Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta
    To jest właśnie jeden z fundamentalnych problemów tego mojego kraju. Kiedy ci niektórzy się pogodzą z tym, że są kolejne pokolenia, które nie chcą i nigdy nie będą widzieć świata w takich samych kategoriach jak niektórzy?
    Chyba nie odmówisz mi niezłego kontaktu z Twoim pokoleniem?
    Niektórzy z Twojego pokolenia potrafią uszanować siwe włosy mojego pokolenia, które w taki czy inny sposób zapierdalało przez te kilkadziesiąt lat, żeby Polska była Polską. Nawet większość z nich. Pomyśl, chłopaku.
    "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
    Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
    Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
    Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

USER="60016"]sarinosoman[/USER]
      Gdyby wyczerpywało kwestię to bym nie pisał nic więcej. To wyczerpuje tylko taką kwestię, że nie umiem na tej podstawie wykluczyć bycia patriotą. I strzelam, że w niektórych przypadkach, mogę mieć na myśli wspólnych znajomych z Legii, a w niektórych, rozmówcy też znają kogoś, kto użył takiej zbitki, a jednak mają go za patriotę. Skoro nie ma testu na patriotyzm, to zawsze jest względny.
      A czy jest test na "chooya"?

"Nieszczęsny człowiek, który posiada miłość, a szuka czegoś innego".
      "Fanatycy wolności kończą jako teoretycy policji". (N. Davila)
      Up the Anchor!

Komentarz

• Złych wiadomości ciąg dalszy:

Ruszyła lawina zawieszonych działalności gospodarczych. Ponad 48 tys. firm powiedziało "stop"

Najmniejsi przedsiębiorcy masowo zawieszają działalność gospodarczą - wynika z analizy money.pl. W marcu działalność zawiesiło ponad 48 tys. firm, a tylko w ciągu ostatniego tygodnia ponad 25 tys. - wynika z danych Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Do końca roku może za to przybyć milion bezrobotnych.

Co to oznacza? Nie funkcjonują, nie będą płacić podatków dochodowych, nie będą rozliczać się z VAT. Zawieszona działalność gospodarcza to również wyrejestrowanie z ZUS i koniec z płaceniem składek. To jasny sygnał od przedsiębiorcy: biznesu dla nich w tej chwili nie ma. Tak jak i najmniejszej płynności finansowej, która pozwoliłaby przetrwać epidemię koronawirusa w Polsce.

A warto podkreślić, że zawiesić działalność gospodarczą w myśl przepisów może przedsiębiorca, który nie zatrudnia żadnych pracowników. Na ten krok decydują się zatem na początku najmniejsi na rynku, często są to samozatrudnieni, którzy stracili jedyne zlecenie. Za chwilę będą mogli to zrobić ci, którzy rozstali się z załogą (zatrudnioną do tej pory na podstawie umowy o pracę) pod koniec marca.
        https://www.money.pl/gospodarka/rusz...46491265a.html

Wydaje mi się, że te dane wskazują, że jednak przedsiębiorcy nie zauważyli w jaki sposób potężna tarcza antykryzysowa ich ochroni. Janusze biznesu.

Jeśli obiecujemy, że Wam damy to Wam damy.
        I to bez względu na to, ile będziecie musieli za to wszystko zapłacić

Komentarz

narzędzie plemiennej walki.
          Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta
          Plemienne.
          Zamieszczone przez wklepack Zobacz posta
          krytyk poczynań jednego plemienia
          Nie chce mi się szukać dalej wstecz.

O co chodzi? Jaką lekturę przegapiłem? Serio pytam, skąd Wam się to wzięło, bo to nie jest przypadek...
          Si possides amicum, in tentatione posside eum et non facile credas illi. (Sir 6:7)
          Ceterum censeo Unionem Europaeam esse delendam. (EyeQueue)
          ʎuмızp ozpɹɐq ʇsǝ! ʇɐıмº

Komentarz

• Zamieszczone przez EyeQueue Zobacz posta

O co chodzi? Jaką lekturę przegapiłem? Serio pytam, skąd Wam się to wzięło, bo to nie jest przypadek...
            RAZ często używa określenia o plemieniach Tutsi i Hutu, by zobrazować naszą scenę polityczną, podejrzewam, że o to chodzi.

