenę Prezydenta Andrzeja Dudy do reelekcji, reszta to mrzonki.
        Dobro Polski rozumiane przez PIS jawi się doprowadzeniem do reelekcji Prezydenta Andrzeja Dudy za wszelką cenę. I tak można grać w ping-ponga do usranej śmierci.
        Moja racja jest najmojsza.
        Jeśli obiecujemy, że Wam damy to Wam damy.
        I to bez względu na to, ile będziecie musieli za to wszystko zapłacić

Komentarz

• Zamieszczone przez MarkoOHT Zobacz posta

A to karty do głosowania są drukowane tylko w przypadku głosowania korespondencyjnego? Głosując w lokalu wyborczym na czym stawiałeś krzyżyk?
          Do tej pory druk kart zlecała PKW, kiedy teraz się drukuje na wzorze kart, które były stworzone 24 lutego, kiedy PKW wydała uchwałę (wtedy nie byli jeszcze ostatecznie zatwierdzeni kandydaci i na kartę nie mogły być naniesione ich nazwiska), określającą wzór kart do głosowania w wyborach, które miały odbyć się w „normalnym” trybie. Gdzie „częścią uchwały PKW są załączniki graficzne – wzory kart do głosowania w I i II turze wyborów. Na obu kartach, na dole są oznaczone miejsca na dwie pieczęcie: obwodowej komisji wyborczej i Państwowej Komisji Wyborczej. Jeżeli wejdzie w życie ustawa o głosowaniu korespondencyjnym – nie będzie obwodowych komisji wyborczych tylko gminne obwodowe komisje wyborcze, a wzór karty zamiast PKW będzie ustalał minister. Na karcie powinny więc być ich stemple” – I „Jeśli rząd drukuje karty z miejscami na pieczęć gminnych komisji i ministra, to nie są to karty według wzoru przyjętego przez PKW, bo integralną częścią kart zatwierdzonych przez Komisję były podpisy OKW i PKW” (zdaniem rzecznika PKW).

Jeżeli członkowie rządu są przekonani, że wybory odbędą się według specustawy (w trybie korespondencyjnym), zapewne zlecili druk kart z innymi pieczęciami. Złamali wówczas prawo, bo nie mieli prawa sami zmieniać wzoru. Z kolei jeśli drukują karty według dawnego wzoru, to w wyborach korespondencyjnych będą one nieważne.
          Ostatnio edytowany przez Huxley; [ARG:4 UNDEFINED].
          Mamy Kezmana z Serbii Tarana

Komentarz

• Zamieszczone przez sephrioth1916 Zobacz posta

Dobro Polski rozumiane przez PIS jawi się doprowadzeniem do reelekcji Prezydenta Andrzeja Dudy za wszelką cenę. I tak można grać w ping-ponga do usranej śmierci.
            Dlatego zamiast krytykować tych co się z grubsza zgadzają z polityką rządu czy prezydenta moze warto przedstawić alternatywę - zarówno w kwestii przeprowadzenia wyborów jak i w kwestiach dokonywania wyboru - zachęcam do tego szczególnie tych, którym chcieliby zmiany władzy. Chętnie przeczytam merytoryczne uzasadnienie

Komentarz

• Zamieszczone przez sephrioth1916 Zobacz posta

Zasadnicza kwestia to aktualny ranking kandydatów (patrz sondaże), co niejako tłumaczy dążenia jednych jak i drugich, nie mniej tych pierwszych usprawiedliwia konstytucyjny termin wyborczy, tych drugich tylko pozycja ich kandydatów.
              Co jest bliższe zasadom gry w politykę - odpowiedz sobie sam.

