Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamieszczone przez Moriarty Zobacz posta
    Tak, jasne. W takim razie po co w ogóle zmieniać prawo?
    Zaraz, zdaje się że przedtem zarzuciłeś, że przytoczone przeze mnie przepisy odnoszą się do "prawa, którego nie ma". Powtarzam - wskaż proszę, do jakiego "prawa, którego nie ma" się odwołują. Pytanie o motywy działań rządu to inna bajka.

    Swoją drogą - informacyjnie.

    wPolityce.pl: Jaka jest podstawa prawna do druku kart wyborczych przez Polską Wytwórnię Papierów Wartościowych?

    Dr hab. Przemysław Czarnek: To jest dokładnie art. 11 ust. 3 specustawy „antycovidowej” z 2 marca br., uchwalonej zresztą niemal jednomyślnie w parlamencie. Jeszcze przed pierwszym potwierdzonym przypadkiem koronawirusa w Polsce. Zgodnie z tym przepisem Prezes Rady Ministrów ma możliwość zlecania konkretnych działań jednostkom organizacyjnym podległym administracji rządowej i wyznaczania organu odpowiedzialnego za realizację tych działań – związanych oczywiście z walką z koronawirusem. Przecież nikt, kto rozsądnie myśli o rzeczywistości, która nas otacza, nie zaprzeczy, że organizowanie wyborów korespondencyjnych jest związane właśnie z walką z koronawirusem. Wybory muszą się odbyć – to nie jest widzi mi się tego, czy innego rządu, tylko to jest kwestia wymogów konstytucyjnych – między 100. a 75. dniem przed upływem kadencji urzędującego prezydenta i nie ma innego wyjścia. Jeśli muszą się one odbyć, a jedynym bezpiecznym sposobem, zgodnym również z zaleceniami ministra zdrowia prof. Łukasza Szumowskiego, są wybory korespondencyjne, to premier Morawiecki zareagował na tę rzeczywistość i zlecił taką operację PWPW. Natomiast organem odpowiedzialnym za zrealizowanie tej operacji uczynił pana premiera Jacka Sasina, ministra aktywów państwowych. Jest do tego pełna podstawa prawna.

    Pojawiają się też wątpliwości, co do podstawy prawnej działań Poczty Polskiej, która zwróciła się do samorządów z wnioskiem o przekazanie danych ze spisu wyborców, potrzebnych do przeprowadzenia głosowania korespondencyjnego.

    Podstawa prawna do tych działań to art. 99 ustawy, która została podpisana przez pana prezydenta Andrzeja Dudę 16 kwietnia br. – tzw. „Tarczy 2.0”. Na tej podstawie Poczta Polska może występować do jednostek samorządu terytorialnego o udostępnianie spisu wyborców. Potwierdza to zresztą pisemne stanowisko Państwowej Komisji Wyborczej, która wskazuje również warunki zaistnienia obowiązku po stronie samorządu. Te warunki są w tym momencie spełnione. Poczta Polska występuje oficjalnie, dołączając oczywiście polecenie pana premiera.

    W przestrzeni publicznej mamy pewnego rodzaju rozdźwięk. Ustawa wprowadzająca powszechne głosowanie korespondencyjne nie weszła jeszcze w życie, a przedstawiciele obozu rządzącego zapewniają, że przygotowania do wyborów idą pełną parą. Jak to wyjaśnić?

    Jedno z drugim należy traktować rozdzielnie. Oczywiście, że są przygotowania do przeprowadzenia tego rodzaju wyborów. Odbędą się one jednak pod warunkiem, że ustawa, która jest w tym momencie przetrzymywana w Senacie, trafi do Sejmu najpóźniej 6 maja – to jest ostateczny termin – zostanie przyjęta i podpisana przez pana prezydenta. Wtedy oczywiście będzie podstawa do tego, aby Poczta Polska czyniła dalsze operacje związane z obowiązkami na nią nałożonymi, czyli wysłała pakiety wyborcze do obywateli mających czynne prawo wyborcze. Spodziewając się obstrukcji ze strony opozycji, wprowadziliśmy do „Tarczy 2.0” ten przepis, który umożliwia Poczcie Polskiej przygotowanie się do tej operacji. Warunkiem jej ostatecznej realizacji jest uchwalenie 7 maja ustawy wprowadzającej głosowanie korespondencyjne.
    https://wpolityce.pl/polityka/497298...ciu-o-przepisy