Ja bym powiedział inaczej: jest plemię Polska i jest plemię tenkraj

Komentarz

Kolego, ludzie ogólnie odbierają negatywnie różne słowa. Np jakaś część społeczeństwa negatywnie odbiera stanowisko, że życie zaczyna się od poczęcia. No jako żywo, płachta na byka. Ich negatywny odbiór nie sprawia, że unikam zajęcia stanowiska, jeśli jest ku temu okazja. Są ludzie, którzy negatywnie odbierają "w tym kraju", są ludzie, którzy nie wyciągają na podstawie użycia tego sformułowania wniosków. Jako, że moim zdaniem wyciąganie wniosków z tego sformułowania jest błędne, nie zamierzam się w normalnej sytuacji dostosowywać do czyichś błędów. To by było nielogiczne.

Poza tym:
              1. Pozytywnych przykładów dostarczył @EyeQueue.
              2. Jakbym chciał ująć w kontekście jak najlepszym, to pewnie ująłbym to inaczej niż "w tym kraju". Ja tylko mówię, że sugerowanie, że patriota nie może użyć tej zbitki jest po prostu płytkie, dziecinne możnaby rzec. Plemienne.
              Tak kończąc temat z mojej strony, bo niestety nie mam więcej czasu na nią(nie wiem jak znajdujecie czas, żeby produkować tyle postów, zazdroszczę i nie ma w tym żadnej złośliwości):
              Zabawne, że rozpocząłeś zdanie od "Kolego". Zabawne, bo w ten sposób stawiasz mnie w roli pouczanego, a nie sądzę żeby sytuacja pozwalała na to. Jeśli to przypadek, to tym gorzej.

AD.1. Przykłady odnoszą się do czasów przed nadaniem negatywnego wydźwięku słowom "ten kraj". Poza tym kontekst też jest ważny. Jeśli żyjemy w tym kontekście i trudno było inaczej zrozumieć słowa użytkownika, który wzniecił dyskusję.
              AD.2. Czym jest patriotyzm w tym kontekście? Może użyć jak najbardziej, tylko czy patriota nie powinien wypowiadać się o ojczyźnie tak, by nie pozostawiać wątpliwości, że chciał powiedzieć o Polsce dobrze? Nawet jeśli organizm trawi rak, to chyba chcemy zwalczyć chorobę, nie atakując przy okazji organizmu.
              "..Walduś trenuj! Kariera przed tobą chłopie. Pierdykniesz ze dwie bramki to cie do Manchesteru wezmą albo do innego Liverpoolu, albo nawet do Legii, synek.."

Komentarz

• Zamieszczone przez EyeQueue Zobacz posta

Może tu jest ślad? Chociaż nie wiem, bo autor jest starszy ode mnie o jakieś 3/4 pokolenia
                https://www.google.com/search?client...rwin+plemienne
                "
                Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

• Zamieszczone przez sephrioth1916 Zobacz posta
                  Wydaje mi się, że te dane wskazują, że jednak przedsiębiorcy nie zauważyli w jaki sposób potężna tarcza antykryzysowa ich ochroni. Janusze biznesu.
                  A mi się wydaje, że ta kampania wyborcza na ludzkim nieszczęściu staje się coraz bardziej żenująca. Tarcza weszła w życie od dzisiaj (01.04.2020).

My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• Zamieszczone przez Jaco Zobacz posta

Może tu jest ślad? Chociaż nie wiem, bo autor jest starszy ode mnie o jakieś 3/4 pokolenia
                    https://www.google.com/search?client...rwin+plemienne
                    RAZ-a też by to tłumaczyło w takim - nomen omen - razie. Ale za moich czasów Korwin tak nie pisał. A potem przestałem go czytywać.
                    Si possides amicum, in tentatione posside eum et non facile credas illi. (Sir 6:7)
                    Ceterum censeo Unionem Europaeam esse delendam. (EyeQueue)
                    ʎuмızp ozpɹɐq ʇsǝ! ʇɐıмº

Komentarz

• Zamieszczone przez Jaco Zobacz posta
                      Chyba nie odmówisz mi niezłego kontaktu z Twoim pokoleniem? ​​
                      Niektórzy z Twojego pokolenia potrafią uszanować siwe włosy mojego pokolenia, które w taki czy inny sposób zapierdalało przez te kilkadziesiąt lat, żeby Polska była Polską. Nawet większość z nich. Pomyśl, chłopaku. ​​
                      Nie odmawiam. Szacunek to szacunek. Czym innym jest uznawanie jakiegoś dozgonnego mandatu na wizję mojego kraju.

Co do określenia "plemienny", to wyborne Jacku, wyborne poczucie humoru. Nie wiem czy usłyszałem to u RAZa, czy gdzieś indziej, ale wydaje mi się idealnym opisem pewnego powtarzalnego i nieprzypadkowego zbioru zachowań. Używałem, już spory czas temu zresztą, w podobnym kontekście innych określeń, np "kibice" co zostało mi wytknięte.

