Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez księciuniu Zobacz posta
    W TVP nie szukają pracowników?
    Wielu by się chciało załapać, ale gotowość zawsze w cenie.

Komentarz

• Zamieszczone przez mski Zobacz posta

Możesz wyjaśnić w jaki sposób to powiązujesz?
      Edit. prowadząc dialog również można doradzać, więc nie wiem czemu śmieszukujesz.
      No cóż. Kombinuj.
      "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
      Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
      Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
      Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
      "
      Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

• Zamieszczone przez sarinosoman Zobacz posta
        Jak nie przepadam za emotikonami, to:
        Fakt, brzmi to co najmniej dziwnie Nie usuwam, żeby inni nie powielali

Zamieszczone przez Jaco Zobacz posta

No cóż. Kombinuj.

Szkoda mi czasu, wybacz
        Ostatnio edytowany przez mski; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Zamieszczone przez b. Zobacz posta

RAZ często używa określenia o plemieniach Tutsi i Hutu, by zobrazować naszą scenę polityczną, podejrzewam, że o to chodzi.

Ja bym powiedział inaczej: jest plemię Polska i jest plemię tenkraj

I nowomowa zawsze ujków zdradzi. Semantyka, ważna rzecz.
          Ostatnio edytowany przez szaka; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

. Dlatego nie jestem fanbojem, który da się pokroić za ... ideologię..
            A jest chłopaku na tym świecie coś, za co dałbyś się pokroić?
            Poza likwidacją wojny, głodu i smogu?

Komentarz

• Zamieszczone przez szaka Zobacz posta

A jest chłopaku na tym świecie coś, za co dałbyś się pokroić?
              Poza likwidacją wojny, głodu i smogu?
              Trochę hiperbolizowalem natomiast odpowiadając za swoje dzieci chyba dałbym się pokroić, ale odpukać obym nie musiał bym wystawiany na taka próbę.

Komentarz

Trochę hiperbolizowalem natomiast odpowiadając za swoje dzieci chyba dałbym się pokroić, ale odpukać obym nie musiał bym wystawiany na taka próbę.
                Obyś nie musiał i obyś nie był wystawiany. Tego samego nam wszystkim życzę, jak najbardziej szczerze.

Komentarz

• Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta

A kto to przyszedł? Pan hiberbola, niszczyciel rzeczowej dyskusji, szermierz absurdu.
                  To cały ja
                  Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta

To cały ja
                    Zaiste, przyznam z całym szacunkiem

Komentarz

Jeżeli jest to coś niezgodnego z prawdą to mi przeszkadza, oczywiście. I zawsze będzie. Dlatego nie jestem fanbojem, który da się pokroić za partię polityczną, ideologię, konkretnego polityka itd., tylko jestem fanem ich działań i jeżeli są moim zdaniem nieskuteczne to uważam, że trzeba dać szansę w takiej sytuacji komuś innemu.
                      Zamieszczone przez mski Zobacz posta
                      ​​​​​​​
                      Innemu…zapewne ugrupowaniu, któremu Ty sympatyzujesz, bo wg Ciebie na pewno będą lepsi, z tym że nie do końca, gdyż ONI już mieli swój czas, którego bynajmniej nie spożytkowali tak jak Pan Bóg przykazał, bo inaczej nie było by nieoczekiwanej zmiany miejsc.

Przez lata pracy w zespole, tworząc produkty nauczyłem się jednego, że jedną z dróg prowadzących do sukcesu jest dialog pomiędzy wszystkimi zainteresowanymi stronami. Wzajemne wysłuchanie, pomimo dzielących nas różnic umiejętność znalezienia najpierw tych rzeczy z którymi się zgadzamy i dalsze szukanie porozumienia i sztuka kompromisów. Bez tego nie da się zbudować niczego sensownego (zresztą podobnie w życiu prywatnym).
                      ​​​​​​​
                      No i nasuwa się bardzo proste pytanie – co robi ówczesna oPOzycja??? Czy szuka ów nici porozumienia, dialogu, czy próbuje w merytoryczny sposób dojść do konsensusu, czy choć przez ułamek chwili próbowała rzeczowo bez ujadania, wyzywania i podkładania nogi w każdym aspekcie politycznego dialogu, porozmawiać na frapujące Polskę i Polaków problemy z aktualnie sprawującą rządy partią???
                      Otóż nie –za to jest nieustający hejt, pogarda, donosy do UE, nawet takie, które (co tym bardziej żenujące) odbijały się na gospodarce całego kraju, czyli miały wpływ na jakość życia wszystkich Polaków, niezależnie po której stronie politycznego sporu się opowiadali.
                      To pokazuje właśnie szczyt pogardy dla narodu, to pokazuje, że jego los jest im zupełnie im obcy, gdyż najważniejsze jest odzyskanie koryta, choćby po trupach, co dobitnie pokazał ich stosunek do nadchodzącej pandemii, kiedy byli niby zatroskani (oczywiście delikatnie rzecz ujmując) o losy Polaków w jej obliczu, nieustannie zarzucając rządowi oszustwo, że jak to możliwe, że jeszcze nie ma u nas ani jednego przypadku koronawirusa (był taki okres), bo najlepiej jakby już rząd przestał ukrywać i pokazał prawdę, że (najlepiej) zarażona jest co najmniej połowa kraju, tak by było dla nich najlepiej, czyli po trupach do władzy…..ehhh