    My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

    Komentarz


    • Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
      Jeżeli w rolę ekspertów muszą wchodzić obiektywni posłowie to znaczy, że jest bardzo źle.
      Jeśli obiecujemy, że Wam damy to Wam damy.
      I to bez względu na to, ile będziecie musieli za to wszystko zapłacić

      Komentarz


      • No to znalazłeś wypowiedź niezależnego eksperta... ​​​​​​. Dalej obstaję przy swoim. Drukuje się karty wyborcze do wyborów korespondencyjnych których nie przewiduje w tej chwili polskie prawo. Tzn przewiduje, ale nie w trybie obligatoryjnym.
        Bazinga!
        Przecież i im i mnie chodzi tylko o dobro naszego klubu.

        Komentarz


        • No bo jak sondaż przeprowadza jakiś tam Radosław z totalsów to jest on nieobiektywny, lewak, komuch, kodziarz, pytanie zmanipulowane ale jak komentarz daję poseł, owszem prawnik to jemu na sercu leży jedynie dobro Państwa i obywateli i jest to prawda najprawdziwsza no bo jak poseł partii rządzącej może się mylić.

          https://kipk.pl/dokumenty/opiniaspis...I-rhlRuX3QTtEw

          to zapewne też sami kodziarze i lewusy, ukryta opcja niemiecka i co tam jeszcze, a sama fundacja pewnie jest finansowana ze sprzedaży krwi upuszczonej prawdziwym Polakom.


          Komentarz


          • Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta
            Tak nawiązując do dyskusji pt "I gdzie ta wasza prywatna służba zdrowia": gdzie są te państwowe drukarnie, że karty do głosowania drukuje spółka z niemieckim właścicielem?
            Mało tego ,papier na karty do głosowania pochodzi z fabryki ,perełki polskiego przemysłu lat 80-ych,sprywatyzowanej przez Lewandowskiego i oddanej za grosze Jankesom.
            Jak żyć,jak głosować ?

            "Lubię sobie jebnąć piwo"

            Komentarz


            • Zamieszczone przez gizo Zobacz posta

              Internet jest prosty w obsłudze. Zanim coś napiszesz - sprawdź.

              Napiszę Ci jeszcze raz, powoli.
              Dobiegał koniec kadencji sejmu i rządów POPSL. Zgodnie z prawem mogli wybrać trzech nowych sędziów, którym kończyła się kadencja podczas trwania tego sejmu. Nie dawało to im większości w Trybunale Konstytucyjnym, więc tygryski wymyśliły, że powołają jeszcze dwóch, którym kadencja będzie się kończyć na początku następnego sejmu. No ale było to sprzeczne z konstytucją, więc z pomocą przyszedł nadrawnik Rzepliński, który napisał ustawę powołującą 5 sędziów, tym samym olewając konstytucje, na której straży sam stał.
              Nie doczytałeś artykułu w którym przytaczano prywatne maile Rzeplińskiego z kolegami z TK, w których przyznawali się do postępowania wbrew zapisom św. konstytucji.
              Prezydent oczywiście to uwalił a TK później stwierdził niezgodność uchwały z konstytucją, tym samym unieważnił wybór sędziów.
              No a potem cała jazda; KOD, obrońcy demokracji, Kijowski, śmierć i zmartwychwstanie Diduszko, pucze, cyrki i tony tęczowych kretynów.
              W pięknym skrócie ujęta cała degrengolada obecnej opozycji na przełomie "wieków".
              Powinni o tym uczyć w szkołach

              Komentarz


              • Zamieszczone przez Moriarty Zobacz posta
                No to znalazłeś wypowiedź niezależnego eksperta... ​​​​​​. Dalej obstaję przy swoim. Drukuje się karty wyborcze do wyborów korespondencyjnych których nie przewiduje w tej chwili polskie prawo. Tzn przewiduje, ale nie w trybie obligatoryjnym.
                Wskażesz do jakiego "prawa, którego nie ma" odwołują się przytoczone przeze mnie przepisy, czy nie? Krótka piłka.

