Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez Maksi Zobacz posta

A nie lepiej oceniać to co już się wydarzyło? Bo wiesz - miała być już druga Grecja, POLEXIT, wojna z Iranem i masa innych wydarzeń, które po czasie okazały się jedynie życzeniami społeczno-politycznymi przeciwników PiS. PIS oczywiście też się mylił ale jednak można mniej więcej sprawdzić kto częściej - prawda?
    Nie no jasne, że lepiej. Dlatego zwolennicy PiS zgodnie twierdzą, że wybory mają sie odbyć teraz, bo potem ludzie na pewno już nie będą cenić naszego wspaniałego prezydenta z powodu kryzysu, a Platforma na pewno znajdzie rozsądnego konkurenta dla Dudy zamiast Kidawy, i w związku z tym, w oczywisty sposób udają, że 10 maja to ciągle świetny termin na wybory.
    Nie dotykaj forum, bo cię curva zmiecie z planszy
    -------------
    Jedynie prawda jest ciekawa

Józef Mackiewicz

Komentarz

• Zamieszczone przez księciuniu Zobacz posta

1. No nie wiem, wścieklizn wyborczych mam już kilka za sobą, epidemię po raz pierwszy i widzę jednak większe spustoszenie.

2. Do tego żeby wybory mogła poprzedzić (w miarę) normalna kampania wyborcza, a same wybory nie powodowały zwiększenia zagrożenia epidemiologicznego, zagrożenia życia ludzi i dużego ryzyka niezamierzonych problemów z przeprowadzeniem wyborów lub nadużyć.
      1. Epidemie przechodzimy bardzo często z różnymi skutkami, raz większymi, raz mniejszymi.
      2. Brakuje tak Ci bezpośredniego kontaktu z kandydatami?. Argument o normalnej kampanii, to mniej więcej tłumaczenie się z przegranego meczu, bo murawa była w złym stanie. Chcesz mnie przekonać, że wyjście i wrzucenie listu do skrzynki, stwarza większe zagrożenie niż wyjście po bułki i przebywanie w sklepie z 20 innymi osobami? Nie trafia to do mnie.

Komentarz

• Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta

Ekwilibrystyką jest uznawanie, że stan klęski niczego by w naszym życiu nie zmienił,
        No to Ciebie też się zapytam. Co to zmieni w Twoim życiu?. Dokopanie PiSowi pomińmy.

Komentarz

• Zamieszczone przez Mrugs Zobacz posta
          Pakiety dostaną wszyscy posiadający prawo wyborcze czy trzeba się będzie rejestrować? Jeśli nie trzeba się rejestrować to gdzie dostaną dostarczone pakiety dla tych bez meldunku, lub z meldunkiem na drugim końcu Polski, którzy w normalnej sytuacji albo nie braliby udziału w głosowaniu albo gibali do swojej gminy po zaświadczenie?
          Co z osobami które dostaną pakiet a go nie zwrócą, za zgubienie, zniszczenie, zatajenie karty do głosowania jest chyba do 3 lat.
          Zacytuję sam siebie bo odpowiedzi nie uzyskałem. Ktoś jest w stanie się rzeczowo odnieść do tego.

Poczcie Polskiej nie powierzam nawet pocztówki z wakacji a co dopiero tajny głos w wyborach.

gizo tylko, że po bułki nie idzie cała gmina w ciągu 24h wiem można zebrać koperty po sąsiadach i wysłać jednego chętnego, tylko pytanie co ten chętny z tymi kopertami zrobi, pokwitowanie da?

Komentarz

Za to ja spotykam się najczęściej z ludźmi, od których nigdy nie słyszałem nic o zamachach stanu, nie piją sojowego latte, ale słyszę ich pusty śmiech, jak ktoś próbuje im wmówić, że państwo za pośrednictwem Poczty Polskiej ogarnie to głosowanie w miesiąc z lekkim okładem.
            Ja to słyszę w mediach o których wcześniej pisałem, a nie od ludzi, których spotykam.

I gdyby dzisiaj Budka Suflera szła w sondażach łeb w łeb z PAD, lub go wyprzedzała, to w tefałenach cały dzień by siedzieli "niezależni" eksperci, konstytucjonaliści, sędziowie , oraz Maciek Stuhr z Kubą Powiatowym i grzali temat dlaczego wybory się muszą odbyć, bo konstytucja, bo praworządność i wcale nieprawda że jak będzie za pośrednictwem poczty to będą oszustwa.

