Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Adwokat
    Ale ok, zatem niech się określi, której sile politycznej wtóruje, ewentualnie która siła polityczna jego zdaniem posiada potencjał do ów działania, a najlepiej co takiego zrobiła dobrego dla Polski i Polaków, kiedy działała.
    Bo chyba nie sądzisz, że można sobie zebrać do kupy "dobre działania" z każdej po trochu i temu kibicować jako idealnemu tworowi politycznemu, bo takiego nie ma. A co z wyborami - na kogo wówczas głosować?
    Fajne i takie wygodne (bezpieczne) jest też chowanie się za "działaniami" a nie ugrupowaniem, które te działania podejmuje tudzież ma podejmować, by uniknąć w ten sposób ewentualnych ataków ad personam, ale to takie trochę stanie z boku a klient z dala się nie wpierdala
    Chyba najuczciwsze jest zadeklarowanie swojego poparcia i branie tego na klatę, po męsku.
    Ostatnio edytowany przez Budyń_70; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• E;. Nie nie trzeba wtórować konkretnej sile politycznej. Nie ma takiego wymogu, żeby wybierać sobie koleiny myślenia i zapisywać się do jakiegoś plemienia. Można, i co ważniejsze TRZEBA, myśleć poza tymi koleinami. Wtłaczanie samego siebie w te jednokierunkowe drogi do tego czy innego tworu szkodzi Polsce.
      Ostatnio edytowany przez bloniaq; [ARG:4 UNDEFINED].
      Nie dotykaj forum, bo cię curva zmiecie z planszy
      -------------
      Jedynie prawda jest ciekawa

Józef Mackiewicz

Komentarz

• Ot kolejny, który chce niby bezpiecznie trzymać się z boku, by w odpowiednim momencie zawsze móc powiedzieć, ale przecież ja za tym nie jestem
        Ale dziwnym trafem w Waszych postach nie uświadczysz dobrego słowa na temat działań obecnego rządu a tylko litanię dopierdoleń o wszystko i o wszystkich.
        Natomiast o "dobrych" działaniach opozycji (byłych, obecnych, czy przyszłych) od metra, to o czym to świadczy, o staniu z boku czy głupim pierdoleniu, że się stoi z boku
        Nie ma to jak jebnąć filozoficzny elaborat na pół strony o tym, że moja racja jest mojsza niż twojsza.

PS. Co Ty z tym plemieniem....
        Bo to zakrawa już na Kijkową "gawiedź" a wówczas pokazuje Twój niepochlebny stosunek do swoich interlokutorów.
        Ostatnio edytowany przez Budyń_70; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Pani Jadzia prowadząca sklep z zabawkami w Łowiczu lubi to:

Właśnie dlatego tarcza nie zadziała.
          Jeśli obiecujemy, że Wam damy to Wam damy.
          I to bez względu na to, ile będziecie musieli za to wszystko zapłacić

Komentarz

• Zamieszczone przez sephrioth1916 Zobacz posta
            Pani Jadzia prowadząca sklep z zabawkami w Łowiczu lubi to:

Właśnie dlatego tarcza nie zadziała.
            Niech każdy wyśle swoje kwity-pity do MRPiPS, to mu wyliczą i odeślą konkretne cyferki. Każdemu. Wtedy na pewno zadziała.

Kto walczy z potworami, ten niechaj baczy, by przy tym samemu nie stać się potworem.
            Fryderyk Nietzsche, Poza dobrem i złem

Komentarz

• Zamieszczone przez Budyń_70 Zobacz posta
              Natomiast o "dobrych" działaniach opozycji (byłych, obecnych, czy przyszłych) od metra, to o czym to świadczy, o staniu z boku czy głupim pierdoleniu, że się stoi z boku
              Przyznam szczerze, że narobiłeś mi apetytu na te posty bloniaqa w których chwali opozycję.
              Mam nadzieję, że nie będziesz gołosłowny i podlinkujesz takie jego posty.

Komentarz

• A to nie jest tak, że gra wyborami to po prostu zasłona dymna? PiS nie chce przekładać wyborów, bo żeby to zrobić, musiałby zostać wprowadzony stan wyjątkowy. Podczas tego stanu nie można powoływać na różne stanowiska, w tym prezesa Sądu Najwyższego, którego kadencja kończy się 30.04.2020. Czyli... Byle dociągnąć do końca kadencji, wybrać nowego prezesa i dopiero wtedy wprowadzić stan wyjątkowy oraz przełożyć wybory. Wydaje się to potwierdzać wypowiedź Piotra Muellera, rzecznika rządu, z dzisiejszego wystąpienia w radiowej Jedynce: "pod koniec kwietnia może być w Polsce najwięcej chorych na koronawirus". Czyli przygotowanie gruntu.
                Może się mylę, może Ameryki nie odkryłem, ale tak bym to widział.