Natomiast na dziś sprawa jest prosta, politycy realizują tylko i wyłącznie swoje interesy mając głęboko w dupie interes narodu, poszczególnych grup zawodowych, uwagi innych ugrupowań itd.
                      . a obecna władza robi to wybitnie bezczelnie ignorując wszystko i wszystkich, którzy nie są z partii jak leci.
                      ​​​​​​​
                      Co do pierwszej części zgoda – tak było i jest, nie tylko w przypadku tak nielubianego przez Ciebie PiSu – pozostaje więc kwestia czysto ideologiczna, ja po prostu nie mam po drodze z lewakami, komuchami i……pedałami (przypominam tęczowe i nie tylko tęczowe sztandary, które wszech koalicja przygarnęła pod swoje skrzydła w walce z PiS, tym samym, kompromitując się w moich oczach na zawsze!!!! (nie ważne z kim, byle by do władzy, do koryta).
                      Co do drugiej części ataku, to chyba zapomniałeś jak to było za czasów słusznie minionych, czyli za panowania wszystko wiedzącej i nieomylnej Platformy – bez komentarza.

I to mi się nie podoba, jako że tych ludzi interesuję tylko to jak ujebać tych którzy nie są z nimi, uważam że ich czas się skończył bo to długofalowo do niczego dobrego nas nie zaprowadzi. W taki sposób nasze państwo i poszczególne sektory nigdy nie będą funkcjonować zdrowo i tak jak należy.
                      ​​​​​​​
                      A to bardzo ciekawe, tym bardziej, że przez ostatnie kilka lat gospodarka ma się (miała, z wiadomych względów) bardzo dobrze, wszelkie wskaźniki mikro i makro ekonomiczne od czasów poprzedniej ekipy poszły w górę, bezrobocie spadło, dziura budżetowa zmalała, ba nawet preferowana polityka rządu doprowadziła do sytuacji, w której pierwszy raz od dawien dawna mamy budżet zrównoważony, potężny gracz na rynku przewozowym zamiast upaść i się zwinąć, jak to Twoja ekipa przewidywała i planowała, wręcz przeciwnie, rozwinął skrzydła i to nie tylko na krajowym rynku (mowa tutaj o PLL LOT) ale to nic, to zapewne wybryk natury albo......zasługa ogólnie dobrej koniunktury gospodarczej na Świecie.
                      I owszem na pewno nie jest to bez znaczenia, ale trzeba umieć również tą koniunkturę umiejętnie wykorzystać i nie przeszkadzać, co również było jednym z zarzutów oponenmtów i jak się okazało, PiS w umiejętny sposób nie przeszkadzał a nawet dodał coś od siebie – vide redystrybucja środków (socjal), co pozwoliło na rozkręcenie gospodarki wewnątrz krajowej (tej mikro).

Natomiast wiesz, tak obiektywnie to wydaje mi się, że Ty jako fanatyk PiSu raczej nie powinieneś się wypowiadać na temat szczucia przez innych bo to trąci bardzo mocno hipokryzją, wystarczy że wspomnę o tym co wyprawiają w publicznej telewizji i to jaką retorykę przyjmują wobec każdej grupy obywateli, którzy zaczną cokolwiek mówić głośniej i domagają się swoich praw.
                      ​​​​​​​
                      Zabawne jest to, gdy wyznawca PO zarzuca sympatykowi PiS bycie fanatykiem (którym absolutnie się nie poczuwam, ale to jest ewentualny wykład na inną okazję), by wybielić własne zaangażowanie wobec partii opozycyjnej i głoszonych przez nią ideologii.
                      Co do prawa wypowiadania się na poruszony wcześniej temat, to nikt, a na pewno nie Ty będziesz mnie pouczał co mi wolno a co nie w kontekście ów „retoryki” TVP, ponieważ Twoja ocena pokazuje zupełny brak obiektywizmu w tym względzie, tym bardziej, że zupełnie zapomniałeś (celowo, by manipulować faktami bądź nie) jak to było za poprzednich rządów Twojej ekipy Politycznej, kiedy we wszystkich kanałach telewizyjnych, w tym kanałach TV publicznej sączyła się propaganda sukcesu Platformy. Oczywiście ja, w przeciwieństwie do Twojego analogicznego poglądu względem obecnego TVP, nie widziałem w tym nic nienaturalnego, gdyż jak wszyscy wtajemniczeni wiedzą, co być może Tobie umknęło, telewizja publiczna zawsze była, jest i będzie narzędziem w rękach partii obecnie sprawującej mandat. Ale skoro Tobie, zapewne jak mniemam, wówczas to nie przeszkadzało, to i obecnie również nie powinno, chyba że pojęcie hipokryzji, o którą tak mnie posądzasz, również i Tobie nie jest obce.