Komentarz

• Zamieszczone przez Maksi Zobacz posta

Prosiłem o wyjaśnienie mi w jaki sposób powszechne głosowanie korespondencyjne wprowadzone w 2014 gwarantowało przymiotnikowosc wyborów więc nie pisz proszę o głosowaniu w lokalach wyborczych
                Wybacz, nie za bardzo zrozumiałem o co Ci dokładnie chodziło:

Po pierwsze była zachowana zasada bezpośredniości, bo to Ty albo pełnomocnik dostarczał Twoją kartę (pakiet) do obwodowej komisji wyborczej, lub odbierał ją od Ciebie za pokwitowaniem listonosz (np. w wyborach samorządowych). Zachowana była zasada powszechności, bo nie była wyłączona np. zagranica, owszem nie można było tak głosować w obwodach głosowania utworzonych w zakładach opieki zdrowotnej, domach pomocy społecznej, zakładach karnych i aresztach śledczych, domach studenckich lub zespołach domów studenckich, ale była jedna zasadnicza różnica...można było głosować w tych miejscach normalnie...z tajnością faktycznie był problem, bo mógł ktoś nad tobą stać plus też musiałeś wypełniać potwierdzenie z pakietu.
                Ostatnio edytowany przez Huxley; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

Widzisz jedna strona sporu politycznego uznaje to prawo druga go kwestionuje i każdy ma swoje słuszne racje i argumenty...
                  Konfelewacja w pigułce

Komentarz

• Zamieszczone przez szaka Zobacz posta

Konfelewacja w pigułce
                    Wydaje mi się, że nie ma takiego słowa w języku polskim...a może to jakiś anachronizm, albo stworzyłeś neologizm? Jesteś poetą postmodernistycznym tworzącym język pozarozumowy? Bo im bardziej wolno bawić się językiem polskim - fleksją, składnią...

Komentarz

Wydaje mi się, że nie ma takiego słowa w języku polskim...a może to jakiś anachronizm, albo stworzyłeś neologizm? Jesteś poetą postmodernistycznym tworzącym język pozarozumowy? Bo im bardziej wolno bawić się językiem polskim - fleksją, składnią...
                      Zwykły realizm, szacowny kolego Huxley. Zwykły realizm.

Komentarz

• Nie no jest zwyczajnie kim jest, a zapewne nikim, ale lubi obrażać i pisać posty składające się zazwyczaj od 3 do 5 słów zawierające w sobie albo obraźliwy epitet, albo słowo nieznajdujące się w słowniku PWN.

Komentarz

• Zamieszczone przez midzi Zobacz posta
                          Nie no jest zwyczajnie kim jest, a zapewne nikim, ale lubi obrażać i pisać posty składające się zazwyczaj od 3 do 5 słów zawierające w sobie albo obraźliwy epitet, albo słowo nieznajdujące się w słowniku PWN.
                          Prorok lubi szaka, tylko wstydzi się do tego przyznać

Komentarz

• Wy naprawdę jesteście jebnięci w głowę - jeżeli najpewniej 7 maja ustawa o trybie korespondencyjnym przejdzie to co to jest teraz drukowane to będzie kartą wyborczą - jak nie przejdzie to będzie kartką która będziecie mogli sobie podetrzeć tyłek.
                            Faktycznie bezprawie i łamanie konstytucji w jednym - jedyne co można by się było przyjebać to kwestia niegospodarności (tak jak ktoś to pisał) w drugim przypadku, imho zwykły stan wyższej konieczności wystarczy do zdjęcia odpowiedzialności + przepisy tarczy antykryzysowej (ale to już nie jestem w sumie pewien jak to wygląda, a nie chce mnie się na taką pierdołę tracić czasu i to sprawdzoć)

Lieber tot als rot!!

Komentarz

• A niech sobie drukują te karty. Niech Sasin z Pocztą Polską urządza sobie wybory i Duda zostaje prezydentem wybranym w taki, a nie inny sposób. Co najwyżej będzie można się pośmiać, bo i tak nie ma na kogo głosować.

Zamieszczone przez szaka Zobacz posta

Prorok lubi szaka, tylko wstydzi się do tego przyznać
                              Oczywiście, jestem litościwy dla wszystkich z rzędu naczelnych i rodziny człowiekowatych. Nawet dla szaki.
                              Ostatnio edytowany przez midzi; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Zamieszczone przez midzi Zobacz posta

Oczywiście, jestem litościwy dla wszystkich z rzędu naczelnych i rodziny człowiekowatych. Nawet dla szaki.
                                No to jabłuszko zgody już płynie do mapeta. Oby miał skrzynkę

Komentarz

Pracuję...
                                X