Komentarz

• Zamieszczone przez Budyń_70 Zobacz posta
                  Ot kolejny, który chce niby bezpiecznie trzymać się z boku, by w odpowiednim momencie zawsze móc powiedzieć, ale przecież ja za tym nie jestem
                  Ale dziwnym trafem w Waszych postach nie uświadczysz dobrego słowa na temat działań obecnego rządu a tylko litanię dopierdoleń o wszystko i o wszystkich.
                  Nie ma to jak jebnąć filozoficzny elaborat na pół strony o tym, że moja racja jest mojsza niż twojsza.

PS. Co Ty z tym plemieniem....
                  Bo to zakrawa już na Kijkową "gawiedź" a wówczas pokazuje Twój niepochlebny stosunek do swoich interlokutorów.
                  Dobrze oceniam pierwsze ruchy w sprawie epidemii. Nie wierzę, co prawda, w miesiące przygotowań, ale zasadniczo było ok. Ostatnie ruchy oceniam słabo, podobnie jak stadne hurr durr wobec każdego, kto kwestionuje jakość tych ostatnich dwóch "rozporządzeń". Nienajgorzej oceniam 500+ na drugie dziecko. Chociaż i tak znacznie lepszych efektów spodziewałbym się od przemodelowania struktury podatków i danin, niż zwykłego rozdawnictwa. Ale w zastanym systemie, był to względnie niezły ruch. Politycznie bardzo dobry. Niestety wycofać się z tego będzie mogła tylko partia która chce przegrać wybory. Weź jednak pod uwagę, że w tym temacie jest pewien mainstream użytkowników zadowolonych z rządu, i oni też zwykle nie piszą, że są z czegoś jakoś konkretnie zadowoleni. Zwykle dyskusja toczy się wokół tego, że ktoś na coś narzeka. I ja to rozumiem tak, że jak idziesz do restauracji, dostajesz po prostu dobre jedzenie, płacisz uczciwą cenę i wychodzisz, to nie ma o czym pisać. Jest o czym, jeśli dostałeś jakieś super ultra jedzenie, a kelner jodłował, albo znalazłeś włosa w zupie. Taka jest ludzka natura. A moze pamiętasz jakieś pozytywne rodzynki rządów PO? Jakieś musiały być.

Przykro mi że to określenie tak zakrawa. Postaram się, żeby pokazywało to maksymalnie mój niepochlebny stosunek do zjawiska, a minimalnie do interlokutorów. Naprawdę nie umiem inaczej opisać tej irracjonalności w ocenach, w stanowiskach, w argumentacjach, w trzymaniu się utartych narracji, czy wreszcie tej przewidywalności. Nie jest to pozytywne zjawisko, i naprawdę - to widać jak na dłoni, patrząc na to z zewnątrz, chociaż domyślam się, że ze środka może być trudno to zobaczyć. No ale weź sobie przykład z przedwczoraj. EyeQueue w pierwszym odruchu pisze jakieś prowokacyjne "nienawidzicie dziadków", na wspomnienie, że trzynastka jest kiełbasą wyborczą, po czym po paru postach przyznaje, że tak, to jest kiełbasa wyborcza i że PO też sobie mogła taką zrobić. No przecież to nie jest uczciwa postawa. Ja rozumiem, że człowiek może mieć jakieś bezpośrednie frukty związane z władzą i będzie tak cynicznie prosto w twarz mówił, że czarne jest białe. Ale nawet w zwykłej rozmowie, która nie ma prawa na nic wpłynąć, oczekiwałbym po prostu uczciwej postawy. To i to jest dobre. To i to jest złe. To, ze np ja, nie chwalę tu rzadu, to, mam nadzieję, że jakoś wytłumaczyłem. I mówię wprost - tak, są rzeczy, za które można go pochwalić. Ale oczywsitym jest, że jakieś błędy musi popełniać. To jak nazwałbyś postawę, która jest zazwyczaj pozbawiona jakiejkolwiek krytyki wobec rządu? Albo postawę jakichś hypemanów, którzy w ogóle nic nie wnoszą do dyskusji. Czegokolwiek. Po prostu przychodzą i bezrefleksyjnie, lakonicznymi postami poklepują po plecach, ludzi którzy dyskutowali wcześniej? Albo sama taka jednorodność tych postaw, którą przenosi się na adwersarzy. Ile razy jest tak, że krytyków rządu sprowadza się do jednego i tego samego obozu, kiedy piszący tu mają różne obiekcje, często nie pokrywające się, czasem nawet się wykluczające, co jeszcze się może się okazać argumentem za irracjonalnością jakiejkolwiek krytyki rzadu. Nawet Ty piszesz powyżej o "naszych postach". No moim zdaniem to są właśnie plemienne odruchy. Nie jestem socjologiem, nie robiłem jakichś profesjonalnych badań, nie są to jakieś najściślejsze tezy, są jakby ścisłe, ale powtarzalność obserwacji istnieje. Fakty każdy może ocenić sam. Jeśli oczekujesz, że w ramach politycznej poprawności nie będę, tego zauważał, to przykro mi.

