Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez Alejku Masalama Muhamad Zobacz posta
    OK, ale to nie odpowiada na żadne z moich pytań.
    4. PKW nie wykonuje teraz swoich obowiązków? Dlaczego?
    Tak jak pisałem, jeśli nic zajdą żadne zmiany w prawie, to wybory mają odbyć się 10 maja w standardowy sposób + >60 latkowie mogą głosować korespondencyjnie. Zgadza się? Zatem na czym będziemy oddawać głosy, jeśli karty nie zostaną wydrukowane i czym różni się obecny proces drukowania kart od poprzedniego?

Z wypowiedzi Sasina wywnioskowałem, że drukuje Wytwórnia Papierów Wartościowych. Kłamał? I ważniejsze, przed poprzednimi wyborami kart nie drukowała WPW?
    Pytanie nie do mnie, a do obecnie rządzących, którzy wszystkimi możliwymi, często pozaprawnymi, bądź na granicy prawa instrumentami prą do organizacji wyborów 10 maja za wszelką cenę.

To co jest zapisane w ustawach etc. jest tak naprawdę obecnie bez znaczenia, bo można to przecież w każdej chwili obejść uchwałą, czy rozporządzeniem. Prawda jest natomiast taka, że PKW tak naprawdę tych wyborów nie przeprowadza, więc czy PiS tego chce czy nie chce te wybory będą kwestionowane i podważane w Polsce i poza Polską.

Co pozostaje takim jak ja. Bojkot i brak udziału w wyborach. Niech Duda wygra z wynikiem 90% przy frekwencji 20%. Tego bym sobie życzył.

Z mojej najbliższej rodziny nikt nie zamierza brać w tych wyborach. Rodzice wyjeżdżają w tym terminie na wieś, a ja co najwyżej odwiozę puste (czytaj źle wypełnione) karty do głosowania i wrzucę do urny, aby nie być posądzonym o przywłaszczenie sobie kart.
    Ostatnio edytowany przez midzi; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Zamieszczone przez midzi Zobacz posta
      Wybory przeprowadzało kiedyś PKW, a dokładnie Krajowe Biuro Wyborcze, a teraz de facto Sasin i Poczta Polska.
      Wybory przeprowadzało kiedyś PKW, a dokładnie Krajowe Biuro Wyborcze, a de facto samorządy gminne.
      Czy nie?
      Kto walczy z potworami, ten niechaj baczy, by przy tym samemu nie stać się potworem.
      Fryderyk Nietzsche, Poza dobrem i złem

Komentarz

• Gmina zdaje się nie miała nigdy nic wspólnego z przeprowadzaniem wyborów, a na pewno nie prezydenckich.

Teraz będzie miała taką rolę:
        Zgodnie z ustawą, w wyborach Prezydenta RP w 2020 r. w każdej gminie tworzy się jedną gminną obwodową komisję wyborczą właściwą dla wszystkich obwodów utworzonych na obszarze danej gminy. W mieście stołecznym Warszawa gminną obwodową komisję wyborczą tworzy się odrębnie dla każdej dzielnicy.

Gminne obwodowe komisje wyborcze powołuje komisarz wyborczy najpóźniej w drugim dniu po wejściu w życie ustawy, w równej liczbie spośród kandydatów zgłoszonych przez pełnomocników komitetów wyborczych, których kandydat na prezydenta został zarejestrowany przez Państwową Komisję Wyborczą.

Komentarz

• Zamieszczone przez Hazardzista Zobacz posta

Ten jaki legislator
          Święto demokracji - wybory. Powszechne i tajne.
          Tajne nie są wybory, tylko głosowanie, ignorancie. Tak mówi Twoja Święta Księga Demokracji, której najwyraźniej nie czytałeś ze zrozumieniem.

Komentarz

Gmina zdaje się nie miała nigdy nic wspólnego z przeprowadzaniem wyborów, a na pewno nie prezydenckich.