                Zamieszczone przez Mrugs Zobacz posta
                No bo jak sondaż przeprowadza jakiś tam Radosław z totalsów to jest on nieobiektywny, lewak, komuch, kodziarz, pytanie zmanipulowane ale jak komentarz daję poseł, owszem prawnik to jemu na sercu leży jedynie dobro Państwa i obywateli i jest to prawda najprawdziwsza no bo jak poseł partii rządzącej może się mylić
                Wskażesz, co w informacji posła nie odpowiada prawdzie? Krótka piłka.                My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

                Komentarz


                • Zamieszczone przez Moriarty Zobacz posta
                  No to znalazłeś wypowiedź niezależnego eksperta... ​​​​​​. Dalej obstaję przy swoim. Drukuje się karty wyborcze do wyborów korespondencyjnych których nie przewiduje w tej chwili polskie prawo. Tzn przewiduje, ale nie w trybie obligatoryjnym.
                  Nie przewiduje ile ma być kart, więc mogą wydrukować i 100 mln. Co najwyżej ktoś beknie za niegospodarność. Ale jak by nie drukowali a ustawa o korespondencyjnych przejdzie to co będą krzyczeć totalsi?

                  Zamieszczone przez Mrugs Zobacz posta
                  No bo jak sondaż przeprowadza jakiś tam Radosław z totalsów to jest on nieobiektywny, lewak, komuch, kodziarz, pytanie zmanipulowane ale jak komentarz daję poseł, owszem prawnik to jemu na sercu leży jedynie dobro Państwa i obywateli i jest to prawda najprawdziwsza no bo jak poseł partii rządzącej może się mylić.

                  https://kipk.pl/dokumenty/opiniaspis...I-rhlRuX3QTtEw

                  to zapewne też sami kodziarze i lewusy, ukryta opcja niemiecka i co tam jeszcze, a sama fundacja pewnie jest finansowana ze sprzedaży krwi upuszczonej prawdziwym Polakom.
                  Fundatorzy: prof. dr hab. Andrzej Zoll


                  Tysiąc lat przeminie, Żyleta nie zginie... !

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
                    Wskażesz do jakiego "prawa, którego nie ma" odwołują się przytoczone przeze mnie przepisy, czy nie? Krótka piłka
                    Ok. To mi wytłumacz, bo może nie zrozumiałem co napisałeś.

                    1. PRM może wydać polecenie. Ok.
                    2. PRM wydał polecenie. Rozumiem, że chodzi o druk kart, no bo o tym rozmawiamy.
                    3. Wzór karty został ustalony przez PKW i na tej podstawie (po zmianie prawa) są one dziś drukowane (nawiasem mówiąc nie w PWPW jak twierdził Sasin tylko w prywatnej drukarni. O zgrozo z kapitałem niemieckim).
                    4.Czyli PKW zatwierdziła wzór karty na wybory korespondencyjne?
                    5. Wybory korespondencyjne, których w takiej formie nie przewiduje żadna obowiązującą ustawa.

                    Bazinga!
                    Przecież i im i mnie chodzi tylko o dobro naszego klubu.

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez MarkoOHT Zobacz posta

                      Nie przewiduje ile ma być kart, więc mogą wydrukować i 100 mln. Co najwyżej ktoś beknie za niegospodarność. Ale jak by nie drukowali a ustawa o korespondencyjnych przejdzie to co będą krzyczeć totalsi?

                      No sorry, nawet nie wiem co na to odpowiedzieć. Państwo ma działać na podstawie i w granicach obowiązującego prawa a nie tworzyć sobie warianty, bo a nóż widelec uda się lub nie uchwalić jakąś ustawę.
                      Bazinga!
                      Przecież i im i mnie chodzi tylko o dobro naszego klubu.