Z pozytywnych informacji - dziś będzie, mam nadzieję, mniej warzechowania, bo mam sporo pracy, więc gizo , zawstydź mnie i pokaż proszę jakiś strawny content dla tego tematu. Wieczorem sobie przejrzę.
                  Ostatnio edytowany przez bloniaq; [ARG:4 UNDEFINED].
                  Nie dotykaj forum, bo cię curva zmiecie z planszy
                  -------------
                  Jedynie prawda jest ciekawa

Józef Mackiewicz

Komentarz

• Zamieszczone przez sephrioth1916 Zobacz posta

Ja również jestem i również nie zamierzam, ale 46 tysięcy osób uznało inaczej. Nie rozumiem, dlaczego nie można tego oceniać? Intelligenty człowiek potrafi przewidzieć skutki swoich działań tak samo można przewidzieć jak zadziała tarcza. Niestety wszystko wskazuje na to, że jest to granie w oczko z urzędnikiem.
                    Przedwczoraj dostałem wypowiedzenie umowy od firmy dla której świadczyłem uslugi. Mam stałych, miesięcznych kosztów z ZUS 7500 zł.
                    Proces nawiązania współpracy z nowym Klientem może potrwać od 3 do 6 miesięcy w moim przypadku.
                    Rząd zapewnił mi:
                    - zwolnienie z ZUS przez 3 miesiące,
                    - możliwość odroczenia zobowiązań w bankach,
                    ​​​- pomostowe przy utracie przychodów powyżej 80%
                    Mało? Co ma mi jeszcze zrobić? Zakupy w sklepie i nowe meble?
                    Musiałbym być inteligentny inaczej żeby nie być przygotowanym na sytuację przestoju.
                    Lewactwo nie jest cool!

Komentarz

• Zamieszczone przez boss_corleone Zobacz posta
                      Przedwczoraj dostałem wypowiedzenie umowy od firmy dla której świadczyłem uslugi. Mam stałych, miesięcznych kosztów z ZUS 7500 zł.
                      Proces nawiązania współpracy z nowym Klientem może potrwać od 3 do 6 miesięcy w moim przypadku.
                      Rząd zapewnił mi:
                      - zwolnienie z ZUS przez 3 miesiące,
                      - możliwość odroczenia zobowiązań w bankach,
                      ​​​- pomostowe przy utracie przychodów powyżej 80%
                      Mało? Co ma mi jeszcze zrobić? Zakupy w sklepie i nowe meble?
                      Musiałbym być inteligentny inaczej żeby nie być przygotowanym na sytuację przestoju.
                      Skąd wiesz, że Ci zapewnił? Dostałeś decyzję z urzędu? Przeczytałeś 100 stron przepisów i 180 stron podręcznika i jesteś pewny, że tam nie ma żadnych gwiazdek?
                      Jeśli obiecujemy, że Wam damy to Wam damy.
                      I to bez względu na to, ile będziecie musieli za to wszystko zapłacić

Komentarz

• Zamieszczone przez Majkisek Zobacz posta

Przyznam szczerze, że narobiłeś mi apetytu na te posty bloniaqa w których chwali opozycję.
                        Mam nadzieję, że nie będziesz gołosłowny i podlinkujesz takie jego posty.
                        Mam tak samo. bloniaqa można lubić lub nie ale czyta się go zawsze dobrze. A teraz ten typek zarzuca mu peany pochwalne na cześć opozycji........ no dramat.

Komentarz

• Ogólnie zabawne jest czepanie się bloniaqa, a w szczególności przez osoby, które napisały kilka sensownych postów na krzyż.

Od 0:48:

Ostatnio edytowany przez midzi; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Temat przestałem "czytać" już dawno, teraz sobie czasem "przeglądam". Bloniaq jest w grupie tych 10% użytkowników, których postów nie przewijam (żeby nie było - to czytam też kilku tutejszych prorządowych aktywistów, bo mają coś sensownego do powiedzenia też). Pisz dalej, nie przejmuj się kolesiami, którzy nie mają własnego zdania, a ich aktywność ogranicza się do przeklejenia newsa , ew. napisania "nie z****j się".

LEGIA&FC DEN HAAG

Komentarz

• Listonosz ma wrzucić list z kartą do głosowania do skrzynki pocztowej? Ludzie nie wysyłają byle drobiazgów w zwykłych listach, wszystko idzie minimum poleconymi, a oni chcą tak wysyłać karty. Przecież nawet jak listonosz nie będzie chciał doręczyć lub zgubi list to później nikt mu tego nie udowodni.

Komentarz

• Zamieszczone przez alfa Zobacz posta
                                Listonosz ma wrzucić list z kartą do głosowania do skrzynki pocztowej? Ludzie nie wysyłają byle drobiazgów w zwykłych listach, wszystko idzie minimum poleconymi, a oni chcą tak wysyłać karty. Przecież nawet jak listonosz nie będzie chciał doręczyć lub zgubi list to później nikt mu tego nie udowodni.
                                Słychać wycie? Znakomicie

Komentarz

Pracuję...
                                X