Teraz będzie miała taką rolę:

Szkoda tylko, że w przytoczonym przez Ciebie cytacie nie ma nic o roli JST jaką jest Gmina w procesie wyborczym. No chyba, że uważasz, że z przeprowadzeniem wyborów w Polsce będą miały coś wspólnego Stany Zjednoczone, czy tam Australia - UWAGA TAM TEŻ BĘDĄ POWOŁANE OBWODOWE KOMISJE WYBORCZE
            ale masz rację zapewniasz mi full opcje jeżeli idzie o "ekwilibrystykę uśmieszkową" (pomijając przy tym fakt, że semantycznie to wyrażenie nie ma sensu, ale od kiedy Midzi został liberałem, to nie przejmuje się logiką o(L)e)
            Ostatnio edytowany przez TNTP; [ARG:4 UNDEFINED].
            Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Zamieszczone przez Szczepko Zobacz posta

Tajne nie są wybory, tylko głosowanie, ignorancie. Tak mówi Twoja Święta Księga Demokracji, której najwyraźniej nie czytałeś ze zrozumieniem.
              Ale może to jest dobry pomysł - wybory tajne, KMWTW jak i gdzie, a potem się tylko ujawni wyniki, albo tylko ogłosi zwycięzcę
              Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
              St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Komentarz

• Rola jest taka, że PKW/KBW/Komisarze/Wojewódzkie Komisje Wyborcze/Powiatowe Komisje Wyborcze/Gminne Komisje Wyborcze przygotowywali wybory, a odbywały się one w one w lokalach wyborczych na terenie poszczególnych gmin przy użyciu stałego rejestru wyborców siłami obwodowych komisji wyborczych wyłonionych wśród osób do nich zgłoszonych.

Teraz ta wydmuszka, czytaj proteza aktu wyborczego tak naprawdę będzie pomijała zapisany prawnie schemat głosowania. Wybory zastępcze jak nic, więc i prezydent zastępczy.

Zamieszczone przez księciuniu Zobacz posta

Ale może to jest dobry pomysł - wybory tajne, KMWTW jak i gdzie, a potem się tylko ujawni wyniki, albo tylko ogłosi zwycięzcę
                Przecież tak naprawdę będzie. Szkoda tylko kasy na tą prowizorkę.

Komentarz

• Zamieszczone przez księciuniu Zobacz posta

Nie da rady tak, chłopaki na forum już drukują karty do głosowania.
                  Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Ale jeszcze muszą wiedzieć, gdzie je wrzucić
                    Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
                    St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Komentarz

Rola jest taka, że PKW/KBW/Komisarze/Wojewódzkie Komisje Wyborcze/Powiatowe Komisje Wyborcze/Gminne Komisje Wyborcze przygotowywali wybory, a odbywały się one w one w lokalach wyborczych na terenie poszczególnych gmin przy użyciu stałego rejestru wyborców siłami obwodowych komisji wyborczych wyłonionych wśród osób do nich zgłoszonych.

Teraz ta wydmuszka, czytaj proteza aktu wyborczego tak naprawdę będzie pomijała zapisany prawnie schemat głosowania. Wybory zastępcze jak nic, więc i prezydent zastępczy.

Przecież tak naprawdę będzie. Szkoda tylko kasy na tą prowizorkę.
                      Ty lepiej przeczytaj tę ustawę zamiast się regularnie kompromitować
                      Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Regularnie to kompromituje się jedna osoba. Miłośnik pewnej forumki

Zamieszczone przez księciuniu Zobacz posta
                        Ale jeszcze muszą wiedzieć, gdzie je wrzSucić
                        Skrzynki dalej nie mam. Nakaz dostałem w formie papierowej, ale dalej go nie respektuję.

Komentarz

Regularnie to kompromituje się jedna osoba. Miłośnik pewnej forumki
                          Oj to już widzę grubsze tematy wjeżdżają skoro tak naprawdę nie obchodzi Cię to jakie stany uniesienia, czy ekstazę osiągam przebywając na forum Polonii w temacie ekstraklasa, ale jednak o tym piszesz
                          Ty to ogólnie masz całe życie pod górkę, a to nie masz skrzynki na listy, a to Ci szkołę zamkną w niedzielę także w twoim wypadku to raczej nie mamy do czynienia z protezą aktu wyborczego, tylko raczej pewnego organu.
                          Lieber tot als rot!!

Komentarz

• No nie wiem jakie organy masz teraz na celowniku, ale jak mówię ja nie oceniam innych i co głodnemu chleb na myśli.