​​
                      W kwestii frazy "ten kraj" wydaje mi się, że jesteś mocno przewrażliwiony doszukując się tutaj jakichś negatywów i wybacz ale mam w nosie jak ty interpretujesz normalnie stwierdzenie. Powinieneś zluzować, bo to tylko zaimek wskazujący jak sam wspomniałeś i nic więcej. Na koniec tylko powiem skoro jesteś takim ortodoksem, że zdaje się nasz kraje nosi nazwę Rzeczpospolita Polska a nie Polska.
                      ​​​​​​​

Pudło – ja nic się tutaj nie doszukiwałem, pomyliłeś adresy.

Komentarz

• Mogę się mylić - nie znam historii całego tego wątku - ale gdzie mski chociaż zasugerował że jest wyborcą PO? Bo wiesz, generalnie na PO to ja pluję, a chętnie bym mu pod jego postami przybił piątkę gdyż - tu Cię zaskoczę - nic on nie pisze o partiach, a o działaniach.

Komentarz

• Adwokat
                          Ale ok, zatem niech się określi, której sile politycznej wtóruje, ewentualnie która siła polityczna jego zdaniem posiada potencjał do ów działania, a najlepiej co takiego zrobiła dobrego dla Polski i Polaków, kiedy działała.
                          Bo chyba nie sądzisz, że można sobie zebrać do kupy "dobre działania" z każdej po trochu i temu kibicować jako idealnemu tworowi politycznemu, bo takiego nie ma. A co z wyborami - na kogo wówczas głosować?
                          Fajne i takie wygodne (bezpieczne) jest też chowanie się za "działaniami" a nie ugrupowaniem, które te działania podejmuje tudzież ma podejmować, by uniknąć w ten sposób ewentualnych ataków ad personam, ale to takie trochę stanie z boku a klient z dala się nie wpierdala
                          Chyba najuczciwsze jest zadeklarowanie swojego poparcia i branie tego na klatę, po męsku.
                          Ostatnio edytowany przez Budyń_70; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• E;. Nie nie trzeba wtórować konkretnej sile politycznej. Nie ma takiego wymogu, żeby wybierać sobie koleiny myślenia i zapisywać się do jakiegoś plemienia. Można, i co ważniejsze TRZEBA, myśleć poza tymi koleinami. Wtłaczanie samego siebie w te jednokierunkowe drogi do tego czy innego tworu szkodzi Polsce.
                            Ostatnio edytowany przez bloniaq; [ARG:4 UNDEFINED].
                            Nie dotykaj forum, bo cię curva zmiecie z planszy
                            -------------
                            Jedynie prawda jest ciekawa

Józef Mackiewicz

Komentarz

• Ot kolejny, który chce niby bezpiecznie trzymać się z boku, by w odpowiednim momencie zawsze móc powiedzieć, ale przecież ja za tym nie jestem
                              Ale dziwnym trafem w Waszych postach nie uświadczysz dobrego słowa na temat działań obecnego rządu a tylko litanię dopierdoleń o wszystko i o wszystkich.
                              Natomiast o "dobrych" działaniach opozycji (byłych, obecnych, czy przyszłych) od metra, to o czym to świadczy, o staniu z boku czy głupim pierdoleniu, że się stoi z boku
                              Nie ma to jak jebnąć filozoficzny elaborat na pół strony o tym, że moja racja jest mojsza niż twojsza.

PS. Co Ty z tym plemieniem....
                              Bo to zakrawa już na Kijkową "gawiedź" a wówczas pokazuje Twój niepochlebny stosunek do swoich interlokutorów.
                              Ostatnio edytowany przez Budyń_70; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Pani Jadzia prowadząca sklep z zabawkami w Łowiczu lubi to:

Właśnie dlatego tarcza nie zadziała.
                                Jeśli obiecujemy, że Wam damy to Wam damy.
                                I to bez względu na to, ile będziecie musieli za to wszystko zapłacić

Komentarz

Pracuję...
                                X