Zamieszczone przez Mrugs Zobacz posta

gizo tylko, że po bułki nie idzie cała gmina w ciągu 24h wiem można zebrać koperty po sąsiadach i wysłać jednego chętnego, tylko pytanie co ten chętny z tymi kopertami zrobi, pokwitowanie da?
            Spoko masz sąsiadów
            Kto walczy z potworami, ten niechaj baczy, by przy tym samemu nie stać się potworem.
            Fryderyk Nietzsche, Poza dobrem i złem

Komentarz

Nie no jasne, że lepiej. Dlatego zwolennicy PiS zgodnie twierdzą, że wybory mają sie odbyć teraz, bo potem ludzie na pewno już nie będą cenić naszego wspaniałego prezydenta z powodu kryzysu, a Platforma na pewno znajdzie rozsądnego konkurenta dla Dudy zamiast Kidawy, i w związku z tym, w oczywisty sposób udają, że 10 maja to ciągle świetny termin na wybory.
              To akurat jest jasne, że przy przełożeniu wyborów nie będzie takich samych warunków gry jakie byłyby w maju więc w tym wypadku to jest stwierdzenie faktu - mi bardziej chodzi o głosowanie korespondencyjne i zakładanie z góry, że to się nie uda...podobnie zresztą jak i zakładanie, że wybory się odbędą w planowanym terminie

Komentarz

• Zamieszczone przez aDHd Zobacz posta

Spoko masz sąsiadów

Skoro ludzie dają się nabierać na metodę "na wnuczka" czy inne tego typu przekręty i to w ilościach hurtowych to nie wierzę, że nie znalazłoby się paru "życzliwych" w skali kraju.

Komentarz

Ja to słyszę w mediach o których wcześniej pisałem, a nie od ludzi, których spotykam.

I gdyby dzisiaj Budka Suflera szła w sondażach łeb w łeb z PAD, lub go wyprzedzała, to w tefałenach cały dzień by siedzieli "niezależni" eksperci, konstytucjonaliści, sędziowie , oraz Maciek Stuhr z Kubą Powiatowym i grzali temat dlaczego wybory się muszą odbyć, bo konstytucja, bo praworządność i wcale nieprawda że jak będzie za pośrednictwem poczty to będą oszustwa.

Spoko masz sąsiadów
                  Ciekawe czy grzaliby temat przedterminowych wyborów gdyby Gowin dogadał się np z PO przy jednoczesnym zniechęcaniu do wyborów prezydenckich?

Komentarz

• Zamieszczone przez gizo Zobacz posta

No to Ciebie też się zapytam. Co to zmieni w Twoim życiu?. Dokopanie PiSowi pomińmy.
                    1. Jak chcesz to sobie pomijaj. Nie wiem co to ma ze mną wspólnego, bo
                    a) nie zależy mi specjalnie na dokopywaniu PiSowi. Bardziej mi zależy, żeby rządzili w lepszy sposób.
                    b) nie uważam, że wprowadzenie stanu klęski dokopałoby.

2. Co w Twoim życiu zmieniłaby legalna aborcja na życzenie? I, dla porzadku, czy jesteś za takim prawem? Strzelam, że nie, ale wolę się upewnić.

3. Księciuniu opisał co by to zmieniło w naszych życiach. Dodałbym, że takie rzeczy jak dawanie mandatów ludziom, którzy się nie podporządkowują ograniczeniom byłyby jakoś umocowane prawnie.
                    -------------

Józef Mackiewicz

Komentarz

• Zamieszczone przez Mrugs Zobacz posta

Idź do pierwszego z brzegu lidla z min 7 kasami i potem pisz takie rzeczy.

Komentarz

a) nie zależy mi specjalnie na dokopywaniu PiSowi. Bardziej mi zależy, żeby rządzili w lepszy sposób.

2. Co w Twoim życiu zmieniłaby legalna aborcja na życzenie? I, dla porzadku, czy jesteś za takim prawem? Strzelam, że nie, ale wolę się upewnić.