Piszę o tym, bo sam użyłeś właśnie takiej kwiecistej metafory, więc nie musisz już wytykać mi, że zwyczajnie przypadła mi do gustu jej wyrazista forma i posługuję się nią nie roszcząc sobie żadnych praw do praw autorskich - Twoich oczywiście

Skrzynka pocztowa, a dokładnie jej brak niech będzie pierwszym krokiem do bojkotu wyborów w moim wykonaniu.

Komentarz

• Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta

Ekwilibrystyki możesz gratulować totalnym, którzy w imię demokracji robią wszystko, by nie dopuścić do przeprowadzenia wyborów terminie konstytucyjnym

Prawnie rzecz wygląda tak. W związku ze spodziewaną obstrukcją Grodzkiego w ustawie z 02.03.2020 o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych.rządzący "zaszyli" art. 11 ust. 3: Prezes Rady Ministrów może, z własnej inicjatywy, wydawać polecenia obowiązujące podmioty, o których mowa w ust. 1 i 2. Wydając polecenie wobec przedsiębiorcy, Prezes Rady Ministrów może wyznaczyć organ odpowiedzialny za zawarcie umowy.

Wymienione podmioty to: wszystkie organy administracji rządowej działające w województwie, państwowe osoby prawne, organy samorządu terytorialnego, samorządowe osoby prawne i samorządowe jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej, a także inne podmioty takie jak osoby prawne i jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej oraz przedsiębiorcy.

Wcześniej druk kart zlecała Państwowa Komisja Wyborcza - art. 307 Kodeksu wyborczego:

Po sporządzeniu listy kandydatów komisja zleca wydrukowanie potrzebnej liczby kart do głosowania i wspólnie z okręgowymi komisjami wyborczymi zapewnia dostarczenie ich obwodowym komisjom wyborczym ds. przeprowadzenia głosowania w obwodzie.

Listę 10 kandydatów oficjalnie zarejestrowanych w wyborach prezydenckich PKW sporządziła 15.04.2020. Następnego dnia jednak Sejm uchwalił ustawę, która pozbawiła PKW m.in. prawa do zlecania druku kart do głosowania. Wg. info Sasina karty są drukowane na podstawie wzoru, jaki w uchwale z 24.02.2020 ustaliła PKW.

Ok. Bardzo ładny artykuł z ustawy zacytowałeś. Czyli rozumiem, że zapis "Prezes Rady Ministrów może, z własnej inicjatywy, wydawać polecenia...." oznacza, że mogą one być niezgodne z obowiązującym prawem, a nawet więcej, jak w tym konkretnym przypadku, odnosić się do prawa, którego nie ma?

To pójdźmy dalej: chcemy zmienić konstytucję (wiem, straszne słowo), ale wiadomo, że opozycja w Sejmie i Senacie będzie jak to napisałeś, stosować obstrukcję (30 dni na procedowanie, a mogłaby przecież w kilka nocnych godzin - tu odnośnik do sytuacji bieżącej). W związku z tym zróbmy ustawę, że PRM może wydać polecenie jakiemuś organowi administracji rządowej, że ten ma postępować niezgodnie z ustawą zasadniczą. Bo on przecież tak się stara ją zmienić i już już za niedługo mu się uda. Hmmmmm. Da się zrobić.
                              Bazinga!
                              Przecież i im i mnie chodzi tylko o dobro naszego klubu.

Komentarz

• Od lat o tym się już pisze, ale nie do wszystkich to dociera, że stosowanie takich by-passów prawnych powoduje, że każda ustawa, włącznie z Konstytucją jest możliwa do obejścia w 5 minut, bo własny Trybunał Konstytucyjny, uchwała, zarządzenie, czy rozporządzenie jest zawsze pod ręką. No, ale jak się nie chce widzieć to się nie widzi.

Obecnie z Foxx-em i TNTP na czele mamy rzeczników tych ad hoc podejmowanych zmian w imię dobra nas wszystkich, bo przecież wszyscy chcemy wyborów korespondencyjnych przeprowadzonych w ten sposób przez Jacka Sasina i zwieńczonych wyborem Andrzeja Dudy... tfu Prezydenta III/IV RP (już się gubię)

Komentarz

Pracuję...
                                X