Zamieszczone przez Alejku Masalama Muhamad Zobacz posta

Tak kończąc temat z mojej strony, bo niestety nie mam więcej czasu na nią(nie wiem jak znajdujecie czas, żeby produkować tyle postów, zazdroszczę i nie ma w tym żadnej złośliwości):
                      Zabawne, że rozpocząłeś zdanie od "Kolego". Zabawne, bo w ten sposób stawiasz mnie w roli pouczanego, a nie sądzę żeby sytuacja pozwalała na to. Jeśli to przypadek, to tym gorzej.
                      Zawsze (a robię to dosyć często) używając wobec kogoś na forum "Kolego" zakładałem, że to nas stawia na równi. Do głowy mi nie przyszło, że ktoś to uzna za relację pouczający-pouczany. Zresztą nikt nigdy nie zwrócił mi na to uwagi. Jak w ogóle uznać "kolegę" za "ucznia"? Nie nazywałbym kolegą byle pętaka. Ogólnie to zazwyczaj najchętniej używałbym po prostu wołacza, ale z większością nicków wychodziłyby jakieś potworki językowe.

Zamieszczone przez Alejku Masalama Muhamad Zobacz posta
                      AD.1. Przykłady odnoszą się do czasów przed nadaniem negatywnego wydźwięku słowom "ten kraj". Poza tym kontekst też jest ważny. Jeśli żyjemy w tym kontekście i trudno było inaczej zrozumieć słowa użytkownika, który wzniecił dyskusję.
                      AD.2. Czym jest patriotyzm w tym kontekście? Może użyć jak najbardziej, tylko czy patriota nie powinien wypowiadać się o ojczyźnie tak, by nie pozostawiać wątpliwości, że chciał powiedzieć o Polsce dobrze? Nawet jeśli organizm trawi rak, to chyba chcemy zwalczyć chorobę, nie atakując przy okazji organizmu.
                      Ok, masz swoje zdanie. Jeśli uważasz, że przykłady które wrzuciłeś pod linkiem, i dzisiejsza wypowiedź na forum to jest ta sama kategoria - no to przykro mi, nie przekonałeś mnie w najmniejszym stopniu. Nie było tam żadnego atakowania organizmu.
                      Ostatnio edytowany przez bloniaq; [ARG:4 UNDEFINED]. Powód: gramatyka
                      Nie dotykaj forum, bo cię curva zmiecie z planszy
                      -------------
                      Jedynie prawda jest ciekawa

Józef Mackiewicz

Komentarz

• Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
                        A mi się wydaje, że ta kampania wyborcza na ludzkim nieszczęściu staje się coraz bardziej żenująca. Tarcza weszła w życie od dzisiaj (01.04.2020).
                        Po raz drugi tłumaczę, że przedsiębiorcy nie czekają aż jaśnie wielmożni posłowie raczą coś uchwalić tylko patrzą na propozycje. Podejrzewam, że najmniej przegrają Ci, którzy jak najwcześniej zamkną firmy.

Komentarz

mojego kraju.
                          Cieszę się, że wreszcie załapałeś kontekst mojego wpisu.

"
                          Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

Po raz drugi tłumaczę, że przedsiębiorcy nie czekają aż jaśnie wielmożni posłowie raczą coś uchwalić tylko patrzą na propozycje. Podejrzewam, że najmniej przegrają Ci, którzy jak najwcześniej zamkną firmy.
                            Napisz do koronawirusa, nie do Foxxa.
                            "
                            Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

A ja po raz kolejny tłumaczę, że sam jestem przedsiębiorcą... i niczego nie zamierzam zamykać. Działanie tarczy będzie można ocenić najwcześniej w połowie maja. Reszta to propaganda.
                              My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
                                A ja po raz kolejny tłumaczę, że sam jestem przedsiębiorcą... i niczego nie zamierzam zamykać. Działanie tarczy będzie można ocenić najwcześniej w połowie maja. Reszta to propaganda.
                                Ja również jestem i również nie zamierzam, ale 46 tysięcy osób uznało inaczej. Nie rozumiem, dlaczego nie można tego oceniać? Inteligentny człowiek potrafi przewidzieć skutki swoich działań, tak samo można przewidzieć jak zadziała tarcza. Niestety wszystko wskazuje na to, że jest to granie w oczko z urzędnikiem.

Komentarz

Pracuję...
                                X