                      Komentarz


                      • Zamieszczone przez Moriarty Zobacz posta
                        Ok. To mi wytłumacz, bo może nie zrozumiałem co napisałeś.
                        Nie jestem tłumaczem. Odpowiedz na pytanie, Proste.

                        My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

                        Komentarz


                        • Teraz jesteśmy w rzeczywistości wyborów 10.05 tradycyjnych zgodnie z ustawą z 31.03 br. plus bez głosowania korespondencyjnego co wynika z ustawy z 16.04 z artykułu 102 stanowi, że: "W okresie obowiązywania stanu zagrożenia epidemicznego albo stanu epidemii przy przeprowadzaniu wyborów powszechnych na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych w 2020 r. nie stosuje się przepisów ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. – Kodeks wyborczy (Dz. U. z 2019 r. poz. 684 i 1504 oraz z 2020 r. poz. 568 ) w zakresie:
                          (…) 4) głosowania korespondencyjnego, o którym mowa w art. 53a."

                          Stan epidemii trwa od 20 marca i wciąż nie został zniesiony, tak więc w obecnym systemie prawnym żaden obywatel nie może głosować korespondencyjnie.

                          Tę sytuację może zmienić wejście w życie ustawy o szczególnych zasadach przeprowadzania wyborów powszechnych na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych w 2020 roku. Jej art. 2 mówi, że najbliższe wybory prezydenckie "zostaną przeprowadzone wyłącznie w drodze głosowania korespondencyjnego". Czyli ta forma wyborów obejmie wszystkich.
                          Jednak po przegłosowaniu tej ustawy przez Sejm 6 kwietnia dokument skierowano do Senatu, który ma czas do 6 maja na jego rozpatrzenie.
                          Dopóki ustawa jest w Senacie i nie podpisał jej prezydent, obowiązują wciąż przepisy z tarczy antykryzysowej 2.0. Oznacza to, że na razie nikt nie może głosować korespondencyjnie w wyborach zapowiedzianych na 10 maja.

                          Same karty do głosowania są na podstawie wzoru PKW z lutego, kiedy nie były jeszcze znane nazwiska kandydatów....
                          Na ten moment, jeżeli dostaniesz słynny pakiet przed 06.05 to możesz go potraktować jako natrętną ulotkę. Poza tym wybory w normalnej formie też się nie odbędą. Jeżeli sejm odrzuci ustawę z 06.04 (a z tego co mówił dzisiaj poseł Wypych to są bardzo zdeterminowani) to będzie niezły burdel.
                          Poza tym jak się ewentualnie odbędą to z jawnym pogwałceniem zasad bezpośredniości (bo jedna osoba może dostarczyć tysiąc pakietów do skrzynki), tajności (nie masz zagwarantowanej ustronności oddania głosu), powszechności (m.in. zagranica bez głosowania)...itd, itp.
                          Ostatnio edytowany przez Huxley; [ARG:4 UNDEFINED].
                          Mamy Kezmana z Serbii Tarana

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez Moriarty Zobacz posta

                            No sorry, nawet nie wiem co na to odpowiedzieć. Państwo ma działać na podstawie i w granicach obowiązującego prawa a nie tworzyć sobie warianty, bo a nóż widelec uda się lub nie uchwalić jakąś ustawę.
                            Państwo na podstawie prawa drukuje karty do głosowania. Drukowanymi trzeba pisać żebyś zrozumiał?
                            Tysiąc lat przeminie, Żyleta nie zginie... !

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
                              Nie jestem tłumaczem. Odpowiedz na pytanie, Proste.
                              #59760
                              Bazinga!
                              Przecież i im i mnie chodzi tylko o dobro naszego klubu.

                              Komentarz


                              • Zamieszczone przez MarkoOHT Zobacz posta

                                Państwo na podstawie prawa drukuje karty do głosowania. Drukowanymi trzeba pisać żebyś zrozumiał?
                                Widzisz jedna strona sporu politycznego uznaje to prawo druga go kwestionuje i każdy ma swoje słuszne racje i argumenty...
                                Mamy Kezmana z Serbii Tarana

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X