3. Księciuniu opisał co by to zmieniło w naszych życiach. Dodałbym, że takie rzeczy jak dawanie mandatów ludziom, którzy się nie podporządkowują ograniczeniom byłyby jakoś umocowane prawnie.
                        Zaraz, zaraz - tym umocowaniem prawnym miałaby być klęska żywiołowa z powodu 4,5 tysiąca zarażeń? Trochę to naciągane

Komentarz

No to pojechałes Warzechą że hoho. Pominąłeś wiele istotniejszych kwestii , jak loty w kosmos czy wybór dr. Spurek na europosła.

Komentarz

A ja chciałem porozmawiać o ludziach spoza baniek.

Zamieszczone przez Maksi Zobacz posta

To akurat jest jasne, że przy przełożeniu wyborów nie będzie takich samych warunków gry jakie byłyby w maju więc w tym wypadku to jest stwierdzenie faktu - mi bardziej chodzi o głosowanie korespondencyjne i zakładanie z góry, że to się nie uda...podobnie zresztą jak i zakładanie, że wybory się odbędą w planowanym terminie
                            No ja nie muszę niczego zakładać, bo członkowie rządu mnie zapewniają, że do tego dążą. A że się nie uda - ja na serio nie pamiętam, kiedy ostatnio się udało listonoszowi dostarczyć paczkę bez zostawiania awizo - po prostu mam niewielką wiarę w tę instytucję. Natomiast to, że Andrzej Duda zostanie uznany winnym kryzysu - no skąd można to wiedzieć, skoro rząd wprowadza świetną tarczę antykryzysową. Zakładam, że najlepszą jaką potrafi. Dlaczego ludzie nie mieliby być za to wdzięczni i zagłosować na Dudę?

Zamieszczone przez Maksi Zobacz posta

Zaraz, zaraz - tym umocowaniem prawnym miałaby być klęska żywiołowa z powodu 4,5 tysiąca zarażeń? Trochę to naciągane
                            Chodzi o to, że wystawianie mandatu za np spotkania towarzyskie, na podstawie rozporządzenia MZ, gdzie są wypisane czyny zabronione, ale nie ma wzmianki, że złamanie zakazu podlega karze, jest, z tego co wiem, niezasadne i można sobie mandatu nie przyjąć, i zakładać z dużą dozą pewności, że sejm taki mandat uchyli. Potwierdzenie znajduję w postach TNTP, w których pisał, że "jak się kurła nie ogarniecie, to wam rząd naprawdę zrobi stan wyjątkowy i wtedy zobaczycie".

-------------

Józef Mackiewicz

Komentarz

No to pojechałes Warzechą że hoho. Pominąłeś wiele istotniejszych kwestii , jak loty w kosmos czy wybór dr. Spurek na europosła.
                              Skoro argumentem za tym, żeby jakąś legislację popierać bądź nie jest jej wpływ na moje życie - no dla mnie to jest idiotyczne. Może dla Ciebie też, tylko nie pomyślałeś, że wpływ na życie to za przeproszeniem ch.vj nie argument. A moze po prostu wybrnij jakoś z tego pytania, i opisz, że, nie wiem, np legalna aborcja sprawiałaby że czułbyś odrazę do takiego państwa czy coś więc nie możesz sobie na pozwolić na coś takiego. To będę wiedział na jakim poziomie absurdu jesteśmy. No bo przecież fakt, że robimy praktycznie to samo, co wprowadzałby stan klęski, POZA przekładaniem wyborów, dodatkowo opierając się o prawodawstwo stworzone przez tych złodziei i skur.wysynów z PO, nie gra roli akurat w tym momencie.
                              Ostatnio edytowany przez bloniaq; 48555.
                              -------------

Józef Mackiewicz

Komentarz

Idź do pierwszego z brzegu lidla z min 7 kasami i potem pisz takie rzeczy.
                                A kto każe iść do Lidla z 7 kasami? Jeśli nie mieszkasz na jakimś grajdole to w promieniu kilometra masz pewnie jeszcze Biedronkę i kilka piekarni do tego jakiś osiedlowy sklepik czy Żabkę. Jak ktoś jest głupi i na własne życzenie pcha się w największe skupiska ludzi to selekcja naturalna oceni jego postawę.
                                W tym bełkocie jaki przedstawiło PiS za siedzenie w domu i brak zaufania do instytucji lub "sąsiada" możesz dostać 3 lata, za brak chęci do głosowania to samo, pomijam kwestię egzekwowania tych kar i ewentualnych sprzeciwów, ale tak stoi w tym dokumencie.

Komentarz

Pracuję...
                                X